Organize İşler

27 Şubat 2019 Çarşamba

Milletimiz ve memleketimiz, dün olduğu gibi, bugün de organize bir kötülükle karşı karşıya bulunuyor. Zor bir dönemden, meşakkatli bir süreçten geçiyoruz. Henüz tehlike geçmiş değil.

Sadece gördüklerimiz ve duyduklarımız değil, yaşadıklarımız da “kötülük yayılmacıdır” sözünü doğruluyor. 

Bilineni tekrar edelim: Pirincin içindeki siyah taştan değil, beyaz taştan korkmamız gerekir. Pirincin içindeki siyah taşları biliyor ve görüyorduk. Beyaz taşların ise bu kadar çok olabileceğini kim tahmin edebilirdi? 

Şuraya varmak niyetindeyim: Makedonya’daki Türk Hareket Partisi, genel başkan değişikliğine gitti.  Adnan Kahil koltuğu Enes İbrahim’e bıraktı. Onun yaptığı ilk işlerden birisi, eski genel başkan ve bazı yöneticileri bu partiden ihraç etmek oldu.

Tam olarak böyle bir şey: “Çingeneye paşalık vermişler, ilk önce babasını kesmiş.” 

Bu da önemli ama elbette asıl konumuz bu değil. Şu: THP, ihraç kararlarının ardından, kongreye gitti. Partinin yönetim kadrosunu yeniledi. 

Parti başkanından şube başkanlarına kadar THP’li bazı yöneticileri yan yana durmuş olarak görünce, ne yalan söyleyeyim, aklıma Organize İşler filmi geldi.

Enes İbrahim’i yeterince, hatta hak ettiğinden daha fazla, anlattık. Biraz da diğerlerinden bahsedelim. Daha doğrusu: Onlar, yeni MYK üyeleri, kendi kendilerinden bahsetsinler. Siz de onları, gerçek yüzleri ile tanımış olun.

Atalar sözüdür: Hayvan yularından, insan sözünden tutulur.

Vakit kaybetmeyelim: İlhan Rahman’ın sosyal medya incileri ile başlayalım.

17/25 Aralık sürecindeki FETÖ yalanlarının ülke basınına yansımalarından birini paylaşıp, şunu söylüyor: “HARAMİLER Makedon gazetelerinde.. – (“Yaptığına şantaj derler, bu aşka montaj derler…”)” (25 Aralık 2013)

İki gün sonra benzer bir mesaj daha yayınlıyor: “Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz.” (27 Aralık 2013)

Birkaç ay sonra, İlhan Rahman’ın kendine güveni artmış olacak ki, daha açık ifadeler kullanmaya başlıyor: “Vatan evlatları çıkacak, hapisler hırsızlar ile dolacak. #hırsızakp” (7 Mart 2014)

Bu da aynı frekansta bir başka mesajı: “Para yetmedi, devlet arsası yetmedi, milli irade yetmedi, Dombıra yetmedi şimdi de İstiklal Marşı… NE ÇALDIN BE AKP” (20 Mart 2014)

Tam da FETÖ ağzıyla yazılmış, iftira dolu bir başka mesajı: “Türk hükümeti ve Katar’ın ateşkesi kabul etmemesi için Hamas’a baskı yaptığını biliyor muydunuz?” (18 Temmuz 2014)

7 Haziran’da yapılan seçimin sonuçlarından pek mutlu olmadığını şöyle ifade ediyor: “Gün bugün değilmiş ama YARINLAR BİZİMDİR” (7 Haziran 2015)

Ertesi gün dozajı artırıyor: “Türkiye’deki “baba” seçimlerde babayı alınca ve koalisyon yolu açılınca paçalar tutuşmuş, endişe gözle görülmeye başlamıştır. Zaten sonları geliyordu şimdi süreç hızlandı. Her hesabın bir tersi, her zulmün de süresi vardır. KORKMA, TİTRE!!!” (8 Haziran 2015)

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Makedonya’daki, Arnavut parti başkanlarını Tiran’da toplamış. O da bunu fırsat bilip, Türkiye’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a laf atma imkânı yakaladığını düşünmüş: “Kıçı kırık” sandığımız Arnavutluk bunu yaparken, biz “küresel güç”, “dünya lideri” gibisinden tozpembe masallara inanmaya devam edelim.” (30 Aralık 2016)

İlhan Rahman, yol arkadaşı Enes İbrahim ile karşılıklı mesajlar göndermeyi de ihmal etmemiş. İşte, bir örnek…

Enes İbrahim 25 Aralık 2013 tarihinde “Önümüzdeki yıldan itibaren Balkan Üniversitesinde siyaset mühendisliği bölümü açılacakmış:) İlgilenenler burs için Hüseyin Bürge’ye başvurabilirmiş:)” mesajını yayınladığında, İlhan Rahman’ın yorumu şu oluyor: “Siyaset mühendisliği” ???” 

Enes İbrahim “başkan paraları topla ye bölümü:) ahireti düşünmeyenlerin bu dünyadaki en popüler mesleğiymiş” karşılığını verince, İlhan Rahman’ın ikincisi cevabı da bu oluyor: “Bence “makine mühendisliği” bölümü açsınlar, ne de olsa PARA SAYMA MAKİNESİ lazım.”

Bir örnek daha…

Enes İbrahim 4 Ocak 2014 tarihinde “Her şey 17 Aralık’ta başladı… Ufuk Derneği 17 Aralık 2008 tarihinde kuruldu.:)” mesajını yayınlayınca, İlhan Rahman’ın ilk yorumu şu oluyor: “5. Yılında olan oldu.” 

İlhan Rahman, Enes İbrahim’in asıl niyetinin Ufuk Derneği’nin kuruluşu değil, 17/25 Aralık süreci olduğunu da gün yüzüne çıkarmış oluyor. 

Devam edelim. 

Enes İbrahim “Sizin işinizdir bu :))” karşılığını verince, İlhan Rahman’ın ikincisi cevabı da bu oluyor: “Faiz lobisi, dış mihraklar… Henüz yaptığımız bir şey yok, “bizim iş” olsa iki dakikada halledilirdi.

Bir sonraki yazımızda, diğer isimlerle, konuya devam edelim inşallah.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent2 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız;Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. Oysa 25-30 yıl boyunca Üniversitelerimizde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanmış Yaşlı Doçentler olarak, koskoca 5 yılı boşu boşuna tüketip biyolojik ve psikolojik olarak ezilme sürecine girmemek adına; yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından, EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • MakedonyaMakedonya2 ay önce
  Bunlari adam yerine koyup sarayda agirlayanlara ne demeli peki ?
 • Makedonya bunu okuMakedonya bunu oku2 ay önce
  Fetöcü değil Soroscu öylemi? İçimiz rahatladı yavvv... Gezi ayaklanmasını ve Gezicileri kim organize etti? 17-25 Aralık'ta fetöcüleri kim yönlendirdi? Fetö ve Soros birlikte anavatanı yıkmaya çalışıyorlar. Aynı şeyin laciverti bunlar. Satılmış satılmıştır.
 • MakedonyaMakedonya2 ay önce
  Adi gecen sahislar FETO'cu degil Soros fonuna bagli piyonlar. Aralarindan cogu Turk bile degil
 • Selim SelimovSelim Selimov2 ay önce
  Çok para vermiş hırsız ADNAN VE CETESI GALIBA SIZE AYHANd
 • AlperenAlperen2 ay önce
  Bu lafları eden kim olursa olsun vatan hainidir. Bunların hesabı tek tek sorulmalı.
 • 2 ay önce
 • Vay vay vayVay vay vay2 ay önce
  Arkadas bu ne boyle ? Tam bi ihanet zinciri, bukadar vatan haini, kendi milletine bukadar dusmanca tutum sergileyen baska millet yoktur buyuk ijtimalle yeryuzunde ! Allah devletimizi beyaz pirinclerden korusun ve zeval vermesin
 • HuseinHusein2 ay önce
  Bunlar her yerde biz milliyetciyiz diye dolasiyorlar. Milliyetcilikleri buysa hainliklerinlerinden Allah bizi korusun. Zaten yazinizin sonunda acikca itiraf etmis. Allah anavatanimizi korusun. Allah buyuk Turk milletini korusun. Allah Recep Tayip Erdogani korusun.
 • ÜsküplüÜsküplü2 ay önce
  Hocam harika bir yazı. Çok güzel tespit yaptınızz. Aynen söylediğiniz gibi bunlar resmen çeteler.

Günün Özeti