• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Emin Gerger
Mehmet Emin Gerger
TÜM YAZILARI

Bilge lider Aliya İzzetbegoviç diyor ki..

22 Ekim 2023
A


Mehmet Emin Gerger İletişim: [email protected]

Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bilge lider (merhum) Aliya İzzetbegoviç’in başta İslâm Ülkeleri’nin yöneticileri olmak üzere, bugüne ve yarınlarımıza ışık tutan şu önemli, ibretli sözlerini, tespitlerini, uyarılarını dikkatle okuyalım ve işgalci iyonist İsrail’in Filistin İslâm topraklarında, Gazze’de, Batı Şeria’da, Kudüs’te Müslümanlara yaptığı terör, soykırım ve katliamları, demokrasi, İnsan Hakları havarisi(!) ABD ve Batı’nın nasıl ahlâksızca desteklediğini görüp ibret alalım!..

Sırp katliamını görmezden geliyorlar!.. Ayrıca katledilen iki yüz elli bin (250.000) insan ile iki milyonu (2.000.000) aşan Müslüman’ın zorla göçünü de hiç hesaba katmıyorlar!.. Yani Sırpların silah zoruyla ve katliamlar neticesinde ele geçirdikleri bölgeleri, topraklarımızı Sırplara bırakıyorlar! Birleşmiş Milletler ve Batı dünyası; savunma hakkını bile bize çok görüyor!.. Müslüman Soykırımını göz ardı ederek, bize ambargo uyguluyorlar! Sebep olarak da; ölü sayısının artmasına mâni olmak(?!) gösteriliyor! Hıristiyan alemi bir yandan barış isterken yani silahların susmasını isterken, bir yandan da Müslümanlara hayat hakkı tanımak istemediğini gösterdi!.. Batı’nın yaptığı barış değil, bir işgal plânıdır!.. Irak’a müdahale etmek için en ufak bir fırsatı kaçırmayan Batı, Sırpları durdurmak bir yana, kendimizi savunmamıza da müsaade etmiyor!.. Ambargo uygulayarak, bizi bir ölüm makinası karşısında savunmasız bıraktılar!..”

“Bilinmeyen ve bilinmek istenmeyen bir başka gerçek var: Müslüman oluşumuz! Avrupa’da bir Müslüman Devlet’in varlığını asla hazmedemezler!.. Bunun gerçekleşmemesi için de ellerindeki bütün imkânları kullanıyorlar! Lâfın kısası; dâva Müslümanlık-Hıristiyanlık dâvasıdır!.. Müslüman Irak söz konusu olunca, derhal harekete geçen Birleşmiş Milletler ve Batı, konu Bosna olunca harekete geçmemek için bin bir dereden su getiriyor!.. Bütün bunlara yani ambargoya ve bize yapılan yardımın sık sık kesilmesine rağmen ayakta olmamız, Allah’ın bir lütfudur, iman aşkımızdır ve bir askeri başarıdır!”

“Bosna Hersek ikinci bir Endülüs olmayacak. Çünkü Müslüman Boşnak halkı, yeniden dirilişini yaşıyor! Biz taze, yeniden dirilen bir Milletiz! Allah’ın izniyle, Avrupa’da İslâm’ın kalesi olacağız!” (1) 

“Avrupa bazı yanlışlar yapmaktadır ve apaçık gerçeklere rağmen onlardan vazgeçmeyecektir. Meselâ bu savaşta Bosna’da yüzlerce Kilise ve Cami yıkılmıştır. Bunların hepsini Avrupalılar yok etmiş, Boşnaklar hiçbir eseri tahrip etmemiştir. Türk yönetimi Hıristiyan halkı ve onların en önemli Ortaçağ mirasını 500 yıl muhafaza etmiş, Belgrad yakınlarındaki Fruşka Gora manastırları Osmanlı Devleti’nde 300 yıl ayakta kalmış, fakat Avrupa hâkimiyeti altında üç yıl bile korunamamış, II. Dünya Savaşı’nda yakılmıştır.” (TDV İslâm Ansiklopedisi, Aliya İzzetbegoviç maddesi.)

Vefatının 20. yıldönümünde bilge lider Bosna Hersek Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’e ve Bosna Hersek Şehidlerine Allahü Teala’dan rahmet niyaz ediyorum. Ruhlarına Fatiha. 

Daha Geniş Bilgi için bakınız; “Bosna’da Sırp Vahşeti ve Aliya İzzetbegoviç, Mehmet Emin Gerger”, Gerger Yayınları, [email protected]/Kitabı istemek için iletişim Tel: 0532.5226164

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dikkatli okur

(1) nereye atıf yapmaktadır? Yazının sonunda açıklama bulunamadı?

İyi polis kötü polis

Bizim bundan sonra yapacağımız tek şey düşmanlarımıza karşı adil olmaktır der
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23