• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ayhan Demir
Ayhan Demir
TÜM YAZILARI

Arnavutluk’ta FETÖ sahtekârlığı

01 Temmuz 2020


Ayhan Demir İletişim: [email protected]

Bazen, gerçekte olan ile gösterilmek istenen arasında, dağlar kadar fark vardır. Tıp bilimi aksini söylese de tek görme organımız göz değildir. Görmek için sadece gözünü kullanmayanlar, bu kamuflaj oyunlarına takılmazlar.

Mutlaka görmüşsünüzdür: Bukalemun, bulunduğu her ortama kolaylıkla ayak uydurur. Canı istediğinde görünür olur, canı istemediğinde kaybolur. Onu göremesen de o oradadır. Her durumda, gözünün önündedir.

FETÖ de bu doğrultuda stratejiler geliştirmektedir. Kendisine ölümüne hizmet edecek şahısları / kurumları bünyesine dâhil edebilmek veya elde tutmaya devam edebilmek için türlü taktikler izler, izliyor. 

İşte onlardan bir tanesi…

FETÖ, Arnavutluk’ta yürüttüğü eğitim faaliyetlerini bir maske olarak kullanıyor. Yasalara uygun davranıyor gibi görünüp, karanlık eylemlere imza atıyor. 

Üç yüzden fazla öğrencisi bulunan ve yoğun ilgi gören FETÖ’ye bağlı Memorial International School of Tirana-MİST, ülkenin ekonomik ve politik olarak nüfuz sahibi ailelerinin çocuklarına eğitim veren bir okul. Daha doğrusu, bu maske altında faaliyet yürüten, bir FETÖ askeri eğitim kampı. 

Buradan şuraya geçelim: Bir kaç hafta önce Arnavutluk’taki bir internet sitesinde dikkat çekici bir haber yayınlandı. Habere göre, FETÖ’nün Arnavutluk ayağında önemli gelişmeler yaşanıyor: Örgütün önemli sacayaklarından bir tanesi olan Turgut Özal Kolejleri’nin kapatılması yönünde karar alınmış.

Bu haberi gören sıradan bir vatandaşın ilk düşüneceği: “FETÖ, Arnavutluk’ta kan kaybediyor, zayıflıyor” olacaktır. Verilmek istenen mesaj bu yönde. 

Peki, gerçek bu mu?

FETÖ, daha önce hem ekonomik gücünü, hem de insanî gücünü herkesin gözü önünde elde ediyor ve işlerini kurumlar aracılığıyla görüyordu. Artık çok güvendiği ve ruhlarını satın aldığı fedaîleri kullanıyor. 

Bu terör örgütü, artık bitti derken, bazı özel yetiştirilmiş şahıslar tarafından güçlendiriliyor. Böylelikle bir taraftan “yandık bittik” izlenimi veriyor, diğer taraftan gücüne güç katıyor. Hem maddi hem de manevi anlamda.

FETÖ, Arnavutluk’ta, eğitim, sağlık ve enerji alanlarında sessizce önemli adımlar atarken, son dönemde medya sahasında satın aldıklarıyla gövde gösterisi yapıyor. 

Rahmetli Nurettin Topçu, “Merhametin olmadığı yerde insan da yoktur” diyor.

Fetullahçı Terör Örgütü, Arnavutluk’taki şirketlerinin gelirlerini her yıl daha da artıyor. Buna karşılık, ortada hiçbir gerekçe yokken, Turgut Özal Kolejleri bünyesinde yer alan, MİST’in kapanacağını duyurdu. Böylece, yüzlerce öğrenci ve veliyi yüzüstü bıraktılar. 

FETÖ, Arnavutluk’ta, bugüne kadar türlü türlü oyunlar çevirdi, çevirmeye de devam ediyor. Eğitimi bir maske olarak kullanan bir terör örgütünün, arada kaynayan öğrencileri ve onlar için kaygılanan velilerini umursaması beklenemezdi. Öyle de oldu. Yaşanan hiçbir mağduriyet, umurlarında değil.

FETÖ, Covid-19 bahanesine sarılarak: Devletten vergi kaçırmak, öğrencilerden alınan paylardan faydalanmak, personel ödemelerinden ve okullarında bulunmasından rahatsız oldukları isimlerden kurtulmak için önemli bir hamle yaptı. 

Arnavutluk kamuoyunda oluşturulmak istenen algının aksine: Turgut Özal Kolejleri, öğrenci taleplerine bile yetişemiyor. Her yıl kapasite artıran bu kolejler, buna bağlı olarak, gelirlerini de devamlı olarak katlıyor. Bu okullardan elde edilen gelir, Arnavutluk’takilerin yanı sıra diğer ülkelerde zor durumda bulunan fedaî ve bağlıları için harcanıyor. 

Yeri gelmişken…

Bir soru: Arnavutluk’a sahte vizeyle giriş yapan Harun Çelik’e yardım ve yataklık eden kimlerdi? Cevabı da biz verelim: FETÖ’nün öğretmen görünümlü teröristleri.

Bir başka soru: Arnavutluk kanunlarına göre, Harun Çelik isimli terörist sınır dışı edilirken, bu adamı savunan ve görüntülerini ışık hızıyla medya organlarına servis edenler kimdi? Cevap yine aynı: FETÖ’nün öğretmen görünümlü teröristleri.

Sorulara devam edelim: Bu öğretmen görünümlü teröristlerin, organize suç örgütlerinin insan kaçakçılığı faaliyeti sonucunda, yasadışı bir şekilde ülkeye giriş yapmış bir kişiyi canla başla savunmaları ne kadar normal karşılanabilir? 

Tolstoy şöyle söylüyor: “Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar.”

Arnavutluk, gerekli ve yeterli tepkiyi ortaya koymayınca: Aynı öğretmen maskeli teröristler, Türkiye’de aranan kişiler listesinde adı bulunan ve yine sahte vize ile Arnavutluk’a giriş yaparken yakalanan Selami Şimşek’i de daha da yüksek sesle savundular, sahip çıkmaya çalıştılar. 

Özetle: Türkiye, FETÖ Terör Örgütü’nün ülkemizde organize ettiği hain darbe girişiminden sonra Arnavutluk dâhil tüm ülkeleri uyardı. Masumiyet maskelerinin arkasında saklanan teröristlere karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Bu örgütün, eğitim faaliyeti şemsiyesi altında saklanarak, karanlık emeller güttüğünü de ifade etti. Bu örgütün, eninde sonunda, Arnavutluk devletini de zor durumda bırakacağını defaten dile getirdi.

Bizden uyarması: Arnavutluk’taki FETÖ tehdidi, azalmadı. Sanılanın aksine, daha da arttı, artıyor. Devlet yetkililerini taciz edecek kadar gözü dönen bu terör örgütüne karşı acil önlem alınmazsa, tacizler ve para kaçırma olayları sebebiyle, Arnavutluk devleti, uluslararası arenada çok zor durumlarla karşı karşıya kalacaktır.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Balkanlar’ın gözü kulağı

Balkan Müslümanları büyük fitne hareketi Fetö ile mücadelede mühim katkılarını için Ayhan Kardeşim e çok hayır dualar eder. Türkiye yi yıkmak için ABD ve AB safında en önde çalışan bu terör örgütü Balkanlar da gün gelir aynısını yapar. Merhametsiz bir örgüttür. İslam libası giymiş ABDde mukim bir Haçlı nın sevk ve idaresindedir.
 • Yanıtla

HAK

İNŞALLAH o RAHMETTEN sizede bir pay düşer.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23