Başkan’ın hemşehrisi de bunu yaparsa!

25 Nisan 2019 Perşembe

Zaman zaman, bazı kişilerin kamuoyunda bilinen yüzü ile söylemleri arasındaki farklılık dikkatimi çeker..

Kimi örneklerde, muhatabınız koca koca adamlar olsa da.. “Ergen tavrı” diyebilirsiniz.

Kimi örneklerde, erken yaşlarda, bazılarının devreye girmesi ile büyük koltuklara oturmalarından kaynaklı “Makamının hakkını verememe psikolojisi” diyebilirsiniz..

Kimi örneklerde, “Dolduruşa gelmeye müsait, hemencecik etkileniveriyorlar” diyebilirsiniz..

Kimi örneklerde, “Tayyip Erdoğan’ı devirmek isteyenlerin herkese ihtiyaçları var, bunlar da ‘meselenin üç ağaç olmadığı’nı farkedemeyen muhafazakarlar grubundan” diyebilirsiniz.

İsmini vereceğim somut örnekte, bu ihtimallerden hangisi daha baskındır bilmiyorum..

Ben ismini ve yaptıklarını, söylediklerini aktarayım..

Hangi ihtimal daha baskın, siz karar verin..

Adem Sözüer..

Bir hukukçu..

2005 yılında yürürlüğe giren Ceza Kanunu yapılırken, aile yapımızı dinamitleyen maddeleri “Bir şeycik olmaz” mantığı ile sisteme sokan, daha sonra da erken yaşta İstanbul Hukuk Fakültesi’ne dekan olan bir hukukçu..

Kimin sayesinde olduğunu, izin verirseniz, söylemeyeyim..

Dekan iken, her şey güzel idi..

Dekanlık koltuğu süresi dolunca..

Birdenbire değişiverdi..

Her şeye itiraz eden, her şeye kılçık atan, her şeye “Olmaz ki ama” modunda yaklaşan bir kimliğe büründü..

Seçim süreci ile birlikte, şehit cenazesi ekseninde somut verileri aktarayım.

4 şehidimiz var.. Ama erken yaşta önemli bir hukuk fakültesine dekan olan muhteremden, hukuk adına ciddi bir taziye yok..

20 Nisan’da yaşanılan PKK saldırısını, nasıl yapıyor ise, 21 Nisan tarihli paylaşımlar içine alıvermiş..

Varsayalım, saldırı olduğunda hemen tepki vermiş..

Peki, ne demiş?

Kendisi muhafazakar ama..

Askerimize “Şehit” diyememiş..

Hani “Seküler takılıyor” diyeceğim ama.

“Ölenlerin ruhu şad olsun” dediğine göre, o da değil..

Tam ifadesi şöyle:

“Terör örgütü PKK ve destekçisi ‘müttefik’ ülkelerin saldırıları T.C’nin tüm vatandaşlarına yöneliktir.

Hukuk; bu saldırılara karşı da devletin vatandaş ve ülkelerini korumasını emreder.

Devletin en temel ve meşru görevlerden biridir bu. Bu görev esnasında ölenlerin ruhu şad olsun..”

Bunu not ettik..

“Müttefik” derken, kimleri kastettiğini yazmaktan çekinen bir hukukçuyu..

PKK’nın destekçisi, siyasi partinin ismini yazmaktan korkan hukukçuyu...

O siyasi partinin tehditlerinin, ülkeyi nereye getirdiğine dair küçücük bir not düşemeyen ceza hukukçusunu..

Not ettik..

Pazar günkü cenaze namazı sonrasında yaşanılanlara geldik..

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar için ilk günkü tespiti şöyle:

“Şehit cenazesindeki mehabeti, kederi ve ulviyeti hiçe sayanlar, devletin üst yetkililerinin bulunduğu yerde ana muhalefet partisi başkanına yönelik linç girişimi yaptı.”

Dikkat buyrunuz, sokaktaki bir arkadaş yapmıyor bu tespiti..

Bir ceza hukukçusu, bir hukuk profesörü yapıyor..

“Linç” diyor!

Ben ceza hukuku profesörü değilim..

Sadece Adem Bey’in bitirdiği hukuk fakültesini bitirdim..

Ben o protestoya, “Linç” demiyorum..

Bunu not edip, Adem Bey’in ikinci paylaşımına geçiyorum..

Kemal Kılıdaroğlu’na yumruk atan, cenaze namazı kılınmak üzere toplanılan şehit Yener Kırıkcı’nın köylüsü,  60 yaşındaki Osman Sarıgör’ün kelepçeli fotoğrafını yayınlayıp, şunu yazmış altına:

“CMK kişilere ‘kaçma, kendisi veya başkalarının hayat ve beden bütünlükleri bakımından tehlike oluşturmaya ilişkin deliller varsa kelepçe takılabilir’ diyor.  Kim olduğu, yeri yurdu belli. Kelepçe takıp, bu fotoğraf niye? Kanunu uygulamayıp mağdur ederek yapılan bir provakasyondur bu.”

Ben de, o kelepçeli fotoğrafa karşı çıkmıştım.

Ama ben, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılanın da, linç olmadığını söylediğim için, o kelepçeye karşı çıktım..

Linç değil ise, kelepçe yanlıştır. Ben de o kanaatteyim.

Ama ilk gün, “Linç” dedi iseniz..

O kelepçe takılmalıdır..

Hem olayı yaşandığından çok daha öte bir şekilde yorumlayıp, “Linç” deyip, hem de o linç sebebi lie tüm kamuoyunun hemen hemen tek sanık olarak gösterdiği kişiye kelepçe takılmasına itiraz etmek, nasıl bir hukuk mantığının ürünüdür, gerçekten anlamak imkansız..

Ama kendisi itiraf ediyor.. Hukukçu olmadığını, hukuku istismar ettiğini, aslında siyaset yaptığını yüksek sesle haykırıyor: “Mağdur ediyorsunuz” diyor.

Yani..

Yani, olmayan eylemi uyduruyor.

Sonra..

O eylemi birilerinin üzerine iyice yapıştırmak, hatta siyasi iktidarın da üzerine boca etmek için, “Kelepçe de takmayın” diyor.

Bir de, “Kelepçe takılmadığı için vuralım” demeye getiriyor..

Kelepçe takıldığında da..

“Adamı niye mağdurlaştırıyorsunuz.. Adama bodoslamadan girip, ağzını burnunu kıracaktık. Sokağa çıkamaz hale getirecektik. Linç ile suçlamak yetmez. Anayasal düzeni, cebren değiştirmeye teşebbüsten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılayacaktık.. PKK’lılara, FETÖ’cü hainlere istemediğimiz cezaları isteyecektik.. Kelepçe de nereden çıktı. Bütün planımız bozuldu” diye kılçık atıyor..

O kelepçe takılmasaydı, CHP’liler bir de bunun üzerinden linç kampanyası düzenleseydi, emin olun Adem Bey abimiz, bu konuya hiç girmezdi.

“Kelepçe takılmaması doğrudur” demezdi..

Çünkü onun tek derdi var..

Tayyip Erdoğan yönetimine itiraz etmek. Tayyip Erdoğan’a vurmak. Nereden bir küçük aralık görürse, ordan kroşeyi çakmak..

Mesela?

YSK’nın, KHK’lıların belediye başkanlığını düşürmesine itiraz ediyor Adem Bey..

“Daha yeni, milletvekili olabileceklerine karar vermiştin” diyor..

Hukuk fakültesindeki idare hukukçularına sor, öğren “Milletvekili kamu hizmeti midir. Milletvekili yasamaya, belediye başkanlığı yürütmeye dahil değil midir” diyeceğim ama..

“Ben bilirim” diyenlerin, bir şey soracaklarını hiç sanmam.. 

Bir başka çelişkili açıklaması: “Seçimden önce YSK tarafından duyurulan takvime göre kesinleşmiş seçmen liste ve sandık kurullarını tartışmak, demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerin tartışmaya açılmasını sonuçlar. Bu tartışmanın galibi olmaz.”

Ne imiş?

“Kesinleşen liste, incelenemez”miş. 

Aynı gün, bir başka paylaşımında ise, şöyle diyor: “Artık, Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmeli. İptal ancak, sonuç değiştirecek hile kanıtlanırsa mümkün, mazbata da iptal edilir.”

Burda ne diyor? “Hile varsa, incelenir” diyor..

Benden nacizane tavsiye..

Hukukçular, mesleklerine siyaseti karıştırmasınlar.. Hele hele şahsi işlerini, hiç karıştırmasınlar..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hadis-i ŞerifHadis-i Şerif29 gün önce
  Hz. Sevban Radıyallahu Anh'ın Peygamberimizden rivayet ettiği hadiste ( Yakında, yemek yiyenlerin birbirlerini sofraya çağırması gibi dusmanlarinizda sizinle savaşmak için birbirlerini davet edecekler.Orada bulunanlardan biri : O gün bizim azlığımızdan diye sorar?. Hayır, Bilakis siz çoksunuz. Fakat sizler selin üzerindeki köpük gibi ve selin getiripyığdığı çer çöpler gibiolacaksınız. Allah düşmanlarımızın kalbinden size karşı duyduğukorkuyu çıkaracak ve sizin kalbinize vehn atacak. Orada bulunanlardan birisi : Vehn nedir ey Allah Resulü? diye sordu."Dünya sevgisi ve ölüm korkusudur" diye buyurdular )(Ebu DavudMelahim ,5) , (Ahmed b. Hanbel Müsned 2/359)
 • BatıleziciBatılezici1 ay önce
  ELBRUZ yorumcusu, İsmimin veya kim olduğumun ne önemi var, bu milletten biriyim işte… Biz isim olsun diye nam olsun diye yazmıyoruz, bir kişi bile istifade etse yeterli benim için… Doğruları yazarsan muhatap olmama gerek yok, doğru yoldakini sadece teyit edebilirim çünkü. Ama yanlış yazarsan (ki yanlış bilgi ve propagandanın yayılmasının en kolay olduğu yerler buralar) yanlış bilginin yayılmaması adına herkes gibi benim de sorumluluğum var, dilsiz şeytan olamayız. Bana gerçek adını kullanmıyorsun demişsin de ELBRUZ senin gerçek adın mı? Düştüğüm çukur neresiymiş hangi fikrimin çukurda olduğuna vehmettin? Yorumun neresi yanlış, neresini yanlış anlamışım bunları da yazman gerekir dürüst isen, bak ben senin yorumlarının yanlış bulduğum yerlerini ve gerekçelerini yazdım.
 • DermanDerman1 ay önce
  Selam batilezici kardesim.yorumlarini ben begenirim baskasi begenmez .herkese cevap vermeye degmez cogunun isine gelmez.hdp de olsa,ben buyum demeztipki sayin yazar gibi ol yaz fakat sana istedikleri kadar yazsinlar.oku gec yazilarin guzel bir demec.
 • HasanHasan1 ay önce
  Dekan doğru yazmış.
 • ELBRUZ dan BatileziciyeELBRUZ dan Batileziciye1 ay önce
  Kardeşim muhatabım değilsin saçma sapan yorumlar yazma.Adam olsan ismini yazardin zaten.Batileziciymis once sen dustugün çukurdan bir kurtul bakalım.Ben CHP li de değilim suçu bucu da değilim. Önce okumayı öğren sonra okuduğunu anlamayı dene sonra vaktin yeterse yorum yazarsın tamammi canım kardeşim.
 • Tele FerikTele Ferik1 ay önce
  Birazda yillardir halkin safligindan faydalanip ceplerini dolduranlari esini dostunu ise sokup gariplerin karni doyacak kadarla yetinmesini isteyenleri yazsaniz. Halk cahil olabilir ama onlari bu sekilde yonetmek onlari iyice karaktersiz guvenilmez ve riyakar yapiyor, sanmayinki bu insanlar hep karsi tarafa saldirir. Gun gelir devran doner kendi cikarindan baska hicbir deger tanimayan bu zombiler sizin ipinuzi ceker hemde din ve milliyetcilik adina. Olmaz olmaz demeyin. Olmaz olmaz
 • hercaihercai1 ay önce
  Batılezici, helal sana kardesim. Her yaziyi okudugumda, tum yorumlari da okurum. Sayin yazar Karahasanoglu her yazisinda dogrulari soyler ama etrafta ''munafik'' cok oldugu icin.. Okuyoruz yani. Cevaplarin iyiden de iyi.
 • dedeslidedesli1 ay önce
  orta caga gitmek istermisiniz..? burada yazilanlari okuyun...sadece burda degil hemen hemen bütün medyada...bin dörtyüz sene öncesine gitmek istermisiniz...? gittiniz bile burda yazilanlari okuyunca..ikibin, ücbin sene öncesi icindeyiz diyebiliriz..yani zaman makinasi icat etmeye gerek yok...günümüzde yasanan bütün ekonomik vesosyal meselelere cözüm yazmiyorlar...yorum yapmiyorlar..mantik hic yürütmüyorlar...ne yapiyorlar peki...pit pazarinda ise yaramayan ucuz mal satiyorlar..bununda ne topluma ne de bireye faydasi var...peki bunun kazanani kim..??insanlarin koyunlugundan faydalanip, ekonomide kilit noktalara gelip paralari cennet adalarina transfer edenler...bunlar beton baronlari. vakif, cemaat baronlari, sonradan görmüs potikaci cocuklari vs....koyunlastirilmis bizler, kurtlarin ve tilkilerin özgürlügü icin mücadele ediyoruz, ettiriliyoruz...bunuda bize din diye satiyorlar...bizi kendi tanrilarinin cehennemiyle korkutuyorlar...ebediyen cehennemde sürünmekde var... en iyisi bu dünya da sürünelim...bunuda seve seve hemde fanatikce yapiyoruz..hatta tanimadigimiza bilmediklerimize baskurdumuz hedef gösterdi diye bicak cekip yumruk atabiliyoruz...kurtlarin tanrilarinin cennetlerine yatirim yapiyoruz öbür dünyada...bir türlü bugünü yarini yasayamiyoruz...baska zamanlara savrulmus olarak baska mekanlarda sürünüp gidiyoruz...dün dü, bugün yeni bir sey söyle diyen bir alimimiz vardi...evet, önce bugünün bi hakkini verelim...geriye zaman kalirsa gecmisede gelecegede gideriz...
 • HosgoruHosgoru1 ay önce
  Ates dustugu yeri yakiyor.Sen ben kavgasi sehit atesinin yaktigi yurekleri sogutmuyor.Gencler bilmiyordur ama sag sol ctsmalarinda bircok insanimizi kaybettik.Artik sen ben degil biz olmanin zamani.Kuresel gucler bizi de Irak'a Sureye'ye cevirmek icin frsat kollamaktadirlar.Bos laflarla birbirimzle ugrasmak yerine guzel cozumlerle memleketimiz icin calisalim.Allah guzel vatanimizda huzur ocinde yasamayi nasip etsin insallah.
 • BatıleziciBatılezici1 ay önce
  ELBRUZ yorumcusu, ahmak bir (sözde) Milliyetçi misin yoksa kötü niyetli ve yalancı bir CHP’li misin bilemem. Barış sürecini yaptı diye Ak Partiyi var gücünle eleştirmişsin ama HDPKK ile fiilen ittifak yapan CHP-İYİ Parti-SP’ye tek laf yok bu nasıl bir çifte standarttır. Çifte standardını geçtim, asıl eleştirilmesi gereken ittifak olması gerekirken ittifakı değil mücadeleyi eleştirmek nasıl bir ruh halidir? Evet, Erdoğan barışa bir şans vermek için inisiyatif aldı. Bunun gerekçeleri ise otuz küsur yıldır askeri yöntemlerle çözüm sağlanamayan teröre siyasilerden toplumun taleplerine uygun siyasi çözüm üretmeleriydi. Askeri yöntemlerle neden o zamana kadar PKK’yı yok edecek şekilde etkili mücadele yapılamadığı ayrı konudur. Bunda askerin içinde terörden nemalananlar olabilir, milli askeri teknolojiyi eskiden beri yeteri kadar geliştirip kullanamayışımız olabilir, bize ABD’nin İsrail’in İHA bile vermek istememesi olabilir, istihbaratta şimdi açıkça terörü desteklediği gördüğümüz ABD ve İsrail’in (o zamanlar muhtaç durumda olduğumuz) süzülmüş ya da saptırılmış istihbarat vermesinden olabilir vs. Neticede 2 yıllık barış sürecinde şehit cenazesi gelmedi, bu da bir kazanımdır. Bak o bölgede o zamanlar askerlik yaptım diyorsun, belki senin hayatta kalmana bile vesile olmuş olabilir o eleştirdiğin barış süreci. Zaten barış süreci kötü bir şey olsaydı, PKK bozmazdı. Şimdi sen o zamanki HDP ile siyasi olarak karşı cephelerde mücadele eden Ak Partiyi eleştiriyorsun ama şu anda HDP ile işbirliği yapan, ittifak yapan, amaç birliği yapan zillet ittifakına tek bir lafın yok ha… Bir diğer konu da MHP barış sürecine de karşı çıkmıştı, ama hiç olmazsa sizin gibi ilkesiz değil, MHP şu anki HDP’li ittifakı zillet ittifakı olarak nitelendiriyor. Sen kim oluyorsun da Bahçeli’nin vatanseverliğini sorguluyorsun? Sana on basar vatanseverlikte Bahçeli. Sayın Soylu’yu suçlayıcı kanaatini kendine sakla. Benim de senin gibiler ve CHP hakkındaki kanaatim, CHP’nin Sayın Soylu ve Sayın Akar’a saldırılarının asıl sebebi ortakları olan HDPKK ile yaptıkları çok etkin mücadeledir. Zillet içinde olmak tam da sizinki gibi bir şey galiba…
 • UrfaUrfa1 ay önce
  Babana rahmet Ali kardeş
 • BatıleziciBatılezici1 ay önce
  Kardeşim kendine Zeki Mümin demişsin de bu nasıl zekilikse CHP’nin yalanlarına teslim oluvermişsin. Uyuşturucu ile mücadele için zaten bir komisyon var ve bu komisyon geçmişte çok başarılı işler yapmış. CHP’nin yeni komisyon kurulması talebi ya CHP’nin sanki daha önce hiçbir çalışma yapılmamış da CHP’nin gelişiyle bu konu ilk defa gündeme gelmiş gibi bir algı peşinde olması veya kendi istedikleri adamlarla istedikleri doğrultuda karar aldırabilmek için paralel bir komisyon isteğini yutturmak için atılan bir standart CHP yalanından ve algı oluşturmaktan ibarettir o dediğin. Uyanık olun.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Millet olarak bölünme,hırsızlık,yolsuzluk ve cehaletle övünür olduk.Osman ağa hırsızlıktan içerde yatmış biriymiş.Siyasetcilerimizde bu adama methiyeler düzüyor.
 • parisliparisli1 ay önce
  noldu hocam fransa ne yayınlamış sizle ilgili.sizemi saldırıyo..fransaişi yok size saldırıyo .siz cayır diye yazın ..piyasalara bakın ne halde..dövize faize cdsrisk primlerine tavan**borsaya özelliklede2 kamu bankasının öncülüğü çöküş batış öncülüğü..tüm dünya ve iç piyasaalr bu derece korku salınmamıştı 2 kamu bankası öncülüğündeki borsa çöküşüyle..siz nerdesiniz hala..ekonomi batıyo değil battık .**hala ist.verelim vermeyelim. falan devam edin.. mehtere .nasılsa maaş kıyak ..halk çekiyo .ekonomi bakanı ne yapıyo bu arada acaba.piyasalarla ilgili sorulduğunda ne diyordur denge falan diyordurda başka ne diyodur..hani bide 2.5 milyonluk istihdam vardı nwe oldu hocam ..istihdamı bırak tofaş 2000 kişiyi bi kısmı emekli falan göndermiş..siz hala gaz verin...milletin yaşadığı ortama siz hala yok öyle değil siz aslında uçuyorsunuz harikasınız falan demeye devam edin verin mehteri hocam ..ha gayret..
 • okurokur1 ay önce
  nurullah yorumcu,pire yi ne güzel deve yapmışsın1-,eğer benim kardeşim asker,polis ve halk öldürenlerle iş birliği yaparsa ben kendim bir güzel döverdim,2-ev yakmayı filan ne güzel uydurup olayı iyice dramitize etmişsin,3-bu siyasetçi daha öncede şehit cenazelerinde hep proteto edildi,bunu bile bile gencecik evlatlarını kaybetmiş insanların arasına ısrarla niye giriyor.niyeti temizse pkk nın siyasi kanadına desteği kesecek buda 3.kk ya gösterilen tepki çok normaldir neden? teröristlerle işbirliği yaptığı için.
 • Cihan Cihan 1 ay önce
  NURULLAH belliki ali beyin gercekleri yazmazi sahahibinden cok sana darbe olmus ikincisi ise KK senin babanmi eger öyle ise sahip cik tasmasini birakma böyle buralarda ahkam kesmeyin omurgali olun bu ülke sahipsiz degildir KK hak etti aslinda sen gidip pKK ile kiristiricaksin ondan sonrada sehidin cenazesine utanmadan istenmedigin halde katilicaksin yemezler kicini kirip yerinde oturacaksinNOKTA
 • nizamnizam1 ay önce
  CHP genel başkanı ile ilgili tonlarca ispatlanmış yolsuzluk var. Devlet müfettişlerinin raporu var arşivde. Rahşan afvı ile yırtmış. O afv olmasa adam kodeste. En bilineni İstinye Devlet hastanesinin yüzlerce kat pahalıya yaptırılması. Yine Mansur Yavaş aleni suç işlemiş adam Ank. B. Bşk. olmuş. Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz. CHP yandaşları ne yapsa boş. Kral çıplak. Zafer er veya geç Müslümanlarındır.
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Osman Amca"nın yumruk atarken sol el işaret parmağı incinmiş.Acilen gazi maaşı bağlanmalı.
 • HaydarHaydar1 ay önce
  Cami imamı ezan okuyarak turistleri mest etti ! Bakara suresi 41_42_159_174hiç okudumu anladımı ?bu ayetleri biliyorumu ?
 • Sözün özüSözün özü1 ay önce
  Ali bey bu hale geleceğinizi bilseydim gerçekten seçimlerde chp ve imamoğlu na oy vermezdim nedir bu ya bizim adayın kazanması sizin sağlığınızdan önemli mi geçmiş olsun güzel kardeşim tez zamanda iyileşmeni temenni ediyorum.
 • DermanDerman1 ay önce
  Hemseri deyince ayni memleketli, en yakin kardesim dedigi terk etdi insani tanimak ,cok zor sen onu denerken oda seni deniyor.bir arabaniz var,deniyorsunuzonun,degisip degismediginde ,soyle anlarsin kalitesiz malzeme kullanilmissa pahalida alinmis,sa bu anlasilir, insan curuk oldugunu malzemeyi kaliteli gosteripguvenini kazandigi ,an yamuk oldugunu anlarsinvakit gec olmustur.bu zamanda adam olmak zorgun gelir belaya kor, inmansiz yurek,sinede yuktur imanli hep boynu bukuktur.
 • CNKMRCNKMR1 ay önce
  Mehmet Ay, bu manipülasyonu yaparken karşı fikirdeki kitlenin kafasının çalışmadığı varsayımı ile hareket etmek aslında sizin kafanızın fazla çalışmadığını ispatlamaz mı? Lütfen bu işlerden vazgeçin kardeşim. Yazık ediyorsunuz ülkemize.
 • Nurullah Nurullah 1 ay önce
  1)Mehmet Y. YILMAZ'ın köşe yazısında;"Yumruk atan Osman amcanız hırsızlıktan sabıkalı biri" diye okudum. Başka açık kaynaklardan da teyit ettim; 1989-1990 yıllarında inek hırsızlığından hapis yatmış.2)Hukukçular siyasete girmesin demişsin ama danıştayda görevli bir kadın hukukçu vardı. Danıştay üyesi olan hakime Aysel Demirel, CB seçiminde Muharrem ince'yi eleştiren tweet atmıştı. Kamuoyunda tartışma olunca hemen silmişti. 3)Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı kendi öz kardeşinize yapılsa ne hissederdiniz? Düşünün en sevdiğiniz insan kalabalık bir grup tarafından dövülmek isteniyor, sığındığı ev ateşe verilip canlı canlı yakılmak isteniyor. Kendi öz kardeşiniz yakılmak istense kanınız donmaz mıydı? Sinirden öfkeden patlayacak hale gelmez miydiniz? Bu saldırı çocuğunuza yapılsa ne hissedersin? Babana yapılsa ne hissedersin? Saldırgan benden olsa Allah şahit utanırdım.
 • 1 ay önce
 • Zeki MüminZeki Mümin1 ay önce
  Rafet Bey ne güzel yazmışsınız. Duygularıma tercüman olmuşsunuz. Ben de benzer şekilde düşünüyorum, haketmeyen başka bir “genç” sadece birisinin akrabası diye ekonominin başına getiriliyorsa, diğer gençlerin de hemşehri diye dekan yapılması çok normaldir. Yanlış mı düşünüyorum?
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz1 ay önce
  sayın ali bey,başkanın ilinde ki oy oranı bile yüzde 54 e düştü,belediye başkanı mhp oyları ile beraber yüzde 72 alabildi
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Ali Bey, protesto girisiminde bay kemal e atilan yumruk sahibini serbest biraktiginiz icin tesekkurler.Osman abi attigi yumruk ile ödüllendirilmeli, BUNU reisimiz RTE bir kurumda görevlendirmeli.Osman abime devlet koruma vermeli.Bundan sonraki protestolarda tek yumruk degil, daha caydirici aletler ile saldirmak AKP yi ölümüne savunmamiz gerekiyor.Allah yar ve yardimciniz olsun. Esselamenaleyküm.
 • temel çeküçtemel çeküç1 ay önce
  Bunun gibi binlercesi var babası sabah akşam reise veryansın ediyor kızı kaymakamlık özel kalem müdürü örtki ölem
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  O DA ŞAŞKINLARDAN BİRİ DEMEK Kİ.NE DİYELİM.SİZ BUNLARI DEŞİFRE ETTİKÇE CANLARI SIKILIYOR,MORALLERİ BOZULUYORDUR TABİİ.AMA BU MİLLETİN SİZİN VE SİZİN GİBİ TARAFSIZ VE VATANPERVER İNSANLARA İHTİYACI VAR.YAZMAYA DEVAM.HADDİ AŞANLARA HADDİNİ BİLDİRMEYE DEVAM..İKİ YÜZLÜ DAVRANANLARI TEŞHİRE DEVAM.ZALİMDEN YANA OLANLARI TEŞHİRE DEVAM..SIRALAMAYA SAYFA YETMEYECEK SAYIDA HADSİZLİK VE DENSİZLİK YAPANLARI AÇIK ETMEYE DEVAM.ELLERİNİZE SAĞLIK..
 • karslıkarslı1 ay önce
  imamoğluo koltuktaoturamaz çünküHIRSIZLIKyapılmıştır..bunun açığı gizlisi yok...anladınızmı.. ALLAHhiçbirhırsızao makamı nasipetmesin..
 • BABA BABA 1 ay önce
  Ohukukçu değil büyük ihtimaldamarindabaşkabirilerininbozukkanıdolaşıyor..kanıbozukdesekyeterli herhalde.. kılıçtaroğlunayapılanlarçokazdır...çünkükişiliksizdir...
 • aliali1 ay önce
  kaddafiyi linç ettiler.topluluk psikolojisi yanlış yönlendirilirse linç eder.insanların zihninde kıyıda köşede bekleyen kişiye karşı bir kin harekete geçirildiğinde önü alınamaz bir davranışa dönüşüyor.Bu nedenle toplumun hafızasında güzel ve haklı bir yerde bulunmak önemli.
 • rafet rafet 1 ay önce
  Buradan şunu anlıyorum.Her zaman her yerde fakat özellikle çok önemli mevkilere gelecek kişilerde liyakata daha da önem verilmeli.Hemşericilik ,tanıdık, komşu,akraba ilişkileri bir kenara bırakılıp, her yerde özellikle de kilit noktalarda liyakat ve vatanseverlik ön planda tutulmalıdır.Çoluk çocuğumuza da gençlerimize de önce Allah rızasını kazanmak için çalışmak gerektiğini,dünya malının kimseye kalmayacağını,ancak üstünlüğün takva da olduğunu anne babalar ve eğitimciler olarak tüm ilgililerin öğretmesi gerektiğini söylüyorum ve bunu bilen liyakatlı, ahlaklı ve edepli insanların yapmış olduğu her işte başarılı olduklarını toplumuzda görüyorum.Bu şekilde yaşamaya özen gösterilmesini canı gönülden diliyorum.
 • hamidohamido1 ay önce
  Bu sözünü ettiğiniz prf. bu chp ci ve hukuksuz tavrının on katını çekinmeden ortayakoyacaktı amma ve lakın hükümetAKPARTİ de olduğundan yaptığından fazla ileri gidememiştır..
 • ErcanErcan1 ay önce
  Hukukçular mesleklerine siyaseti karıştırmasınlar sözünü çok sevdim, önce sizden başlasak Ali bey ne dersiniz?
 • ahmetahmet1 ay önce
  hukuk icinde harejet etme niyeti olmayan ideolojik ve ceberrut devletler hukuku bir tur silah ve arac olarak kullanirlar.... bunun ornekleri tarih boyunca coktur. Hitlerin carl shmiti, istiklal mahkemelerinin 3 Aliler vd gorevlileri, 27 Mayisin salim basollari, hifzi veldetleri vd... 12 eylulun , 28 subatin ve sonrasinin kullanisli diplomalilari olmustur hep... "esrefi mahlukat olan insani ve adaleti odak almayan, zulme kilif uyduran" hicbir dunya isinin bereketi ve hayri iki dunyada da olmaz
 • 1 ay önce
 • görkemgörkem1 ay önce
  Koskoca bir güruh biraksalar adami param parca edecekler bu "Linc Sayilmaz"miS öyle diyor muhterem yazar.. Gittilce irtifa kaybediyor bilmiyorum farkinda MI?..
 • turanturan1 ay önce
  Kılıçtaroğluna saldırı günü akşamımerdan yanardağ tele1tvdeki programında ekran alt yazısında Kılıçtaroğluna yumruklu saldırı provakosyonu yazısına sinirlenip alt yazıyı Kılıçtarogluna linç girişimi diye degiştirdi. Sanırım ekranın ekranın altında sabit tutulan bu yazı ve programdaki konuşmalarla desteklenen açık oturum kin nefret öfke provokasyon provakotörlük türkiyedeki yerli ve milli ikdidara hazımsızlıgın yansıması
 • ELBRUZELBRUZ1 ay önce
  Çubuklu Askerin Şehit düştüğü Cukurca da görev yapmış ve çok badireler atlatmış biri olarak şu yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyorum.Benim görev yaptığım yıllarda mevcut iktidar,PKK nin siyasi kanadi ile pek sık gorusuyorlardi Açılım adı altında binbir türlü kepazelikler yapılıyordu.O zamanlardaher asker gibi bende iktidara kiziyordum. Simdi bakıyorumda pek milliyetci vatansever oluvermisler.Hal boyle iken Onlara oy veren cahillerde Şehit cenazesinde olduğunu Unutarak Köyüne gelen misafiri Linç etmeye yelteniyor.İşin garip tarafı Kızılay da gösteri yapmaya niyetli bir kaç gösterici için yüzlerce polis görevlendiren Ankara Valiliği her ne hikmetse Çubuk ta ilave tedbir almaya gerek gormuyor.Hasılı Çubuk Ankara ya yarım saatlik mesafede olmasına karşın Ulkenin Ana Muhalefet Partisi lideri sığindığı evden birbuçuk saatte kurtarilabiliyor.Orda toplanan kalabalığın rica minnetle dagilmalari isteniyor.Benim kanaatim suki Süleyman Soylu merkezli bir yapı Kılıçtaroğlu na bir tezgah kurmus ve kendilerinceders vermeye çalışmıslar.Muasır medeniyetler seviyesine getireceğiz yalaniyla Türkiye yi ne hallere getirdiklerinin bariz örneğidir bu.Yazık ettiler Memlekete.
 • ReisReis1 ay önce
  Ne Akp ne Chp hiçbir parti yetkilisine yapılan fiziki saldırı kabul edilemezdir. Siz Chp genel başkanına yapılan saldırıyı güzellerseniz, yarın öbür gün karşı taraftan bir vatandaş da gider Akp yetkilisine aynısını yapar. Bu doğru bir davranış mıdır? Sizin mantığınıza göre bir kişinin bir başka kişiye fiziksel saldırıda bulunması için karşıt görüşten olması yeterli öyle mi? Ben de sizin görüşlerinize karşıtım, o zaman mesai çıkışı geleyim size tekme tokat dalayım. Galeyana geldim derim yırtarım nasıl olsa değil mi? Sizin mantığınıza göre bu normaldir.
 • AliAli1 ay önce
  ..Allah subhanehu ve teâlâ aşkınakuran okuyunuz. Kuran okudukça her gün bir önceki ğünyaptıklarınapişman olacak yaşadığının imandegilde amel ve bu amelin Allah subhanehu ve teâlâ nın kabul etmediğini okuduğu kitabında görecek. Allah aşkınakuran okuyun.
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMM1 ay önce
  Hala Yök e Bel Bağlayan Fetö cüleri temizlemeyenlere,Yök e atamalara devam etmeye 12 Eylül Kurumsal Yapılarına Dokunulmamasına ve sadece 28 Şubat varmış gibi konuşmalara,Fetö yerine Menzilcikleri Süleymancıları doldurmalarına liyalat ve Bilginin yerlerde sürünmesine kayırmanın had safhada olduğunu.aile yi yıkan enbüyük neden in ekonomik soygun ve seyircilik olduğunu görmezden gelmeye azgın küresel serbest piyasa nın devamına ne demeli.Tarikatların Locaların Alt Organı olduklarına ve görmezden gelinmesine ne demeli.Bence Abdurrahman Dilipak dan Feyz almaya çok ihtiyacımız var.Ak Parti yi destekleyen bunlarıda Cumhurbaşkanımıza yazan biriyim.Akid inde Şahgülü kayık,bilmenizde fayda var.Gündemi Küreselciler oluşturuyor.Ak Parti savunuculuarıda hep savunmada.Fikir Üreten Dilipak lar lazım.Gazeteniz in hali de gelecek vaat etmiyor.Çünkü fikir üretilmiyor biri,ki kişi dışında.Siz aynı anda yöneticisinizde ilettim dertleştim.Arada Dilipak ın haricinde Sizi de okuyorum.Lütfen Fikir Üretin Dilipak gibi.Küreselin kuyruğuna takılmayın.Saygılarımla..
 • Zeki MüminZeki Mümin1 ay önce
  Selamın aleyküm Ali Bey. Yazılarını hergün takip ediyorum, Allah sana sizin açıklığı kalemine de güç versin. İBB meclisinde neler oluyor yazabilir misin? Uyuşturucu ile mücadele için komisyon kurulması talebi akpli meclis üyeleri tarafından reddedildi. Burada amaç halka hizmet olmaktan çıktı artık, sadece biz hizmet ederiz hizmet edecek olanı da engelleriz mantığına doğru gidiyoruz. Akp hayırlı bir işin yapılmasına engel değil ön ayak olmalı. Bu çok yanlış, bu yanlışları hemen uyarmazsak çok şey kaybederiz. Hayırlı günler dilerim.
 • İbrahim akİbrahim ak1 ay önce
  Yumruk chpliye atılırsa linç akpliye atılırsa terapi oluyor
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Yazıklar olsun böyle nankör insanlara. K.mol.davur gül Babacan gibiaklilarini yitirmiş ler.tum küfür ehli car gücüyle İslam'a saldiriyor. Bu beyinsizler k.k.din düşmanın yanında yer alıyorlar. Onlara verdigimiz oy hakkımızı haram ediyoruz. Allah c.c yahudi ve nasrani .( Ermeni ezidi mecusi ateist put perest) leri dost edinmeyin. Kim onları fikrin dost edinirse o da onlardandir. Lanatullahi alal kâfir in. DİYOR. ALLAH ONLARIN K.K ILE haşr etsin.
 • MeraklıMeraklı1 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş.

Günün Özeti