Eşcinsel ordular geliyor!

29 Ocak 2019 Salı

Değerli okurlarım, sizlere çok tehlikeli, çok sinsi ama doğrudan önlem almanızın da mümkün olmadığı bir problemden söz etmek istiyorum.

Bu problemden ilk kez ortaokul müdürü bir arkadaşım söz ettiğinde haberdar oldum. Dini eğitim de veren bir okulun müdürüydü arkadaşım. “Bu okuldaki kızların büyük kısmı onlara aşık” demişti…

Şaşırmıştım.

Kastettiği BTS adıyla anılan Güney Kore’li müzik grubuydu ve sözünü ettiği kızlar 13 yaşlarındaydı…

İnanılır gibi değildi.

Yedi üyesi vardı grubun ve Kpop diye tanımladıkları sıradan bir müzik yapıyorlardı.

Tüm dünyada büyük bir fanatik dinleyici kitlesine sahiplerdi. İnternette grubun isminin basılı olduğu tişörtler, aksesuarlar yüksek rakamlardan alıcı bulabiliyordu. 

Müzikleri her yerde çalınıyor, danslarıyla süsledikleri klipleri herkes tarafından konuşuluyordu. Ülkemizin meşhur eşcinsel sosyal medya fenomenine nasıl iyi aile çocuğu imajı veriliyorsa, BTS için de sadece eğlenceli bir grup değil, aynı zamanda insanlara ve hayvanlara iyilik yapan şefkatli müzisyenler imajı da oluşturulmaya çalışılıyordu. BM’de konuşma yaptırılarak ciddi işler yapan, ciddiye alınan insanlar intibaı oluşturuluyordu.

Fakat grubu bu kadar tehlikeli yapan, bütün bu göz alıcı ambalajın altında, küresel anlamda organize edilen “cinsiyetsiz toplum” projesinin bir parçası olmasıydı.

Bu yüzden giyindikleri kıyafetlerden verdikleri demeçlere, şarkı sözlerindeki imalardan sosyal medya paylaşımlarına, efendi hallerine ve renk renk saçlarına kadar özel olarak tasarlanmış bir ürün gibiydiler.

Şu meşhur deyişi bilirsiniz: Söyleyecek ciddi bir şeyin varsa onu gülerek söyle…   

Topluma vermek istediğiniz önemli bir mesajınız varsa onu eğlence yoluyla iletin. Mesajınız normalde ne kadar rahatsız edici olursa olsun, kabul görmesi ve benimsenmesi bu yolla inanılmaz kolaylaşır. 

****

BTS’yi göz alıcı bir otomobil gibi tasarlayıp piyasaya sürenler de böyle yapmışlar. Eşcinselliği meşru, olağan bir hale getirmek için müziğin, sosyal medyanın, modanın ve pazarlamanın gücünü kullanmışlar.

Eşcinselliği ve eşcinselliğin efemine tarzını, gökkuşağı renkleri gibi sembollerini, 18 yaş altı çocuklar arasında sevilen, onaylanan popüler değerler haline getirmeyi BTS ile başarmış görünüyorlar. BTS’ nin dinlendiği her yerde eşcinselliğe duyulan sempati artış gösteriyor. Böylelikle daha çocuk yaşta eşcinsel kimliğin temelleri atılıyor belleklere. Hayranlık üzerinden eşcinselliğe kapı aralanıyor.

Grubun arkasındaki canavar şirket, gençler arasında seçmeler yaparak ve yetenekli olanları yetiştirerek grubun devamlılığını sağlamayı amaçlıyor. Hedef daha fazla kültüre daha uzun süre nüfuz ederek eşcinsel değerleri savunan hayran orduları yetiştirmek… 

Eşcinsellerden oluşan bu grubun yaptığı propaganda nedeniyle Güney Kore’de kadın gibi makyaj yapan erkek çocukların sayısında büyük artış gözlenmiş. Gökkuşağı renklerinin kullanıldığı aksesuarların sayısındaki çoğalma gözle görülür hale gelmiş. Benzer bir etkinin, grubun ulaştığı diğer ülkelerde de görülmesi, grupla pazarlanan giyim kuşamın yaygınlaşması an meselesi. Yani kadın gibi giyinen ve kadın gibi makyaj yapan genç erkeklerden bahsediyoruz… Güney Kore’den binlerce kilometre uzakta yaşayan bizim kızlarımızdan bir kısmı ise bu grubun üyeleriyle platonik aşk yaşıyorlar. Aşk diyorum çünkü bağlılıkları hayranlığın sınırları rahatça aşacak boyutta. Erkek hayranlar bile, grup üyelerinin eşcinsel kimliklerini yadırgamadıkları gibi onlara karşı büyük bir sempati besliyorlar. 

****

Popüler kültür endüstrisinin bu yeni ve görünmez silahı alnımıza dayanmış durumda. Fakat ebeveynler olarak siyasetle yatıp kalktığımız, kısır tartışmalar içinde boğulduğumuz, popüler kültürün etkisini hafif aldığımız ve gençlerin dünyasından bihaber olduğumuz için durumun vahametini kavramaktan çok uzağız. Devlet olarak bir kültür politikamız da yok maalesef. Yani gençlik çayıra salınmış durumda… Burada “kültür” bahsini her açtığımızda bazıları entel dantel, gereksiz meseleler hakkında konuştuğumuzu sanarak yüzünü ekşitiyor. Halbuki kültür meselesi BTS konusunda olduğu gibi çok yakın, çok acımasız bir tehditlerle ilgili ve buna karşı hiçbir savunma aracımız yok! Kuru hamaseti bırakıp, kültürel anlamda doğru alternatifler üretmekten başka…     

SİYASETTEN “BERAAT” BELGESİ   

Geçtiğimiz günlerin benim açımdan manidar gündemlerinden biri, eski Savunma ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yaptığı açıklamaydı.

Yılmaz, Sivas belediye başkanı adayı Hilmi Bilgin için oy isterken “İnanıyorum ki vereceğiniz destek yarın mahşerde beraat belgelerinizden biri olacaktır” dedi. Gerçekten tam olarak böyle söyledi. 

Yılmaz bu sözleriyle, adaylarına verilecek oyun mahşer gününde kurtuluşa vesile olacağını söylemiş oldu açıkça.

Din, siyasetin katalizörü olmuş oldu böylece…

Tıpkı Hristiyanların, günahlarının affı ve cennete yer alabilmek amacıyla para ödeyerek aldıkları  endülüjans belgesinin, Papalık için ciddi bir gelir kapısı olması gibi… 

Siyasetin dini terminoloji kullanılarak yapılması geçmişte büyük ve önü alınmaz sorunlar yaşattı Müslüman toplumlara. Bu dil önce toplumları din üzerinden kutuplaştırdı ki bu da korkunç felaketler yaşanmasına neden oldu. Müslümanların paramparça tarihi bu tasnifin ne kadar pahalı ve ne kadar gaddarca neticeler doğurduğunu anlamamız için akıl almaz örneklerle dolu.

****

Örneğin, geçmişte din, Emevi ailesi tarafından, büyük bir ustalıkla saltanatçı iktidarın işlevsel bir aracı haline getirildi. Bir makama kayyum atar gibi, hakikate el koyduklarını düşünen iktidar seçkinleri, siyasi anlayışlarına sempati duymayan büyük imamlara karşı bile devlet gücü kullanmışlardı. Onları işkenceden geçirmişlerdi. Suçları açıktı, cari anlayışı kabul etmemek… Halife el Mansur, kadılık teklifini reddeden Ebu Hanife’ye “Sen bizim siyasetimizi tasvip etmiyorsun ha!” diyerek onu dini yönetimi adına hapse attırmıştı. 

Siyasetin, tabiri caizse dine el koyması, tek sahih din yorumunu kendi yorumu kabul etmesi asırlar boyunca başvurulan bir metot oldu. Bugün hala Müslüman dünyası bu hastalığın pençesinde kıvranıyor. Herkes birbirini “din dışı” ilan ediyor. “Tek doğru benim ki” yaklaşımı toplumları paramparça ediyor. Belki biraz abartılı olacak ama, şimdilerde siyasetin dinleşmesi gibi ilginç bir tehlike ile karşı karşıyayız.Kendi adayına oy vermeyenleri vekil beyin kurtuluş beratına layık görmemesi siyasetin kendini deyim yerindeyse dinin yerine koyduğu, hatta Allah adına konuştuğunun bir göstergesi değil mi?

Üstelik FETÖ gibi uzun soluklu bir dini çarpıtma tecrübesi yaşanmışken… Bu tecrübe nedeniyle din dilinin hoyratça kullanılmasının ne kadar tehlikeli yerlere varacağına bizzat şahit olmuşken, bu sözlerin sarf edilmesi olanlardan ders alınmadığını göstermiyor sadece….

Ayrıca, dinin özel mesajının da anlaşılmadığını gösteriyor. Dinin temel hedeflerinden biri ayrıştırmak değil, sosyal bütünlüğü ve bu bütünlüğü tesis eden ortak noktaları pekiştirmek…  Tahkir etmeyen, dışlamayan, başka dinlere mensup olanlarla bir arada yaşama protokolü olan Medine’de sözleşmesi bunun bir kanıtı.  

Siyasetin ya da belli bir siyasi anlayışın kendini din ile, vatan ile özdeş veya eşit görmesi, siyaset kurumuna kaldıramayacağı bir kutsiyet yükleyerek, onu itiraz edilemez bir noktaya taşır kaçınılmaz olarak. (Bu anlamda Osmanlı devletinde müesses nizama muhalefet edenlere yapılan ve bir nevi aforoz anlamına gelen “zındık” yakıştırmasının tarihine bakılabilir. Molla Lütfi’nin ölümüne mesela…) 

Oysa siyaset, gayet açık ve net şekilde dünyevi maslahatın gereği olan bir kurumdur.

Aldığı bütün kararlar günlük hayatla ilgili olacağı için tartışılır, hizmetleri de pekala eleştirilebilir. Desteklenebilir ya da desteklenmeyebilir… Sad İbn Ubade’nin Hz. Ebubekir’in hilafetini kabul etmediği unutulmamalıdır. Ayrıca, siyasetin vaatlerinin, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması; yoksulluğun kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılması, açlık sınırında yaşayan milyonlarca insanın hayat şartlarının iyileştirilmesi, popüler kültür saldırılarına karşı kültürel bariyerler oluşturulması gibi dünyevi şeyler olması beklenir. “Beraat belgesi” gibi, uhrevi şeyler değil…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • gülşen uysal gülşen uysal 3 gün önce
  yorumlara biraz baktım ne de çok grubun seveni varmış. maalesef biyolojiye aykırı cinsiyetsizliği özendirici bi akım var ülkemizde de bilinçli olarak zeki müren bülent ersoy vb kişilerle insanların psikolojilerini erkek ve kadın kavramını karmaşıklaştıran sanat moda müzik vs bazı sektörlerde özendirici olmaya başladı. özellikle bizim ülkemiz gibi askere savunmaya korunmaya mecbur ülkeler için oldukça zararlı. erkek erkek gibi olmalı kadın kadın gibi cinsiyetler ancak bu şekilde korunur nesil çoğalması artar. yazar haklı bi görüş açıklamış müzik seversiniz grubu da seversiniz ama cinsiyet yanıltıcı özelliklerini savunmanıza gerek yok.eşcinselliğin insanlığın çoğalmasına hiçbir katkısı da yok bu insanlar zaten pskiyatrik zorluklar kendi psikolojilerinde yaşıyorlar bunlara ödülödün mü verilsin özendirilsin mi hastalıksa hastalıkların artırımı mı sağlansın y ada tedavisi mi sağlansın bu daha çok uzmanların konusu olmalı. gördüğümüz kadarıyla cinsiyet çatışması yaşayan insanlar eski devrilerde de bu devirde de sorunlu insanlar topluma uyumsuzluklarını zaten kendileri de dile getiriyor ve bunu dajha çok para kazanma sektöründe kıullanmaları hiç de iyi değil. bu toplumun ahlaksız yanı. mesele ahlaksız yanında kullanılmaları. yazık değil mi bu insanların ahlaksızlıkta kullanılmaları fuhuşta mesela neden zararını düşünerek yorumlar yapmadınız eğer onların iyiliğini düşünüyorsanız onlara yardım etmeniz gerekmiyor mu. müziğini dinleyerek de onlara yardım değil zarra veriyorsunuz. kişiliklerini cinsiyetlerini yok ediyorsunuz. vebal değil mi bunlara aşırı sevgi destek.müslümanlıkda zaten ayet hadisler bu kişiliklerin özendirilmemesi yönünde. yazar müslümaanca yazmış sizler karşı çıkmışsınız. müslüman insanı korur zarar gelmesini önler günahtan korur. müslümanca düşünelim.
 • EylülEylül23 gün önce
  Sayın amca;Siz bunları dediniz diye ailelerimiz onları bizden uzaklaştırmıyor. Benim annemde army ve onları destekliyor. Her ünlünün sahneye çikinca makyaj yapma hakkı vardır. Kız veya erkek. Ve eşcinsel olsalar bile bu sizi ilgilendirir mi? Sanmıyorum. Onlar sizin hayatınıza karışmadıkça sizde onlarınkine karışmayın. Gayet edepli bir şekilde konuşmaya çalışıyorum. Ve bize din, kültür, dil, boy, kilo veya görünüşü umursamadan tüm insanları eşit sevmeyi öğreten siz büyüklerimiz değilmisiniz? Bu konunun sizi ilgilendiren bir konu olduğunu düşünmüyorum. Ben onları her haliyle seviyorum ve destekliyorum. Ailem de öyle. Yani sizin bu yazıyı yazmanız bir şeyi değiştirmeyecek. Sizin "eşcinsel" Dediğiniz kişilerden birinin bir sözü vardır;" Ben sıradan bir çocuktum. gece gökyüzüne bakıp dünyayı kurtarabilecek bir süper kahraman olmayı Hayal ederdim. geçmişe dönük başkalarının benim hakkımda ne düşündüğüne endişelendim, sonunda kendi sesimi kapatmaya ve başkalarını sesini dinlemeye başladım. kimse adımı söylemedi Ben de kendi adını söylemedim. ama bir sığınağım vardı Ve bu müzikti. içimde küçük bir ses vardı "Uyan ve Kendini dinle" dedi. ve bazen sadece grubu Bırakmak istedim. ama ben sadece 24 yaşında bir erkeğim. belki Dün hata yaptım ama dünkü ben hala benim. kendimi Kim olduğum için ve kim olmayı Umut ettiğim için sevmeye geldim. Son bir şey söylemek isterim. şimdi kendinizi konuşmaya davet ediyorum. hepinize sormak istiyorum adın ne ? seni heyecanlandıran ve kalp atışlarını hızlandıran ne? bana hikayeni anlat. sesini duymak istiyorum. KİM OLDUĞUN, NEREDEN OLDUĞUN ,TEN RENGİN, CİNSİYETİN ÖNEMLİ DEĞİL.SADECE KENDİNİZİ KONUŞUN...adını bul, kendini konuşarak kendini bul. ben kim namjoon Ve ayrıca bts'in lideri rm. Ben bir idolüm ve Kore'deki küçük Kasabadan bir sanatçıyım. Hayatımda çok hata yaptım, çok korkum var. ama siz korkmayın kim olursanız olun *SİZİN SESİNİZ OLMAK İSTİYORUM*"bunu bize söyleyebilen birinden ne beklersin ki? Onların size zararı yok. Size göre bize zarar veriyorlar ama ben bu durumdan gerçekten çok memnunum. Düşünsenize çok sevdiğiniz bir şarkıcı sizin ülkenize konsere geliyor Ancak o ülkede onun hakkında yalan haberler olduğu için gelişinin iptal edilmesi an meselesi ne yapardınız? Üzülmez miydiniz? bizim yerimize kendinizi azıcık koyun
 • QqqQqq2 ay önce
  Suni aydın
 • Aybars KutcaaAybars Kutcaa2 ay önce
  Sayin Aydin hicbir binanin insasina catidan baslanmadigi gibi, bazan temelden kökten baslamak gerek, çözüm icin.Goruslerinize katilarak.Hak uzere yaratilan kainat misali beka icin adalet bir vazgecilmezdir.Muslumanin vazifesi yikmaktanziyade imar etmektir.Insan denen binayida,ayni zamanda.Ama .........uslanmayanin hakki kotektir sozununde yeri vardir.Insana veya hayvana zulmedene karsi melekleri urkuten bir gaddarliga, harici durumda melekleri kiskandiran merhamete malik bir adalet,bir adil olmali bulmali...
 • ReveluvReveluv2 ay önce
  Ülke böyle konuyla ilgili ve böyle absürt haber yapıcak konuma geldiyse çok yazık nasıl milyonlarca her yaş( 13-15 olmayan öğretmen doktor olan )grubundan tanınan sevilen bi grup hakkında bu kadar basitçe kolayca absürt şeyler yapabilirsin erkekler makyaj yapınca cinsiyetsiz ya da 3. cinsiyet olmuyor akıllı amca bunu bir sürü ünlü yapıyor dizilerde konserlerde herkes yapıyor ( ör: edis) ya da podyumlara çıkan erkek mankenler az gündeme bakın kim ne yapıyor insanlar ne ediyor diye
 • leylaleyla2 ay önce
  boş yapmışsın keşke başka şeyler hakkında destan yazsaydın yazdığın da gerçek olsa başka ülkeler ne der sen gelmiş cinsiyetsiz diyorsun aklın nasıl almışsa ülke bu yüzden gelişmiyor zaten az etrafa bakıp yeni şeyler görmeyi deneyin dar görüşlü olmayın
 • Mustafa E.Mustafa E.2 ay önce
  Kardeşim yaptığınız resmen asparagas utanmıyor musunuz böyle bi gurupla ilgili böyle şeyler demeye ayrıca sanane insanların cinsel yönelimlerinden sen böyle bi haber yapınca ailem bana yasaklamıyor çünkü ne dinlediğimi ve ne olduklarını biliyorlar gelipte elalemin abartarak yaptığı habere inanacak kadar dar görüşlü değil
 • EdaEda2 ay önce
  Bu kadar insan bu grubu savunup boş bir haber olduğundan bahsettiğine göre demek ki sorun sizde
 • ErkanErkan2 ay önce
  Grubu tanımam ama bu yaptığınız yalan ve saçma bi haber milyonlarca hayranı var bu grubun bi sen akıllısın zaten bunları onlar düşünümeyor değil mi ? Ayrıca bende 68. cinsiyetim haberin olsun
 • xxxxxx2 ay önce
  Baştan aşşağı çöp ve doğru bile değil yiyorsa tüm dünyaya de bunu amca bi halt bilmediğin konular hakkında tatava yapmamalısın
 • OkuyucuOkuyucu2 ay önce
  Yazar Bey , tebrik ve teşekkür ederim. Kanayan yaraya hatta çıbana parmak basmış olmalısınız ki bu kadar iğrenç tepki çıkmış bu çıbandan. Yazık yazık. Bu memleket sahipsiz kalmayacak. Biiznillah bu memleketin şuurlu örf ve adetlerimize milli manevi değerlerimize sahip çıkanları bu tiplere pabuç bırakmayacak. Eline yüreğine sağlık.
 • AHMETAHMET2 ay önce
  SABRİ KARDEŞE KATILIYORUM. Burada BTS'yi vatan savunur gibi ölümüne savunanların bir ağızdan konuştukları ve nerede BTS'ye bir eleştiri olursa hep birlikte oraya hareket edip eleştiriyi yapanı boğmaya çalıştıkları çok açık. Geçenlerde Mehmet Ali Önel de Beyaz TV’de mevzuu dile getirmiş, 50 bin saldırı mesajı atılmış. Hemen hemen hepsi şu kalıbı kullanıyor: "Türkiye'nin başka meselesi kalmadı da bu mu kaldı? Siz gidin işsizlik, yolsuzluk, fakirlik, intihar, kaçırılma, ırkçılık... gibi olayları yazın." Evet, hemen hemen hepsi bu kalıbı kullanıyor. Sizin hem kalbiniz hem mideniz rahatsız olsa birisini boş verip öbürü ile mi uğraşırsınız, ikisi için de çare mi ararsınız? Akıllı insan her ikisi için de çare arar. ADAM DİYOR Kİ: "Ben Akit okumam; twitterda gördüm, geldim." Sosyal medyada örgütlü oldukları ne kadar belli. ŞU SÖZLERE BAKINIZ: "fırsat vermeyelim burdan türk armylere sesleniyorum bu adamı indirelim hep birlikte." "twitter üzerinden de destek yapın lütfen bu adamı yenebiliriz saçma teorilere karşı gelebiliriz. Birlik olup bu adamı indirelim yoksa BTS i kötülemeye devam edecekler." BU NE YA? Resmen yazarı linç ediyorlar. YA EDEP, TERBİYE? NE GEZER... "Sen nasıl bu kadar beyinsiz olabilirsin." "Biliyor musunuz bayım, siz hayatımda gördüğüm en iğrenç düşüncelere sahip insanlarsınız." "Yaptığınız yorumlar kadar saçma bir şey görmedim, Asıl vahim olan sizin geri kafalı olmanız, Lütfen başlığı' GERİ KAFALI HABERLER GELİYOR' yapınız." "sen kendi karaktersizligine bak. anladinmi diyicem anlamamissindir cunku anlaman icin beyin lazim.kizma tamam mi beyinsiz amca" NERDE EDEP, NERDE TERBİYE? ELEŞTİRİYE BÖYLE Mİ CEVAP VERİLİR? Yazarın ağzından buna benzer tek cümle çıkmamış oysa. Cümlelerden bu yorumları yazanların yaşları da aşağı yukarı anlaşılıyor. Büyük-küçük diye bir mefhum da tanımıyor bu yorumların sahipleri. BTS’Yİ ÖLÜMÜNE SAVUNANLAR! BTS HAKKINDA HİÇBİR ŞEY BİLMESEYDİM BİLE SİZİ BU HÂLE GETİRDİĞİNE BAKARAK NE BÜYÜK BİR FELÂKET OLDUĞUNU ANLARDIM. İşin üzücü bir tarafı da şu: BTSciler yazara karşı ölümüne savaş verirken akl-ı selîm sahiplerinin yazara hemen hemen hiç destek vermemeleri. Yazık ki ne yazık!!!
 • betigül betigül 2 ay önce
  Ülkede sorun mu kalmadı da Uzakdoğu daki insanlara taktın ? Hangi kafa ile bu haberi yapıyorsun eğer bu haberden ve onlarla ile esçinsel haberlerini knlar ve şirketleri görse sana dava açarlar yalan ve iftira atmamalısınız milyonlarca hayranı olan ve dünyanın her bir yanından dinlenilen bir müzik grubu ile ilgili bu tür bir haber yapmamalısın kim oluyorsun hiç tanımadığın birileri için eşcinsel ordular diyebiliyorsun 21.yüzyıldayız aş bu tür şeyleri insanların cinsel tercihi kimseyi ilgilendirmez ülke bu yüzden gelişmiyor zaten sizin boş ve yalan haberlerinizden aldığınız kararlar yüzünden
 • The Truth Untold The Truth Untold 2 ay önce
  Önce United Naitons da konuşma yapmaya çağırıl da öyle laf et. Orada konuşma yapmaya her elini kolunu sallayan senin gibi insanlar gidemiyor. Konuşmanın içeriğinden bile haberdar değilsin sanırım. Bilmediğiniz gerçekler hakkında yorum yapmayın komik oluyor. Türkiyede bile bir sürü aktör,şarkıcı kamera karşısına çıkmadan önce makyaj yapıyor,role girmek için saçlarını boyatan bir sürü aktör var. Ne yani eğlence sektörünün bir gerçeğini yaptıkları için mi cinsiyetsiz oldular? Burda BTS eleştirildiği için yazmıyorum kim olsa bunu derdim ülkedeki asıl sorunları yazın önce tek derdiniz BTS olmş.
 • Sevgi ayarSevgi ayar2 ay önce
  Sayin Aydin tesadufen Bts ile ilgili yazinizi okudum.Kendim hangi meslek grubundan olursa olsun , hatta hic meslek sahibi olmasin ,iki diplomasi bes yabanci lisani olsun yada olmasin kisilerin cinsel kimlikleriyle ilgili biri degilim.Bizleri yaratan yuce Allah emirlerini harfiyen ki bunu yapan kac kisi vardir mechul uyanlarin odulunu illa ki verecek tipki aksinde cezasini verecegi gibi .Yani kisilerin ne gunahi ne sevabi beni hic mi hic ilgilendirmiyor .Bende BTS hayrani biriyim .Amaclarinin escinselligi yaymak oldugunu belirtmisiniz.Dogrudur dusuncenize katiliyorum. Bizim ulkemizde de unlu escinseller vardi hala da var ama tum toplum escinsel olmadi yani insanin icinde yoksa ev arkadasi dahi olsa bir escinsel o insanda degisim olmaz .Bu kadar ciddi bir gazetede saygin bir kose yazari olarak ben sizden dunya nufusunu 500 milyina indirmek icinyapilan onemli calismalarida yazmanizi beklerim. BTS ler gelir ve gecer ..Adamlar dunya insanini yok etmeye calisiyor , gidalarla ,urettikleri mikroplarla bence bu kadar ciddi bir mevzuyu da kaleme alsaniz memnun olurum .Saygilarimla
 • BTS BTS 2 ay önce
  bunlar btsin üzerinden dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyorlar kanmayalım lütfen meydanı bunlara bırakırsak bts türkiyeyi kötü bir yer sanacak buna fırsat vermeyelim burdan türk armylere sesleniyorum bu adamı indirelim hep birlikte ARMY.
 • Şunu bi okuyun da gerçeği öğreninŞunu bi okuyun da gerçeği öğrenin2 ay önce
  Dinden imandan bahsediyorsunuz fakat bir insan ben eşcinselim demeden suizan yapıyorsunuz. Bu nasıl bir din anlayışı ben anlayamadım. O insanlar ben eşcinselim demediği sürece sizin haklarında yaptığınız yorumlar suizan a girer. Madem dininiz çok bütün suizan ın Allah ın sevmediği şeyler arasına girdiğini biliyor olmalısınız. Eşcinsel olduğunu açıklamış insanlar varken siz prim yapmak amaçlı BTS'i kullanıyorsunuz. Andrew Garfield gibi zaten açıklamış insanları kullanmak varken(ki bu da hoş bir şey değil insanların seçimine karışamazsınız) bu yaptığınız prim. Ayrıca ülkede sayısız olay varken yaptığınız tek şey prim kasmak. He bir de şu yorumlara cevap verme ve beğeni özelliği koyun.
 • Mizan Mizan 2 ay önce
  Kıymetli yazarın makalesine yorumlarıyla hücum edip SALDIRAN beyinleri iğdiş edilmiş sapkın zihniyetli güruh,belli ki iflah olmaz.. Onları muhatap almayalım boş boşuna..
 • AHMETAHMET2 ay önce
  Yorumların birçoğu din ve milliyet tanımayan sadece zevkini düşünen (hedonist) bir nesli ihtâr ediyor. Sadece zevkini düşünen, zevkine engel görürse dini de milliyeti de gözünü kırpmadan ayaklarının altına alabilecek bir psikoloji... Bu çocuklar ne zaman, hangi müesseselerde yetişti? Anne-babaların, öğretmenlerin eli kolu bağlı... Çocuklarının karşısında ürkek bir kedi gibi zavallı... Her tartışmadan sonunda galip çıkan bu hedonist nesil. Çünkü zevklerine engel görürlerse anne babalarını da öğretmenlerini de çiğner geçerler. Bunların birçoğu bizim çocuklarımız da olabilir. Allah encâmımızı hayretsin. Amin.
 • FatmagülFatmagül2 ay önce
  Sen nasıl bu kadar beyinsiz olabilirsin anlamıyorum yani bir insanı tanımadan yorumlamak güzel ama aslında nekadar yalan yanlış yorumluyorsunuz biliyormusun okadar saçmalıyorsunuzki gerçekleri göremiyordu üzerine sen mesela BTS'in fetö ile bağlantısı olduğunu söylüyorsun ama ARMYGİRLlere sorsan gerçekleri derler sana onlar bir kere BTS büyük ve dünyaca ünlü olabilir ama nekadar az para kazanıyorlar haberin varmı senin. Yani demek istediğim şu onları dış görünüşleri için yargılama
 • BİR A.R.M.YBİR A.R.M.Y2 ay önce
  Diyorum ki KEŞKE ARAŞTIRIP YAPSAYDINIZ BU HABERİ!!! Ben sizin kadar geri kafalı bir insan GÖRMEDİM görmek de İSTEMEM!! İşte sizin gibi geri kafalılar yüzünden bu Türkiye GELİŞMEYECEK!!!Erkek sadece sakallı makallı mı oluyor acaba? Size göre galiba öyle.. Dönüp bi Kore'ye bakar mısınız? Kore'deki bütün erkekler bu şekilde davranıyor,bu şekilde giyiniyor ama EŞCİNSEL DENMİYOR!! Ya gerçekten şu bakış açınızı değiştirin. Sizi destekleyen bir kaç yorum okudum onlara da size söylediklerimin aynısını söylüyorum.Sizden sadece bir kere araştırmanızı.. Şarkılarının anlamını araraştırmanızı,Kore'yi araştırmanızı istiyorum. Bunları yapın sonra gelin gene konuşalım olur mu????????
 • SananeSanane2 ay önce
  Sanki ülkede başka hiçbir haber yokmuş casına sanki kimse ölmüyormuşcasına yada dünyadaki başka katliyamlar yokmuşcasına pirim yapmak amacıyla haber yapıyorsunuz keşke onlara laf ederken kendinizi biraz sorgulayıp öyle yorum yapsaydınız sadece saçmalamak ve dikat çekmek için hakaraet edip kendinizi insanların gözünde düşürüyorsunuz
 • serkanserkan2 ay önce
  Eşcinsellik sonradan olunan bir şey değildir,bir özenti sonucu eşcinsel olmaya karar veremezsiniz. Eşcinsellik bir tercih ya da psikolojik hastalık da değildir. Tıpkı bir erkeğin kadına ilgi duyması ya da bir kadının erkeğe cinsel çekim duyması gibi doğuştan gelen, genlerinize kodlanmış bir cinsel yönelimdir. Şuan belgelenmiş 1500 tür hayvanda eşcinsellik yada biseksüellik davranışı vardır. Sizlerin tabiri ile tanrı bu canlıları (insanları dahil) eşcinsel yaratmış ise bu nasıl sorunlu bir durum olabilir. Madem bu yasaklanması gereken sapkın bir tavırdı neden tanrı bunu canlıların genlerine kodladı. Açıkçası yazınız baştan aşağı bilgi eksikliğiyle dolu. Bırakın gençler neyi istiyorsa onu dinlesin, neden herkesin sizin kalıplarınıza sığması için bu kadar yırtınızyorsunuz?
 • ARMYARMY2 ay önce
  Yaptığınız yorumlar kadar saçma birşey görmedim ben hayatım boyunca. Eşcinsel ordular geliyor diyerek olayı kocaman gösteriyorsunuz. Şarkılarında bize kendimizi sevmeyi öğreten onlar bizim ırkımızı dilimizi dinimizi ayırmadan bize şarkılarını ilettiler. Günümüzde çok popüler olan şarkıların anlamlarına bakar mısınız lütfen. Örneğin DESPACİTO herkes bu şarkıyı severek dinledi. Hiç kimse anlamları ile ilgili tek kelime etmedi. Bu konu hakkındabu kadar uzun ve SAÇMA bir yazı yazabiliyorsanız bu şarkınında anlamlarına bakabilirsiniz. Lütfen BTS in şarkı sözleri ilebu şarkının sözlerini karşılaştırın. Hangisinde durum vahim!Ben onlar sayesinde kendim oldum. Bir örnek daha vermek istiyorum. Twitter'da biri şöyle bir tweet atmıştı. ' Ben sırf BTS in sesini duyma çabasından işitme kaybımda büyük oranda ilerleme kaydettim'. Asıl vahim olan sizin geri kafalı olmanız sizin düşüncesiz ve önyargılı olmanız. Önyargılı mısınız diye sorsak büyük bir felsefe ile başlayıp sonunda kesinlikle tek bir canlıya bile önyargı ile yaklaşmam dersiniz. Ve hepimiz bu sorunun cevabını bu yaptığınız haberle gördük. Lütfen başlığı' GERİ KAFALI HABERLER GELİYOR' yapınız......
 • SudeSude2 ay önce
  Biliyor musunuz bayım, siz hayatımda gördüğüm en iğrenç düşüncelere sahip insanlarsınız. Siz bize robot olmamızı, kurallara uymamızı söyleyip dururken onlar bize ‘Hayır’ diyebilmeyi, kendi kurallarımızı, kendi sınırlarımızı kendimiz koymamız gerektiğini öğrettiler. Siz kendi kafanıza oturttuğunuz “öğrenci” ve “hayırlı evlat” imajlarınızla hepimizi etten duvarla dönüştürürken onlar bize hepimizin değerli olduğunu ve en önemlisi de ten rengin, dinin, ırkın ne olursa olsun kendimizle gurur duymamızı ve sevmemizi öğrettiler. Siz ise her zamanki gibi güzel olan şeyleri solduruyorsunuz, bitiriyorsunuz. Bu ülke gerideyse, bu ülkede intiharlar çoksa ve özellikle bu ülkede çocuk gelinler ve tecavüz olayları çoksa bunların hepsi sizin yüzünüzden. Kaç yaşındasınız, nesiniz, kimsinizben bilmiyorum ama sizin yetiştirdiğiniz evlatlarınız belki de sizin torunlarınız üstte yazdığım şeyleri yapan insanlar. Sebebi de kendilerini asla sevmemeleri ve saygı duymamaları. Çünkü siz bile bize saygı duymazken, müzik zevkimize, danslarımıza, giyiniş tarzlarımıza karışırken biz gençler olarak kendimizi derin bir uçurumun dibinde görüyoruz. Üzülerek söylüyorum ki ne elinizi uzatıyorsunuz bize ne de ışık tutuyorsunuz. Yaptığınız tek şey geleceğimizi karartmak ve gözlerimizdeki parıltıları söndürmek. Size yalvarıyorum artık rahat bırakın. Yoksa milyonlarca genç bu ülkenin onları kısıtladığını fark ettiğinde burada siz yaşlı nesil yalnız başınıza kalacaksınız.
 • Elif ceylan özülküElif ceylan özülkü2 ay önce
  Bu adam çok saçma yorumlar yapıyo BTS üzerinden reyting kazanıyor sakın kanmayın BTS öyle insanlar değil ve twitter üzerinden de destek yapın lütfen bu adamı yene biliriz saçma teorilere karşı gelebiliriz. Birlik olup bu adanı indirelim yoksa BTS i kötülemeye devam edecekler ve BTS her zaman türkiye yi kötü bir yer zannedecek
 • SabriSabri2 ay önce
  Olayın vahameti bts haberlerinin altındaki yorum sayılarından belli. Sürü halinde saldırıyorlar
 • sorgulayan müminsorgulayan mümin2 ay önce
  Yazara katılıyorum, planı yapan bu masum genç beyinler değil ama bunları çirkin emellerine alet eden emperyalist güçlerdir. Ayrıca herkesin bir dünya görüşü var, yorumlarınızda da acımasız olmayınız, yazar da bu grup üyelerinin cinsel tercihinden dem vurmamış yada yaşama hakları yok vs gibi söylemlerde bulunmamış. Sadece gençlerimiz açısından alternatif kültürel politikalar geliştirilmeli diyor ki çok da haklı.
 • Sude Sude 2 ay önce
  Bts adlı habere katılmıyorum bize biz olmayı öğretiler hedeflerimizden asla yılmıyaçağımızı dünyada o kadar manayak o kadar piskopat var ken bula bula bu haberi mi buldunuz inanmıyorum size hem kardeş ülkemizle bağlarımızı azaltıyorsunuz hemde Ailerin kafasında bir sürü seyler oluyor siz zaten boş işlerle uğraşın hiç ülkemizin geleçek nesillerini düşünmeyin
 • SegishinSegishin2 ay önce
  Ya! Ne bu eşcinsel olmayani da escinsel edionuz ya bide uyarı yapıon haaa! Bide şu var hepimiz 18 altı deyiliz 80 yaşındaki dede bile army idir hatta sadece o dede deyil birsuru kişi var baş edemeyeceğiniz kadar hiç bulasmicaktinizbilin ..... (bu noktaları çok sevionuz galiba...)
 • @tr.army@tr.army2 ay önce
  Ülkeniz de okuma oranı %1 evlilik programı izleme oranı @70lerde iken başkalarının dilini,dinini,ırkını,cinsiyetini ve sanatını sorgulayamazsınız,o rütbede değilsiniz.Size göre erkeklik sakaldan ibaret.Tamam sizlerin sakalı var,peki insanlığınız nerede?
 • BTSCandırBTSCandır2 ay önce
  Yani bunları yazanı ve bu salak tartışmayi başlatana hadi neyse de, bir de bunlar destek çıkıyorsunuz ya, pes. Ben de bazı büyük insanlar doğru düşüyor sanmıştım. Siz çocuklara sormadan önyargılı davranıp BTS i eleştirin, sonra da onlara çok bağlılar diyin. ONLAR İNSAN OLDUĞU İÇİN ONLARI SEVİYORUZ BİZ.
 • habercihaberci2 ay önce
  basiret adlı yorumcu^ beğenmediğin bu haberin, FETÖCÜ haberi olmadığı kesin.Ancak, BTS projesi, siz fetöcülerin projesi olanYENİ BİR DÜNYA projesine ek bir proje.O nedenle, benzer vukuatları gizli gizli destekleyip, iç ayrışmaya benzin taşıyabilirsiniz...1 dolara satın alınmış i.........r...son i....... yok oluncaya kadar tepenizde olacağız. Gelecekte , uzun size daha uzun gelecek.
 • lutfen okuyunlutfen okuyun2 ay önce
  ülkede çok büyük ve milyon kat daha önemli sorunlar varken bunun hakkında Dünya Sonunu Getirecek Problemmiş gibi konuşmanıza birlikte, onların dış görünüşlerine göre cinsel yonelimlerini biliyormuş gibi konuşmanız konu hakkinda ne kadar bilgisiz oldugunuzu gösteriyor.1) Neden eşcinsellerden bu kadar korkuyorsunuz? Size dokundukları yok oysaki.2) LGBT+ olmak bir seçim değil ve bence herkes birbirine saygı duysa ve dunyadaki daha önemlişeylere gözünü çevirse insanlar olarak birbirinizin işini kolaylaştırırız.3) Lutfen bu kadar bilinçsiz yazı yazıp okuyucularınıza yanlış bilgi vermeyin! 4) Backstreet Boys, The Beatles, One Direction, BTS . . . Bu büyük hayran kitleli gruplar her zaman var oldu ve hiç birisi bu kadar panik uyandıracak korkunç plan yapmıyor
 • sizi alakadar etmez sizi alakadar etmez 2 ay önce
  bakın ben akit falan okumuyorum bu haberi twitterda gördüm ve öyle geldim. İlk olarak ortada böyle bir proje yok her şeyi kendi kafanızda kuruyorsunuz ve bu kurmacaya idollerimizi de dahil ediyorsunuz. Biz buna ses çıkarınca da suçlu oluyoruz. Haber yapacaksanız doğru düzgün haber yapın. Transgender olan, kendisini bir cinsiyetle tanımlamayan kişiler de var. Sizin yapacağınız tek şey susmak ve buna saygı göstermek. Kimse sizin inancınıza inanmak zorunda değil. Kimse sizinle aynı düşünmek zorunda değil. Her zaman lgbt+ bireylerini de aynı kişinin yarattığını unutarak aşağıladınız. Sizin aşağılamalarınız yüzünden intihar eden binlerce kişinin nasıl hesabını vereceksiniz ahirette? Size zararı olmayan kişileri her gece ağlatmanın hesabını nasıl vereceksiniz? Ben burada bts'i geçtim, sadece vicdanınızın sırf yönelim ve kimlikleri yüzünden dediğiniz iğrenç şeyleri nasıl kaldırabildiğini merak ediyorum. Biseksüel olduğum için hiç tanımadığım insanlar bana hastalıklı, sapkın dedi. Bu yüzden bu normal durumu en yakın arkadaşlarıma bile söyleyemedim. Bu yüzden kaç kere ağlamışımdır hatırlamıyorum bile. Sizden sadece bir tane isteğim var. LÜTFEN HAYATIMIZI YAŞAMAMIZA İZİN VERİN. LÜTFEN BİZE HAKARET ETMEYİN VE KARIŞMAYIN. BIRAKIN YAŞAYALIM.
 • A.R.M.Y BTS SARANGHEEA.R.M.Y BTS SARANGHEE2 ay önce
  YA VARYA SİZE DIYECEK LAFIM YOK SIZ ASIL OLMASI GEREKEN ŞEYI UNUTMUŞSUNUZ ASIL OLAN IRK CINSIYET AYRIMI YAPMAMAK AMA SIZ KÜÇÜK BIR DETAYI ATLAMIŞSINIZ ONLARIN TEK FARKI ONLAR SIZIN OLAMADINIZI OLDULAR ONLAR ADAM SİZTÜRKIYEYI BÖYLEMI TANITACAKS
 • A.R.M.Y ELİFA.R.M.Y ELİF2 ay önce
  YA VARYA SIZ VE SIZIN GIBI GERI DÜŞÜNCELI INSANLAR BIR BITMEDI SIZ VE SIZIN GIBILERINIZ NEYMIŞ ONLARIN SAÇI RENGARENKMIŞ SAANAANEE ABI SANANE BIRDE DIN ÜZERINDEN GIDIYOSUNUZ O ZAMAN ŞUNDA BILIN HERKESIN DINI KENDINEDIR ASIL OLANI UNUTMAYIN ADAMLIK
 • Menekşe YılmazMenekşe Yılmaz2 ay önce
  Ali Osman Bey, yazınızı okudum. KPOP denilen Kore pop müziğini takip ediyorum, ama yazınızda belirttiğiniz gibi bir ekstrem hayranlığı hiç kimse için duymadım şimdiye kadar. Maalesef yanlış bir saptama var yazınızda. BTS grubu üyelerinin eşcinsel olduğu bilgisini nerden edindiniz, aralarında eşcinselliği destekleyen en azından bir üye olduğunu biliyorum ama kendileri ile alakalı böyle bir bilgi yok. Böyle bir durum olsa başta Kore olmak üzere dünya çapında bu kadar kadın hayran kitlesi kazanamazlar. Bu grup üyeleri Kore'nin dünyada tanınan en meşhur grubu şu an ama diğer erkek gruplar da BTS ile aynı şeyleri yapıyorlar. Aslında bu KPOP'un doğasında olan birşey. Bu yaptıkları her şeyi tasdik ediyorum anlamına gelmiyor. Üyelerden birinin bariz eşcinselliği desteği sebebiyle bu grupla ilgilenmiyorum. Haklısınız önlem almak lazım, bilinçlendirmek lazım. Eşcinselliği destekleyen kim olursa olsun lanetlemeliyiz ama bunu yaparken yanlış bilgi de yazmayalım, iftira olabilir. Ama maalesef Türkiye'deki dizilerin, filmlerin ne kadarı ahlaklı?
 • A.R.M.YA.R.M.Y2 ay önce
  Ya gercekten anlamiyorum senin ne hadine onlar elestirmek sanki turkiyenin tacizi tecavüzü bitti de artik turkiyede hirsizlik cinayet kan davasi siddet biti de sen kalmis bizlere kendimizi BTS ten korumamizi soyluyorsun ya sanan se insanlarin dinledigi sarkilarda bir kere zevkler ve renkler tartisilmaz sorada cinsiyetsiz cinsiyetli sanan ne sen kendi karaktersizligine bak. Ya onlari ve sevenlerini üzdügünü dusunme biz sadece sizin gibi gerizekalilarla ugrasmaktan biltik ya okadar cok bu seviyonuz BTS de durmadan onlar icin kendinizi yoruyosunuz bir kere onlar bu haberi okusa gulup gecerler cunku anlamazlar anlasalarda senin kit kafana gulerlen anladinmi diyicem anlamamissindir cunku anlaman icin beyin lazim ki o sende ne ara ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋya bide sey resimi ss aldim kizma tamam mi beyinsiz amca
 • Orhan BoranOrhan Boran2 ay önce
  Ali Osman Bey , üç kuşak CHP'li bir seçmen olarak yirmi yazınızdan onsekizinin altına imzamı atarım; fakat böyle devam ederseniz Gazete yönetiminin pek yakında yazılarınıza son vereceğinden endişe ederim. Selamlar.
 • akitakit2 ay önce
  şuan insanlar birşey alıp yiyemez durumdayken pahalı herşey çünkü tip tip haber yapacağınıza bunlara el atın hemde yaptığınız haberin kaçta kaçı doğru ki buda cabası yazık size saçma sapan haber yapıyosunuz allah aşkına ya
 • saçmalamalara doyamayan insancıklarsaçmalamalara doyamayan insancıklar2 ay önce
  ya siz önce bir türkiyenin daha önde olan sorunları düşüneceğinize yaptığınıza bakın yazık sanki dünyanın bütün derdi bitti türkiyenin hiç bir sorunu kalmadı tek derdiniz BTS mi oldu siz önce türkiyeyi bu durumdan kurtarın önce...
 • saçmalamalara doyamayan insancıklarsaçmalamalara doyamayan insancıklar2 ay önce
  ya siz önce bir türkiyenin daha önde olan sorunları düşüneceğinize yaptığınıza bakın yazık sanki dünyanın bütün derdi bitti türkiyenin hiç bir sorunu kalmadı tek derdiniz BTS mi oldu siz önce türkiyeyi bu durumdan kurtarın önce...
 • saçmalamalara doyamayan insancıklarsaçmalamalara doyamayan insancıklar2 ay önce
  ya siz önce bir türkiyenin daha önde olan sorunları düşüneceğinize yaptığınıza bakın yazık sanki dünyanın bütün derdi bitti türkiyenin hiç bir sorunu kalmadı tek derdiniz BTS mi oldu siz önce türkiyeyi bu durumdan kurtarın bence..
 • Ne demek cinsiyetsizNe demek cinsiyetsiz2 ay önce
  Biz onları oldukları gibi sevdik ve sevices siz buna engel olamasınız istediğiniz kadar götünüzden atın ama gerçekleri değiştiremesiniz onların iyi sevgi dolu insanlar olduğunu ve onları sevenlere ne kadar bağlı olduklarını değiştıremesiniz ve artık susunda bizi boşuna yormayın
 • LeylaLeyla2 ay önce
  Şimdi şuanda BTS ne ki desem bana güler misiniz bilmiyorum ama ben yorumları okurken hayli eğlendim..Gercekten ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok Aman tanrım cahil olabilir miyim? Hayır sosyal medya ilişkim olmadığından tanımıyor olmam muhtemel. Peki ya bahsi geçen yaş grubu nerde gördü tanıdı bu derece nasıl tapar oldu?cevap basit tabiki zaman öldürücü sosyal medya! yorumlardan edindiğim bilgiye göre hayli özel güce sahip bu çocukları neden eleştiriyorsunuz sayin yazar baksanıza tam da bizi duymak istedigimiz hikayelerle uyutuyorlar..bunlar toplanıp bir arabaya binse o araba da gidip kör birine çarpsa mesela gözleri açılır lütfen dalga geçmeyelim buna inanan yorumcular var aramızda..selametle..
 • TolgaTolga2 ay önce
  Sayin yazar akit in cogu yazari ismet yikmaz in sozlerini savunurken veya tek bir laf etmezken siz dinin siyasilestigini soylediniz gercek ten tebrik ederim sizi her zaman boyle acik sozlu olun.yanlisa yanlis dediginiz icin tsk ler
 • AHMETAHMET2 ay önce
  Ali Osman Bey, elinize dilinize sağlık. Çok büyük bir belayı haber vererek ikaz vazifenizi yapmışsınız. FAKAT BENİ ÜRKÜTEN BİR ŞEY SÖYLEYEYİM: Yorumları okudum, ekseriyet BTS'yi canhıraş bir şekilde savunuyor. Bu ne ya?! Bu kadar BTSci yorum yazdığına göre Akit'i okuyorlar. Akit okuyucuları arasında bile bu kadar BTSci varsa biz ölmüşüz demektir. Kendinizi hiç yormayınız, evinize gidip dua ediniz. Biz de öyle yapalım. Geçen gün Mehmet Ali Önel bir TV kanalında aynı mevzuu dile getirdi, BTSciler adamı boğayazdı. BTSnin ne kadar tehlikeli olduğu bu derece ölümüne savunucularından belli. Adeta bir kavim olmuş bunlar. Allah yardımcımız olsun, çoluğumuzu çocuğumuzu korusun.
 • ONLARİ SEVİYORUZ/SEVİYORUMONLARİ SEVİYORUZ/SEVİYORUM2 ay önce
  Sizin bunları demeye hakkınız yok sanki koskoca ülkede başka dert kalmamış gibi bunları yazmanız ne kadar üzücü...Ülkenin bu hale gelmesi ayrıca onların 50 yaşında hayranlarida var onlara aşık bir kitle var ama ben onlari müzikleriyle kalpleriyle seviyorum onlara değer veriyoruz siz veriyorsanız eğer SAYGİ DUYUN insanların zevkleri farklı olabilirBiz onları seviyorsan eğer bize uyuyor demektir sevmiyorsaniz susun ya susun onlar intihar etmekte olan insanları hayata tutundurdular ŞARKILARIYLA herkesin gözü önünde dünyanın en iyisi seçildiler ve siz hala buna karşı geliyorsunuz
 • OKU VE "ANLA"OKU VE "ANLA"2 ay önce
  Bize, müziğiyle güzel şeyler öğreten İNSANLARla uğraşıp böyle önyargıyla haber yapmak yerine bugün kaç MAHLUK hırsızlık yaptı kaç kıza tecavüz edildi kaç kişi şort giydi diye dayak yedi ve bunu yapanlar da hak ettiğini bulmadi onları haber yapın.BİZİM İÇİN YAPTIĞINIZ KORUMA DEĞİL, ÖNYARGI AŞILAMAKTIR. BİZ "ERGEN" DİY YARGILAMADAN ONCE KENDİ HAKLILIĞINIZI SORGULAYIN. BU HABER DOĞRU DA OLSA YALAN DA OLSA, BİR "İNSANI" CİNSİYETİYLE YARGILAMAK ÖNYARGIDIR, CAHİLLİKTİR. ÇOK YAZIK ....
 • keremkerem2 ay önce
  bu zibidi tipli zombi bakisli tiplere mi aşik bizim genç kizlar ? vay anacim vay ! Allah sonumuzu hayreyle !
 • erhanerhan2 ay önce
  Tamam o milletvekilinin bu sözleri yanlış diyelim.Peki sen, din ve dindarlar aleyhine olan konuşmalaraVe ülke ve devlet aleyhine olan konuşmalara ve tutumlara yazılarındahiç değindin mi !?
 • amcalarınızdan sevgilerleamcalarınızdan sevgilerle2 ay önce
  sayın k.k.k--------- amcalar,,, size türkiyede yol açan hain lezbi babalarınızı ve sizden medet uman siyasi işbirlikçilerinizi ve alttan üstten herşekil çalışarak hizmet veren piyonlarınızı, bir araya getirerek balo tertip edecek. sizlerin topluca röntgenini çekecek. çaldıklarınızı mabaadınızdan getirecek.Siz bu ahvalde inliyor iken, sizi besleyen aşağılık üst akıl illumi proje medya baronlarınız, sizleri zevkle izliyor olacak.Acizane bu fotoğraf da, amcalarınızdan size hediye olsun.Haydi şimdi s....g.....i..... Anadolu topraklarında , sizin projelerinize bir karış yer yok...Taa kıyamete kadar....
 • Üçüncu cinsiyetÜçüncu cinsiyet2 ay önce
  EŞCINSELLERSE -ki değiller- BU SİZİ HİÇ ALAKADAR ETMEZ. SİZİN ONLARIN ÖZEL HAYATLARINA BURUN SOKMAYA HAKKINIZ YOK. AAA ONLAR EŞCİNSEL DİYİP BİZ DE EŞCİNSEL OLMAYACAĞIZ. AŞIN ARTIK.
 • TürkTürk2 ay önce
  KPOP bir müzik topluluğudur ve BTS sadece müzik yapan bir gruptur. ARMY(ORDU) denilen fanların 15 yaş üstü oldukları kanıtlanmıştır.Onlar yaptıkları müzik değişik ve renkli çünkü o renkli müzikler, renkler çocuklar için müziklerinde ki sözler ise insanlara umut olmak için.Onların yaptıkları müzikler şöyle işe yaradı:1-Komadaki bir çocuğu annesi BTS 'in 4o'clock şarkısını dinleterek rahatlattı ve çocuk o şarkı ile hastalığını yendi.2-Yoğun bakıma alınan bir bebeğe BTS grubunun Jeon Jungkook üyesinin sesinin dinletilmesi ile iyileştiği gözlemlemdi.3-Türkiye'de işitme kaybı yaşayan bir kız BTS üyesi Kim Seokjin'in yüksek notaya çıkan sesini dinleyerek işitme kaybını geriletti.4-Birçok kişi onlar ile kanseri yendi.5-Tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan insanlar onların şarkıları ile hayata küsmedi.6-İntihar girişimine bulunacak insanlar onların müzikleri sayesinde kendi canlarının ne kadar değerli olduğunu anladı.Ve daha fazlası var yazarsam buraya sığmaz.Böyle mucizeler BTS'in taptığı müzikler ile oldu. Ve siz gelmiş onlara insanlara yaptıkları müzikler sayesinde iyileştirmesine, hayata küsmemesine yardımcı olmasına ve daha birçok şeye mucize olmalarına 3. Cinsiyet, cinsiyetsiz diyorsunuz. Bu durum 3. Cinsiyet, cinsiyetsizlik değil insanlık iyiliktir. Eleştirdiğiniz gibi biraz araştırsaydınız anlardınız.Türkiye'de o kadar sorun;işsizlik, uyuşturucu, içki, sigara, terör, makyaj yapan erkekler, kavga, dövüş, gasp, savaş, yoksulluk, kaçırılma, intihar, ırkçılık, enflasyon,hayvanlara bile yapılan taciz, tecavüz varken sizin gibi gaceteci, gündem ile ilgilenen insanların dikkatini sadece ülkede dinlenen Güney Koreli ERKEK Pop grubu BTS sorun, olay oldu. Sizce bu mantıklımı. Gidin ve ülkenizde ki sorunlar ile ilgilenin. İnsanları yaptıkları müzik, makyaj, giydikleri, duruşu, konuştuğu dili,ten rengi, ırkı ,soyu ile eleştiremezsiniz. Gidin ve düzgün haberler yapın. Yeter artık işin suyunu çıkardınız.
 • TürkTürk2 ay önce
  KPOP bir müzik topluluğudur ve BTS sadece müzik yapan bir gruptur. ARMY(ORDU) denilen fanların 15 yaş üstü oldukları kanıtlanmıştır.Onlar yaptıkları müzik değişik ve renkli çünkü o renkli müzikler, renkler çocuklar için müziklerinde ki sözler ise insanlara umut olmak için.Onların yaptıkları müzikler şöyle işe yaradı:1-Komadaki bir çocuğu annesi BTS 'in 4o'clock şarkısını dinleterek rahatlattı ve çocuk o şarkı ile hastalığını yendi.2-Yoğun bakıma alınan bir bebeğe BTS grubunun Jeon Jungkook üyesinin sesinin dinletilmesi ile iyileştiği gözlemlemdi.3-Türkiye'de işitme kaybı yaşayan bir kız BTS üyesi Kim Seokjin'in yüksek notaya çıkan sesini dinleyerek işitme kaybını geriletti.4-Birçok kişi onlar ile kanseri yendi.5-Tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan insanlar onların şarkıları ile hayata küsmedi.6-İntihar girişimine bulunacak insanlar onların müzikleri sayesinde kendi canlarının ne kadar değerli olduğunu anladı.Ve daha fazlası var yazarsam buraya sığmaz.Böyle mucizeler BTS'in taptığı müzikler ile oldu. Ve siz gelmiş onlara insanlara yaptıkları müzikler sayesinde iyileştirmesine, hayata küsmemesine yardımcı olmasına ve daha birçok şeye mucize olmalarına 3. Cinsiyet, cinsiyetsiz diyorsunuz. Bu durum 3. Cinsiyet, cinsiyetsizlik değil insanlık iyiliktir. Eleştirdiğiniz gibi biraz araştırsaydınız anlardınız.Türkiye'de o kadar sorun;işsizlik, uyuşturucu, içki, sigara, terör, makyaj yapan erkekler, kavga, dövüş, gasp, savaş, yoksulluk, kaçırılma, intihar, ırkçılık, enflasyon,hayvanlara bile yapılan taciz, tecavüz varken sizin gibi gaceteci, gündem ile ilgilenen insanların dikkatini sadece ülkede dinlenen Güney Koreli ERKEK Pop grubu BTS sorun, olay oldu. Sizce bu mantıklımı. Gidin ve ülkenizde ki sorunlar ile ilgilenin. İnsanları yaptıkları müzik, makyaj, giydikleri, duruşu, konuştuğu dili,ten rengi, ırkı ,soyu ile eleştiremezsiniz. Gidin ve düzgün haberler yapın. Yeter artık işin suyunu çıkardınız.
 • Oku mayınOku mayın2 ay önce
  İslamiyette eşcinsel ilişki yapan yaptıran katledilir. Erkek erkeğe kadın kadına sapkınlık yapan katledilir. Hayvanla ilişkiye giren erkekte kadında hayvanla beraber katledilir.
 • Esin Esin 2 ay önce
  Sizin yaptığınız bu grubu kötülemek ve prim yapmak konuyu almış dine getirmişsiniz. Bu grubun hayran kitlesi 15 yaş üstü olarak kanıtlanmıştır. BTS ile ilgili bir sorun varsa bunu Türkiye için de rezil etmek, kötülemek yerine o grubun şirketi ile konuşun. Yada düzgün yazılar yazın. BTS grubu cinsinsiyetsiz değildir. Sadece yaptıkları makyaj ve saç boyaları Güney Kore'de çok popülerdir. O ülkede bu makyaj ve saç boyamaları çok normal karşılanır çünkü oradaki insanlar kendilerini mükemmel göstermek için bu tür şeyleri yapıyor. Bu gruba cinsiyetsiz denmesi saçmalık onlarda insan. Sizin gibilerin yaptığı şuan sadece geri kafalılıktır. Gidin Türkiye'de ki makyaj yapan,kadınlara özenen,kadın gibi giyinen,tırnaklarını boyayan ,kendilerine kadın imajı veren insanlara bakın ve onları yargılayın mesela Kerimcan Durmaz gidin ve yüzüne bir bakın ve ilk önce kendi ülkenizi sorgulanyın. Kendi ülkeniz içindeki kadınlığa özenen insanlara bit bakın. Ayrıca erkeklik saç,kaş,göz,bıyık,ten rengi,dış görünüş ile olmuyor, kalp ile oluyor. İlk önce kendi ülkenizdeki 3.cinsiyetlileri sorgulayın. BTS ile ilgili sorununuz var ise Bighit Entertainment ile iletişime geçin BTS'i sorgulamayın.
 • basiretbasiret2 ay önce
  bu neyin kafası. vukuu şuyuundan beter haber. anlayana
 • kkk~kkk~2 ay önce
  amca fotoğrafı çaldım helal ettt ^^
 • A.R.M.YA.R.M.Y2 ay önce
  Baya fazla abartıyorsunuz. Size ne bunlardan,sanki Türkiye nin hic bi derdi yokmuş gibi saçma sapan seyler uydurup duruyorsunuz sirf haber yapmak için.Bari biraz mantikli seyler yazin. Ayrica BTS eşcinsel degil nerden cikarttiniz bilmiyorum.Sanki Türkiye de uzun saçlı erkek yokmuş gibi. Sirf saclari uzun,makyaj yapiyorlar diye neden eşcinsel olsunlar ki.Onlar cok calisarak bu kadar büyük bir başarı kazandilar onlar sırf bizim için kendilerini yoruyorlar. Onlar cok iyi kalpli insanlar. Lütfen bir dahakine düşünerek(zekanizi kullanarak)ve araştırarak yazın ve BTS e karşi ÖNYARGIlI olmayin...
 • BTS ARMYBTS ARMY2 ay önce
  SİZİN HAKKINIZ YOK BUNLARI DEMEYE ONLARIDA ALLAH YARATTI BİZİDE VE SİZE BİŞE DEMİYORLAR SİZ NİYE DİYORSUNUZALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN BEN BAŞKA BİŞE DEMİYORUM Bİ DA BTS KARIŞMAYIN
 • Rojin Rojin 2 ay önce
  Sizi gerçekten anlayamıyorum bizim ülkemizde eşcinsel çok insan var kerim can durma oyuncu rüzgar erkoçlar onu geçtim Bülent erso onlarda eş cinsel bir ekekken kadın olmuş diğer kadınken erkek olmuş diğeri ise erkek ama makyajı rüşü eksik olmayan eşcinsel bir insan kerim can durmaz erkek demeye dilim varmıyor ya aynı bir kız BTS gurubu hiç olmasa erkek gibi erke bizimkilere söyleyecek kelime bulamıyorum eşcinseler ordusu gelmiyor zaten TÜRKİYEDE var. BTS gurubunun başarılarını çekemeyip onların dış görünüşleriyle yaratılışlarıyla resmen dalga geçiyorsunuz. Siz insanlar Daha kendi hatalarınızı kendi kötü yanlarınızı kabulenemiyorken BTS gurubunu kabulenmenizi bekleyorum zaten kabulenmenizide umumda olmaz ben 17 yaşındayım ve dünyada tanıdığı erkek gibi erkek BTS gurubunu seven ve takip eden bir fanıyım ve gurur duyorumum onlardan ve fanları olmaktan hic olamazsa dil ırk ayrımı yapmıyorlar.
 • 2 ay önce
  Senin o cinsiyetsiz dediğin grup insanları iyileştiriyor onlara umutveriyor. Kaç insan onların sayesinde iğleşti kaç insan intihar etmekten vaz geçti onlara burda laf edeceğine onları tebrik etmelisin .BÖYLE HABERLER ÇIKARTIP İLGİ ÇEKMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ LÜTFEN KENDİNİZE GELİN. Önce onların nasıl bir adam olduğunu öğrenip öyle haber yapın !!!!! T-army
 • habercihaberci2 ay önce
  Nice kavimlerin helak edilme nedeni, en aşağılık sapık medya projelerini, eğer bu sitede de tartışır hale gelmişsek, vehametin boyutu, boğazımızı çoktan aşmış demektir.Denetimi bir türlü becerilemeyen sosyal medyanın, tüm sapık akımları, türkiye halkına, 7 den 70 e ulaşmış bulaşmış durumda.Birtakım aklı evvel de halen senden benden siz biz kavgası ile günah çıkarmak telaşında.Yok kardeşim yok, bu millet bu belaları çoktan tercih ve hak etti.Bundan sonra, ciyak ciyak, ürettiğini yeme zamanı.Doğurup batıla saldığınız, şeytanlara yem yaptığınız nesiller ile size geri gelecek. gözleriniz ters dönüp, akları görününceye kadar, eserlerinizin acı azabını yaşayacaksınız.Azgınlıkta israr, dünyada bela, cehennemde iftar..haydin afiyet olsun..
 • Osman ÖzkanOsman Özkan2 ay önce
  eski bakanlarımızdan birisinin belediye başkanlarına vereceğiniz oylar,dan yarın mahşer günü hesaba çekileceğimizi ve bunun bir sorumluluk oldugunu hatırlatmasının acaba neresi dini istismardır.bir belediye başkanı ben dince kutsal sayılan değerlere ve emirlere gucum yettiğince riayet edeceğim demesi dini istismar,mıdır,vede diğer bir belediye başkan adayının din ve dini değerler beni hiç bağlamaz ben insanların haram helal cenet cehennem inançları benim gündemimde yoktur ben sadece mutlu insanlar mutlu şehirler için çalışırım demesi, vede bu mutlu şehirlerin mutlu insanların mutluluktan anladıkları sadece çağımızın insanlıktan nasıpsızdin ve dince yasakalanan eylemlerin sürekli yaşam tarzı olarak dayatıldıgı bir dünyada bunlara destek veren başkanlara oy verenlerle onlara karşı olanların verdikleri verecekleri oyların mahşerde elbetde bir karşılığı olacaktır bunu hatırlatmanın neresi dini sömürmektir istismar etmektirbiraz tefekkür arkadaşlar lütfen biraz tefekkür.
 • Osmanlı dengeydiOsmanlı dengeydi2 ay önce
  İslami yönetim olmayınca nerelere savruldu insanlar. Her türlü pisliğin yapıldığı insanlığın kalmadığı sadece maske olduğu dürüstlüğün kalmadığı bir ortam. Nefse şeytana köle olmuşları sevenler kime insanlık verecek.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  SAPKINLARA MÜPTELA OLANLAR DAHİL,HER İNSAN MUHAKKAK SEVDİĞİNDE ,TABİİ OLDUĞUNDA GÜZELLİKLER ,İYİLİKLER ARAR..BULAMAZSA KENDİSİ BULUR VE AİDİYETİNİ PERÇİNLER..ISRARCI OLANA BİR ŞEY DEMEK FAYDA ETMEZ.SADECE DUACI OLMAK LAZIM. RABBİM BÜTÜN SAPKINLARI MEVCUT HALLERİNDEN VE MİLLETİMİZİ DE SAPKIN FİKİR VE DAVRANIŞLARDAN,ALIŞKANLIKLARDAN KORUSUN. YAZI UYARICI OLMUŞ.ELİNE SAĞLIK..
 • Serhat Serhat 2 ay önce
  Kendini adeta yırtarak yorum yapanlar... Bu gurup şöyle iyi yok böyle iyi diye güzelleme yaptığınıza göre operasyon tamamdır, zaten kötülerle kötülük aşılanmıyor ki,iyilik altında fesat aşılanıyor böylesi işe yarıyor.Canavar bir gurup olsa kim dinler kim etkilenirdi,algı gerçekleşmezdi... İki kere iki dört kadar açıktır ki, erkek erkek gibi kadın kadın gibi olmalı.Erkekleşmiş kadınlardan ve kadınlaşmış erkeklerden Allah a sığınıyorum
 • birolbirol2 ay önce
  Bunlara bir dur diyen yok. aile bakanlığı feminist dernekler yararına çalışıyor bu türahlak dışı şeylerin ülkemize tv, internet yada basın yoluyla girmesine engel olmalıdır.
 • VMinstVMinst2 ay önce
  "Eşcinselliğe kapı aralanıyor" derken? Eşcinsellik doğuştan gelen bir şeydir. Bu hastalık veya tercih değildir. İnsanlar ister destekler ister desteklemezler. Bu kimseyi ilgilendirmez. Ve Bts hakkındabir şeyler söylemek istiyorum. Eşcinsel olduklarının açıklamadılar. Açıklasalar bile bu da sizi ilgilendirmez. Saç boyamanın nesi yanlış? Ya da makyaj yapmanın? En azından bakımlılar ve sizin dediğiniz kadar abartılı makyajlar yapmıyorlar. Bazı fanları var Bts'in, sizin dediğiniz gibi onlara aşık falan değil ya da saygısız değiller. Isterse Bts dinler. Bu kimseyi alakadar etmez. Lütfen biraz daha mantığınızı kullanarak yorum yapın. Teşekkürler.
 • SelimSelim2 ay önce
  Kendilerini o kadar normalmiş gibi göstermişki bunlara özenip bunlar gibi olmak isteyen bir sürü salakların olabileceğini düşünemeyip bunlara destek veren gerzekler var.
 • !!!! !!!! 2 ay önce
  ülkemizde kitap okumamazlık, kadın cinayeti veya ne kadar önemli konu varsa konuşma sen git 25 milyonun sevdiği grubu konuş işte türklerin mantığı bu hepcinsellik sizene elin oğlundan sizi ilgilendirmeyenkonulara girmeyin girdiğiniz için türkiye böyle saçma sapan için yapıyor
 • FerhatFerhat2 ay önce
  Dünyamizi 17 . yüzyilda ve sehit kanlari ile sulanmis ana ocogimizi güzel yurdumuzu tanzimat devrinden sonra ve günümüz Türkiyesine kadar vaseyeti altina alan iblisin yeni bir Projesi. AB (bizans ve Roma birligi) toplumda yasal anlamda kadinlarin ve LGBT lileri hukuken diger toplumun fertlerinden daha üstün bir konuma getirerek bu gruplar üzerinden toplumlar üzerinde hakimiyet saglamak istiyor ve basarili da oluyorlar. Iblis organizasyonu AB ( eskinin Bizans ve Roma birligi) kadin ve LGBT lilere sonsuz özgürlük ve güc vad ederek onlari siyasi olarak kendilerine bagliyorlar. Tabiki bu projelerin hayata gecmesini saglayan isbirlikcilerde bu oyunun bir siyasi kanadi. Artik mevcut yasalarin ve projelerin degistirelemeyecegi gercegini hepimiz kabullenmeliyiz, zira nasil bu zihniyet Faiz siz bir ekonomiyi düsünemiyorsa ayni sekilde mevcut zihniyet Kadinlarin ve LGBT lilerin toplum icinde diger toplumun fertlerinden hukukken üstün olarak kabul etmis. Bu memlekt malesef tanzimat döneminden baslayip cmhuriyet dönemine ve günümüz türkiyesine kadar milli irade ile yönetilmiyor, zira bizi tanzimat döneminden bu güne kadar ekonomik, siyasi, bilimsel ve egitim alanlarinda tamamen kokusmus düzenin ateis ve masonik küresel gücler vesayeti altina almis vaziyetteler Ülkemizi yöneten proje partiler liberal sol, liberal sag ve liberal islamadi altinda vesayet düzenine hizmet etmekteler ve adi ve kokusmus düzenin proje partileri. Biz müminler üc maymuncugu oynamaktan vazgecip dogru yu haykirmali ve yanlisi ihaneti red etmeliyiz. Mevcut siyasi parti kendini milli olarak göstermekte fakat islama liberal kilif gecirerek islam i ve milli degerlerimizi güncellestirmekte. Buda tanzimlerin ve inkilap larin ve reformlarin tam gaz devam ettiginin en bariz bir örnegidir. Gecmiste bizans ve roma birligi malesef bizi askeri olarak halt edemediler, fakat AB birligi yani dünün bizans birligi bizi icten feth etti, zira AB yasalarina uyum paketi altinda gerceklestirilen reformlar ahlaksiz bizans birliginin reformlari olarak kabul edilmeli ve red edilmeli. Bizans birligi ve AB birligi ayni siyonist cetelerin kurmus oldugu adi ve kokusmuus bir düzendir. Ve bu düzeni kendine öncelikli hedef olarak belirliyen siyasi partiler hem büyük bir gaflet hemde büyük bir ihanet icindedirler.Birseyler degistirmek istiyorsak önca hakki haykirmaliyiz ve ALLAH c.c. ipine SIMSIKI sarilmaliyiz.
 • engineerengineer2 ay önce
  güney kore'de hıristiyanlık 1. din haline geliyor, budizm yokoluyor, önce budizmden uzaklaştırılıp marijinalleştiriliyorlar, sonra hıristiyanlaştırılıyorlar, ne yazıkki satanizm de yaygın, insanlar kore kökenli isimlerini değiştiriyor ve batı kökenli isimler alıyorlar, güney korenin gidişatı iyiye değil ne yazıkki batı taklidiyle çürümüşlüğe gidiyor, ne yazıkki kendileri olmaktan çıkıyorlar , tanımsız bir halk durumuna düşüyorlar yazık.
 • CELALCELAL2 ay önce
  AYŞE SEN BU GRUBU DESTEKLEDİĞİNE GÖRE DEMEK Kİ ÇOCUĞUNUN ONLAR GİBİ OLMASINI İSTİYORSUN SAÇLARINI İBNE GİBİ BOYAMASI DUDAKLARINI BOYAMASI BU HOMOLUK DEĞİL DE NEDİR?
 • Cansu Ö.Y.Cansu Ö.Y.2 ay önce
  K-POP veya BTS grubuyla ilgilenmiyorum ama yazdığınız şey gerçekten çok saçma. Ülkede onca sorun varken sanki ülkemiz in her sorunu çözülmüşte konuşulacak sorun kalmamış gibi gelip insanların dinlediği müziğe laf atıp bide üstüne üstlük daha eşcinsel olup olmadığını bilmeden sırf makyaj yapıp renkli giydikleri için onları "eşcinsel" yerine koyuyorsunuz ya helal olsun size. Bu gidişle emin olun ülkemiz daha çok gelişecek gerçekten brova.
 • AYSEAYSE2 ay önce
  K. BAKMA BU YAZIYI YAZAN ŞAHIS BEY AMA ALLAH SİZİN GİBİ CAHİLLERİN ELİNE DÜŞÜRMESİN BİZİ BU YAZIYI DEDİKODU YOLUYLA YAZDIĞINI KENDİNDE İTİRAF ETMİŞ BULUNMAKTASIN . BTS SİZİN GİBİ DEĞİL EŞCİNSELLİĞE İLK BAŞTA KARSI CIKAN ONLAR NEYE DAYANARAK BÖYLE BİR YAZI YAZABİLİRSİNİZ AHHHCAHİLLER ORDUSU OLSAYDI KESKE YAZINIZ
 • AYSEAYSE2 ay önce
  CAHİLLERRRR. SİZZZ KİME EŞCİNSEL DİYORSUNUZBİRDE BU YAZIYI ÜNİVERSİTE MEZUNU AKLI BAŞINDA BİRİ YAZMIS DEMEYİN SAKIN. ADLARINI BİLE BİLMEDİĞİN BİR GRUBA NASIL YORUM YAPARSINIZ. ONLARIN NE KADAR İYİ BİRER ADAMLAR OLDUKLARINI KAZANDIKLARI PARALARIN İNSANLARA YARDIM ETMEK İÇİN HARCADIKLARINI NE KADAR GÜZEL KALPLİ ADAM OLDUKLARINI BİLEMEZSİNİZ NE KADAR COK ÇALIŞTIKLARINI .. HER ELİNE KALEM ALANI BU GAZETEDEBİR SEY YAPMIŞLAR ... BİR ŞEYYYYYYY
 • HülyaHülya2 ay önce
  Şimdi yorumlara bakınca yazarı eleştirenler içinde eşcinsel grubu destekleyen de var yazarı dinden çıkmış gibi gösteren de var arkadaş nasıl bir yazı yazdın da birbirine en zıt grupların hepsi birden birleştirdin. hem fanatik islamcıların hemde eşcinsellerin öfkesini çeken yazar.
 • Mert Mert 2 ay önce
  Lan dallama Eylem teorikgil isimli su katılmamış marksist kaşar sen ne hakla tüm yorum yazarlarına aptal diyebiliyorsun. hadi sen bunu söyledin o ahmak editör senin yorumu yayınladı bunu yayınlamasın da gör bak ona hakkımı helal ediyor muyum?
 • Empati Kuramayanlara Karşı Empati KuranEmpati Kuramayanlara Karşı Empati Kuran2 ay önce
  Utanmıyorsunuz değil mi? bunca genci intihardan döndüren kendimizi sevmeyi öğreten müzikleriyle otizmli bir çocuğun nasıl sakinleştiğini görmeyip yüzlerine giyimlerine bakarak hareket etmenizin ne kadar ırkçı olduğunu bir yazara da ben mi öğreteceğim utanın be ayıp!!
 • Eylem TeorikgilEylem Teorikgil2 ay önce
  Akit gazetesinin fikirlerini benimsemem pek dikkate aldığım yazarı da yoktur fakat son zamanlarda Ali Osman Aydın'ın bu dincilerin yoğunlukta olduğu çöplükte açan bir gül gibi parlaması marksist biri olarak beni hem sevindirdi hem de üzdü. Sevindirdi çünkü kral çıplak diyen biri çıktı nihayet bu yobaz sürüsü içinden dedim. Üzdü çünkü bu kadar yorum yazan aptal adama nasıl katlanıyor anlayamadım.
 • yüceryücer2 ay önce
  ALİ BAL beyin itirazı çok çok anlamlı, SN. ALİ OSMAN AYDIN bey bu haklı itiraza yönelik bir yazı yazmanızı bekliyorum, eğer bütün zamanların üstüne indirilmiş cihan şümul bir dinse islam ki öyladir bu gün içinde bulunduğumuz zamana islamınsöylediği sözünü yazmanızı bekliyorum, eğer din ayrı devlet ayrı diye inanmıyorsak bunun bir izahı olmalı
 • Falafel ZytonyFalafel Zytony2 ay önce
  son bölümdeki yazınızla çokça yanlış anlaşıldığınız yorumlarla birlikte aşikar. din elbetteki dünyadaki her şey ile ilgilidir ve siyasetin de kurallarını koyar. ancak siyaseti dine göre organize etmeyi değil; dini, siyasetin kurallarına uydurmaya çalışıyorlar gibi. dünyevi ve uhrevi tanımlarını "dinin uhrevi boyutu ve dünyevi boyutu" olarak yorumlarsak sanırım yazınız daha anlaşılır olabilir. yoksa elbette ki uyulması gereken şey din ve dinin her alandaki kurallarıdır.
 • Beril TeksuBeril Teksu2 ay önce
  Sayın Akit köşe yazarları, sizden ricam Türkiye toplumunda yaşanan cinayetler, kadın ve çocuk tecavüzleri, yolsuzluk,vatan hainliği, yaşanan ekonomik krizler hat safhalara ulaşmışken tek derdinizin Günry kore de var olan bir müzik grubunu eleştirmek olmasın. Ülkede her şey yolundaymış gibi haberciliği yanlış yönde sürdürmeyin. Irkçı ,homofobik ve cinsiyetçi davranışlar ile kendinizede yaşamakta olduğumuz ülkemizde hiç bir fayda görmeyecektir. Saygılarımla..
 • HE MANHE MAN2 ay önce
  A‘râf Suresi 179. Ayet/9. Cüzوَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ كَث۪يراً مِنَ الْجِنِّ وَالْاِنْسِۘلَهُمْ قُلُوبٌ لَا يَفْقَهُونَ بِهَاۘ وَلَهُمْ اَعْيُنٌ لَا يُبْصِرُونَ بِهَاۘ وَلَهُمْ اٰذَانٌ لَا يَسْمَعُونَ بِهَاۜاُو۬لٰٓئِكَ كَالْاَنْعَامِ بَلْ هُمْ اَضَلُّۜ اُو۬لٰٓئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَAndolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar; gözleri vardır ama onlarla göremezler; kulakları vardır ama onlarla işitemezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da sapkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.
 • EdaEda2 ay önce
  Sizden iğreniyorum.sSaçma sapan haberler yazıp em kendinizi em ülkenizi küçük düşürüyorsunuz.Bir kıza teçavüz edilse edeni savunursunuz iyi olmuş kısa etek giymiş diye sonra gidip dünyaca ünlü bize insanları dine dile cinsiyete ve ten rengine göre yargılamamayı örten grupa iftira atıyosunuz nerde gördünüz 3 cins olduklarını.Onlar makyaj yapıyorlar diye 3cins diyorsunuz ama Türkiyedede ünlüler kız erkek farketmeden estetik yapıyorlar o zaman türk erkekler de 3 cins.
 • YAVAKLAR YAVAKLAR 2 ay önce
  Dilleri deve pabucu gibidir.Ne kelam etsen, onların dilleri akp ye reise uzanır.Allah için söz sarf etmeyi hiç bilmezler.İyilik ve adalet onların umurunda değildir.Ümmet millet hakkı hiç bilmezler.Gözlerini kin nefret kan ve intikam bürümüştür.Nefesleri ve sesleri iblise kokar.Beyinlerini, fesat ateşini körüklemeye adamışlardır.Felaketlerden zevkle beslenirler.Havai fişek misali kelimelerle kutlarlar.Yahudilerin ruhuna hizmet ederler.Ve aynen o kavmin ihtirasını takip ederler.Doğru, kendilerinden zuhur etmedikçe doğru değildir, hizmet hizmet değildir.Ve rablerini, sadece kendilerinin hizmetçisi bilirler.Mülkün saltanatın ve cennet kapısının yetkileri kendilerine verilmez ise, aynen iblisler gibi secde etmez, yakar yıkar, bizim olmayan, kimsenin olamaz deyip, gayyanın dibine hırsla inerler.Onlar, seçilmiş, üstün, en akıllı, hatasız, günah işlemez, mükemmel üstü varlıklar olduklarından hiç şüphezlerdir.Ve fakaaaat, yüzlerini asla göstermeyecek kadar korkak ve binbir maske takan çirkin ifrit yüzlülerdir.Sen onları nerede yorum yapsalar , nerede faaliyet yapsalar ve hatta ki nerede görsen anında tanırsın..İla cehenneme zümera,,,bekleyelim hep birlikte görelim...
 • Polis H.TPolis H.T2 ay önce
  Hükümet neden anlamıyor.!! Bu vatana yapılacak en büyük hizmet;Gençliğin Dindar, ahlaklı yetiştirilmesine önayak olmaktır.
 • NİHALNİHAL2 ay önce
  Seküler yaşam hep Avrupadan gelecek değil ya Kore dende gelir.Devlet den bahsetmişsinizHangi parti iktidar olursa olsun hiç farketmez Ülkemiz CHP nin oklarıyla yönetiliyor tamamen CHP ideolojisi altındayız.Sekülarizm Lailklik derken serbest yaşam.Diğer partilerin ideolojileri gerçekten önemsiz hepsi geçici oy alabilir taban ouşturabilir.Sonuç CHP nin oklarıyla yaşarsınız zaten milletvekilleri meclis yeminini inandığı Kutsal kitabına göre değil Kemalizm İlkelerine yemin ediyor.Sonuç işte seküler yaşam nereden gelirse gelsin.Gençlerimiz YOGA yada pek meraklı oda hindistandan geliyor yakında divali bayramıda kutlarız holy bayramıdakendi değerlerimiz yok Seküler değerler var.
 • Sude Sude 2 ay önce
  Siz daha tanimadiginiz insanlar hakkinda nasi boyle seyler diyebiliyorsunuz? Sadece onlarmi var ? Ben cevap veriyim HAYIR. Türkiyede yokmu makyaj yapan erkekler , G. Koredeki bütün guruplar bu sekilde onlarin bu hale nasi geldiklerini piskolojik olarak beler
 • engineerengineer2 ay önce
  BTS ci bey, yazdığın bilim adamlarının dinsiz olduğunu nereden uydurdun, örnek vereyim emndel yasaları denen yasaları bulan bilim adamı rahiptir , rahip dinsiz olurmu? dinsiz olmaz, dinsizin bile bir "değerler manzumesi "olur, hiç bir kurala değere bağlı olmamak öngörülememek anlamına gelir, yani başka deyişle ne idüğü belirsizlik diye ifade edilebilir, saydığın bilim adamlarının mutlaka kutsalları ve kuralları var idi, ne yazıkki çağın hastalığı dinsizlik ve kuralsızlık, keşke gavur dediğin hıristiyanlar şimdi de dinlerine bağlı birer dindar olsalar, Müslüman lar dinlerine bağlı gerçek müminler olsalar, her din mensubu kendi dinine bağlı birer dindar olsa bu kaos olmazdı, şu an hiç bir değer yargısı kalmadı, kaos ve karışıklık burdan doğuyor, dinsizliğin boşluğunu marişjinaller,sahte peygamberler, sahte şeyhler, bts ler ,lgbti ler dolduruyor, yazık insanlık alemi feryadediyor, daha da çok feryadedeceğe benzer, kuruluş reçetesi ie İslamda'dır.
 • ......2 ay önce
  Hah yine dine bağlanmış bakıyorum da. Napalim sevgili müdür bey din ogretmeniyse? Neyi kastediyosunuz? Sanki aşk dediği de gerçek aşk. O sevgiyi ANLAYAMAZSIN. Onların insanlara ne kadar cesaret verdiğini ANLAYAMAZSIN. Git bak bakalım Los Angeles konserlerine herkes 13 yaşında mı? Biz ne nineler dedeler gördük o BTS baskılı tişörtü giyen... Sadece ilgi çekmeye okunmaya çalışıyorsunuz.
 • Yine bir ARMYYine bir ARMY2 ay önce
  Ha ayrıca BTS'i bir araba gibi piyasaya sürenler dediğin o insanlar senden daha çok eş cinselliğe karşılar. Azıcık araştırma yapsaydın eğer bilridin yaşadıkları yerde gay/lezbiyen olduğu için toplumdan dışlananları, intihar edenleri, ise alınmayanları... Çok zekisiniz tebrik ediyorum, bunlara da inanana ne diyeyim yani? Yazık.
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR2 ay önce
  Akp de siyasetten beraat istiyo herhal. Malum son yıllarda ayakları yerden fazla kesildi, özellikle iç politikada. Bts si, Lgbtsi, 6284, istanbul sözleşmesi, nafaka velayet, hukuk sistemi vb konular. Bu arada Bts ciler hakkaten ne ara bu kadar çoğaldı da Akit okur oldular.
 • sadece hakikatsadece hakikat2 ay önce
  Talha çok güzel yazmışsın fakat Osmanlı padişahlarının hepsi Müslümandır.ne kadar büyük yanlış yapmış olursa olsun bir Müslüman gavur denilemez.
 • sadece hakikatsadece hakikat2 ay önce
  ne diyon sen ya! islamda devlet de siyaset de her kurum ve kuruluş da meşruiyetini dinden alır.dine aykırı ne bir kanun çıkarılabilir ne de bir kimse tahta çıkabilir ne de bir müessese kurulabilir.din hayatın bütün alanlarını kuşatmıştır.siyaset dine en fazla yardım edebilecek bir kurumdur.Din kendisiyle az ilgili gibi görünen bilim gibi alanlarda dahi genel kuralları,hedefleri ve haram sınırlarıyla o alanı kontrol altında tutar. son paragrafta söylediğiniz temel hak,açlık vs.gibi söylediğiniz şeyler ise direkt dinle ilgili.çok cahilmişsiniz gerçekten
 • Biz hep BTS'ciyiz! Biz hep BTS'ciyiz! 2 ay önce
  Hocam bir KHK ile BTS denen canavar grubun işine son verilse ve arkasındaki canavar şirkete kayyum atansa olmaz mı? Sonuçta halkın sandıktan çıkardığı kişiler herkesin işine son vermeye ve şirkete kayyum atamaya hakkı olmalı. Demokrasi varsa eğer seçilenler ülkeyi yönetmeli. Bir de hocam ben oy kullanamadığım için ak partiye destek veremiyorum, sizce mahşere bir beraat belgesi eksik varırsam şansım çok mu düşük olur? Cennete giriş belgesi dağıtan Ak partililer ile birlikte cennete girebilmek yerine Einstein, Edison, Galileo, Arşimed gibi "gavurlarla" cehenneme mi giderim? Benim aklıma gelen bu soruyu gençler sormuyor mu sanıyorsunuz. Yani şunu sorgulamaz mı bu gençler: "İslam'a göre Cübbeli ahmet cennete gidecek ama insanlığa bu kadar faydaları olan dinsiz bilimadamları cehennemde yanacak, öyle mi?" Yav bırak allasen, sonra gençler niye deist oluyormuş. Oy ile mahşerde beraat belgesi dağıtılan bir din inancını gençler napsın? Bunları bu gençler züğürt ağa filminde izledikleri senaryodan biliyorlar, aptal değil şimdinin çocukları, yemiyorlar. Sizce gençleri BTS mi yoksa eski milli eğitim bakanı mı dinden daha çok uzaklaştırıyor, yoksa "Esenyurt düşerse Kudüs düşer" diyen belediye başkanı mı?
 • Ali BalAli Bal2 ay önce
  Ali bey!İkinci başlık altında yazdıklarınızın batıl olduğunu söylemek zorundayım.Elbetteki sayın İsmet Yılmaz'ın söylediği cümle de batıldı.Ama dediğiniz gibi siyasetin dünyevi olduğu dinin uhrevi olduğu noktasından değil.Bu ayrım Laikçi bir ayrımdır.Siz böyle bir zihniyeti nasıl savunursunuz?Sayın İsmet yılmaz'ın sözlerinin batıl olmasının nedeni o değil,Ak Parti siyasetinin genel olarak İslam dininin ilke ve esaslarına uygun olmamasından kaynaklanır.İslam sizin zannettiğiniz gibi kendini uhrevi alana,siyaseti de dünyevi alana bırakmış değildir.Eğer izlenen siyaset doğru olursa o zaman İsmet Yılmaz'ın söylediği söz de doğru olur.Yazınızdan dolayı sizi tevbeye davet ediyorum.Aksi halde birinci başlığın altında yazdıklarınızın sorumlusu da siz olursunuz.

Günün Özeti