Sabredin...

20 Mart 2019 Çarşamba

Yeni Zelanda’da 50 masum Müslüman vahşice, alçakça katledildi, şehit edildi. Bu saldırıda hedef İslam’dı, Müslümandı, İslam’ın bayraktarı Türklerdi, Türklerin ve İslam dünyasının lideri konumundaki Tayyip Erdoğan’dı.

Yeni Zelanda’da yaşanan saldırı küresel sömürü ve terör baronlarının kontrol ettiği terör dünyasının içinden süzülen örgütlü, planlı ve devamının gelmesi istenilen kirli bir düşmanlaştırma projesinin tezahürü olan bir terör saldırısıdır.

Yeni Zelanda’dan yansıyan terörün anatomisinde zalimlerin zulümleri, sömürü düzeni, kirli ve karanlık terör ajandalarının içerikleri teröristin ajandasından da görülmektedir.

Vahşi katliamda şehit olanların 14 ayrı kökenden geldiklerini göz önüne alırsak, bu katliamı ırkçılık, İslam düşmanlığı, İslamofobi, yabancı düşmanlığı gibi kavramların tamamını içinde barındıracak kadar kapsamlıdır.

Karanlık ve kirli çıkarlar söz konusu olduğunda demokrasi, hukuk, insan hakları gibi değerleri kurşunlayarak, ikiyüzlülükle, sahtelikle, maskelerle davranmaya devam ediyor terör seviciler.

Aptalca ve perdelenmiş korkularıyla Müslümanları öldürmeyi haklı ve makul göstermeye çalışıyorlar.

Bu saldırı bizzat Müslüman kimliğin kendisinedir.

Bu saldırı yoğun Batı ve Hristiyan sembollerle, açık bir İslam karşıtı manifestoyla, ölümcül ve aşağılayıcı bir şekilde yapıldı ve dünyada yeni bir karanlık dönemin başlangıcıdır.

Bu katliam Haçlı ruhunu yeni yöntemlerle canlandırma arayışı olup, Haçlı dünyasının zihin kodlarını tam anlamıyla bir kez daha ele vermiştir.

Adına ister Haçlı terörü deyin, ister Hristiyan terörü değişen bir şey yok, İslam ve Müslüman topyekûn saldırı altındadır. 

Bu saldırı Batı’nın körelmeyen sömürü damarının ürettiği ırkçılığın ve son yıllarda giderek tırmandırılan İslam düşmanlığının ürünüdür. 

Bu örgütlü terör saldırısının hedefinde İslam’ın hak, hukuk, adalet ve barış ruhunu zedeleyebilme gayretinin yanı sıra çoraklaşan küresel vicdanı yeşertmeye çalışan Türkiye’nin olduğu da açıktır. 

Türkiye’nin yükselişi, küresel vicdanları sorgulayışı, zalimlerin zulmüne karşı mazlumların dili, nefesi, direnci, umudu, özgüveni olması, yeryüzündeki sömürü düzenine karşı mücadelesi en büyük rahatsızlıklarıdır.

Allah’a ibadet etmek için toplanmış insanları kutsal bir mekânda öldürmek zulümlerin en büyüğüdür, en vahşi olanıdır.

Kendisinde zerre kadar insanlık ve vicdan olan kimse, bir mabette Allah’a ibadet için toplanmış olan masum insanları katletmez.

Her yönüyle vahşetin hüküm sürdüğü, yaşandığı bir dönemi yaşıyoruz. İnsanlığın insani değerlerini yitirdiği, sorumsuzlaştığı, vurdumduymaz olduğu puslu ve karanlık bir dönemdeyiz. Batı, menfaatleri uğruna gerilim şiddet ve öfke ile milletleri düşmanlaştırmak için çabalıyor.  

Batı’da daha önce de var olan şimdi ise yükselişe geçen ırkçı, beyaz üstünlükçü, İslam karşıtı, Türk karşıtı, yabancı karşıtı terör Batı’nın başını ağrıtmaya ve masumların hayatlarını hedef almaya devam edecek gibi görünüyor.

Afganistan’da camide namaz kılanlar bombayla parçalanıyor, Avrupa’da molotofkokteyliyle camiler yakılıyor, Yeni Zelanda’da camide ibadet edenler kurşunlanıyor. Fakat Müslüman Terörist, İslam kötü yaftasından kurtulamıyor.    

Emperyalist düzen hem işgal ediyor hem de Müslümanı suçluyor.  

Hem Müslümanı katlediyor, hem de Müslümanı suçluyor. 

Müslüman hakkını savunsa da suçlu, itiraz etse de suçlu, anlatsa de suçlu, sussa da suçlu, onlara benzemeye çalışsa da suçlu.    

Ölsen de terörist, teslim olsan da… 

Soğuk Savaş bittiği andan itibaren, İslam karşıtlığını, İslam düşmanlığını, Müslümanların dirilişini, uyanışını, dünya ekonomisindeki ve siyasetindeki ağırlıklarının artışını engellemek, durdurmak adına, kendi laboratuvarlarında ürettikleri terör örgütlerini hem sahaya sahaya sürüp kullanıyorlar, hem de İslam’ı ve Müslümanı suçlamaya, karalamaya devam ediyorlar.

Suriye’de, Myanmar’da, Yemen’de Müslümanlar öldürülüyor, Libya’da, Afganistan’da her yerde adı İslami terör de olsa kurbanları sadece Müslümanlar oluyor ama kendilerinden korkulup kendilerine savaş açılanlar da yine Müslümanlar oluyor.

İslam dünyası, tek bir Ümmet olmamanın, Müslümanları birleştirecek, irşat edecek bir Halifeye biat ve itaat etmemenin acısını çekiyor ve çekecektir.

Dünyanın öte ucunda işlenen katliamın Türk veya Türkiye düşmanlığına dönüşmesi bu vahşetin gerçek hedefinin de işaretidir.

Dün ecdatlarını Çanakkale’de ağır kayıplarla hezimete uğratan Osmanlı’nın yeniden dirilişi, uyanışı uykularını kaçırıyor, kâbusları oluyor. Tayyip Erdoğan’ın dünya mazlumlarının sesi olması kendisini hedefin ilk sırasına oturtuyor. 

Erdoğan ve Türkiye karşıtlığı, Türkofobi hedefi midelerine oturacak ve nefeslerini kesecektir inşallah. Hilafet zırhını elinde tutan Türk lider zamanı geldiğinde o zırhı giyecek ve Ümmeti “LA İLAHE İLLALLAH” sancağı altında toplayacaktır da. Sadece sabredin, az kaldı…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • UyarıcıUyarıcı3 ay önce
  Sayın Akif Bedir kardeşim, kendi kulaklarımla duymasam inanmazdım. Diyanetin görevlendirdiği devletin maaş verdiği şarlatanın birisi hemde imamhatip mezunuyum 28 yıldır görev yapıyorum diyen.................! zat ne diyor biliyor musun; Şimdi şurada birisi La İlahe İllallah yazılı bayrağı alsa yürüse hemen tutuklanır hapse atılır diyor! Bırak kardeşim sen! Bu millet senin zannettiğin gibi değil dinini terkedeli çok oldu. Şimdi putlarının arkasında tapırdaşmaktan başka bir şey düşünemez oldu!! Sadece muttakiler hariç. Selam olsun onlara.
 • erdallerdall4 ay önce
  hem batıdan borç,hibe,yatırım istersin,hem de atarlanırken batıya mangalda kül bırakmazsın.Karar verin artık ideoljiniz nedir?Hayal alemin de yaşıyorsun uyan bence.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN4 ay önce
  HAY ALLAH(CC) RAZI OLSUN .NE KADAR GÜZEL VE UMUT VERİCİ BİR YAZI OLMUŞ. HİSSETTİKLERİMİ FAZLASIYLA KALEME ALMIŞSINIZ.SABIRLA BEKLİYORUZ VE İNŞAALLAH ARZU ETTİĞİMİZ ,HASRETLE BEKLEDİĞİMİZ "MÜSLÜMANLARIN İTTİFAKI VE BİRLİĞİDİR".KÜFRE KARŞI DİRENİŞİN VE KARŞILIĞINDA YAŞANAN ZULÜMLERİN ARTIŞININ İŞARET ETTİĞİ NOKTA DA TAM BU GİBİ.YÜCE ALLAH(CC) İMAN EDEN KULLARINDAN BUNU İSTİYOR VE HER DAMLA MÜSLÜMAN KANI HEDEFE BİRAZ DAHA YAKLAŞTIRIYOR.BATININ İKİYÜZLÜ,ÇARPIK İNSAN HAKLARI FİZİKİ GÜÇLERİ İLE AYAKTA DURABİLİYOR İDİ.O NU DA YAVAŞ YAVAŞ KAYBEDİYORLAR.EN AZINDAN İSLAM ÜLKELERİ DE ONLARIN GÜCÜNE YAKIN BİR TEKNOLOJİK GÜCE KAVUŞMAYA BAŞLADI.TEDİRGİNLİKLERİNİN EN ÖNEMLİ SEBEPLERİNDEN BİRİ DE BU GİBİ. YİNE YAŞLI NÜFUSUN ARTTIĞI BATIDA YAŞADIKLARI AHLAKİ ÇÖKÜŞ DE GÜÇLERİNİ ŞİDDETLİ DERECEDE AZALTIYOR.DEDİĞİNİZ GİBİ,SABREDİYORUZ VE ÜMİTVARIZ. ZAFER ALLAH(CC)'TAN..
 • Kocasolak Kocasolak 4 ay önce
  Hocam bu fobi kelimesini batı faşistliğini kamufle etmek için kullanıyor, peki biz NEDEN kullanıyoruz? Allah aşkına bildiğimiz batı, maşalarının bazılarını kırıp attık bazılarını ellerinden alınca kendileri çıktı meydana. Hepsi bu, ellerinde az miktarda maşa kaldı.
 • Kocasolak Kocasolak 4 ay önce
  Hocam bu fobi kelimesini batı faşistliğini kamufle etmek için kullanıyor, peki biz NEDEN kullanıyoruz? Allah aşkına bildiğimiz batı, maşalarının bazılarını kırıp attık bazılarını ellerinden alınca kendileri çıktı meydana. Hepsi bu, ellerinde az miktarda maşa kaldı.
 • hülyahülya4 ay önce
  tüm kalbimle inşaallah...inşaallah...
 • NurullahNurullah4 ay önce
  ABD’nin en bilinen ırkçı tarikatı Ku Klux Klan’ın Daeş'ten hiçbir farkı yok.
 • ErolErol4 ay önce
  Sabreden derviş muradına ermis
 • ÖzkanÖzkan4 ay önce
  Sayın Reisimiz islam dünyasının değil dünyanın lideridir. Avrupalılar bizi her bakımdan kıskanıyor, geçen baktım isveçte kravatlı adamlar bufede sosis ekmek yiyorlar meğer milletvekiliymiş bu ne dedim bu ne fakirlik bizim vekillerimizin mecliste sadece kendilerine özel restaurantları var. Hele bi baktım akşam o adamlar bisikletle eve dönuyor, ey dedim aslanım sen mercedes yapsan nolur bak senin vekilin bile binemezken bizim vekiller mercedesin kralına biniyor. Avrupa bitmiş beyker m.vekilleri bile bu halde varın siz memurunun halini düsünün !!!

Günün Özeti