Tarihten gelen bir sese kulak vermeniz dileği ile

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Temel bey kardeşime, Recai bey ağabeyime, Lütfü Doğan hocama, Oğuzhan bey kardeşime, Yasin bey kardeşime, Süleyman Arif bey ağabeyime ve diğer SP selâhiyetlilerine ve cümle SP’li kardeşlerime;

Bekledim ki; SP üst selâhiyetlileri olarak İstanbul Bş. Belediyesi için 23 Haziran’da yapılacak seçimler dolayısıyla doğru bir karar alasınız. Yanlış mı karar aldınız? El cevap; “Evet”. Binaenaleyh işbu yazıyı kaleme almak zarureti hasıl oldu. Peki, bendeniz kimim de, size hitap etme cüretini gösteriyorum?

Sizlere 1959’tan sesleniyorum, Orhan Töz olarak. Elimizde Türk bayrakları Eskişehir caddelerinde “Ya Taksim, ya ölüm! Kahrolsun Makarios” (Alçak geberdi gitti. Gittiği yer elbette Cehennem) diye koşturduğumuzda sizler nerede idiniz? Bu alçağı bilâhare devlet protokolü ile karşıladıklarında donmuş kalmıştım. Devlet adına ilk hüsranım böyle başlamıştı.

27 Mayıs 1960 ihtilâli (darbesi). Ankara Hukuk Fakültesindeyim. Polis kuşatmasından sonra asker geldi. Kurşun yağmuru altında (tabii ki havaya sıkılıyor) sürünerek kaçtım. Prof.’ların alçakça talebeleri kışkırttıklarına şahit oldum. Bir kere daha devlet adına hüsrana uğradım. Siz neredeydiniz?

1961’de CKMP’nin gençlik kollarını bir arkadaşımla kurarak parti içine girdim. Kocaeli’de iki yerde konuştum. Halen saklarım. İnönü’ye atıp tutmuştum. Seçimlerde yedi Bakanlık aldık. Böylece Bakanlarla, üst bürokratlarla görüşerek, toplantılara katılarak devlet idaresinde olup bitenlere şahit olmaya başladım. Tabii ki çoğunlukla hüsran!? Sizler neredeydiniz?

1969’da Eskişehir’de üç gün süren Gençlik Kurultayı tertipledim. Ve yine devlet yine sistem. Hep aksaklık, hep aksaklık. Elbet müspetler de var ama aksaklık cemiyeti içten içe çürütüyor. Rahmetli İbrahim Eken hocamla rahmetli Prof. Dr. Recep Doksat ağabeyime konferanslar verdirdim. Sizler nerede idiniz? 

O tarihte de rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocam ile tanıştım. Sizler de var olmaya başlamıştınız tabiatıyla ama pek çok bugünün SP.’lileri yoktu.

1974 seçimlerinde Milli Selamet 48 mebus, 3 senatör çıkardı ve Meclise girdi. CHP ile koalisyon ve yedi Bakanlık. Ve sen Temel kardeşim. Sanayi Bakanlığı’nda Teşvik ve Uygulama Gn. Md., Evren Karadayı da muavinin olarak vazifeye başladınız. Bendeniz de Adalet Bakanı olan Şevket Kazan ağabeyimin Özel Müşaviri vazifesini deruhte ettim. Hatırlayınız o günleri. Her hafta toplanır ve Prof. Dr. Lütfü Doğan hocamız riyasetinde Hâdis dersi alırdık. Hatırlayın o günleri. Sohbetlerimizde neler konuşurduk?

1977 seçimleri ve MSP’nin 48 mebustan 24 mebusa düştü. Sebep? Niçin? Teferruatına girmiyorum. 1976 Umre ziyaretimde bir sabah namazı öncesinde gördüğüm rüya aynen tahakkuk etmişti. Bunu arzetmekteki maksadım sizlerin derin mânevî hususlardaki vukufiyetiniz ve inanışınızdır ki; işte şimdi tam sırasıdır sizlere seslenmem. Bu seslenmemden AKP nasibini almayacak mı? Okurlarsa alacaklarını tahmin ediyorum.

Temel bey kardeşim, Sivas Bş. Bld. Başkanlığı yaptın. Orada vakıf kurdun ve Sivas için Sivaslılar için canla başla çalıştın. Liyakatin, davaya sadakatin, kabiliyetin, üstün meziyetin ve özellikle dinî hassasiyetin herkesçe malumdur. Ben, senin üzerinde mim harfi bulunan hurma çekirdeklerini yuttuğunu, sofrada ekmek kırıntılarını nasıl toplayıp ağzına attığını bilirim. Sen bugüne kadar hangi zihniyetle mücadele ederek o güzelim, takdire şayan çocuklarını yetiştirdin? Ve sizler başta Lütfü Doğan hocam olmak üzere hangi zihniyetle mücadele ederek bugünlere geldiniz? 

Haiz olduğunuz zihniyetle, aldığınız karar hangi hukukla, hangi adaletle bağdaşıyor? 

“YSK’nın aldığı karar hukuka aykırıdır. (Kabili münakaşadır) Artık İstanbul 16 milyon değil 82 milyondur. İstanbul’un yorulması Türkiye’nin yorulması demektir. Bu sorumlulukla verdiğimiz karar Türkiye’nin önünü açmaya yöneliktir” diyorsunuz. Yani diyorsunuz ki; “Seçime girdiğimizde İmamoğlu kazanacaktır (belki) ve Türkiye’nin önü açılacaktır.” Kararınızın mânası budur ve Allah’ın kanunlarına aykırıdır. Allah’ın hukuk şuuru bahşettiği bir hukukçu olarak bunu her yerde ve her zaman tartışabilirim.

Eğer genel seçim olsaydı bize yutturulan demokrasi kuralları ve vesayeti altında olduğumuz Batı kaynaklı hukuk kuralları içinde kararınız doğru olabilirdi. Çünkü mevcut her partinin seçime girme hakkı vardır. Ancak şu anda, bence parti değil iki aday bahis mevzuudur. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu. Her ikisinin de geçmişi ve özellikle zihniyeti bellidir. Soruyorum lütfen samimi cevap veriniz. Parti olarak değil de benim gibi sıradan bir vatandaş olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

1923 devrimlerinden bu yana bölüne bölüne bugüne geldik. Sizler SP idarecileri olarak AKP’nin size takındığı tavırdan dolayı muazzep olabilirsiniz. Niçin anlaşamadığınızı elbet bir gün tarih yazacaktır. Ama ortada bir gerçek var; % 52 oy oranı ile Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve 290 mebusu olan AKP. Arzettiğim gibi seçim arenasında boy gösterebilirsiniz ama şimdiki durum farklı. İki aday var. Ne olacak? Diyelim ki AKP’ye kızıyor ve hiç taviz vermiyorsunuz. Bunun için “biz de varız” diyorsunuz. Peki anladık. Hz. Hamza Efendimizi Uhud harbinde şehit edip ciğerini söküp çıkaran Vahşi’yi, “Peygamber Efendimiz niçin affetti?” diye sorsam ne cevap vereceksiniz?

‘’İnandığınız Allah’ınız belanızı versin” diyen CHP yetkilisi bir kadının ve zihniyetinizle taban tabana zıt CHP’nin adayını desteklemek olacak bir kararı nasıl alabiliyorsunuz? Bendeniz bize yutturulan demokrasiden ve lâiklikten bahsetmiyorum. Bendeniz Allah’ın hukukundan ve Peygamberimizin tatbikatından bahsediyorum. “Marufu/güzeli emredip münkerden/kötüden nehyedenler, Allah’ın kanunlarını muhafaza eyleyenler” Tevbe/ 112. “Ey o bütün iman edenler! Allah’tan korkun ve sâdıklarla beraber olun” Tevbe/ 119. Bendeniz sizlerin 112 ve 119. ayetlere tam iman ettiğinizden eminim. Eğer İmamoğlu, Allah’ın kanunlarını muhafaza eyleyenlerden ve sâdıklardan ise ve sizler buna inanıyor iseniz bana da söyleyin ki bendeniz de İmamoğlu’na rey vereyim.

Sizlerden istirham ediyorum. Lütfen yanlıştan dönün, adayınızı çekin ve hep beraber taa İDO’dan bu yana geçmişi belli olan (elbette hepimiz gibi hatası, kusuru, günahı olabilir) hizmet ehli, ameli ile temayüz etmiş Binali kardeşimizi destekleyelim. Yok, arkadaş biz kararımızdan dönmeyiz diyorsanız şimdiden SP mensuplarına sesleniyorum. Biliniz ki; 1959’dan bu yana camiamdan yediğim (resmi, gayriresmi) sillelerin haddi hesabı yoktur. Buna rağmen bu yazıyı yazabiliyorsam bu Allah’ın bir lütfudur. Sâdıklardan yana olalım. Parti sizi kurtarmaz ve şefaatçi de olmaz. Sizler amellerinizden mesulsünüz. Alınan karar Ululemir kararı değildir. Temel bey kardeşim inşallah bana kızmazsın. Bendeniz HAK’tan yanayım. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Musa TosunMusa Tosun5 ay önce
  Allah razı olsun
 • Ali BULUT Ali BULUT 5 ay önce
  Yobaza laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur bunlar anlamazlar boş verin chp ye oy versinler sonrada hesabını versinler
 • KararsızKararsız5 ay önce
  Bence ... Saadet yolunu çizmiş ve bu yolda Ak Parti ile birliktelik yok. Hataysa hata doğruysa doğru. Zaman gösterecek. Ayrıca bu birlikteliğe sadece Saadet yönetimi mi engel oluyor, Ak Parti içinde bir grubun çalışması mı orası da ayrı bir tartışma konusu.İmamoğlu 29000 fazla oyu hile ile aldı. Bunu ysk ortaya koydu. 23 haziranda şaibesiz bir seçim olacağına ve Binali Bey belki 600 - 700 bin oy farkıyla kazanacağına göre Saadetten gelebilecek 50- 60 bin oya ihtiyacı olmayacak. Bu nedenle Saadeti kilit parti gibi göstermenin şişirmenin hiçbir anlamı yok. Alırlar 50-60 bin oylarını çekilirler. Bırakın ne yaparsa yapsınlar.
 • Beşir Beşir 5 ay önce
  Yazı cok guzel ama faydası olmaz.temel ile ilgili söylediklerine de katılmıyorum. Sivasa hizmet etmiş, hurma çekirdeği yutmuş, evlat yetiştirmiş...peki iki evladı ali kalkancı ya nasıl mürit olmuş. Hatırlayalım aczimendilik refahyolu bitirmek ve 28 subata zemin hazırlamak için kurulan bir örgüttü. Başardılar mı, evet. Temel bana göre herşeyi sinsice yapıyor. Imamoğlu nu andiginin bindebiri kadar sp nin adayını anmıyor. Kk dan fazla chp nin hakkını arıyor. Ben onunla ilgili iyi niyetli değilim. Zaten diğerlerinin fikrinide dikkatte almazlar.
 • YaşarYaşar5 ay önce
  Eski aksakallıla şöyle derlerdi EHDİ birisinin suyunuda içme.
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  asil duruşmuş, hadi oradan... Milli görüşe etmediğini bırakmayan, Türkiye'yi İsrail'e ve batıya şikayet eden, hatta ABD'yi Türkiye'ye müdahalwye davet eden İslam düşmanı CHP'ye hizmet etmeniz mi asil duruş? Türkiye'yi İsrail'in vaat edilmiş toprakları olarak gören zihniyetle kirli ortaklığınız mı asil duruş? Gavuru sevindirmek için domuzetisevergillerle zillet ortaklığı mı asil duruş? Sen çoktan buhar olmuş BOP'a takılı kalmışsın. Ama eleştirdiğin BOP sizin zilletten bin kat iyidir. Çünkü Türkiye daha yeni yeni Batıdan bağımsızlığını kazanıyor. Erdoğan, Türkiye Batıya göbekten bağlıyken, sizin zilletortaklarınızla da mücadele ederek Türkiye'yi özüne döndürdü. Türkiye'nin henüz bölgede etkisi fazla değilken yapabildiğimiz kadar bölgemizde karar mekanizmalarında rol alma çabasıdır BOP. Ama şimdi zaten ihtiyacımız yok. Siz tabi zır cahil ve ahmaklar olarak, aman biz hiç karışmayalım, Türkiye'ye hiç sorulmadan İsrail ve ABD istediğini yapsın istersinizdir. Niyetiniz böyle olmasa bile netice itibaerıyla yaptıklarınızla sizden ala gavur sevici/sevindirici mi var? Siz gavuru sevindiriyorsunuz, gavur sevicilere hizmet ediyorsunuz.
 • ferasetferaset5 ay önce
  Yıldırimın bulabula taaa bilmem ne zaman belediyede bir birimde güya hata yaptığindan dem vuranlar Allah size akil versin. Adamîn yolsuzluk niyeti olsa bakanlik başbakanlik yaptığı dönemlerde yapardı. Yapsaydi o hizmetler yapilamazdı. Herkesi kendiniz gibi sanmayin
 • SamSam5 ay önce
  Yaziklar olsun bu yorum yapan insanlara, yapilan hizmet gözünüze dizinize dursun, hala savunan var....insanlarin hafizasi nekadarda kisaymis ....yuh..
 • selman ve kafası dumanliyaselman ve kafası dumanliya5 ay önce
  Kusura bakmayın ama çok cahilsiniz. Diyelim ki binali yıldırım büfeleri yakınlarına dağıttı hata yaptı. Müdafa denen herif ne yapacak bütün şehri ve dolaýısıyla ülkeyi düşmana teslim edecek. Bunu anlayacak kafa yok mu sizde ? Bunu ayırt edemeyecek durumda mı saadetin tabanı? Akil izan insaf merhamet adalet ve Allah korkusundan zerre nasibi olan saadetliler bu günaha bu ihanete ortak olamazlar. Yok bu taassub gözlerini kör etmişse ahirette bunun hesabinı veremezler. Insanoğlu dediğin hâşa Allah değil melek değil. Peygamberler hariç kimse günajsız hatasız degil. Birbiriyle kıyas wdilemeyecek iki hatadan niye göz göre göre büyuk olani tercih ediyorsunuz? Yahu adamın makarios hayranı olmasi bile mi aklınızı başınıza getirmiyor? Tayyip bopa uyeymiş de bilmem neymiş. Yahu hâlâ anlamadinız mıbazı şeylerin taktik olduģunu. Harp hiledirbuyurulmamış mı? Maalesef spnin il ilce merkezlerinde, solcuların cirt attığı tv5te milli olmayan gazetede beyniniz yıkanmış sizin. Fetöculer gibisiniz aynı.Ya kapasiteniz çok sınırlı ve muhakeme yapamıyorsunuz ya da kalbiniz mühürlenmiş. yanlışta ısrar ediyorsunuz. Kapasoteniz sınırlı olsa bile anlatildiğında biraz da olsa anlardınız. Korkarım bu yanlışta ısrar edenlerahiretteki kötu sonlarinı hazirliyor. Kaba softa ham yobaz denenler böyledir işte. Konuyu derinlemesine anlamaz azıcık bilgisiyle iyi bir şey yaptım zanneder. Allah akil fikir versin. Ayette ne buyuruluyor: "içimizdeki beyinsizler yüzunden bizi helak edecek misin Allahım?" Tam bu durumu anlatıyor. Malesef.içimizde oýle beyinsizler var ki güya mhpli idiler anadoluda bir ßehirde chpye verdiler. Allah sonumuzu hayreyleye. Toplum olarak kendimizi düzeltmedikce durumumuz duzelmeyecek. Bu ahmaklar mudafa secilirse bir menfaat de elde etmeyecekler.Belki belediyelerde ilk tekmeyi bunlar yiyecek. Çünkü kendini kullandırtan ahmaklara kimse deger vermez. Allah kalplerinde iman olanlara o iman hatırina basiret versin de yaptıkları yanlısın farkına varsınlar. Amin.
 • 5 ay önce
 • Temel& Oğuzhan' ın leri var olsunlarTemel& Oğuzhan' ın leri var olsunlar5 ay önce
  "Ben ramazan zekat, fitre, sadaka ve hayrımı milli gorüşe bina alınmak üzere ayrılan fona verecem" diyen ....ler olduğu sürece, Temel Bey ve Oğuzhan Beyler daha çooooook ..ler üretirler bu memlekette!  çok, bin babam bin üstüne, abana abana bin!
 • 5 ay önce
 • HalilHalil5 ay önce
  Allah razı olsun (uyarınız için) allah akıl şuur versin doğruy görme feraseti versin,
 • Serdar ÇapanoğluSerdar Çapanoğlu5 ay önce
  Belki birileri Temel Karamollaoğlu'nu şantaj ve tehdit yollarıyla başka yola soktu. Belkide kendiliğinden batıcı oldu. 
 • Orhan Baba Çamlıca Camiinin Dili Olsa Temel K. Ya Ne DerOrhan Baba Çamlıca Camiinin Dili Olsa Temel K. Ya Ne Der5 ay önce
  Orhan Baba, Güzel Abim. Ahsenül Takvim abim. Gerçekler acıdır. Hem de çoooook acı. Adım gibi eminim Temel Karamollaoğlu hatta adayın kendisi CHP nin adayına oy verecek. Gerçeklerden bihaber saf seçmenleri Saadet in adayına oy verecek. Ak Parti nin yıkılmasını çoook cidden arzu ediyorlar. Böylece milli görüşün önü açılacak diyorlar.Gerçekler acıtır abi. Çoooooooook acıdır.
 • ZIR CAHILZIR CAHIL5 ay önce
  Sayin yazar,bakalim Temel seni mi dinleyecek yoksa emperyalisti mi?Bence emperyalisti dinleyecek goreceksiniz.Eger emperyalisti dinlemeyecek olsaydi kazanamayacagi bir yarista komunistlerle bir olup muslumanlara kaybettirmek icin sahaya surulmezdi emperyalist tarafindan.Oyle sizin alttan alarak ve overek yazdiginiz gibi de adamin oyle guclu bir imani falan yok,sadece guclu sekilde kendine imani(kibri)var hepsi o kadar.
 • Vatansever Vatansever 5 ay önce
  Yav dayı iyi diyon ama bu temel imamın kayığına binmiş inmeye de niyeti yok. Alışmış kudurmuş dan beterdir.Bu birkere bindi alıştı ne yapsan inmez.
 • asil duruşasil duruş5 ay önce
  çekin şu işbirlikçi ve günahkar ellerinizi milligörüşten. milligörüşü bu kadar çok önemsiyorsanız buyur kapımız herkese açık ama milligörçüleri, bopçulara, gavur sevicileredavet etmeyi aklınızdan geçirmeyin.. ahiret var ahiret...
 • Kocasolakdan Selman’aKocasolakdan Selman’a5 ay önce
  Kardeş Binali Yıldırım’a iftira ediyorsun. İmamoğlunu biraz araştır, bak neler göreceksin. CHP nin müslümanlara neler yaptığını NASIL UNUTTUN.
 • GurbetciGurbetci5 ay önce
  Bende bir milli görüş cu olarak yazınızı çok beğendim artık azıcık aklı olan doğruyu bulur inşaallah yoksa köru körune fetoyu tutandan dağdaki terörist en ne farkımız kalır azıcık dusunelim
 • ednan senelednan senel5 ay önce
  ağabey kime ne anlatıpda vaaz veriyorsun kilit vurulmuş bilet kesilmiş kimin elinden kimi kurtarmya çalışıyorsun küfür tek millet değilmiydi tercihlerimizin sonucunu yaşıyacaksak bırak ağabey kim ne yaparsa yapsın sonucunada katlansın ayet okuyoruz onlarda bize okuyor resulullah ın hayatından örnek veriyoruz onlarda dahafazlasını söylüyorlarmadem 2 cenaha ayrıldık küfür ve islam oldukBiz iman edenlere dünyadada ahiret hayatındada yardım edeceğiz demedimi ozaman traşa gerek yok çarpışalım sonucu yaşayalım biz işimizi yapalım onlarda yapsın buyurun sahayaaa bunlar kilitlenmiş yada biz kilitlendik farkında değiliz ya çalışır kazanırız yada yenilirbeceremedik deriz tövbeye devam ederiz isteyen nasibi olan safımıza gelir gelmiyenede hz nuhun oglunu hatırlatalım yüksek bir dağa çıkacaktı yaaaaaaaaa özür dilerim
 • VartandaşVartandaş5 ay önce
  Milli gørūşmùmo gömlek cikali cok oldu.28 şbatta bitti.anlayana.
 • Denizli Denizli 5 ay önce
  Saadet partisi ak partiyi desteklediği an.Ak partiye oy vermem.
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 5 ay önce
  Hocam SP liler zillete düşmüşler. Ne yapsanızne deseniz hepsi boş. Rabbim önceonlarınaklını almış. Başörtülühakim savcımemurasker polis onlarıhiçilgilendirmiyor. Varsa yoksa Tayyip Erdoğandüşmanlığı .Bakalımahirettebunun hesabınıverebilecekler mı?
 • yükselyüksel5 ay önce
  selma Arkadas senin bahsettigin Binali Bey daha düne kadar bu Ülkenin Basbakaniydi senin dedigin gibi olsaydi malum Medya onu haber yapmazmiydi. Senin dedigin olaylari ben bilmiyorum ama Fitneyse vay haline . Iste o zaman en büyük kötülügü kendine yaparsin.
 • KocayusufKocayusuf5 ay önce
  Muhterem Orhan Töz Bey'e, bu güzel, iman ve ihlasın gerekli kıldığı mes'uliyyeti içeren ikaz mektubundan dolayı, takdir, tebrik ve teşekkürler... Aynı kaynaktan beslenen Karamollaoğlu'nun tutumu, anlaşılmayan bir muamma! İnsan, ne pahasına olursa olsun, vatan hainlerenin yanında yer almaz, alamaz, almamalıdır!
 • EskisaadetEskisaadet5 ay önce
  Ahhhocamah! Biz kime söylüyoruz? PKK Ak Partiyi seviyor diyen feraseti kapanmış,gözleri var görmez,kulakları var işitmezlere laf anlatılmaz oldu.
 • ReceoReceo5 ay önce
  Saadet yolunu kaybetti Allah yardım etsin
 • sukrusukru5 ay önce
  Selman ona yakınlarına peşkeş çekmiş denmez,Kâfirlere yedirmemiş denir.Helal olsun denir.
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  Selman yorumcusu, kimin bu işi daha iyi yapacağı besbelli değil mi? Yıldırım’ın gerçekleştirdiği hizmetleri İmamoğlu (demeyeceğim çünkü aslı Müdafa imiş) hayal bile edemez. Bak gavurun oklarına kimi gösteriyor? Ve ona göre konuş gâvurun adamının kim olduğunu aklın varsa anlarsın. Gavurlardan borç dilenenler CHP’lilerin ta kendileridir. Kılıçdaroğlu’nun vaatleri bizi tekrar faiz baronlarına mahkum etmektir kafası biraz çalışan bunu anlar. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi kötülemesi, Türkiye’ye gitmeyin demesi, muhalefetteyken Ülkeye verebileceği zararın en basit göstergesidir. Tabi bunu kime anlatıyorum acaba? Dolar alalım da dolar yükselsin, Erdoğan başarısız gözüksün diyen bozuk CHP zihniyetine ne anlatılabilir ki? Bu kanı bozuklar, daha seçim olmadan oylar çalınacak diye yaygara yaparlardı, (nereden biliyorlarsa) meğer kendileri çalıyorlarmış. Aynen. Binali Beye attığın iftira gibi… Kişi kendinden bilir işi…
 • dumanlıdumanlı5 ay önce
  allah(cc) ibb deki yolsuzlukların,istanbulun rantını 16 milyon istanbullunun hakkını yemenin neresinde.allahı ticari ve siyasi hedeflerine ulaşma aracı olarak kullanana inanalımmı. allahı, kitabı kişisel menfaatleriniz için satmayın.
 • MilletMillet5 ay önce
  Kalbi gibi soy ismi de kara Eğer bu adamın soyu kırık olmasa hiç mollanın karası olur mu Hasanın Ahmedin karası olur da mollanın olmaz. Molla dediğin ak olur Bak işte gerçek molla Ak Şemseddin
 • DemiroğluDemiroğlu5 ay önce
  Sayın Töz milyonların düşüncesine tercüman olmuş....‘’İnandığınız Allah’ınız belanızı versin” diyen kim Chp nin İstanbul da ki başı !!cahiliye devrinde ki Ebu cehil gibi konuşuyor.....Allahı kabul etmiyor....tüm bu rezilliklere rağmen Temel bey hala CeHaPe nin kuyruğuna takılmakta bir behis görmüyorsa !?
 • TURGUTTURGUT5 ay önce
  ISTANBUL BUYUK SEHIR BELEDIYE SECIMLERI, GORUNUSTE SIYASI BIR YARIS OLSADA ASLINDA BIR RANTIN KAVGASIDIR. KOSKOCA 20 MILYONLUK SEHIR VE 20 MILYON ICIN CALISAN BIR BELEDIYE VE 20 MILYONUN IHTIYACI ICIN YAPILAN ALIMLAR.. ARAZILER.. ARAP DEVLETLERI.. RANT OGLU RANT
 • salihlilisalihlili5 ay önce
  harika yazı hoca.yok böle yazı..aladık okurken..hislendik .nası yazılabiliyo böle yazı.nası hislendik bi bilsen .nolur nayır nolamaz ..illa bize oy vercen .versinm bize oy versinler..bankamatik kardfeşlerimiz nolur sona ..para akan yerler nolu sona .nolur saadetli kardeşlerimiz bize oy verin. bankamatikçiler üzülmesin bak çok üzülüyolar..hade el birliği ile hurraaaa oylar bize diyelim..
 • Tenzile Tenzile 5 ay önce
  Hak, batıla üstün gelecek inşallah.
 • Kim takar biziKim takar bizi5 ay önce
  Ekreme chpkk ya calìşiyorSahte sakalli sahre dinci saadetciler.
 • cumali tomocumali tomo5 ay önce
  ağzınıza sağlık Allah razı olsun
 • IDRIS ESENIDRIS ESEN5 ay önce
  Çok çok muhteşem bir yazı, ciddi bir uyarı! Sayın Töz, ömrünüze bereket. Allah Teala Hz. sözlerinizi, ikazınızı müessir kılsın.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  ALLAH(CC) RAZI OLSUN.KIYMETLİ BÜYÜĞÜM NE GÜZEL İFADELER KULLANMIŞSINIZ.İÇİMİ SERİNLETEN BİR YAZI OKUDUM.SİZİN GİBİ KİN VE ÖFKE GİRDABINA KAPILMAMIŞ ,DAVA EHLİ,AKLI SELİM BİR BÜYÜĞÜMÜN ÇAĞRISINA İLLAKİ SES GELİR,CEVAP VERİLİR.EĞER VERİLMEZ İSE NE DİYELİM.YAZIKLAR OLSUN DERİZ VE BİR ANKARALI VATANDAŞ OLARAK İSTANBUL'UN YİNE BİNALİ BEYE EMANETİNİ KUTLARIZ AMA BİR BÖLEN OLARAK,MÜSLÜMAN DURUR İKEN SOLUN VE HEM DE PKK LI SOLUN YANINDA DURUŞLARINI HİÇ UNUTMAYIZ.ÇOCUKLARIMIZA ANLATIRIZ.YÜZLERİNE SÖYLERİZ VE ONLARA AYIPLARINI HEP HATIRLATIRIZ.YAPTIKLARI YANLIŞ ONU GEÇTİ.YETER ARTIK.MÜSLÜMAN KİMLİĞİ İLE DAHA FAZLA OYNAMA HAKLARI YOK.ALDIKLARI VEBAL ONLARI ÇOK ZORLAR VE ÜZER.BUNU DA BİLSİNLER..
 • selmanselman5 ay önce
  Kim bu işi daha iyi yapar, diye değil de, kim daha dindar görünüyor diye baktıkça İslam alemi düze çıkamaz. Gavur çizmesi altında ezilmeye devam eder. Gider New York'ta Londra'da gavurlardan borç dilenirsiniz. Binali Bey'in daha 90'larda belediye büfelerini yakınlarına peşkeş çektiğini, yedi sülalesinin ne numaralar çevirdiğini etrafınıza sorun.
 • ademadem5 ay önce
  bırakın şu saadeti. "kendisi himmete muhtaç dede,kaldı ki gayrıya himmet ede" saadet dediğin ak parti ile diğer partiler arasında hiç bir fark görmüyor.hepsini kendince aynı batıl kategoride değerlendiryor.saadetin 100 bin oyu varmış.varsa var. istanbul eğer bu saadetin oylarıyla kazanılacaksa varsın imamoğlu kazansın.bak hdp nasıl tehdit ediyor chp yi.benim sayemde kazandın diye.yarın saadette aynısını yapar.yüzde buçukluk (bir bile olamayan) şu saadeti at b..ku gibi şişirip durmayın.
 • Rasim DUMANRasim DUMAN5 ay önce
  Cenâb-ı ALLAH (C.C.) sizden "ebeden" razı olsun inşallah, muhterem Hocam. Selâm ve dua ile.
 • Kocasolak Kocasolak 5 ay önce
  Helâl olsun koca Mücahit. Allah öğüt alanların sayısını arttırsın.