Taş yerinde ağırdır…

23 Şubat 2019 Cumartesi

Yerel seçimleri konuşuyorsak bireysel liyakatten söz ediyoruz demektir. Eğer böyle değil de sadece partizanlık dürtüleriyle hareket ediyor ve yorumlarımızı, tercihlerimizi böylesi yanlış bir sabite üzerine kilitliyorsak, tuttuğumuz taraf kazansa da iş ehline verilmemiş ve ülke kaybetmiş olacaktır.

Reel gösterge bu olduğuna göre, sadece demiyorum ama özellikle diyorum CHP’li seçmenler bu gerçeği iyi görmeli, bilhassa İstanbul, Ankara, İzmir gibi mega kentlerin yerel yönetimini, sırf parti iltizamıyla yetersiz ve de yeteneksiz ellere teslim etme gibi bir yanlışa düşmemelidir. Cumhur ittifakının bu üç mega kentteki adayları başarı ve yetenekleriyle temayüz etmiş şahsiyetlerdir. Her birinin geçmişteki başarı hikâyesi müsellemdir ve onların bu işe ehil olduklarına birer referans hükmündedir. Her seçmenin tercihinin bir değeri, bir ağırlığı vardır. Fakat isabetsiz tercihlerin hiçbir değeri, hiçbir ağırlığı yoktur. CHP’li seçmenlere hatırlatalım: Taş yerinde ağırdır. 

Basına yansıyan haber doğruysa, Ahmet Davutoğlu öncülüğünde yeni bir partinin kurulmak istendiği söylenmektedir. Hüseyin Gülerce partiye hem isim hem de amblem bulmuş. Adı TİP olsun demiş. Açılımı Trenden İnenlerin Partisi imiş. Amblemin de vagon olmasını teklif etmiş. Hüseyin Gülerce’nin önerisini dikkate alırlar mı almazlar mı bilemem. Fakat onun “Yabancı desteği haram lokma gibidir” yazısını sözü sahiplenmesi gerekenlerin dikkatle okumalarını öneririm.

Kıymetli büyüğümüz Hasan Aksay da bu konuda çerçevelik bir yazı yazdı. “Siyasi parti muhalefet değil iktidar boşluğundan doğar” başlıklı sadece düşünce değil aynı zamanda tecrübelerden damıtılmış bu yazı da mutlaka sözü sahiplenmesi gerekenler tarafından okunmalı ve bir baba nasihati ölçüsünde dikkate alınmalıdır. 

Ahmet Davutoğlu, fikri yapısı ve kültürel donanımı yönüyle benim de takdir ettiğim ağırlıklı bir kişidir. Fakat atalarımızın dediği gibi taş yerinde ağırdır. Davutoğlu’nun ağırlık merkezi akademik alanıdır; orda kalması da şarttır. Siyaset, yaşadığı bunca tecrübeyle sabittir ki onun alanı değildir bundan böyle de olmamalıdır. Şimdilik olumlu olumsuz çıkan haberlere bir tepki vermediği için biz de bu kadarla yetiniyoruz. Eğer ateş yanmış ve duman da onun için çıkıyorsa elbette konuyla ilgili söyleyeceğimiz çok şey olacaktır.

Ahmet Akgündüz, Hayrettin Karaman hocamızı bir televizyon kanalında sohbete davet etmiş. Konu, isyan bastırıldığına göre FETÖ militanlarının hapsedilmesinin ve mallarına el konulmasının caiz olup olmadığını müzakereymiş. 

Ahmet Akgündüz’ün bu davetini İslami hassasiyetine bağlamasına bir şey diyemez, beyan asıldır der geçeriz. Fakat vardığı hükmün yanlışını hatırlatmak durumundayız. Bu yanlış hüküm isyanın bastırılmış olduğunu kabuldür. Kavganın, mücadelenin hatta savaşın en amansız şiddetle devam ettiği bir ortamda; yargıda, emniyette, orduda bunca ayıklamalara, bunca ihraçlara, bunca cezalandırmalara rağmen kripto FETÖ militanları hâlâ cirit atıp dururken ve bunlar her an intikam adına yeni bir fırsat sevdasıyla yanıp tutuşurlarken Akgündüz Hoca hangi isyanın bastırılması garantisinden bahsediyor ve bu hükmünü hangi akli, mantıki, hukuki gerekçeye dayandırıyor; hele, devlet-millet bekasının en öncelikli mesele olduğu şu kaotik ortamda düşmanın ekmeğine yağ sürmek kabilinden böylesi açık çağrılarda bulunmayı hangi vicdani hamulenin sıkletine bağlıyor cidden merak ediyorum. 

Her şeyi ile şeytanlaşmış, şeytanı şeytanlığından utandıracak hile ve oyunların serbest alanı haline gelmiş bir güruhu hak adına müdafaaya kalkışmak ve aksi davranışı haksızlık karşısında susan şeytan kategorisinde değerlendirmek nasıl bir feverana hatta nasıl bir mücazefeye yenik düşmektir.

Ahmet Akgündüz gibi hakperestlerden beklenen FETÖ müdafaası değil, 250 şehidin, üç bin gazinin, elli yılını FETÖ’ye çaldırmış koca bir milletin müdafaasıdır. Sayi meşkûr olsun, önemli ilmi ve akademik çalışmalara imza attı. Bu alanda onun da mutlaka bir ağırlığı olduğunu teslim etmek gerekir. Fakat keşke o alanda kalsa. Taş yerinde ağırdır…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ak ca -:-:- pak ca Ak ca -:-:- pak ca 3 ay önce
  inanmaz Latif hoca inanmazlar... ruhunu satanlar varya sen ne dersen de inanmazlar,uyananlaruyandı, halisane olanlar kendini kendini bu şeytanın uşağı pensilvanya faresinden kurtardı... geri kalanlarsenin dediğingibi hapishanede sahte şeyhlerinin kendilerini kurtaracağını zanneden zavallılar...250 yüce insan şehadet şerbetini içti,olan arada kaymayanlara oldu...
 • Nurullah BAKİ Nurullah BAKİ 3 ay önce
  Kaleminize sağlık. Akgündüz, zaten fetodan hiç kopmamış ve diploma, doktora, profluk belgeleri de şaibeli bir kibir çağlayanıdır. İki üç abi acıyıp yüz verdi gazını aldı diye kendisini lord zanneden bir zavallı hürmet dilencisi. Hükumet başta, feto ile mücadele halindeyken bu ihaneti yapan mundar, yarın feto güçlense gider bevlini içer o melun Süfyan fetonun. Erzurumun kümbetinden kim çıkmış ki zaten bu sağlam çıkacak...
 • Numan hanefiNuman hanefi3 ay önce
  Allah razı olsun hocam. Davutoğlu, gül vs parti kursun boylarının ölçüsü çıksın ortaya.. Hatta değer kıymet bildirmek için Allah belkide zıddını gönderecek bir dönem.. Sonunda vaad-i ilahi tahakkuk edecek. Fakat bu akgündüzün hainfetoya bu desteği o hainler için en büyük destektir bence. Başka meselemi mağdur, mazlum mu kalmadıda fetocu hainlerin gasp ederek çalarak kesbettiği mala mülke ve geberesi canlarına sahip çıkıyorsun akgündüz.. En azılı fetocularda senin dediğini diyorlar.. Feto bu haldeyken böyle isen, yarın rüzgar dönse ayağını da öpersin sen o fetonun. Allah beraber haşretsin sizi fetoyla akgündüz.
 • Fatma BalcıFatma Balcı3 ay önce
  Fetö o malları alın tersiyle beden gücü harcayarak mı temin etti? Mafyavari bir şekilde aldı. Fetönün malları değil onlar. Halktan zorla alınmış. O zaman tekrar halka iade edilmelidir. Halkın hizmetine sunulması.Ki okullar öyle yapılıyor.Hocaya saygım sonsuzdu. Üzüldüm. Darbe gecesi devletin askerini mühimmatını halkın üzerine gönderdilerDevlete maddi ve manevi zarar verdiler. Ey hocam siz kimin malı diyorsunuz? Darbe gecesi Istanbulda havalimanına yakın yerde ikamet ediyordum. O günden sonra uçak helikopter ve sela sesi duyunca travma yaşıyorum aradan iki yıl geçtiği halde.Siz böyle eylemde bulununca acaba sorusu... da hemen zihne gelir. Siz halktan yana mı Fetö'den yana mısınız? Bir öğretmen olarak onlarla mücadele edecek o geceyi öğrencilerin zihnine kazıyacağım.
 • VeysiVeysi3 ay önce
  Lâtif beye 100 yüz katılıyorum millette aynı düşüncede duygularımıza tercüman oluyor teşekkürler Rabbim yâr ve yardımcınız olsun
 • hızır hızır 3 ay önce
  Sayın Davutoğlu aldığı % 40 küsür oyu kendisi aldı zannediyor. Reis'in kanatları altından çıkıp parti kursun hele bakalım % kaç alıyor.
 • memetmemet3 ay önce
  abidik gubidikle gelen abidik gubidikle gider bilmem anlatabildimmi
 • Başa Dönün:Başa Dönün:3 ay önce
  Ahmet Akgündüz taa başından beri Fetö konusunda çok kötü sınav vermemiş miydi zaten?: 17 Aralıktan önce ona hayranlığını ifade etmiyor muydu? Onu çok büyük bir alim olarak görmüyor muydu? Ona çok saygılı değil miydi? 17 Aralıkla, ehh, keraheten reddetme açıklaması yaptı hepsi o; şimdi ise dayanamadı ve aslına dönüyor! Âlim idiyse kötülüğü gelmeden çok önce sezmeli değil miydi? Akgündüz, 28 Şubat' da YÖK' den ayrılıp, "aman profesörlüğüm göt altına gitmesin!" kaygusuyla kendini apar topar Hollanda' ya atmıştı. İşi gücü kendi g' ünü kurtarmak; topu topu budur..
 • AsiAsi3 ay önce
  Bu telaş niye :))
 • kenan evren, eco vee..kenan evren, eco vee..3 ay önce
  Bu arkadaaaşımızı şefaat edilecekler listesine eklediğimi söylemiş miydim? (Feto es- Sabah)
 • yılan gülenyılan gülen3 ay önce
  Ahmet (akgündüz) efendi, dilinin altındaki baklayı çıkar ağzından da sen de kurtul, biz de koyverelim seni..
 • Daş ğafaDaş ğafa3 ay önce
  Taş yerinde ağırdır, ama taştır sonuçta..
 • mehmetmehmet3 ay önce
  milletin sectiği başbakanı sadece kümelenmiş menfaat cetelerinin hortumu kesilmesinden dolayı görevden alındı unutmadık yerine singapurda kumar masasında yakalanlar geldi sonuc ortada turkiye iflas ettine zaman bu kumarcılar bu ülkenin başına gelse sonuç hüsran iflas
 • bahattin konevibahattin konevi3 ay önce
  bir adamın darbeye maruz kaldığı yer,nasıl onun yeri olabilir ? 4 mayısta darbeye maruz kalmamışmıydı bu adam ? evet,taş yerinde ağırdır.ama önemli olan İDEAL YERİNİZİN NERESİ OLDUĞUDUR.ideal yerimizin neresi olduğunu bilemeyiz ,zaten bilsek,şu ana kadar çektiğimiz acıları çekmezdik.
 • Said Susmaz Said Susmaz 3 ay önce
  Yahu fetönün isyanı nasıl bastırılmışta o Hollanda profu bik bik ötüyor. Ben yakından takip ediyorum. Cuma günü 295 muvazzaf asker görevden alındı fetöden. Sadece bu hafya 400ü aştı fetöden alınan muvazzaf subay astsubay sayısı. Fetö artık bitti öldü mücadeleyi keselim demek, bylocktan daha net fetöcülük delilidir. Bu akgündüz isimli şahıs fetöden tutuklanmalıdır.
 • vay vayvay vay3 ay önce
  Söylentisi bile yetti davutoğlu parti kuracak söylentisi panik havasi estirmis
 • AydınAydın3 ay önce
  Latif Bey ben liyakat lafınız üzerinden birşeyler söylemek istiyorum. Malesef yalakalık, yağcılık, adam kayırma bakımından hiçbir partinin diğerinden farkı yok. Belki üst kademelerde kısmen farklılıklar olabilir ama teşkilatların tamamı aynı durumda. İşinde gücünde çalışan uzmanlığı olan insanlar partilerin teşkilatlarında vakit geçiremezler, öyle bir boş zamanları yok. Aday oluyorlar teşkilatlardaki adamlar öcü gibi davranıyorlar. Köşe başlarını tuttukları için daha kalifiye olsalar bile dışarıdan gelen insanları pasifize ediyorlar. Ne kadar hödük varsa belediye meclis üyesi yapıldı. Neymiş teşkilatta çalışmış. Ne çalışma! Saçma sapan çağdışı faaliyetler ki birçoğuna sadece kendi teşkilat üyeleri katılıyor. Dışarı ile etkileşim sıfır. Dışarıya sadece hoparlör gürültüsü veriliyor. Acilen siyasi partiler kanununda devrim yapılması gerekiyor. Her ilde ilçede kasabada teşkilat açmak ne kadar saçma. Buralara kraldan çok kralcı yalakaları doldurmaktan vazgeçilmeli.
 • LolLol3 ay önce
  Fetocularin herseylerini almak acta acikta birakmak belki farzdir. Milletin parasiyla kiyaklarla makam edinmis kisilerin malini korumak ahmakliktir, cunku zaten hilelerle tehditlerle yapmacik ihalelerle elde ettiler herseyi. Adalet ariyorsak kufru yok etmekten baslar.. Iktidara yalakalik yapmakla yeni fetolor ortaya cikmayacagine malum. yada belki de gine masum olanlarin hasasiyetlerini oynayip partilere makamlara sizan bu profesonel yalakalarla mucadele nasil olacak. Neden yeni parti hissi dogdu herkeste?
 • AbdAbd3 ay önce
  ALLAH CC RAZI OLSUN,ceddine RAHMET etsin (bizede),AMIIIN A.S.A.S.MUHAMMED
 • Kim DinlerKim Dinler3 ay önce
  Hocam biz Ak Partiyi sadece bir parti olarak görmedik Medeniyet Rüyamızın diriltici nefesi gördük ama öyle akılsızca hatalar yapılıyorki hayret ediyorum Aday seçimleri Feceat yahu hiçmi istişare edilmez ,sorulmaz özellikle milletvekilliğinde yapılan yanlışlar ilimizde iki milletvekilinin kaybedilmesine sebeb oldu sanki bilerek yapılan hatalar var ,ve maalesef aynı hatalar yüzünden Belediye seçimindede oylar düşecek Dost acı söyler.....Kim Dinler
 • İhsan aydoğduİhsan aydoğdu3 ay önce
  Taş yerinde ağır ise niye hoca olarak bırakmadınız adamı sormazlar mı sandın akp fazileti nasıl böldüyse siz daha kötü olacaksınız beter olun inşallah
 • HTURKHTURK3 ay önce
  Seçim zamanı geldimi ağızlarda hep aynı sakız, doksanlı yıllarda enflasyon % 150 imiş. Ben o yıllarda devlette çalışıyordumEnflasyon % 80 açıklandığında sendika yaptığı sözleşmeyle maaşlara % 125 zam almıştı,bunu söylemezler. Ayrıca emekli maaşlarını en zor deprem yıllarında bile devlet takır takır ödedi,bırakın yalanı.
 • AdemAdem3 ay önce
  Sayın yazar yerel seçimde oyumu İzmir'de Ak partiye verecegimde.Oy verdiğim belediye başkanını ya sonra mental yorgunluk,dosya diye gözü yaşlı görevden alirlarsa.Benim oyum iradem ne olur?Bir açıklarsanız sevinirim.
 • MardinliMardinli3 ay önce
  Sayın nureddin hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam güzel bir yazı gerçekten taş yerinde ağırdır.Bana göre ahmet davutoğlu hayin biri değil çünkü şimdiye kadar olumsuz bir söz kimse ondan isitilmedi bunun için diyorum hayin değil.Erdoğan onu terketti halbuki terk edilecek adam değildi.Tabi hatasız insan yoktur belki hata yapmış ola bilir
 • Ali BULUT Ali BULUT 3 ay önce
  Davutoglu ne yapmista parti kuracakmis?
 • ulviulvi3 ay önce
  "Yerel seçimleri konuşuyorsak bireysel liyakatten söz ediyoruz demektir. Eğer böyle değil de sadece partizanlık dürtüleriyle hareket ediyor ve yorumlarımızı, tercihlerimizi böylesi yanlış bir sabite üzerine kilitliyorsak, tuttuğumuz taraf kazansa da iş ehline verilmemiş ve ülke kaybetmiş olacaktır.Reel gösterge bu olduğuna göre, sadece demiyorum ama özellikle diyorum CHP’li seçmenler bu gerçeği iyi görmeli,....."sen zaten baltaki yazdıklarından uzaklaşmışsın.sana bu çelişkiden sonra neden inanalım.
 • mevhibe inalmevhibe inal3 ay önce
  60 yıl Fetönün peşinden giderken aklınız neredeydi?! İktidar zaman içinde yerli-yabancı bütün dalkavuk ve uyanıkları etrafına topluyor.Baştakilerin işi çok zor. Atatürk, " Paşam sizin arkanızdan ne diyecekler" diye sorulunca, "Etrafındaki ....olmasa iyi adamdı derler", dediği söylenir.
 • Masumları koruyalım Öyle mi? Masumları koruyalım Öyle mi? 3 ay önce
  Masumları koruyalım, Ama. Erdoğan ı bitireceğiz diyerek Milletinin hukukunu hiçe sayan Rus elçisini Vuran Rus uçağını düşüren, ABD ambargosu AB ambargosu döviz saldırısı, PKK işbirliği çalışan gizli bir örgüt olan FETÖ sempatizanları ve üyelerine ve kriptolarına merhameti konuşan NURCU olamaz.
 • ayhanayhan3 ay önce
  abicim ne dert ediyorsun? bahsettiğin şahısAKVARYUM MÜSLÜMANIDIR...Sıcak koltuklarda oturup ahkam kesmesi kolay...NOTUMU verdim 28 şubatın evveli ve sonrası...TV de çıkıp tartışırken Fatih şiir yazmış şaraptan bahsetmiş şarap içiyormuş...beyim tasavvuftan girdi...aşktan söz etti..daldı daldı karşısındakine etki edemedi..ne karıştırıyorsun? yazıda şrb kökü geçiyor bildiğin içmek fiilinden eşrebu..şurup be şurup! diyemiyor kıvırıp duruyor...gavur spiker bu sefer bir kaynağa bakıyor "yazın avretle, kışın oğlanla yatacaksın...avret soğuk olur, oğlan eti sıcak olur" konu islam ve cinsellik gözde ya o zaman...oğlan malum..be kardeşim bir eserde geçen 'kadın,kız,kızan'"Kadın(evli olan bakir olmayan), kız(Bakire), kızan(genç erkek=delikanlı)" dendiğinde ne anlıyorsun? "kızoğlankız"denildiğinde ne anlıyorsun? bakir genç kız ve erkek çocuk karışımı cinselliği yaşamamış insan be! bir kız kızoğlan kızım dendiğinde tövbe tövbe hem kız em oğlan mı oluyor be hödük? hadi edebiyatı bilmiyorsun,ulan Türkçe sözlüğü de mi bakmadın? diyemiyor..kıvranıp duruyor ya!!! BOŞ VER ABİ BÖYLE AKVARYUM MÜSLÜMANLARINI..... ZORU GÖRDÜMÜ DİNİNİ DEĞİŞTİRİR BUNLAR.
 • Cumhur’un hakve hukukunu kripto zalimlere yedirmeyinCumhur’un hakve hukukunu kripto zalimlere yedirmeyin3 ay önce
  Altın kalemli Latif Hocam, Mustafa Sungur rahmetli nin “Anarşi sebep ve çareleri” kitabında Bediüzzaman’ a atfenyıllar önce Anarşi ile mücadelenin zorluğunu izah ederken “Kurt gövdenin içine girmiş. Hariçte olsa mücadele mümkündür. Dahilde ise zordur. “ der.Buradaki dahilden kasıt Milletin kendisidir. FETÖ Devletin damarlarında dolaşıyor. Dahilde gizlendiği için mücadele zor ve meşakkatli. Biryandan masumların hakkını korunacak. Diğer yandan hainler cezasını bulacak. FETÖ, Akgündüz ün Rotterdam İslam Üniversitesi ni kapatmak için Hollanda hükümeti ile işbirliği içinde boğazını sıkar ve öylece tutar ama canını almaz. Ta ki istediğini yaptırsın.
 • yılmaz karayılmaz kara3 ay önce
  o taş artık halka zulüm olarak duruyor ve halk olarakta o taşı çöpe atma zamanı geldi.
 • Arif yeter Arif yeter 3 ay önce
  Hdp, 'kürdistanda kazanacağız, batıda da ak partiye kaybettireceğiz' diyor. İp; İzmir, İstanbul, Ankarada hdp ile beraber cehape adaylarını destekliyor. Fetocu meral akşener, bahçeliyi neyle suçladıysa on katını yapıyor. Hdp ye 'kürt halkının temsilcisi' diyor. Chp doğuda hdpye özerklik sözü veriyor. Bu arada saadet partisi de gaza gelip 300 bin oyu ile birşey olacağını sanıp bunların safına geçiyor. Abdullah Gül ve davutoğlu gibi mücessem eneler bulanık suda balık avlama peşinde.. Ayrıca sınırımızda kurulmaya çalışılan terör devletine vesair düşmanlara mücadelemizde cabası.. Tüm bunlar olurken güya Nur talebesi olan akgündüz ve türevleri ne yapıyor dersiniz? Fetonun soru çalarak, yılda 580 taltif alarak, milleti kandırarak edindiği ve devlet tarafından kamuya kazandırılan haram mallarını ve heder olası canlarını savunuyor... Hemde hala muvazzaf subay ve astsubaylar, savaş pilotları ve generaller fetö den tutuklanırken 'İsyan' bastırıldı diyerek fetocuların içlerine su serpip yanlarında olduğunu ifade ediyor. Bu akgündüz isimli şahsın chpye, hdpye, fetöye dönüp iki laf ettiğini duyan varmı? Bak Erzurum karakümbet mahsulü akgündüz! 1.si bu bir isyan değil işgal teşebbüsü idi. 2.si feto hala dimdik ayakta ve senin gibi kiraladığı adamların yol açmasını bekliyor. 3.sü fetonun hala bitmediğinin en somut delili sensin! İnşallah devlet seni de paketler içeriye atar orda fetocularla medrese-i yusufiye diye diye bol bol birbirinize sarılırsınız.
 • Yunus 16 Yunus 16 3 ay önce
  SON YİRMİ YILDA DOCENT VE PROF. OLANLAR TİTİZLİKLE (ASKER DEKİ GİBİ) ARAŞTIRILMALI VE GEREĞİ YAPILMALIDIR. NAYLON (ÇALMA TEZLER VE SORULAR) PROF LAR AYIKLANMALIDIR. HIRSIZLAR, KUL HAKKI YİYENLER ATILMALIDIR.
 • Yunus 16 Yunus 16 3 ay önce
  ASRIN EN KRİPTO, EN ACIMASIZ, EN AĞIR SİLAHLI(UÇAK, HELİKOPTER,TANK,.)TERÖR ÖRGÜTÜ, SİYASİ YÖNETİMİ GENEL OLARAK EŞLERDEN!!, DAMATLAR DAN, GELİNLERDEN, ÇOCUKLAR DAN KUŞATMIŞ!!! KURTULMAK İSTESELER DE KURTULAMIYORLAR!! ARINMAK İSTESELERDE ARINAMIYORLAR!!! MÜTHİŞ ZEKA İLE ÇOK USTACA KURULMUŞ TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANS LAZIM?? MÜTHİŞ ZEKA ÜRÜNÜ KAYNAK; MÜSLÜMAN TÜRK İNSANIN CEBİ!!! PARTİ KURDURMAK İSTEYENLER, ESKİ CUMHURBAŞKANI, ESKİ BAŞBAKAN, ESKİ BAKAN EŞLERİ OLMASIN??!!? KADINLAR İÇİN SARAY HAYATI LÜKS ŞAŞALI HAYAT DAN VAZGEÇMEK KOLAY OLMAZ?? ESKİCİLERİN EŞLERİ ESKİ CEMAAT İÇİNDEN GELEN ABLALAR DAN OLABİLİR Mİ??? İHTİMAL??? ESKİ BAKAN, VEKİL, B. Başkanı ÇOCUKLARI DAMATLAR... SAVCILARIN SUÇ SAYDIĞI; YURT, OKUL, EV, BANK ASYA, ABONELİK, DERNEK, SENDİKA, .... GİBİ YERLERE BULAŞMIŞ???
 • Nurullah parlak Nurullah parlak 3 ay önce
  Akgündüz isimli Hollandalı pof prof, her ağzını açtığında 'ben İslam alimiyim' diyerek, alim olmadığını ilan eder. Ey alimliği kendinden menkul hürmet dilencisi prof, sen nesin, kimsin, ne malumatın var ki feto isyanı bitti bastırıldı diyorsun. Hemde bunu yapmayanları dilsiz şeytan ilan ederek dilli şeytan oluyorsun! Hala muvazzaf subay pilotlar görevden alınıyor ve daha bitmedi. En azılı kripto fetocular bu kadar sahip çıkamıyor fetoya. Bu devlet bunun hesabını sormalı bu soru çalarak sahtekarlıkla prof olmuş kişiden. Bunu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederiz Sayın yazar. Allah Nur talebelerini bu gdo lu nurculardan korusun.
 • AhmetAhmet3 ay önce
  İhalelerde ki komisyon alma hakkı gerçek değeri üzerinden olursa mantıklı
 • tecrübe edilditecrübe edildi3 ay önce
  Davutoğlu en fazla üniversitede okutman olur; siyaset onun üzerine birkaç beden büyük geliyor! Hocalık yaparsa bakanlık ve başbakanlık deneyimini bonüs olarak kullanır, çocuklara anılarını anlatır, emekleri böylece değerlenmiş olur.
 • AhmetAhmet3 ay önce
  O taş sadece maaşa ve aldığını hak etmek için uğraşıyorsa ihalelerde usulsüzlük yapılmadığı sürece taş yerinde ağırdır.
 • ümmi nur talebesi olmayı yeğlerimümmi nur talebesi olmayı yeğlerim3 ay önce
  Bir hocanın, hocalık donanımıyla aynı anda risale-i nur talebesi olma gayreti ne denli zorlu bir uğraşmış meğer! İkisi aynı sepette bir arada taşınamıyor, sap tahammül edemeyip kopuyor!
 • fetö kaygu ve sevgisifetö kaygu ve sevgisi3 ay önce
  Akgündüz, kendiyle Alpo Kuytul arasında gidip gidip geliyor..
 • Muhammed Muhammed 3 ay önce
  Hocam kaleminize sağlık. Tercihler ve tercihe sunulanlar, ehliyet ve liyakat esasına göre seçilmelidir. Yazınız çok istifadeye vesile olmuş. Cenab-ı Hak tesirini halk etsin. 'Bir adam müstaid ve kabil olduğu şeyi terk ve ehil olmayan şeye teşebbüs etmek, şeriat-ı hilkate büyük bir itaatsizliktir. Zira şanı odur ki; istidadı san'atta intişar ve tedahül ve san'atın mekayisine ihtiram ve muhabbet ve nevamisine temessül ve imtisal.. elhasıl, fena fi's-san'at olmaktır. Vazife-i hilkat bu iken, bu yolsuzlukla san'atın suret-i lâyıkasını tağyir eder ve nevamisini incitir. Ve asıl müstaid olduğu san'ata olan meyliyle; teşebbüs ettiği gayr-ı tabiî san'atın suretini çirkin eder. Zira bilkuvve olan meyil ve bilfiil olan san'atın imtizacsızlığı için bir keşmekeş olur. Muhakemat - 53 - Üstad Bediüzzaman'Dikkat et, nasılki bir evin levazım-ı mütenevviası yalnız bir san'atkârdan alınmaz, belki herbir hâcette o san'atta mütehassıs olana müracaat olmak gerektir. Öyle de saadet-saray-ı kemalâtta o kanuna tatbik-i hareket etmek gerektir. Acaba görülmüyor mu ki; birinin saati kırılsa terziye saatimi dik dese; yuhadan başka cevab var mıdır?..'Muhakemat - 29 - Üstad Bediüzzaman
 • Bayram ali korkmazBayram ali korkmaz3 ay önce
  Tahsin paşada jön Türkcü çıktı, bakalım daha ne kadar sukütü hayale üğrayacağız
 • Beytullah YIKILMAZ Beytullah YIKILMAZ 3 ay önce
  Kıymetli Latif Erdoğan bey yazınızı yine çok musîb tesbitlerle ve düsturlarla tekvin etmişsiniz. Hususan akgündüz hakkında.. Kanaatimce bu akgündüz, fetonun uyuyan hücresidir. Ne zaman ülke bir beka darboğazına girse bu zat uyandırılıp günyüzüne çıkar, kah cumhurbaşkanımızla, kah devlet ekranıyla uğraşarak olması gereken üslup ve usulden çok uzak şekilde umuma açık mecralarda tezvirat ehline malzeme verir veya fetocuların içlerine su serper. Bu konuya temas etmeniz bizleri sevindirdi. Allah razı olsun.
 • sitemsitem3 ay önce
  Sayın yazar,sizi bir kaç yıldır ilgi ile takip ediyorum özellikle feto ile ilgili yazılarınızı dikkat ile okuyup üzerinde düşünürüm.sunu itiraf etmeliyim ki fetocularin toplum tarafından tanınmasını saglayacak,fetoculari teşhir edecek yazınıza rastlamadım.fetocu canilerin,kirlenmiş beyinleri ile toplum icindeki rollerini örnekler ile anlatarak,konunun anlaşılmasını saglasaniz.darbe en büyük örnek değil mi diyebilirsiniz,fetocular darbeye inanmiyor.size yardımcı olması için şu soruma bakarak ne dediği mi anlatırım umarım.hic bir şeyden haberi olmayan fetocu memuru nasıl tanırız?
 • CebelitarıkCebelitarık3 ay önce
  Bugün İzmir Belediyecilik alanında perişan, kötü yönetildiğini bile bile Solcular adamlarına inatla sarılıyorlar. Sağcılar ise hep gevşek bir tavır içindeler; armutun sapı, üzümün çöpü diyerek mızmızlık ediyorlar. Biz 1990 ları yaşadık çöpler, akmayan musluklar işlemeyen otobüsler ve merkezi yönetimde koalisyon hükümeti. 1994 de güneydoğuda teröre 1 yılda 3350 (yazıyla üçbinüçyüzelli) şehit verildiği yıl oldu. 28 şubat darbesi de cabası.Ama insanlar hemen unutuyorlar. İzmirli gerçekle ilgisi olmayan yaşam tarzı endişesiyle korkutulup oy alıyor CHP. Ama bize yaşanmış gerçek kabus dolu 1990 ları unutmamız söyleniyor. Enflasyonun %150. gecelik faizlerin %8000 (yazıyla sekizbin ) olduğu dönemi unutmamız söyleniyor. Ve o zaman Ecevit gibi art niyetli olmayan ama beceriksiz bir başbakan vardı. Bugün ise Kılıçdaroğlu gibi hiç güvenilmez biri var. İnsanlar Onun peşine mi takılsın. Gizli ortak HDP yede yarayan koalisyona mı oy versin? Basiretli olalım. Dış Dünyada kaos varken bizde 100 yıl evvel İttihat ve Terakki Partisinin peşine takılanlar gibi macera ararsak ülkemize yazık etmiş oluruz. Türkiye adeta Nuh'un gemisi gibidir. Son Kaledir. Anadoludan başka sığınacak ve gidecek yerimiz yok. Aklımızı başımıza alalım. Maceraya gerek yok. Şımarıklık ve mızmızlık yapılmamalı. Japonya gelişmiş diyorlar. ama 40 yıldır aynı partinin iktidarda olduğunu söylemiyorlar. Bazı şeyler istikrarla sağlanır. Hep yap-boz yaparsak nasıl ivme kazanacak bu ülke. 1990 lar hep yap-bozla geçti. Özal'ın yaptıkları tüketildi. Yapmak zor yıkmak kolaydır. Artık şu sıkıldım laflarından da gına geldi. Koca bir ülke çocuk değildir. Ben sıkıldım deyip haydi tekrar baştan başlayalım desin. Allah hepimize basiret ve feraset versin. AMİN !

Günün Özeti