• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
İlhan Oral
İlhan Oral
TÜM YAZILARI
08 Aralık 2019

Medeni kanunun ürünü

Medeni kanunun, kadın haklarında bir reform olduğu müslümanlara âdeta enjekte edilmiştir. Fakat bu kanunun tutarsızlıkları nüksetmeye başlayınca 2002 tarihinde bu kanun, Türk Medeni Kanunu olarak güncellendi. Bu kanun daha ziyade kadın erkek eşitliği ile ilgili konuları kapsayan bir düzenleme olarak kabul edilir. En çok etkinliği, aile hukukunda olduğu savunması yapılır. Özellikle mal rejimleri konusunda yapıldığı iddiası ön plana çıkar.

Oysa bu kanunların tamamı ahlâken çökmüş, kokuşmuş ve namus anlayışını sıfırlamış Batı ülkelerinin bize ithal ettiği hurda zihniyetleridir. Bu kanunlar, bize kurnazca zerk edilmiştir. Bu tezin doğruluk testini yapınca korkunç bir manzara ile karşılaşırız. Bir genç bayan, gayri meşru bir çocuk edinir. Sıkıntılara sebep olur. Genç bir bay bulur ve onunla nikâh yaptırıp evlenir. Bu evlilikte bir çocuk daha dünyaya gelir. Birkaç sene sonra bir çocuk daha peydahlanır. Bu evlilik sürecinde bayan birkaç sene kocasını eve almaz. Kendi mülkiyetinde olan evine birkaç sene gidemeyen koca, en sonunda, reyting uğruna insanların posasını çıkaran bir televizyona başvurur. Karı koca birbirlerine yapmadık itham bırakmazlar.

Birkaç hafta sürecinde bu iki insanın, günahları, bonkörce teşhir edilir. Sorgulama yapılırlar. Sonunda bu karı kocanın çocuklarına biyolojik baba aranır. Bu kadın üçüncü çocuğun, nikâhlı kocasından olmadığını, milyonların önünde pişkince anlatır. Başka baba adayı gösteren anne, isabet ettiremez, DNA engeline takılır. Bir başka aday ya da başka adaylar aranır, yine biyolojik baba bulunamaz. Bu arada ikinci çocuğun babası da problem olur. Bayan ikinci çocuğun resmen nikâhlı olduğu kocasına ait olduğunu savunur. Bu iddiayı da DNA testi boşa çıkarır. Bu bayan, bu çocuğu da kimden edindiğini hatırlayamaz, bocalar.

Pis kokulu ve kirli akışı olan edep canavarı, nice kasvet dolu ıstırabı toprağa gömer. İşte bu toplumun nerelere sürüklendiğini göstermesi açısından manidardır. Bu ise nice aldatılmış sahipsiz insanımızı ve ailemizi sürükleyip götüren amansız bir kasırgadır. İthal edilen bu kanun, Türk Medeni Kanunu olarak güncelleştirilmesine rağmen daha kötü gelişmelere yol açmaktadır. Sonrası, “al birini vur ötekine” deme yerine daha ciddi ve derinlemesine düşünülmesi gereğini ortaya koyar. Bilindiği gibi bunlar haçlı misyonerlerin kin ve düşmanlık ifrazatlarıdır. Onlar mertçe başaramadıklarını kalleşçe ve fuhuş tezgâhı ile yapmaya tevessül ettiler. Karı koca arasını açtılar, onları fuhuş girdabına sürüklediler.

Daha otuz kırk yıl öncesine kadar birbirlerini kırmamak için ana babalar birbirlerine anlayış ve merhametle davranırlardı. Bugün onların çocukları televizyon ekranlarında çılgınca birbirlerini yalanlamakta ve suçlamaktadırlar. Düşünebiliyor musunuz? Abdestsiz, çocuğuna süt emzirmeyen anaların yurdunda, Anadolu’da, halkının yüzde doksan sekizi müslüman olan bir İslam ülkesinde nelerin yaşandığını, iyice düşünebiliyor musunuz? Hele gayri meşru ilişkinin zina sayılmadığı bir İslam ülkesini kabullenebiliyor musunuz, çok değerli bir vatanda şehitler vatanında sayısız kahramanın, nice âlimin yurdunda yaşananları düşünebiliyor musunuz?      

Başta günümüz müslümanları, Yaratan Allah Teâlâ’nın Kitabında Ahzab suresinin otuz beşinci ayetindeki kavramları sahiplenmiyorlar? Yalnızca o ayette karı koca olarak ailenin bir bütün olduğunu görmek gerektir. Bu beyanda; Müslüman, mümin, itaatkâr, sadâkatli, sabırlı, mütevazı, sadaka veren, oruç tutan, namuslu, Allah’ı çok zikreden erkeklerden ve kadınlardan bahsediliyor. Kur’an’ı Kerim’in bir tek ayetinde yüksek dozlu on ilke kadın ve erkeğin bütünlük halini ortaya koymaktadır.

Bu soylu aile bütününü birbirine düşmanlaştırmaya çalışan zihniyetin adı ne olursa olsun, bunlar insan düşmanıdırlar. Bunun için “kadıncı gruplar” insanca düşünmelidirler. Aksi takdirde mevcut medeni kanunun ürünü olan kadın savunucuları bu kadın modeli kadın olduklarını ve kadına karşı şiddeti kendilerinin ürettiğini bilmeleri gerekmektedir. Karı koca arasını açarak şiddeti kendilerinin üretip tetiklediklerini herkesin bildiğini unutmamalıdırlar.

Aşırı derecede konuyu kızıştırma değil düşünmek faydalı olur. Kadın anamızdır, kocası ise babamızdır. Bunların aralarını açıp aileyi yıkma işi şeytanın işi ve ürünüdür.

Esselamu aleykum.  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

semih

sayın yazar bizleri bu hallere dusurenler oy verdigimiz partiler .Anavatan partisiyle baslayan bu surecte akp ile doruga ulastı meclisteki butun siyasi partiler eski refah hariç hepsi kademeli olarak bu kanunlara destek vermistir .İşin vahim tarafı hoca kılıklı bazı ilahiyatçılar Reyting ugruna para için sözde kadın programları yaparak feminizm propagandası el altından yapmıslardır zinayı gayri meşru ilişkileri bu hocalara sorulan sorularla adeta yol verilmiştir sırf kadınları üzmemek için kur an ve sünnette olmayan hayat ölçülerini normal miş gibi göstererek toplumda bilerek yada bilmeyerek bozulmaya katkı saglamışlardır.CEREN BAYANIN öldürülmesinden bu toplum Sorumludur bu hayat tarzını dayatan idoloji sorumludur.Bu bayana Sözde üzüldüklerini beyen eden medya vb sivil kuruluşlar ve hükümet Suriyede bir haftada yüzlerce kadın cocuk öldürüldü hiç birinin gıkı çıkmadı.AfGanistanda İha Larla binlerce ev bombalandı yüzbinin üzerinde sivil kadın çocuk yaslı öldü hiç birinin gıkı çıkmadı Bunlar sahte kadın hakçıları hukümette bunların degirmenine su taşıyor.
 • Yanıtla

dahilak

güzel bir yazı. işin arka pılanında hökümeti etkileyen memleketi haritadan silmek isteyen devlet cumhuriyet vatan millet düşmanı marjinal sol guruplar ve masonlar var. hökümette bunlara alet olup memleketi yıkıcı icraatlat yapıyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23