Polis, “Taciz” ve Adalet

22 Şubat 2019 Cuma

Ankara’da gösteri yapan bir kadın gözaltına alınırken polis tarafından yapılanları görmüşsünüzdür. Ben yapılanı cinsel saldırı olarak adlandırıyorum. Yani, isteği dışında bir kişinin vücuduna dokunmak… Görüntüleri gördüm ve suçu ne olursa olsun, niyet ne olursa olsun, yapan kim olursa olsun bir kadına o şekilde dokunmanın adı bence budur…

Bu kabul edilemeyecek, rezil ve aşağılayıcı bir davranıştır. 

Kimse bir başkasına bu şekilde dokunamaz.

Tabii ki mahkeme farklı bir yargıda bulunabilir.

Ancak bunun için ilgili memurun hakim karşısına çıkarılması gerekir. Bunun için de amirlerin bu yolu açması... Bu şimdilik mümkün değil gibi görünüyor, çünkü polisin davranışı savunuluyor amirleri tarafından.   

Olayın enteresan yanı bakan beyin ve emniyet müdürlüğünün olayı savunurken söyledikleri… “Kızın Babası FETÖ’cü, kardeşi DHKP-C’li” diyorlar söz konusu memuru savunurken. Babası “FETÖ’cü, kardeşi DHKP-C’li” olan biri, cinsel saldırıya uğrayabilir anlamına mı geliyor bu?

Suçun şahsiliği ilkesine ne oldu?

Bu yüzden meselenin kadının “suç işlemiş ailesi” üzerinden tartışılmasını anlamakta zorlanıyorum. Art niyetliler için şunu peşin peşin söyleyeyim: Bayanın mensubu olduğu derneğin faaliyetleri de, felsefesi de dünya görüşüme zıt... Ama bu, bir haksızlığı, mağduriyeti görmemi engelleyemez.

Evet, koskoca emniyet teşkilatının zan altında bırakılması kabul edilemez. Ama bir insanın, bir kadının incinen onuru söz konusuyken nasıl olur da “onun da babası suçluymuş, o da eylem yapmasaymış” gibi sözler söylenebilir?

“Polis telaşla yapmıştır, demek ki öyle tutması gerekmiş” diyerek nasıl olayın üstü örtülmeye çalışılabilir?

Nasıl olur da bu tür gerekçelerle bu kabul edilemez fotoğraf, bu çirkin davranış hem de kadınlarca savunulabilir? Hiç mi kadın polisiniz yok, kadın protestoculara müdahale edecek?

Aynı davranış kendi ailenize veya doğrudan size yapılsa “telaşla olmuştur ya da demek ki öyle tutması gerekti” diye mi düşünürsünüz?  

Anlayamıyorum…

****

Muhafazakar basında ki sessizlik ve olayı hafife alan açıklamalar da anlayamadığım diğer şeyler…Aynı durum kendi siyasi görüşlerine yakın bir kadına yapılmış olsaydı bu arkadaşlar aynı şekilde susar mıydı acaba? Yine, “teşkilatımızı yıpratmaya çalışıyorlar diyerek güçlünün yanında ” mı hizalanırlardı?

Hani, kendimiz için istemediğimiz şeyi başkası için de istemeyecektik!

Hani, kendimiz, anne babamız ve yakınlarımız aleyhine de olsa adil olacaktık.

Bu ilkeleri hatırlayan kalmadı mı?

Hani, mazlumun kimliğine bakılmayacaktı…

“Bu bayanın savunduğu şeyleri de savunma tarzını da tasvip etmiyorum ama uğradığı muameleyi kınıyorum” diyecek “yerli, milli” kalem erbabı yok mu? Bu kadının uğradığı aşağılamayı ideolojisinden, siyasi tercihlerinden ayrı ele alabilecek vicdanlı yazarlar nerede? Şimdi susanlar ya da ancak mırıldanarak muhalefet edenler veya attıkları twitleri çar çabuk silenler; yarın bir vesile ile benzerleri kendilerine, ailelerine aynı gerekçelerle yapılırsa, hangi yüzle konuşacak, adalet arayacaklar?

Korkmayın, konuştuğunuzda emniyet teşkilatının düşmanı olmuş olmayacaksınız. Emniyet de bizim polis de… İstisna her kurumda olabilir. “Hırsız bizim hırsızımız” yaklaşımı mutlak anlamda çürütücüdür çünkü ahlaka uygun değildir. Emniyet bu tip vakalara sahip çıkarak korunamaz. Aksine, yargı yolu açılarak korunur. Olması gereken, “teşkilatımızda bu tür davranışlara yer yoktur” diyebilmektir. Olması gereken, polisi koruyup, suçlayanlara “alçak” demek değil; insan haysiyetine ve bu toprakların ananesine aykırı davranışlarla ilgili soruşturmanın yolunu açmaktır.  

“Justitia Fiat Ruat Coleum”

Özellikle Roma imparatorluğu döneminde kullanılan yaygın bir hukuk deyişi bu…

Diyor ki: Gök kubbe çöksün, yeter ki adalet yerini bulsun…

Adalet yerini bulsun istiyoruz bizler de…

Sadece bu…

 “BİNALİ BAŞKANIMIZIN BAŞARILI OLMASINA…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Eyüp Sultan Camiini ziyaret etmiş. İmam Metin Çakar türbe önünde yaptığı duayı şöyle bitirmiş: “Binali başkanımızın muvaffak olmasına…”

Ve topluca “amin” denilmiş.

Ne var bunda denebilir…

Aynı imam CHP ya da bir başka parti adayının “muvaffakiyeti” için dua etseydi zannediyorum muhafazakar kesim tarafından topa tutulurdu. “Muhalefet imamları siyasete alet ediyor” denir ve seçim arifesi, denmedik söz bırakılmazdı. Ama konu muhafazakar medyanın yakınlık duyduğu bir aday olunca, siyasetin cami de konuşlanmasından hiç rahatsızlık duyulmuyor. Günlük siyasete camiden destek almanın oluşturacağı mahzurlar görülmüyor. Örneğin muhalefete oy veren cemaatin buna ne diyeceği düşünülmüyor.   

Bence bu çok yanlış…

Kim olursa olsun siyasi adayların sırtının sıvazlanacağı bir yer değil cami. Siyasilerin başarıları için dua etmek de imamların görevi değil. İmamlar partilerin değil cemaatlerin imamlarıdırlar. İmam efendi bunu unutmuş olmalı.

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • YahyaYahya3 ay önce
  cinsel saldırı tesbitinize kesinlikle katılmıyorum!!!ya siz görüntüleri izlemediniz, ya da başka bir şey ...!polis ile göstericiler arasında yaşanan arbedeyi görmüyor musunuz?kırmızı halı seripte mi araca davet edecekti?Amerika veya batı bizim için kıstas olmasa da, benzer sahneler onlarda da yaşanıyor. Hem de göstericilerin -bayanlarda dahil- kıyafetleri yırtılıyor, mahrem bölgeleri gözüküyor vs. Femen'in yaptığı gösterilere güvenlik güçleri müdahalelerde bulundu, hem de erkekler... hem de bayanların malum bölgelerini elleriyle kollarıyla kapatarak.size ve sizin gibi düşünenlere yakıştıramadım.
 • HüseyinHüseyin3 ay önce
  Siyaseti kazanmak için İslam'ı zırh yaptık. Siyaseti kazandık ya, zırhımızı yitirdik... Allah merhametiyle muamele etmezse sonumuz perişan!
 • FeritFerit3 ay önce
  Ayhan adlı yorumcu yazarı ikinci kez okudum diyerek neden yalan söylüyorsun? Haftalardır ben yorumlarını görüyorum senin. Hemen hemen her yazısına yorum yazıyorsun. Hadi hadi kızıyosun ama sıkı takipçisisin anlaşılan..
 • ekremekrem3 ay önce
  tebrik ederim akitte yazıp böyle düşünmeniz cok güzel
 • rahmanrahman3 ay önce
  başi açık olsaydı da bu yazıyı yazabilecek miydiniz? birde orada ne işi vardı diyenler. mısır da esmanın ne işi vardı?
 • Kadri ates Kadri ates 3 ay önce
  Tebrikler
 • Veysel POLATVeysel POLAT3 ay önce
  Bir yıl önce Niğde'de Meral Akşener'in katıldığı bir toplantıda Kur'an okudu diye bir İmam meslekten atıldı. Şu anda mahkeme kararı ile yeniden dönebilmek için uğraşıyor.Hangi imam'ınsiyaset yapmış olduğubu kadar ortada iken vahim bir sonuçla karşı karşıya bulunuyoruz.
 • Ali Ali 3 ay önce
  Başı örtülü bir bayana avrupa da bu şekilde müdahale edilseydi.Türkiye de gündem olurdu.İslam siyasetin gölgesinde güneşe hasret kaldı.
 • OkurOkur3 ay önce
  yazar ilkeli duruşu ile içimizden geçeni ifade etmis. Doğruları savunmali ve istikamet üzere olmalıyız.iktidarız diyeDevletcilik yapmamalı sivillesmeliyiz.Ama Doğru soyleyeni 10.köye gonderirlermis.selamlar
 • Orhan BoranOrhan Boran3 ay önce
  Ali Osman bey ; fark yaratmaya devam ediyorsunuz. Umulur ki, bu gazetenin diğer yazarları da gazeteciliğin kör bir fanatizmden ziyade, doğruya doğru, eğriye de eğri diyebilmek olduğunu anlar ve bunun için gerekli vicdan ve cesareti bulmak konusunda şahsınızdan gerekli feyzi alırlar.
 • NURETTİNNURETTİN3 ay önce
  İnanılır gibi değil kanun dışı bir iş yap polis defalarca uyarsin yine polis suçlu olsunbu kanunsuz eylem görüyorum ki amacına ulaşmış
 • aytaçaytaç3 ay önce
  Ali Osman Bey, basortulu/kotlu/parkalı alenen FETOcu, aslında provakator kardesımızı polıs uzaktan kumandayla mı goz altına alacaktı?
 • Ali rızaAli rıza3 ay önce
  Adına yakışır bir yorum yapmışsın kutluyorumkeşke diğer yazarlarda hep doğruları yazsa
 • EddyEddy3 ay önce
  Ben camide şu haliyle deniz çakır ı görmek istemem, deniz çakır da bu haliyle içkili mekanda başörtülü kadın görmek istemeyebilir. Ancak başına gelmeyen kalmadı. Sorumsuzluk başörtüsünü sıkmabaş a dönüştürdü ...
 • Kim DinlerKim Dinler3 ay önce
  2019 da Türkiye’de , Vatandaşının Can Güvenliğini sağlamakla ,görevli bir bakan Tacizciyi savunuyor acaba aynı hareket kendi anasına,bacısına ,karısına,kızına yapılsa ne yapardı el insaf,vicdan yahu bu kadarda olmaz artık
 • eğitimeğitim3 ay önce
  Mehmet adlı yorumcu, polis kadını kolundan tutmuyor, gözünüz mü kör anlamadım, resmen kıçından tutuyor. Ayrıca, kadın yorumcuları kesinlikle kınıyorum.Hemcinslerine ve insanlığa sahip çıkacaklarına utanmadan bir de Sayın yazarı eleştiriyorlar.Ayıp be ayıp insanda biraz utanma olur. Empati kurmayı ne zaman öğreneceksiniz? Size söylenecek son söz "eğirtim şart"
 • Karamanlı Karamanlı 3 ay önce
  Bunca yalaka dalkavukların arasında, bunların yazabildiğin için tebrik ediyorum kardeşim. Allah yanında olsun.
 • BilalBilal3 ay önce
  Ali Osman Aydın. Yüreğine, aklına, kalemine sağlık. Malesef iktidara yakın islami camia, iktidar sayesinde elde ettiği menfâtler karşısında iktidara susarak borçlarını ödüyorlar. Susmayanlar hapise. Alparslan Kuytula Selam Olsun! Hani Nerede Merve Kavakcılar, nerede Emine Şenlikoğlular, nerede 28 Şubatta onları örnek alan bayanlar, nerede İHH? Evet susuyorlar, kazanımları kaybetme kokusu. Müslüman unuttu, mal mülk heşeyin sahibi Allah. Ama AKP verdi diyorlar.
 • OlmamışOlmamış3 ay önce
  Olmamış
 • De.deDe.de3 ay önce
  Mevcut iktidar kendinden olmayana yapilan her hareketi ve hakarareti mesru sayiyor bu cesaretinizden dolayi sizi takdir ediyorum umarim baska yazarlar da duyarli olur
 • EkinEkin3 ay önce
  Ayri dusuncelerin insani olarak ve bir kadin olarak sayin yazar yazdiginiz yazinin altina imzami atiyorum. Ilk defa Akit gazetesinin yazari ile ayni dusuncede olmamin saskinligini da yasamiyor degilim
 • Şirin AytaçŞirin Aytaç3 ay önce
  Hocam, her zamanki gibi adil, hakkaniyetli, dosdoğru bir tespit olmuş. Soyadınızla müsemma aydın kişiliğiniz dürüstlüğünüzle birleşince işte böylesine adaletli bir zihniyetin oluşmasına sebep olmuş. Ne demek istediğinizi anlayan sizi eleştirmek yerine uyarılarınız için size teşekkürü bir borç bilecektir.
 • NedretNedret3 ay önce
  Her iki konudaki yazdıklarınıza da katılıyor ve teşekkürediyorum. Bu konular bundan güzel ifade edilemezdi.
 • BİÇAREBİÇARE3 ay önce
  Allah razı olsun.28 Şubat'ta, bacılarımın bedenine dokunan her el beni kahrederdi. Zalimler için içimde, kinden, bitmez tükenmez volkanlar oluşurdu, .Biz Müslümanız beyler, kadına müdahale için kadın polislerimiz yok mu? Onları gönderin, direnirlerse cop, gaz ne varsa güçlerini kabul ettirsinler. Gerekirse yerde süründürsünler. Ama Allah aşkına kadının üzerine erkek polisleri göndermek bize yakışmaz.Ve o erkek polisimiz, eğer Müslümansa (ki öyledir) o hareketiyle günaha girdiğini bilmez mi?Fetö kalkışması bizim ölçülerimizi bozmamalı... Biz örnek olmalıyız...Sayın Yazar ve Akit ailesi, sizlerden de Allah tekrar razı olsun...Ve ben bu yüzden bu gazeteyi severim yıllardır.Doğruyu doğru, yanlışa yanlış diyebildiği için....
 • xyzxyz3 ay önce
  bu konu iki ucu b.klu değnek..bu kişi başörtülü bir kadın olmasaydı böyle bir enstantaneyi gündeme sokanın bunu gündeme sokmayacağından eminim..bu iki ucu b.klu değneğe müslümanların dokunması için bu fotoğraf var..
 • SedaSeda3 ay önce
  Bu yazımı paylaşırsınz umarım Kadının nasıl tepindiğini görmuyormusn ali Osman bey abartmayın sokakta bağıra çağıra ne işi var
 • sorgulayan müminsorgulayan mümin3 ay önce
  Ellerinize ve yüreğinize sağlık, her şeyden önce bayan terörist bile olsa onu yaka paça götürme işi sadece bayan görevlilere aittir ki kızın elinde silah da yok. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Bu görüntü ülkemin ayıbıdır savunan da ahmaktır. İyi ki varsınız ve yazıyorsunuz
 • BirkulBirkul3 ay önce
  Allah razı olsun.
 • Hüseyin B.Hüseyin B.3 ay önce
  Bence video kayıtlarını incelemeden kesin yargıya varmışsınız. Göz altına alınmaya çalışılan bayan direniyor. Yerden yüksek bir araca bindiriliyor. Bu arbede sırasındaki bir anlık teması cinsel saldırı olarak değerlendirmek, o hareketi yapan kişiye de (eğer harekete cinsel amaçlı değilse) hakarettir. Daha özenli davranılması şüphesiz iyi olurdu. Ama, olayı cinsel saldırı olarak değerlendirmek yanlış. Emniyet Müdürlüğünün açıklaması da bence çok yanlış ve kabul edilemez bir açıklama.
 • MirlivaMirliva3 ay önce
  SelamaleykümTamamen dünya görüşünüze zıt fikirler taşıyorum. Fakat bu yazınızın altına imzamı atarım. Tebrik ederim.
 • sezernişsezerniş3 ay önce
  vicdan hâlâ yaşıyor dedirten hârika bir yazı, keşke biraz da polis ve adliyenin siyasi saiklerle hareket edemeyeceğine dair, devlet ile hükümetin birbirinden ayrılması gerektiğine daîr bir görüş bildirilseydi.
 • OsmanOsman3 ay önce
  Bu gazete de vicdanının sesiyle yazı yazan birilerinin olmasına çok sevindim doğrusu.Sizibtebrik ediyorum
 • CANCAN3 ay önce
  Sn.Yazar,Oncelikle sunu ifade etmek isterimki AKIT yazarı olarak beni çok sasirttınız.Demekki "Adam"olan her yerde "Adam"lık yapabiliyormuş.O gösterici ile aramızda fikir bazında hiçbir yakınlığımız yok.Fakat ona yapılan tacızi ,sapikligi gunlerdir kabullenemiyorum.İstedimki ;bizim muhafazakar Cenah dangüçlü bir ses çıksın ve bu yapilan yanlışlığı eğmeden bükmeden reddetsin,kim olursa olsun o bayana arka çıksınlar.Ama malesef o ses birturlu çıkmadı, çıkamadı.Acı acı yutkundular eminim.Hani hep tekrarlanan bir kelam vardır ya;"Haksızlık karşısında Susan dilsiz şeytandır" diye.Bu söz onlara gelsin.Azıcık "Adam"olsunlar.Saygilarimla.
 • veliveli3 ay önce
  İçerikten fukara, muhalefet etmek adına muhalefet etmek yerine, (bu günlerde muhafazakar camiada sözüm ona farklı takılabilmek için nankörlük derecesinde yaygın), canımızı yaksa da içi dolu bir eleştiri olmuş. Eline yüreğine sağlık..
 • BingöllüBingöllü3 ay önce
  Aynen Katılıp,imzamı Atarım...öyle bi süreç yaşıyoruz: Her türlü Ahlaksız ve Haksızlığı yapsada, Yeterki benden olsun..Düşmanında olsa,Haksızlığa uğrarsa,Tanında olacaksın.Nokta.
 • mehmetmehmet3 ay önce
  Bende sizi anlayamıyorum.o kadının halini gördünüz,kadın yanındakinin koluna yapış mış sıkıca sarılmış.onun yaptığı ne peki.din iolarak baksak haram mıharam.onun o hali normal gözüküyor ve görüyorsunuz.ama polis görevi gereği kadını kolundan tutup çekince , taciz oluyor. siz hakim olsanız mahkemede vay halimize.muhakeme kabileyetinizi sorgulayan. sn yazar.
 • MehmetMehmet3 ay önce
  İçinizde Allah korkusu olduğu çok belli. Güçlüden değil mazlumdan yana olduğunuz için teşekkür ederim. Kalbinizdeki bu güzellik hiç bitmesin. Sizin gibi gerçek Müslümanlara çok ihtiyacımız var. Çoğu kör yalakanın sizden öğreneceği çok şey var. Allah yolunu açık etsin kardeşim.
 • KamilKamil3 ay önce
  Bu kadar empatiye lüzum yok bence. Teröristse zaten ayırt edilmeden kafasına sıksınlar.
 • AslanAslan3 ay önce
  Allah herzaman haklinin yanindadir yolunuz açik olsun kalbi kirlenmemiş yazar
 • Levent 15Levent 153 ay önce
  Doğruları yazmışsınız. Vesselam.
 • Hasan Fehmi Hasan Fehmi 3 ay önce
  Teşekkürler sayın Yazar.
 • Hasan FehmiHasan Fehmi3 ay önce
  İçişleri bakanı ve diğerlerinin konu ile ilgili açıklamalarını şidetle red ediyorum ve aslındaözellikle bu konu da Cumhurbaşkanının açıklamada bulunmasını halen bekliyorum.
 • birisibirisi3 ay önce
  taciz olmayabilir yalnız şu var. mesela benim oğlum o polisin durumunda olsaydı asla eli basen kısmına gitmezdi. dikkat ederdi. arbedede eline sahip olunamazsa kadın polis şart demekten başka aklıma bir şey gelmiyor. erkeğin gücü kıza başka türlü ittirmeyle de yeterdi gibime geliyor. sinirli müslüman siz de üslubunuza dikkat edin.
 • birisibirisi3 ay önce
  orada niye kadın polis yok. ayrıca annesi şöyle babası böyle yakışmadı. insan kendini fazla özgür hissedince karşı tarafa malzeme veriyor.
 • AdemAdem3 ay önce
  Çok ģüzel bir yazi her zaman haksizlihin karsisinda dikilmeliyiz
 • Mehmet AltınkurtMehmet Altınkurt3 ay önce
  Ali Osman bey, suçun şahsiliği ifadenize aynen katılıyorum. Videoyu izlediniz mi bilmiyorum? Yasa dışı bir gösteriyi, ikazlara rağmen sonlandırmayan bir grubun içindeki bir bayanın, gözaltına alınması anında anlık bir hareket nedeniyle, polisimizin bu şekilde suçlanmasını doğru bulmuyorum.Orada o an için bulunmayan bayan polis için, bayan polisin gelmesi de beklenemezdi herhalde. saygılarımla.
 • HTURKHTURK3 ay önce
  Sinirlenmiş müslümandan çok korktum. Ben artık sinirli müslüman gibi değil, Allahın emrettiği gibi müslüman olacağım,sinirli salako.
 • KAPLANKAPLAN3 ay önce
  POLİZİMİZ SOKAK MAFYALARINAVEMAGANDALARINAKADIN CİNAYETİ İŞLEYENLERE İŞLEMESİMUHTEMELPİSKOPATLARA , UYUŞTURUCU TACİRLERİNEZENGİN SUÇMAKİNESİ PARABABALARINA KARŞIDA GÜÇLENDİRİLMESİ DÜŞÜNÜLÜYORMU ....
 • ASİNİRİLENMİŞ MÜSLÜMANA CEVAPASİNİRİLENMİŞ MÜSLÜMANA CEVAP3 ay önce
  Ne olmuştu 28 şubatta başörtüsü ikna odaları kurulmuştu,tecavüzmü edilmişti.
 • Kemalist Düşmanı AkpartiliKemalist Düşmanı Akpartili3 ay önce
  Polis teşkilatında ciddi bir imaj sorunu yükselmeye başladı! Eskisi gibi güven vermiyor. Dha bu gün bir polis, polis otosunda tecavüz etmekten 10 yıl hapis cezası aldı. Yusuf Saba isimli 16 yaşındaki ÇOCUKa, heykele tokat attığı için kamera önünde işkence ettiler, "ben o.çyim" derttiler! Bunu yapan polis! İçişlerinden hiç bir açıklma gelmedi her nedense? işkencenin 15 yıl cezası var! Kamera arkasında ne işler dönüyor acaba? Yine bir emniyet müdürü kaçakçılıktan yakalandı! Ve daha neler var! Emniyetin acilen, eski güvenilir haline gelmesine, boş açıklma ve polemik yerine İMAJ DÜZELTMEYE İHTİYACI VAR!
 • Sağ duySağ duy3 ay önce
  İşte bu karşıt görüş olarak tebrik ediyorum eğmeden bükmedenbravo saygı duydum.
 • malimali3 ay önce
  sinirlenmiş Müslüman sana sesleniyorum.kendini tacize uğrayan o kızın babası abisi kocası yerine koy öyle konuş.hakikatten sapmamalıyız.empati yapmalıyız.adam olmalıyız adam.
 • Hatice Hatice 3 ay önce
  Sizi gerçekten tebrik ediyorum çok ama çok güzel bir yazı
 • aydınaydın3 ay önce
  ne yazık ,çareyi hamurrabi kanunlarında aramak ne yazık.gerçekten sizi anlamkta zorluklar yaşıyoruz.nasıl böyle savrulup duruyoruz.işte biz tam o noktada bütün o adalatsizliklerle karşılaştıktan sonra her zaman olduğu gibi adaletle emrediliyoruz.adaleti kendi arzularımız doğrultusunda kullandığımızda o zaten adalet olmaz.
 • sinirlenmiş müslümansinirlenmiş müslüman3 ay önce
  seni unutmayacağım süt oğlan...
 • Gün-DEMGün-DEM3 ay önce
  Tecavüzcü aşağılık mahlukat'lardan biri yakalandıktan sonra ben tecavüz ettim ama tecavüz ettiğim kişinin babası FETÖ'CÜ, abisi DHKP -C' Lİ, erkek kardeşi PKK'LI dese sayın soylu vesözüm ona muhazafakar medya tecavüzcü'yü de savunacakmı? İslami, muhahafazakar kesim benim hırsızım iyidir noktasına nasıl ve ne zaman geldi? biz hangi ara bu kadar duyarsız olduk?
 • saffet kartalsaffet kartal3 ay önce
  sayın yazınızlaiki cihandada alkışı hakettiğinizi düşünüyorum tebrikler ALLAH razı olsun.Hem islami hem insani bir duruş sergilediniz .Çünkü b muamele israilde hollandada fransada olsa idi şimdi susanlar ne derdi acaba
 • sinirlenmiş müslümansinirlenmiş müslüman3 ay önce
  bundan sonra yazılarını daha dikkatli takip edeceğim...seni gözümün önünden ayırmayacağım...tutarlı olup olmadığını izleyeceğim süt oğlan...BEN RAHMETLİ HASAN KARAKAYA BİRADERİMİN YAZILARINI OKUYARAK BUGÜNLERE GELDİM BEN MÜSLÜMANA YUMUŞAK... ZALİME KAFİRE ŞEDİTİM ARKADAŞ...Benim zalimerin,müşriklerin laikçi solak tayfanın şükran duygusuna ihtiyacım ihtiyacım yok..bu gazeteyi bu nedenle okuyorum. cumhuriyetin sözcünün evrenselin birgünün yayın yaptığı bir ülkede beni savunan yayıncılara gaztecilere ihtiyacım var benden olmayan sahipli malum tayfaya şirin gözükmek gibi bir derdim yok senin de olmasın...ne yapmış polis? Irzına mı geçmiş? hadi be..tatlı su Müslümanı fetocular da senin gibi konuşurdu. gördük olanları..aydınali osman beyefendi...
 • AYLA ESKİN KAPKINERAYLA ESKİN KAPKINER3 ay önce
  TEŞEKKÜR EDİYORUM. YAZINIZDA SÖYLEDİKLERİNİZE TAMAMEN KATILIYORUM.
 • sinirlenmiş müslümansinirlenmiş müslüman3 ay önce
  sayın yazar doğru söylüyor ve yazıyorsun da...o malum kafa var ya Mine G.Kırıkkanat gibi tipler intikam derken sen ne diyordun? intikamsa intikam...benim kız çocuklarım başı örtülü kürsülerden sınıflardan okullardan sürüklenerek çıkarıldı...o cephenin yazarları kadınları buna alkış tuttu alkış!!!!..sen diyorsun lise çağında kızları BURSA İmam Hatip de okullarından çıkarıp otobüslerle şehir dışına bıraktılar dönüş yolunda bir kız çocuğunun kaza geçirip bacağını kaybettiğinde ana sütü mü emiyordun sen? ADALETmiş BANA GÖRE ADALET HAMMURABİ KANUNLARI GİBİ OLMALIDIR...Dürüstlük ayağına yatıp üç beş muhalife şirin gözükmek için ders verme bana...Bu ülkede hakiki adalet hiç bir zaman olmadı kuruluşu bile yamuk bir kere..cinsel taciz miş ...7-10 yaşında kız çocukları tecavüze uğrayıp katledildiğinde cezasını veremeyen bir adalet var ortada! neymiş kadının orasını tutmuş polis? dürüst ol dürüst!
 • AliAli3 ay önce
  Güzel ve imani ve islami bir duruş
 • sadıksadık3 ay önce
  vergilerimden diyanete giden kuruşların iadesini istiyorum.öldüğümdede benim naaşımla ilgili işlemleri yapacak halkın içinden 3-5 kişi çıkmayacaksa zaten olacak olanın olmasında mahzur yok.
 • HalilHalil3 ay önce
  Ne garip bu kızcağızın hemcinsleri( burada kadın ismi ile yorum yapanlar için söylüyorum) polisi savunuyor. Yahu bu particilik ne illet bir şeydir. İnsanı ve vicdanı bu kadar mı kör eder.
 • VicdanVicdan3 ay önce
  Akit Gazetesinin şerefini kurtardınız.Allah razı olsun.Böyle bir ahlaksızlığı savunan, hoş gören, bilerek susan da benim gözümde ahlaksızdır, şerefsizdir.
 • AbdurrahmanAbdurrahman3 ay önce
  Sayın yazar şu belediyelerde yaşanan savurganlık ve israfıda yazsanız Buradan biliyorum yaz aylarında astronomik fiyatlarla getirilen sanatçı kılıklı ahlaksızlara yapılan ödemeler kimin parasıydı ve geldiğimiz halin özeti birde her tarafa yapılan yüzme havuzları atletizm stadları ve spor yatırımları
 • MahmutMahmut3 ay önce
  Elinize, Kaleminize, Yüreğinize sağlık. Mümince duruş budur. İçişleri bakanı ve yetkililer. Toplumdaki fay hatlarıyla oynuyurlar. Durum çok vahim.
 • EceEce3 ay önce
  Bir de "babanın suçundan evlat sorumlu değildir" diyerek olayla ilgili demagoji yapılmasın lütfen. Hayır bir insanın babası suçlu olur; ama kendisi terbiyeli, ahlaklı, düzgün insan olur kabul ederim. Yahu kadın babasının suçuna iştirak etmek için çıkmış meydana!!! Daha neyin edebiyatını yapıyorsunuz siz??
 • Osman Osman 3 ay önce
  Zamanında başörtü eyleminde erkek polis tarafından dokunulan kadınlar için tepki gösterdiysek bu olayda da tepkimizi göstermeliyiz. Tacizden daha ağır olan da yetkililerin açıklamaları. Kişinin, abisinin, babasının suçu olayı makul kılmaz. Aynı mantıkla bir dönem birileri irtica diye haksızlık yapıyordu. Bu onları haklı mı kılar. Maalesef İslami veya yandaş kesimin sesi pek de çıkmıyor, bu da ayrı bir üzüntü. Yazarı dik duruşundan, cesurca yaklaşımından dolayı tebrik ediyorum
 • AlimAlim3 ay önce
  HAKKI SÖYLEYEN VAR, bu kahraman Ali Osman Aydın.Maide Süresi 8.ayet:”Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır”Gördünüz mü hakkı söylemek ne kadar zor, bunu genç nesillere anlatmak için bu yazıyı çerçeveletip duvara asalım, olayı genç nesillere anlatalım.Pek çok sakallı, türbanlı böyle zamanlarda damadımın ihalesi tehlikeye girer, oğlumun ticareti tehlikeye girer diye böyle şeylerde sus pus olurlar.Rahmetli Necip Fazıl “Yaralı bir kuş için eczaneler dolusu ilaç, bir haksızlık için kaldırımlar dolusu idam sehpası” diye yazarak adaletin önemini belirtir.Hakkı hakikati savunmak çok zor ve büyük ve güçlü bir iman işidir.
 • EceEce3 ay önce
  Komiksin sayın yazar:)) Yazını okurken gözümün önüne Allah'ın hoş görmediği lgbt'lere "hoşgörü" gösterenler geldi:).. Kadın namusuna o kadar düşkünse o ortama kendini sokmayacaktı. Eylem yapacak erkek mi kalmadı memlekette? Ne işin var senin bir "kadın" olarak o ortamda? Hadi eylem yaptı, bilmiyor mu direnince polisin kendini karga tulumba götüreceğini? Böyle bir duruma izin vermeseydi o zaman, "tamam araca bineceğim, yeter ki elinizi bana sürmeyin" diyemez miydi mesela?? Bırakın bu işleri... Namusuna düşkün olan kadın "kendini bu duruma düşürmez"...
 • Yavuz ÖZCANYavuz ÖZCAN3 ay önce
  sizi yakında işten atmazlar umarım. tebrik ederim yazınız için.
 • Hasan FevziHasan Fevzi3 ay önce
  o bayana yapılan tacizi iktidarın karşıtı birileri yapsaydı birileri nasıl miting meydanlarında benim başörtülü bacım el uzatanlar diyerek olayı abartarak ballandıra ballandıra yapanlarla süsleyerek anlatırdı. Şimdi tık yok...
 • VedatVedat3 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş, ben de sizinle aynı fikirdeyim. Bu cesaretinizden dolayı da ayrıca sizi kutluyorum.
 • Ayşe Ayşe 3 ay önce
  Git kardeş karar milli sözcüGit orada yazhainler in amacını geziden beri biliyoruz yanında bıyıklı hainle gez toz polisi zorla seni götürürken de kendini yere atsonrada taciz git işine yazar efendi
 • TEBRİKLERRRRTEBRİKLERRRR3 ay önce
  Sayın yazar, eleştirdiğimbir sürü yazınız vardır. Ancak, bugün işlediğiniz iki konuyu büyük bir cesaret, düzgün bir üslup, verilecek mesajıçok net bir şekilde dile getirmişsiniz. Özellikle de hiç gözünün yaşına bakmadan makam sahiplerini. Vallahi Allah biliyor ya bu gazetede böyle bir yazı okuyacağım aklıma gelmezdi. Yazınızda ne güzel belirtmişsiniz. "Hiç kimse ailesinin yaptıklarından sorumlu tutulamaz." diye.Diğer yazarlarınıza örnek olsun. Özellikle de Tunç Soyer'i babasından dolayı sorumlu tutanlar için. . Tüm kalbimle sizi tebrik ederim. Allah yar ve yardımcınız olsun.
 • abbas yolcuabbas yolcu3 ay önce
  Bu arada...Henry, yok artık...Biliyor musun?
 • OĞUZOĞUZ3 ay önce
  tebrikler...Helal olsun... kaleminize sağlık.... “Justitia Fiat Ruat Coleum”
 • Abdullah cemilAbdullah cemil3 ay önce
  Sizi ilk defa okudum ve yazınızı ve duruşunuzu alkışlıyorum önemli olan zor zamanda yazmak ve konuşmak bulunduğun camiaya ve çevreye rağmen hakkın hatırını ali tutmak varya sizi hakkın ve halkın gözünde kahraman yapar zirve yapar kimsenin anne babasından ve kardeşinden dolayı suçlu olamayacağını kuranı bir düstur olduğunu herkes anladıda bizim İslamcı geçinenlerda ah bir anlasa
 • ElifElif3 ay önce
  Öncelikle suçun sahsiligi ilkesine yaptığınız vurgu için teşekkürler.Pekibaşörtülü bir bakanın polisi savunmasına ne diyeceğiz.. dindarlar hiç bu kadar seviyesiz vicdansız bir duruma düşmedi. Geldiğimiz nokta kocaman bir sıfır.
 • ihsihs3 ay önce
  Eline sağlık Ali Osman bey. Düşüncelerine aynen katılıyorum.
 • HASAN BALHASAN BAL3 ay önce
  BAKANIN MECLİS DRUP BAŞKAN V. NİN SÖZLERİ AKP NİN ZİHNİYETİNİN NEREYE GELDİĞİNE İŞARET. BU YAZAR GİBİ DOĞRULAR NEREDE OLURSA OLSUN BAŞ TACIMIZDIR.
 • Mehmet Mehmet 3 ay önce
  Devleti ve milleti ayırmak için büyük bir çaba var gibi.Insanlara adaletin önünü kapatmak millet bilincini yok eder
 • Mehmet Mehmet 3 ay önce
  Devlet kademesine siyasi görüşüne göre memur alırsan olacağı bu.Liyakatsiz ve hak etmeyen biri neden minnet duygusunu devlete değil de siyasete yapmasın.
 • MidyatMidyat3 ay önce
  Kalemine sağlık,bu gazetede bu yazıyı görünce şaşırmadım desem yalan olur.Allah doğru yazdığınız müddetçe sizi muvaffak etsin inşallah
 • İmanlı ülkücüİmanlı ülkücü3 ay önce
  sayın yazar bu kadının dünya görüşüve inanç anlayışına tam zıd görüş ve inanç sahibiyim.Ancak yanlış kime yapılırsa yapılsın karşı çıkmak gerekir.Bu konuda süleyman soylu beyanatlarıyla reizze büyük kötülük yapmaktadır görevden alınmalı.Son günlerde bay soylu trump gibi davranmaktadır tez elden bu görevden kovulmalıdır.Adalet ve insan hakkı herkes içindir.

Günün Özeti