• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Emin Gerger
Mehmet Emin Gerger
TÜM YAZILARI

Da’va arkadaşlarının gözüyle Başbakan Erbakan..

27 Şubat 2017
A


Mehmet Emin Gerger İletişim: [email protected]

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Saadet Partilerinin Genel Başkanı, Milli Görüş lideri Türkiye’nin 54. Hükümeti’nin Başbakanı, büyük ilim, siyaset, millet ve devlet adamı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, bundan 6 yıl önce 27 Şubat 2011’de rûhunu çok sevdiği Rabbine teslim ederek Hakk’a yürüdü. Türkiye ve İslam âlemi çok sevilen, yeri kolay doldurulamayacak büyük bir hizmet adamını, karizmatik bir liderini kaybetti. Muhterem merhum Erbakan hocamız, Milli Nizam’dan başbakanlığa uzanan demokratik siyasi mücadelesinde fikirleri, hareketi ve icraatlarıyla ömrünü İslam’a, Müslümanlara ve insanlığa adamış, İslam Medeniyeti’nin yetiştirdiği ulu bir çınar, bir İslam mücahidi, büyük bir dava ve çile adamıydı. Türkiye ve dünya Müslümanları ona çok şey borçludur.. Merhum Erbakan hocamızın hayatı ve uzun siyasi mücadelesi hakkında, 420 sayfalık dolu dolu, kapsamlı, güzel bir eser yayınladık.. Şimdi bakalım da’va arkadaşları merhum Başbakan Erbakan hakkında neler söylüyorlar:

 “Erbakan sağlam adamdır. Erbakan Hocayla birçok hatıralarımız vardır. Parti ve siyasi çalışmalarımızda, teşkilatlara gittiğimizde, millet genel olarak fakir olduğu için, biz diyorduk ki; hiçbir zaman lokantaya gidilmeyecek!. Partiye peynir, zeytin, ekmek falan getirilecek.. Böyle yemek yiyeceğiz. O zaman otellere de gitmiyorduk, evlerde misafir oluyorduk.. O zaman evlerde de yer müsait olmadığından, Necmettin Bey ile ben (ikimiz) misafirliğe gittiğimizde evde, aynı odada kalır, gecelerdik. Diğer odalarda da üç-dört kişi kalır, yatardı. Gece bakardım, ben gece, “Teheccüd Namazı”na kalkamazdım. Erbakan Hoca ise o kadar yorgunluğa rağmen, geceleyin kalkar “Teheccüd Namazı’nı” kılardı..” (Devlet eski Bakanı Hasan Aksay)

Erbakan Hoca cesaretli, girişken ve faydalı teşebbüse hemen talip olma itiyadına sahipti. Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğindeki “Milli Nizam Partisi” (MNP), milletimizden çok büyük bir alaka-teveccüh gördü. Millet, Milli Nizam Partisi’nin yönetici kadrosunu ve parti elemanlarını bağrına basarak sevinçle karşıladı. MNP’lilerle millet arasında öteki partilerdeki gibi bir “yabancılaşma” yoktu… AP iktidarı zamanında “İmam Hatip Liseleri”nden kapatılanlar olmuşken, MSP’nin Koalisyon’da yer almasıyla 80 İHL yeniden açıldı. Hâlbuki vaktiyle bunların binaları da halk tarafından inşa edilmişti. Yine MSP’nin hükümet ortağı olduğu dönemde, İmam Hatip Okulu (Lisesi) mezunlarına “Üniversite kapıları” da açılmıştır! Bunun yanında “Din Eğitimi” açısından zaruri olan 3000 (üç bin) Kur’an Kursu açılmıştır. Camilerimizin imam ihtiyacı dikkate alınarak, 10.000 (on bin) imama “kadro” verilmiştir. Resmi kurumlarda çalışan insanlarımızın “ibadet hakkı”na binaen mescidler açılmıştır. “Karayolu ile” Hacc’a gidişe izin verilmiştir. Bu icraatlar, basit işler değildir… “Ağır sanayi hamlesi. TUSAŞ uçak fabrikası, takım tezgahları, motor, traktör sanayi, elektro-mekanik sanayi, TESTAŞ elektronik sanayii, demir-çelik fabrikaları, çimento fabrikaları, gıda tesisleri, şeker fabrikaları (ve modernizasyonu)..v.s. Bütün bunlar Erbakan’ın kalkınmış, lider ülke Türkiye rüyası ve sevdasının ispatı anlamına gelmektedir!..” (Devlet eski Bakanı S. Arif Emre)

“54. Hükümetin Başbakanı olan Erbakan Hocamız, iktidara gelir gelmez, iktidarda muazzam bir gelişme oldu Türkiye’de. Erbakan Başbakan olarak devletin atıl kapasitelerini harekete geçirdi. Faizsiz ekonomiye geçmeye karar verdi. Vergilere zam yapılmadı. Havuz sistemiyle, hazinenin parasını, faizcilere karşı muslukları kapattı. Milli gelirimizde (devletin milli gelirlerinde) muazzam bir gelişme oldu. Her ay yeni biri ekonomik paketle milletin ve ekonomimizin atık kapasiteleri harekete geçirildi. Erbakan, Başbakan olarak yaptığı çalışma ile % 100-% 200’ü aşan emeklilere, fakirlere, askerlere, memurlara, herkese büyük iyileştirici zamlar yapıldı, herkesin gelirlerinde büyük artışlar oldu. Hiçbir cumhuriyet hükümetinde böyle ekonomik bir başarı büyüme kaydedilmemişti. Bir taksiye binseniz hâlâ “- Erbakan zamanı ne iyiydi gelirlerimiz artmıştı” diyorlar. Erbakan’ın Başbakanlığını hâlâ arıyorlar. “Efsane Başbakan” olarak görüyorlar Erbakan’ı. Bir de “Başbakan Erbakan D-8’leri kurdu ve İslam Birleşmiş Milletlerini kuracağız” diyordu. Evet, Erbakan hoca, D-8’leri kurdu. İslam âleminin yapması gerekenleri Erbakan, “D-8’leri kurarak sağlamaya çalıştı. Erbakan; burada istediğimiz barıştır, kavga değildir, sömürü değil, adil ekonomik düzen, İslam esaslarına sadık kalan bir Birleşmiş Milletler (İslam BM’si) meydana getirmeye çalışıyordu. Şayet Sayın Erbakan bir-iki sene daha iktidarda olsaydı, D-8’ler projesi otuz (30) İslam ülkesini daha içine alacaktı ve emperyalist-sömürgeci ülkelere Amerika’ya, Rusya’ya ve başka emperyalist ülkelere manevra yapma imkânı kalmayacaktı, Irak işgal edilmeyecekti, Afganistan işgal edilmeyecekti, İslam ülkeleri sömürülmeyecekti.” (Prof. Dr. Saffet Solak)

 Erbakan Hoca, hakaretlere, iftiralara, darbelere, hapislere, 28 Şubat’a, yerli(!) ve yabancı Siyonist komplolara, tuzaklara, oyunlara, zulümlere rağmen, inancından, da’vasından asla taviz vermedi, daima Hakk’ın hakimiyeti, Türkiye’nin ve Müslümanların –ümmetin- selameti, birliği-dirliği, kalkınması, ilerlemesi, mâmur-müreffeh olması, insanlığın sömürüden kurtulması, hidâyeti, huzuru için gece-gündüz demeden mücadele etti… Büyük lider Erbakan, 27 Şubat 2011’de Hakk’a yürüdü, Rabbi’ne kavuştu. Vefatının altıncı yıldönümünde merhum Erbakan Hocamıza Allah Teala’dan rahmet niyaz ediyorum. Mekânı Cennet olsun. 

(Daha Geniş Bilgi için Bkz. “Bilinmeyen Yönleriyle Necmettin Erbakan-Milli Nizam’dan Başbakanlığa, Mehmet Emin Gerger”, İstanbul. / www.gergerkitap.com/ [email protected] / 0532.5226164 )

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23