• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Latif Şimşek
Latif Şimşek
TÜM YAZILARI

CHP’deki Ali Cengiz oyunları turpun büyüğü heybede!

19 Mart 2024
A


Latif Şimşek İletişim: [email protected]

 

CHP’de Ali Cengiz oyunları bitmek bilmiyor.

İsterseniz önce “Ali Cengiz” oyunu ne demek nereden geliyor bu deyim ona bakalım.

Türk Dil Kurumu Ali Cengiz Oyunu’nu (Ya da oyunlarını) şöyle izah ediyor:

“Ali Cengiz Oyunu, hile yapmak, yalan söylemek, aldatmak ve kurnazlık yapmak demektir. Niyeti kötü olan kişilerin düşünce ve davranışlarını eleştirmek için bu deyim kullanılır.”

Bu deyimin nereden geldiği ile ilgili farklı bilgiler var. Onlardan biri de  “İnsanları kandırmak için kılıktan kılığa giren Ali Cengiz adlı bir karakterin hikâyeleri”dir.

CHP’de o kadar çok Ali Cengiz var ki…

Aslında hikâyenin kahramanı Ali Cengiz artık tek başına değil.

Ali Cengiz anlayışı içinde örgütlenmiş, milleti kandırmak üzerine kurulmuş bir “Ali Cengiz Teşkilatı”ndan bahsetmek daha doğru.

SON ALİ CENGİZ HATAY’DA GÖRÜLDÜ

Ali Cengiz oyunlarının en tazesi, en yenisi ve belki de en kötüsü Hatay’da ortaya çıktı.

Anketlerde TİP’in Hatay adayı Gökhan Zan’ın alacağı yüzde 6-7 civarındaki oyun, CHP adayı Lütfü Savaş’a kesinlikle kaybettireceği tezi üzerinden kurgulanan bir Ali Cengiz oyunu bu.

Ne hikmetse Gökhan Zan ile ilgili videolar (Zan, bunların montaj kurgu olduğunu söylüyor), durdu durdu ve seçime iki hafta kala ortaya çıktı.

TİP adayının arkasında durmak yerine, sanki bu gelişmeyi bekliyormuş gibi anında Gökhan Zan’ın adaylığını geri çektiklerini açıkladı. Ne ilginç değil mi? Adayınız; “Kumpas var” diyerek yargıya koşuyor ama siz anında adaylığını geri çekiyorsunuz. Peki, ne için?

Gökhan Zan’ın adaylığını çekmenin, Lütfü Savaş’ın önünü açacağını bilmiyor musunuz?

Ne derseniz deyin; kapalı kapılar ardında bir “Ali Cengiz Oyunu” oynandığı belli.

İMAMOĞLU’NUN ALİ CENGİZ OYUNLARI

CHP’de Ali Cengiz oyunları aslında, Deniz Baykal’a kaset kumpasının kurulduğu 2010 yılına kadar uzanıyor.

Kaset Kumpası’nın ardında FETÖ’nün olduğu ortaya çıktı. Bu kumpası yapan polisler tutuklandı.

Ancak FETÖ ile işbirliği yapan CHP’lilerin olduğu da hep konuşuldu. 

Peki, geçen yılın Kasım kurultayında Kılıçdaroğlu’na yapılan Ali Cengiz oyunlarına ne demeli?

Bu oyunun baş aktörü Ekrem İmamoğlu değil miydi?

Kılıçdaroğlu bu seçimde neden sahnede değil?

Neden partisine destek vermiyor? 

Nedeni basit; Kendisine kurulan Ali Cengiz oyunlarını bir türlü içine sindiremiyor. Delegeler üzerinden paralarla satın alınan oylar olduğuna inanmaktan öte biliyor. Hatta Kılıçdaroğlu’na çok sayıda delegenin belge bilgi getirdiği, itiraflarda bulunduğu konuşuluyor.

Ama Kılıçdaroğlu şimdilik susuyor.

PARA KULELERİNDEKİ 

ALİ CENGİZ OYUNLARI

Para kuleleri görüntülerinin ortaya çıkmasından hemen önce, TBMM’de Seyit Torun’un odasında temizlikçi 250 bin dolar buluyor. Mevzuyu biliyorsunuz.

Şu ana kadar CHP’nin bu olayı Meclis Başkanlığı’na bırakmadan çözmesi gerekmiyor muydu? Kimindi bu paralar? Ali Cengiz oyunlarının bir parçası mıydı? Ve bu oyunun kahramanları CHP Genel Merkezi’ne kadar uzanıyor muydu?

Al gülüm ver gülüm misali Ali Cengiz oyunlarından biri de CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının satın alınmasında döndü. İmamoğlu’nun elemanlarının para kulelerini nasıl saydığını Türkiye gördü de, Ekrem İmamoğlu; “Bilmiyorum” gibi bir pişkinlikle ortadan sıyrılmaya çalıştı. 

Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu, para işini Kaftancıoğlu’na yıkmaya çalıştı. Kaftancıoğlu’nun cevabı ise manidar; “Para sayanların içinde benim ortağım genel müdürüm yok. Kimin varsa paranın kaynağını ona sorsunlar.”

Size herkesin bildiği bir sır vereyim mi?

Seçimlere kadar CHP’de daha enteresan Ali Cengiz oyunlarına tanık olacağız. Ne diyordu eskiler: “Turpun büyüğü heybede.”

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK, ŞEYTAN TAŞLAMA DAN TAVAF YAPAMIYORUZ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN VE DİNİ İSLAM, DÜŞMANIDIR LAR SAHTEKAR KATİL YALANCI TECAVÜZ RÜŞVETÇİ KİBİRLİ ÜSTÜN IRK LARI........MÜSLÜMAN DA ? KİMİN YANINDA ? BİR SONRAKİ TUZAĞI GÖRMÜYORUM MÜSLÜMAN GORUMLU KAFİRLER ÇOKTUR......

Yavuz

DEVŞİRME SOLYANDAN CARKLI TAİFE VE.FETO MANKURTLARI. .........................................................................CHP ZATEN CAVAZUEVVELİ. SİCİLİ BOZUKTU. .FİRİLDAK 99 YALAN KEMAL ..CHPKK YA DÖNÜŞTÜRDÜ DEVSIRDI .SÜLÜN OSMAN PARDON EKREM. DE ABD YE KANDİLİ BAĞLADI.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23