“Şiddete karşı koymaya kalkışmayın!”

04 Ağustos 2019 Pazar

Geçen sene aralık ayında, bu başlıkla bir yazı yazdım ve yazıya aşağıdaki ifadelerle giriş yaptım; “Şiddete karşı koymakla, şiddete başvurup diretmekle şiddeti önleyemezsiniz. Fizik kuralıdır. Bir nesneyi ne kadar iterseniz o oranda tepkisi ile karşılaşırsınız. Kadına yapılan şiddeti üretenler vardır. Kadına uygulanan şiddeti üretip artıran lobiler belirlenmeli ve bunlar kaynaklarıyla kurutulmalıdır.” Bu ifadeleri yazımın girişine ekleyerek devam ettim.

Zihniyetinin ne olduğu ve niçin eleştiri yaptığı belli olmayan kimileri hakarete varan ifadelerle beni ve yazdıklarımı eleştirmişlerdi. Onlar bir tarafa işin içinde olanları izah etmek için zamana bırakmayı yeğlemiştim. Şimdi burada, Şeyh Edebali’nin yüzlerce sene önce birey ve devlet ilişkilerini kenetleyen tesbitini hatırlatıyorum, “kişiyi yaşat ki, devlet yaşasın”. Bu tesbit çok büyük önem taşımaktadır. Bunun önemi, cinsiyet imajı uyandırmadan ifade etmek gerekirse başta “ana” gelir. “Rumeli’yi”, “Anadolu” yapan zihniyetin temeli, İslam dinidir. Kadını ana olmaktan ve analık ruhundan soyutlayıp sokağa indiren zihniyet ise ruhu, kin ve düşmanlıkla kirlenmiş haçlı mücadelesidir. Haçlılar seferleri, savaşlar, kapitülasyonlar, demokrasi ve laiklik saldırı ve illetleri ile üzerimize geldiler hiçbirinde başarı sağlayamadılar. Osmanlı Devletini yıkıp İslam’ı yok etmeyi planlıyorlardı.

Bu kin ve kan kokulu mücadeleyi ancak 1932 yılının «Dünya Güzellik Yarışması» ile ilan etmişlerdi.  Haçlı bozuntuları, 31 Temmuz günü Belçika›da «Türkiye Güzeli!» Keriman Halis’i (Ece) “Dünya Güzellik Kraliçesi” seçti. Fakat ilginçtir. Onu “Türkiye Güzeli” seçen Cumhuriyet Gazetesidir. “28 ülkenin katılmış olduğu bu güzellik yarışmasına, Türkiye’den bu bayan katılmış, yarışma bitmiş, iş sonucu açıklamaya gelmişti. İşte o zaman jüri başkanı kürsüye gelip, şöyle konuşma yapmış: “Sayın Jüri üyeleri! Bugün Avrupa’nın ve Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa Hıristiyanları bitirmiştir.” Bunları söyledi ve devam etti.

Bir zamanlar sokağı bile kafes arkasından seyredebilen müslüman kadınların temsilcisi Türk Güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu Türk kızını zaferimizin tacı olarak kabul edeceğiz ve onu kraliçe seçeceğiz. Ondan daha güzeli varmış, yokmuş, bu hiç önemli değil… Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz. Bu sene Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. Avrupa’nın zaferini kutluyoruz. Bir zamanlar Fransa’da oynanan dansa müdahale eden Kanuni Sultan Süleyman’ın torunu, işte mayo ve sütyen ile önümüzdedir. Kendini bizlere beğendirmek istemektedir. Biz de bize uyan bu kızı beğendik. Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle, Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz. Fakat kadehlerimizi Avrupa’nın bu coşkulu zaferi için kaldırıyoruz.” Bu ifadeler İslam dünyasını uyarmalıdır.

Bunu yaptılar ve başardılar. Türkiye yönetimi bu meşum olayı büyük bir coşku ile kutladı. Bu kutlama ile Keriman Halis’i müslüman kadınlarına rol model gösterip uygulamaya başladılar. Büyük bir oranda başardılar. Fakat yer yer planları arıza yaptı. Adnan Menderes olayı ile karşılaştılar. Onu engelleyip yerli işbirlikçilerine idam ettirdiler. Fakat bugüne kadar tahribat devam etti. İşte bugünki Türk kadınının hatta dünya İslam kadınlarının hercümerç hali bundan kaynaklanmaktadır. Bundan da vahim olanı, bu meselelerin dedikodusunu yapan sözüm ona bizim sorumlularımızdır. Bu karanlık ve iğrenç bozguncu lobiler hâlâ işin peşini bırakmıyorlar. İstediklerini yapıyorlar. Buna rağmen Türkiye’de İmam Hatip Okullarının sayısı artınca telaşlandılar ve yeni ve köhne planlarını devreye soktular.

Allah aşkına bir bakar mısınız? Kadının İnsan Hakları, Yeni Çözümler Derneği, Feminist Bilgi Üretimi ve Paylaşımı dernekleri kuruyorlarHatta müslüman milleti oyalamak ve yanıltmak için “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” kurdurtup, ona görev veriyorlar. “Şiddeti abartın devleştirin ve şiddet üretin ve dolayısı ile  sosyal politikalarını beceri ile yürütün. Toplum değerlerini tarumar edin. Kocayı evinden uzaklaştırın. Böyle vahşi bir ceza ile cezalandırın. Karısı isterse sığınma evine yerleşsin ya da evinde kalsın.” 

Haftaya, İnşaallah, İslam’ın yüce ilkeleri ışığı altında konu hakkında değerlendirme yapıp, hakikat boyutuyla insan idrakine sunmak üzere! Esselamu aleykum.        

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • sema emine aydınellisema emine aydınelli1 ay önce
  Keriman Halis in, yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti nebir je st olarak Dünya Güzeli seçildiğisöylenirdi.Yazdığınız gibi bir konuşma tabii ki gerçekleşmemiştir.Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk ilke ve inkılapları Hristiyanlığın zaferi midir. Biz yanlış mı biliyoruz, Kurtuluş Savaşı ile ülkeden atılan düşmanlarMüslüman mıdır....Kurtuluş Savaşı ve Türkiye CumhuriyetiTürk ün, Müslüman ın Hristiyan Avrupa ya karşı zaferidir.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  HADİD Sûresi. 25. Andolsun biz peygamberlerimizi açık delillerle gönderdik ve insanların adaleti yerine getirmeleri için beraberlerinde kitabı ve mizanı indirdik. Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu, Allah'ın, dinine ve peygamberlerine gayba inanarak yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah kuvvetlidir, daima üstündür
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  HADİD SÛRESİ. 25 Andolsun ki; Biz, peygamberlerimizi açık delillerle gönderdik. Ve insanların adaleti ayakta tutmaları için beraberlerinde kitabı ve mizanı indirdik. Bir de kendisinde çetin bir sertlik ve insanlar için faydalar bulunan demiri indirdik. Allah; kimin, görmeden Allah'a ve peygamberlerine yardım edeceğini bilir. Muhakkak ki Allah; Kavi'dir, Aziz'dir.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  ALLAH SUBHANEHU VE TEALA KURAN LA her alanda olduğu gibi UYARIYOR. AYET HADİD SÛRESİ 25 25 Biz Peygamberlerimizi kesin kanıtlarla gönderdik, insanlar arasında adil bir düzen kurulsun diye onlarla birlikte kitabı ve ölçüyü indirdik. Ayrıca büyük caydırıcılığı ve sertliği yanında insanlara yönelik birçok faydaları olan demiri indirdik. Böylece kimlerin görmedikleri halde Allah'ı ve Peygamberi destekleyeceklerini ortaya çıkarmak istedik. Hiç kuşkusuz Allah güçlü ve üstün iradelidir..... DEMİRDE BÜYÜK BİR KUVVET VAR DEMİRDEN KUVVET ALIN GÖRMEDEN ALLAH VE RESULÜN GETİRDİĞİ DİNE GÖRMEDEN YARDIMCI OLANLARIN, DEMİRDEN KUVVET ALMALARI İÇİN UYARILIYOR.
 • Keriman Halis'in EniştesiKeriman Halis'in Eniştesi1 ay önce
  Güzellik yarışmasında konuşmayı yapan arkadaş yanılmış, çünkü eski Türkiye'de dindarlar hala samimi dindardılar, hristiyanlık islamı yenememişti. Son 17-18 yıla bir bakın bakalım. İstanbul anlaşmasını kim imzalamış? Keriman Halis mi? Suriyeli din kardeşlerimizin bu hale gelmesi Keriman Halis zamanında mı olmuş? Ekonomik krize ne demeli? Varlık kuyruğu kurup karneyle sebze satışı Keriman Halis zamanında mı olmuş?
 • AlperAlper1 ay önce
  Yarışmada böyle bir konuşma yapıldığı siyasal islamcılar tarafından hep söylenir ancak bir tane kaynak gösteremezler. Yani değişen bir şey yok yine yalan inkar iftira temeline dayalı bir siyasal islamcı yazısı daha. Yeter kardeşim yeter. Bu milletin aklıyla dalga geçmeyin. Önce kendi altınızdaki pislikleri temizleyin. Emevi zihniyeti neyse bugün hala aynısınız. Dünya üzerine gelmiş en gaddar en zalim en iğrenç aynı zamanda en korkak yaratıkları bu siyasal islamcılardır.
 • HakikatHakikat1 ay önce
  Sevgili ilhan kardeş çok güzel yazı eline sağlik kardeşim

Günün Özeti