• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ayhan Demir
Ayhan Demir
TÜM YAZILARI

17/25 Aralık

25 Aralık 2019


Ayhan Demir İletişim: [email protected]

Üzerinden çok zaman geçmedi. Fakat hatırlamakta fayda var.

Önce ‘dershane’ tartışmaları yaşandı. Meselenin dershane olmadığı çok çabuk ortaya çıktı. 

Olan şuydu: Dershaneler üzerinden, milletin en yetenekli ve hakikatli evlatları başka bir şeye dönüştürüldü. Devletimiz, yaklaşan tehlikeyi gördü ve önlem almak istedi.

Hemen peşinden ‘yolsuzluk’ iddiaları geldi. Yolsuzluk bahsinin akıbeti de dershaneler gibi oldu. Yolsuzluk iddialarının ardından, devlet büyüklerimizi ve hükümetimizi, uygunsuz bir yöntemle terbiye etme gayreti çıktı. 

Mesele dershaneyse eğer; insanların konuşmalarını dinlemek, kayıt altına almak ve vakti gelince kullanmak nedir? 

Mesele yolsuzluksa eğer; insanların mahreme göz dikmek, milletin kıymetli evlatlarına iftira atmak, büyüklerin izzetiyle oynamak, tuzak kurmak nedir?

Yalan, yanlış veya kötü yöntemlerle; gerçek, doğru veya iyi bir iş yapılır mı? Yapılmaz.

Mesele dershane veya yolsuzluktan çok daha öte; milli güvenlik idi.

‘Bunları bugün söylemek kolay’ dediğinizi duyar gibiyim. Öyle yapmıştık: Bugün söylediğimizi, o günlerde (20 Kasım 2013 tarihinde) yine söylemiştik.

Devam edelim.

Bugün, ilaveten söylemek istediğim: 17/25 Aralık girişimi, açık ve planlı bir kumpastı. Güneyimizdeki ve okyanus ötesindeki dostlarını rahatlatmak isteyenlerin kumpası. 

Sahte deliller ve düzmece mahkemelerle insanların hayatını karartanların, en büyük tuzağı ülkemize oldu. Yapılmak istenen şey, vatanımızın ve milletimizin yolunun kesilmesiydi. Ümmetin umut ışığı, Türkiye’nin söndürülmesiydi.

Böyle anlıyor ve inanıyorum.

Kumpas, tuzak, şaibe, şantaj, tehdit, sinsilik, hainlik ve elbette yalan. Bunların hepsi pusu kültürü. Korkakların davası olmaz, hesabı olur. Hesapların çok olduğu bir yerde, her şeyden önce hakikat incinir, yara alır.

O günlerde nasıl bir ince hesapla karşı karşıya olduğumuz, bugün artık daha iyi anlaşılıyor, görülüyor. Yalanla bin şey yıkabilir, lâkin bir şey yapamazsınız. Yalanın boyası döküldü, cilası söndü. 

Bilmeyen, duymayan yoktur: “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.” Hakikat, güneş gibi, nurlu bir sima gibi ortaya çıktı. Fakat bu hakikat bazılarının umurunda değil. 

Anlamak istemeyene bir şey anlatma imkânınız yoktur. Nasibi olmayana ne verebilirsiniz?

Dünya biter, bu coğrafyada ince operasyonlar bitmez. Kumpas girişiminden 15 Temmuz darbe teşebbüsüne kadar geçen süreçte, yaşananların arkasında kimlerin, hangi ülkelerin olduğu artık daha iyi biliniyor.

Kimler? Bunlar: İnsanımız kazandıkça, milletimiz rahatladıkça, devletimiz büyüdükçe üzülenler. 

Hangi ülkeler? Şunlar: Paralel ihanet çetesinin sözde liderine, örgüt mensuplarına ev sahipliği yapanlar. Darbecilere kucak açarken; bizi, neredeyse, darbeyi bastırmak suçlamasına maruz bırakacak olanlar.

Kim ne yaparsa yapsın: Artık meydan ortaya çıktı. O meydan, milletin tâ kendisidir.

Milletimiz büyük bir feraset örneği sergileyerek, ilk andan itibaren vatanına sahip çıktı, çıkıyor. 

Peki, tehlike geçti mi? İhanet şebekesinin eli ve beli tam manasıyla kırıldı mı? Bu soruya ne yazık ki, ‘evet, tehlike geçti’ diyemiyoruz.

Sayıları ne kadar, hangi mevkileri işgal ediyorlar, maalesef hâlâ kesin olarak bilemiyoruz. Bu yüzden teyakkuzu elden bırakmıyoruz, bırakmamalıyız.

Türkiye’nin kuvvetlenmesi, kötülüğün zayıflaması demektir. Bu sebeple, bu aziz vatanın sağ olması, selamet bulması, devletimizin zeval görmemesi ve güzelliklerin muhafaza edilmesi, herkesten ve her şeyden önemlidir.

Bugün veya yarın. Güneş, inşallah, bizim topraklarımız üzerinden doğacak. Sadece biz değil, bütün dünya farkında: Ne varsa, Türkiye’de var.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kalemine sağlık

Kalemine sağlık Ayhan Demir. Fotoğrafı çok güzel özetlemişsin. İşte FETÖ budur.
 • Yanıtla

Muhammed Fatih Karslı

Senin açık sözlülüğünü ve samimiyetini beğeniyorum. Her hafta okuyorum. Daha fazla yazamazmısın?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23