Biz nerede yanlış yaptık

26 Haziran 2019 Çarşamba

Bir seçim daha bitti. Yapılan yanlışlara, etik hatalara, yalan beyanlara, üslup bozukluğuna rağmen kazanan İmamoğlu oldu.

Sabah akşam halka nefret kusup sonra her şeyin çok güzel olmasını bekleyenlerin galibiyeti içimizi sızlatsa da, Kandil ile Pensilvanya’yı sevindirecek bir sonucun hâsıl olması canımızı sıksa da CHP merkezli karşı cephe seçimin kazananı oldu.

İmamoğlu bir tercih değil, tepki başkanı oldu. 

İstanbul, Binali Yıldırım gibi büyük bir şansı maalesef kaçırdı. 

Hizmetleriyle Türkiye’nin her köşesinde imzası olan Binali Yıldırım donanımlıydı, sevgi doluydu, herkesi kucaklayan, herkesle konuşup anlaşabilen biriydi. İstanbul’un ihyası için aranan isimdi, millet istemedi. 

Sözüyle, özüyle, duruşuyla ve kalitesiyle adamlığın resitalini sunan Binali Yıldırım bu seçimin kaybedeni değildir.

AK Parti’ye karşı büyük bir güven kaybı vardı, teşkilat halktan kopuş yaşıyordu ve halk değişim istiyordu. Hükümetin icraatları halkın beklentilerinin gerisinde kalmıştı.

Köklü sorunları, geçici çözüm önerileri  ile geçiştirenler, değişime direnenler, AK Parti’nin imajına zarar veren herkes bu sonucun müsebbibidir. 

Milletin verdiği mesaj iyi okunmalıdır.

İstanbul seçimlerinden çıkarılacak en büyük ders, milletin gönlünü kazanmanın hâlâ AK Parti’nin önündeki en büyük hedef ve görev olarak durduğu gerçeğidir.

Pusuda bekleyen şer güçler, AK Parti toplumsal desteğini yitirdi yaygarasıyla yarından itibaren Türkiye’yi yeni bir istikrarsızlaştırma sürecine sokmak için kolları sıvayacaktır.

AK Parti teşkilatlarının “yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır” anlayışını düstur kabul eden bir hareket mi, yoksa Tayyip Erdoğan sırtından zaferlere alışmış bir yığın mı olduğunu çok net bir şekilde göreceğiz.

AK Parti bu yenilgiden bir ders çıkarmak istiyorsa, önce kendi özüne dönmeli ve ciddi bir iç muhasebe yaparak toplumun bütün kesimleriyle barışmanın yollarını bulmalıdır. 

Halk gibi konuşan, halk gibi yaşayan, gözünden yaş gelen, çocukla gülüp, sevinebilen siyasilerin kabul edilip, taçlandırıldığını unutan, görmezden gelen AK Parti teşkilatları halktan yedikleri bu tokatla kendilerine gelirler diye umuyorum.

İnsanımız “sevdası” Türkiye olan, barış ve huzuru ilke edinen, kavga yerine barışı, düşmanlık yerine kardeşliği, çatışma yerine diyaloğu, nefret yerine sevgiyi, cehalet yerine bilgiyi egemen kılmak isteyenleri görüp ve onlara “evet” dediği gerçeğini umursamayan, “nasılsa kazanırız!” rehavetindeki AK Partilileri uykularından uyandıracak bir tokat olur diye düşünüyorum. 

Seçim sonuçları değerlendirilirken biz nerede yanlış yaptık diye sormak için iyi bir fırsattır. Kendi ilkelerinden uzaklaşan, reformist kimliğini kaybeden partinin özüne dönmesi için belki de bir musibet bin nasihatten evla olacaktır.

İçimizdeki akılsızların, cahillerin, hainlerin sayesinde değerlerimizi yıprattık, ölçülerimizi kaybettik, benliğimizi yitirdik. 

Hamasetle, duygu patlamalarıyla, öfkeyle nefret kusmak yerine, aklıselim olarak düşünmek, çare aramak ve nefis muhasebesi yapma zamanıdır.

Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır. ALLAH bilir siz bilemezsiniz” ilahi ikazı uyarınca güçlü, dinamik bir ülke, bölgesel güç konumunu, küresel oyuncu pozisyonunu korumak için saflarımızı sıklaştırıp, gayretlerimizi artırmalıyız. 

CHP’nin İstanbul’u kazanmasının demokrasiyi güçlendireceği hayalinin kâbusa dönüşeceği gerçeğini yaşayıp göreceğiz.

Yapılması gerekenler, milletin beklentileri neler diye düşündüğümüzde aklıma gelenleri kısaca sizlerle paylaşmak isterim.

İstanbul teşkilatı, radikal bir değişikliğe tabi tutulmalıdır. Sonucun müsebbibi olanlar, burnundan kıl aldırmayan, insanlara tepeden bakan liyakatsiz, ehliyetsiz bürokratlar, ne oldum delisi teşkilat mensupları faturayı ödemelidir. 

Kabinede ciddi bir revizyon olmalıdır. Kucaklayan, gülümseyen, misyonu ve vizyonu yüksek, dünya ile bütünleşecek isimlerin kabinede olması mutlak şarttır.

Taraftar medya grubu yayınlarına neşter atılmalı, yapılan yanlışların, düşülen hataların çiçekler arasında sevimli yapılma süreci sona erdirilmelidir.

İktidar dilinde köklü değişikliklere gitmelidir. Tarım Bakanının etle ilgili birtakım beyanları, Aile bakanının sanatçı kisvesiyle halkın milli manevi değerlerini yok etmeye programlanmış tiplerle ilgili çıkışları bunun en son örnekleridir. 

Tayyip Erdoğan ismi ve resmi altında kendini bir şey sanıp aynalarla boğuşan tipler partiden en kısa zamanda uzaklaştırılmalı, sonsuza kadar üstleri çizilmelidir.

Alternatifsizlik” öngörüsü yok edilmeli, halkın arzu istekleri yön tayin edici konuma getirilmelidir.  

İnsan gibi yaşama, insani değerler ve adaletin geri gelmesi beklentisi karşılanmalıdır. 

Eski bakanların, vekillerin birtakım kadrolarda istihdam edilmesi, yönetim kurullarına alınması, başkanlık, yönetim kurulu başkanlığı adı altında saltanatlarına devam etmesi, babadan oğula geçen vekillik rütbeleri sökülmelidir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HaRuNHaRuN25 gün önce
  Akp ne zaman kendine reset atarsa ozaman düzelir. Reis ne zaman Atatürk söylemini ağzina almazsa. Ne zaman dindar yazarlarimizin arkasinda delikanli gibi durursa ne zaman ehli sunnet hocalarimizi en ufak şeylerde satmazsa o zaman düzelir. Bu politikalarla giderse korkarim anap gibi olacak.
 • Yanlışlık yok:Yanlışlık yok:26 gün önce
  Müslüman olduklarını ifade eden Saadetçiler, Süleymancıklar, Asyacılar vs bez, bez sıçtılar; olay bundan ibaret! Tek başına imsnsızlarıngüçlerinin yeteceğini mi sanıyordunuz bu seçimi kazanmaya? Ha bir de mhp' liler var imamoğlucu olarak, ama zaten onları serseri gurubundan sayıyorum.
 • Allah GörüyorAllah Görüyor26 gün önce
  Sayın hocam, gerçekten çok güzel yazıyorsunuz. Ama söylem çok güzelde uygulama tam tersi olunca bütün çabalar boşa. Din sanki istismar ediliyor görüntüsü var, var değil tam karşılığı da denebilir. İnandırıcılık yok. CHP zamanında başörtüsü mücadelesi sonucu başörtümü çıkarmadığım için istifaya zorlandım. Şimdi de adı ADALET olan partim tarafından yargısız infazla damgalandım. Bana damgalama yerine sizinle çalışmak istemiyoruz denilse idi, istifanızı verin denilseydi, inanın verirdim. Ama bunun yerine sui zannı tavan yapıp iftira ile hain damgası vuruldu. Sahi CHP den ne farkımız var? At gözlüğüyle bakmaya devam mı edeceğiz? Üç maymunu oynamaktan vazgeçersek görmeye duymaya bilmeye başlarız. Laf çokta icraat olmadıktan sonra doğruları büyüleyerek söyleseniz ne olur. Darbecinin, soru çalanın, yargıya, polise fesat karıştıranın canı cehenneme! Ama hiçbir şeyden haberi olmayana yapılan zulme ne diyeceksiniz? Geciken adalet adaletsizliktir. Adımız adalet olacak 3 yıldır ohalkomisyonu karar versin de sonucumuz ret gelecek olursa adalet aramaya başlayacağız. Neredeyse 3 yıl olacak. Yargısız infaz ile iftira ile işimizi elimizden al, üstelikte hiç hakketmediğimiz halde kocaman hain damgasını vur. Acaba nerede hata yapıyoruz? Çocuklarım bu yüzden dinden uzaklaştı. Annem üzüntüye dayanamayarak kalp krizi geçirip öldü. Dost bildiklerim sizin sui zannınız ile uzaklaşıp gitti. Yapılan yanlışların daha hangi birini yazayım. Yazmakla bitmiyor. Ama görmek istemeyince "Biz nerede yanlış yaptık" diyerek yağ gibi üste çıkmaya devam ediyoruz. Yanlışa devam edecekseniz, durmak yok yola devam. Daha sonra pardon filmi gibi pardon diyeceksiniz ama kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Mevlam neyler neylerse güzel eyler. Tekrar söylüyorum. Darbecinin, soru çalanın, yargıya, polise fesat karıştıranın canı cehenneme! Bana fetöcü diyen asıl kendisi fetöcüdür ve asıl kendisi kriptodur. Allah herkesi görüyor.
 • AgaAga26 gün önce
  Ekrem önce tepkiydi sonra hem sempati hem tepki başkanı oldu . Adam showman seçim kazanmıyor Show yapıyor 9.3 fark nedir ya
 • ATATURKCUATATURKCU26 gün önce
  25 YILDIR BELEDIYEYI PARTI TROLLERIYLE DOLDURURSAN DEPREM TOPLANMA ALANLARINI AVM YAPARSAN TRAFIGE COZUM BULAMAZSANYESIL ALANLARA KONUT YAPARSAN KOSKOCA SEHRI BETON CIMENTO INSAATA BOGARSAN SURIYELILERI AFGANLARI ZENCILERI VAROSLARA DOLDURUP VERGISIZ KAYITSIZ SIGORTASIZ CALISTIRIRSAN SONUCTA SECIMI BUYUK FARKLA KAYBEDERSIN
 • Timur basaranTimur basaran26 gün önce
  Halk kararini imamoglundan yana kullandi diye chpliler gibi secim kaybedince sucu millette atmadan sorgulanmalidir
 • GaripGarip26 gün önce
  Ak Parti teşkilatlarındaki metal yorgunluğu geçmemiş. Reis; kaybedilen belediye başkanlıkları ile igili, Büyükşehir belediye çalışanları ve il teşkilatlarından hesap sormalı.
 • müslümmüslüm26 gün önce
  Bin Ali, bey dediğiniz gibi bir beyefendi idi ama Ak Parti trolleri ve vurguncuları bu milleti insan yerine koymadı. 17 yıllık iktidarlarında geldikleri nokta kendilerini eleştiren , hatalarını söyleyenleri terüristlerle işbirliği, vatan haini ilan ettiler. Ama bu ülkede hak, hukuk, adalet diye bir mefhum bırakmayan memleketi soyup soğana çeviren yetim hakkı yiyenleri kendilerini destekledikleri için bir numaralı vatanperver ilan ettiler. Sonucunda olan oldu. İstanbulu CHP ye teslim ettiler. Bu gidiş devam ederse Türkiyeyide teslim ederler...
 • muhammetmuhammet26 gün önce
  hala daha yanlışı nerde yaptık diyen varsa lütfen aynaya bir baksınn en büyük yanlış oarada doğru olansa aynalar yalan söylemez işin özeti bu işte
 • 26 gün önce
 • FeritFerit26 gün önce
  Kazanınca herşey iyi de kaybedince "biz nerede yanlış yaptık?" Halbuki önemli olan ilkelerdir.
 • ahmet koçakahmet koçak26 gün önce
  akif kardeşim 24 senedir ak partiye oy verdim ve çevremde bir çok tarafsız ve kararsız insanı sayın erdoğana oy verdirmek için hep uğraştım.fakat fetö teöristiyle mücadelede hükümetimiz başarılı olamadı.suçlu suçsuz,silah sıkanla ,hiç bir kriteri olmadığı halde sadece bir fetöcü terörist olan garson denilen hainin flaş belleğe isimlerini yazdığı,çoğunluğu ak parti ve mhp li olan insanları ihraç edip ailelerin feryatlarına kulak tıkanması sonucu oluşan küskünleri azımsamayın.ilk defa içim kan ağlayarak oy vermeye gidemedik.referandumda evet dedik,oğlum açığa ,başkanlık seçiminde evet dedik oğlum ihraç edildi.her seçim öncesi kriteri olmayanlar mağdur edilmeyecek denildiği halde maalesef seçimlerden sonra bildiklerini yaptılar.ALLAH c.c şahidimdir 31 martta gene oy verdim.mesajı aldık denildi.ak parti araştırma grubunda fetö mağduriyeti 2.sıra olduğu halde en küçük bir değişiklik olmadı.bizde bu seçimde uyarıyı alır bir dahaki genel seçimlere kadar bizim mağduriyetimize inanırlar diye oy veremedik.medyamızda artık bu sıkıntıyı bildikleri halde gizlememeliler çünkü partimiz kan kaybediyor.sorunlar üzeri kapatılarak çözülmez.bir dinleyin ne olur.oğluma cimerden iftira atanı devletimiz dinliyor,ben babası onlarca mail attım bir defa dönüpde senin derdin nedir diye sormadılar.apodan medet ummaya gerek yok,siz kendi tabanınıza yönelin bu yeter...
 • ErdinçErdinç26 gün önce
  Hiçbir doğru muz var mı derseniz daha doğru olur. Ülkede resmi 27 gayri resmi 35 milyon insan müzmin hasta. Çaresi yok. Bütçenin çoğu oraya gidiyor. Tabipler öğrendikleri tibbi zartalarla hastaları daha hasta hatta zehirleyip öldürüyorlar. Devlet sormuyor çok para harcadım size iyi olan yok hatta hasta ve hastalık sayısı çok arttı. İlim hiç yok 100 e yakın üniversite var ilim diye cehalet veya 300 yıl önceki Avrupa Amerika artıkları okutuluyor. Neden uranyum kazanamıyorum. 200 yıl önce avrupalılar bulmuş incelemis. Yüksek Okullardaki bilgiler tamamen bayat.yeni bilgilerden haberi olanlar da yok
 • HakanHakan26 gün önce
  O 25 kuruşluk poşet paraları bile oy kaybettirdi ak partiye kimin akliysa seçim öncesi bu işler yapilirmi sen Trabzonlu birine pontuslu dersen tüm Trabzonlular buna alinmazmi oy veririmi sana bunların danışmanı bu akılları veren kim çok merak ediyorum
 • selmaselma26 gün önce
  Sayın yazar,B.düzünde 2009 danberi yanlışlar zinciri devam ede ede imamoğlunun önünü açtılar.Halkın istediği başkana iftira attılar kendi adamlarını CBaşkanına ısrarla hiç bir çalışma yapmayan şahsı aday yaptırdılar. B.düzünü imamoğluna altın tepside sundular. Kimlermi? Y.Uzun,A.Babuşcu M.Müezzinoğlu K.Topbaş F.Kıyıklık Bu yanlışı öncelikle şimdiki meclis başkanı olan Mustafa Şentopla B.düzünü azimli çalışmalarıyla kazandıran teşkilat elemanlarıyla B.düzü halkından ileri gelen 60 kişi o zaman yerel yönetimlerden sorumluMustafa Şentopla görüşüp yanlıştan dönülmesi için ricada bulunmak üzere gurubun sözcüsü Mustafa Şentoptan B.düzü adına gelen bu şahıslara bir hoşgeldiniz diyip taleplerini dinlemesini sölediğinde sözcüyü azarlayarak kibirli bir şekilde onlar kim oluyorda ben onların ayaklarına gideceğim diyerek sözcüyü kovuyor. B.düzü hem istedikleri başkan adayının gösterilmemesinden hemde yanlış adaylar sonucu Ak partiye güvenini yitirdi. Sayın c.başkanına bu yanlışları yaptırıp 3. bölgeyi tamamen kaybettiren A.Babuşcu halen milletvekili olarak her türlü imkandan faydalanmaya devam ediyor yazıklar olsun zehir zıkkım haram olsun.Not:Millet vekilleri seçildiklerinden sonra telefonlarını kapatıyorlar hiç birine ulaşılmıyor hepsi kendi menfaatleri için çalışıyor halka zerre yardıcı olmuyorlar...kibir abideleri zalimler hangi yüzle oy isteyecekler???........İstanbul il başkanıda aynı derhal görevden alınmalı vesselam.....
 • hasan...hasan...26 gün önce
  Pek haklı ve isâbetli tesbît ve teklîfler..!Siyâsîler, kendilerini dîne ve millete uydurmalıdırlar..! Zinâ, âcilen tekrâr yasaklanmalıdır. Erkek (baba) da tekrâr âile reîsi olmalıdır! Hınzır (domuz) eti üretimi, kesimi vs. sâdece gayri müslimler (kâfirler) için serbest bırakılabilir. En önemlisi de, Selçuklu ve Osmânlı ecdâdımızın bizlere mîrâs bıraktığı pek temiz ve muhkem Ehl i Sünnet ve Cemâet İtikâdı terğîb ü teşvîq edilmelidir..! Vesselâm...
 • 1453 Fatih1453 Fatih26 gün önce
  Akif bey 81 ilin İl ve ilçe başkanları Belediye başkanları Milet vekilleri hepsi istanbulda idi bunlar etkili yetkili idiler neden alayı toplandıda İstanbul seçimi kayıp edildi anlaşıldıki bunların neETKİSİ NEDE YETKİSİ VARbulundukları bölgelerde kendilerini ilah zanneden zavallılar
 • sade vatandaşsade vatandaş26 gün önce
  akif bedir çok basit bir metot ile işler düzelir ne kadar danışman vede beyaz masada mabadını göme göme oturan danışılmayacak tipler varsa ittir edecen kimin ile işin varsa direk sorunu o kişi ile paylaşacanişler düzeliyormu düzelmiyormu o zaman gör
 • 1453 fatih 1453 fatih 26 gün önce
  Sözün özü şu kardeşim kısaca 17 yıldır R.tayip Erdoğan rüzgarıyla gelindi teşkilatlar hedefinden sapmış bir salakhana kurşun gibi oldu Gerçek samimi olan ahlaklıAllahtan korkan adaleti gözeten kimsenin olmadığı teşkilatlarda bulunanlar aşlar işler ihaleler kendilerine ve çevrelerine dağıtıldı milleti aptal yerine koydular bu millet yinede ERDOĞAN dedi ancak milletin bundan fazlada kaldıramayacağı bir noktaya gelindi yeter dediSayın başkana ağır hakaretlerde bulunan kim varsa ne hikmetse teşkilatlarda yönetime getirildi yazmaya devam edersek sayfalar yetmez kısacası Horosani hazretlerinin ifade ettiği gibi onlar kendindenolan dostları hep uzaklaştırdılar KENDİNDEN OLMAYAN DÜŞMANLARI YAKINLAŞTIRDILAR yakınlaştırdıkları düşmanlar dost olmadı ama uzaklaştırdıkları dostlar düşman oldu.
 • Veysel POLATVeysel POLAT26 gün önce
  Haram havuzlarında yüzen insanların AKP ile bütünleştiği bir ortamda dini ve milli hassasiyetleri konuşarak hiçbir yere varmanın imkanı yoktur.AKP çevrelerinin edindikleri milyar dolarlık haram servetlerin helale dönmesi mümkün değildir.İlahi adalet herkes için
 • harunharun26 gün önce
  BU SONUN BAŞLANGICI .SİZ KOMŞUNUZA AKRABANIZA ZULÜM YAPILIRKEN SESSİZ KALAN ZALİMLERSİNİZ. SİZ HIRSIZLIĞA ADALETASİZLİĞE ADAM KAYIRMACILIĞA ÜÇ KURUŞ UĞRUNA GÖZ YUMANLARSINIZ .ALLAH SİZİ FELAHA ERDİRMEZ
 • hacıhacı26 gün önce
  kadim nicli kardeş aynenama burdan çok uyarı gitti tınlamadılar.artık millet kim gelirse gelsin umurumda değil diyo.yazık olda onca emeğe ha şunuda belirteyim bu millet reis için canını verir ama ak parti için kılını kıpırdatmaz artık
 • hacıhacı26 gün önce
  muhterem akp li beyin takımı keyif yapaçaklarına burdan yorumları okusalardı kaybetmezlerdi ha birde uzun zaman önce akif beki de bir yazısında uyarmıştı bu cezalarla ilgili demekki adamı kşmse takmamış atı alan üsküdarı geçti.bizler msp nin neferleri idik ve yolumuza bu kadro ile devam ettik.ama bu 16 yılda yediğim ceza ve kazzığın ve zararı hiç bir dönemde görmedim.son bir yıl artık bende yeter dedim benim için siyaset mevta.artık babama bike güvenmem.
 • HALUK HALUK 26 gün önce
  İmamoğlu'nun mal varlığını açıkladığı gün Binali Yıldırım mal varlığını açıklayan siteye yayın yasağı koydurdu. Aradaki farkı görmek için namuslu dürüst insan olmak gerek.
 • kadimkadim26 gün önce
  ak partiyi iktidar yapan diğer partilerin hırsızlığı yolsuzluğu idi. millet bir umutla bunlarla mücadele bekledi. reis kendini iktidar yapan bu ruhudikkate almadı ttersi insanlarla çalışıp kadrolaştırdı. millet bu kırmızı çizgisine zarar gelmesini hazmedemedi. öyleyse diğerlerini neden sandığa ödüm buyurdun geri gelsinler dedi. ama gittikçe kötüye gitti tüm kamu yolsuzluklara teslim oldu.devlette kadrolaşmada ayrımcılık yapıldı. önce fetoya peskeş, sonra başkalarınaözellikle de kendine destek vermeyenler yetkilendirildi. bir çok kurum ve bakanlığın bunların insiyatifinde olduğu yazılıp çiziliyor. halbuki kendine destek verenleri eşit kucaklamalıydı. dürüstlük şeffaflık, adalet, hak, hukuk, rüşvet, zina, fuhuş, yolsuzluk kırmızı çizgisinden taviz vermemeliydi. benim kırsızım benim yolsuzum benim pisliğim diye yanlışlara sahip çıkmamalıydı. meşhur 4 bakanı bile gözünü kırpmadan yargılamalıydı. yanlışlarda benim adamım cılık yapmamalıydı. yoksa yetkiyi veren alamsınıda bilir. ama memleket yazık olur. 17 ekonomiyi hiç uğruna yok yere batırıp tekrar 2002 ye döndük.
 • AbdullahAbdullah26 gün önce
  Ekonomi düzelmez, Suriyelileri kovmazlarsa başkanlık da elden gider, uyarayım.
 • Onur Doğan Onur Doğan 26 gün önce
  "Bir seçim daha bitti. Yapılan yanlışlara, etik hatalara, yalan beyanlara, üslup bozukluğuna rağmen kazanan İmamoğlu oldu." DEMEK OLUYOR ki ' imamoğlu bizden dahafazla Güven verdi' başka deyişle: etik hatamız daha fazla, yalanımız daha çok, uslubumuz daha kötü,istanbullu da kötüLERIN ARASINDAN AZ kötüsünü seçti.
 • İstanbulİstanbul26 gün önce
  Düşüşün Miladı Ailenin siyasete sahnesinde yer alması ile başladı. Düzeltme oradan başlar
 • engineerengineer27 gün önce
  Ahkam-ı ilahiye'ye 14-15 asır önceki hükümlerdir, güncellenmesi gerekir derseniz, Allah'ın indirdikleri yerine ab uyum yasaları diye lgbti i..ne yasalarını Müslüman Millete dayarsanız nerde hata yaptık diye daha çok aranırsınız, bu yapılanlar hata değil Allah cc nün emirlerini yasaklarını tanımamaktır, iki dünyanın da helaket ve felaketini celbedicidir, hesap ağır, bedeli ise çetindri, bu dünya öyle böyle geçer ama Aahiretini yıkanların vay hallerine.
 • Ramazan ÇelikRamazan Çelik27 gün önce
  Size yardımcı olmak için yazıyorum.İki oğlum bir kızım var. Büyük oğlum siyaset bilimi mezunu , diğeri de imam hatip mezunu. İkisi de şuan boşta. ALLAHIMA şükürler olsun. Bülent ARINÇ, Faruk ÇELİK ve diğerleri geçim sıkıntısı çekiyor herhalde. Onüçbin lira maaşla işe başlamışlar. Demek ki ihtiyaçları var. Biz Resi ve davasını seviyoruz. Etrafındaki çıkar çetesi milleti bezdirdi artık. CUMHURBAŞKANIMIZA MESAJLARIMIZI İLETMEK ARTIK SİZİN GÖREVİNİZ. BİZİ KİM DİNLER KİM ADAM YURDUNA KOR.
 • azerazer27 gün önce
  Denize düşen yılana sarılır' dedik, basiretimiz bağlandı, akıl tutulması yaşadık…" Yahut ne bileyim, en çok başvurdukları yırtma yöntemine başvurarak "aldatıldık" deyip de, başta şehit aileleri olmak üzere Türk Milleti'nin her bir ferdinden ayrı ayrı özür dileyeceklerine, marifetmiş gibi gözümüze gözümüze sokuyorlar iyice.Unutturmaya çalışmaları gereken yerde tekrar tekrar konuşuyor, üstelik bir de yaptıklarını savunuyor, neredeyse bir ulviyet kazandırmaya çalışıyorlar.***Öcalan'ın mektubunu okutmuşlar ama sorun bakalım neden okutmuşlar!"Öcalan ile Demirtaş arasında bir iktidar savaşı varmış" da, işte o yüzdenmiş!"Öcalan kendi iktidarını bunlara kaptırmak istemiyormuş" da, o yüzdenmiş!"Öcalan, HDP'lilerin kendisine ihanet ettiklerini düşünüyormuş" da o yüzdenmiş!***İyi de…"Devlet" dediğimiz mekanizmanın yahut onun temsilcisi olduğu iddiasındakilerin, bir "terör örgütünün başı" ile "legal bir siyasi parti" arasında var olduğunu savunduğu iktidar savaşında, "legal bir siyasi parti"ye karşı, "terör örgütü başı"ndan yana tavır almasında bir tuhaflık, bir sorun yok mu?"Devlet" dediğimiz mekanizmanın, yahut "yerli ve milli" olduğu iddiasındaki iktidar partisinin, veya onun "Türk Milliyetçiliğinin siyasal temsilcisi" olduğu iddiasındaki ortağının; bir "terör örgütünün", PKK'nın başının "iktidarını koruması"na çalışmasında sahiden hiçbir gariplik yok mu?Türkiye'de faaliyet gösteren, kapatılmadığına, hatta kapatma davasına muhatap olmadığına göre yasal durumdaki bir siyasi partinin, ömrünü Türkiye'yi bölmek üzere terör eylemleri düzenlemeye adamış caniye "ihanet etmekle" yani "sadakat göstermemiş olmakla" itham edilmesi, bununla "suçlanması", bunun üzerinden "karalanması" normal mi; olağan hukuk düzenlerinde tersinin "suç" sayılması gerekmez mi?***Sadece İmralı'daki terörist, Kandil'deki teröristler ve PKK'nın Ankara'daki siyasi uzantıları arasında değil, Barzani ekolünün de, Suriye'deki yapılanmanın da dahil olduğu, sözde "Kürdistan" kurma sevdasındaki daha geniş bir zincirin zaman zaman kopma noktasına gelen bütün halkaları arasında evet "çap", misyon ve vizyon farkları olabilir; terörist teröristtir. Bölücü bölücüdür. Tehdit tehdittir. İyisi-kötüsü, faydalısı-zararlısı olmaz. Kendi adıma naçizane, "yerli ve milli" diye, siyasi tarihin en berbat gaflarından, çuvallamalarından birine imza atmakla beraber aslında ne demeye çalıştıklarını ve bir gün önce "Neçirvan"ı ağırlarken neden diyemediklerini anlar gibiyim de…İlgili birimler için istihbarat raporu hazırlamıyorsunuz, bağrı bu terör örgütünün açtığı kapanmaz yaralarla yanan bir millete hitap ediyorsunuz arkadaş!O terör örgütünün hedef aldığı devleti yönetiyorsunuz!Göreviniz, kimin hangi ekolden geldiğini değil, hangi ekolden geliyor olursa olsun suç işleyenin cezasını çekip çekmediğini göstermek bize!***
 • Mustafa Mustafa 27 gün önce
  CHP NİN başarısıbir üst akıl işi bu böyle devam ederse sonucu fetöcülerin salıverilmesine gidecek. İş 15 temmuz ihtilalin den daha beter sonuca gidecek yapılan pilan sonucu dehşete doğru şahsi düşüncem içteki ve dıştaki düşmanlar bir iç savaşa TÜRKİYE yi götürüyorlar.
 • Allah GörüyorAllah Görüyor27 gün önce
  At gözlüğüyle bakmaya devam mı edeceğiz? Üç maymunu oynamaktan vazgeçersek görmeye duymaya bilmeye başlarız. Laf çokta icraat olmadıktan sonra söyleseniz ne olur. Darbecinin, soru çalanın, yargıya, polise fesat karıştıranın canı cehenneme! Ama hiçbir şeyden haberi olmayana yapılan zulme ne diyeceksiniz? Geciken adalet adaletsizliktir. Neredeyse 3 yıl olacak. Yargısız infaz ile iftira ile işimizi elimizden al, üstelikte kocaman hain damgasını vur. Acaba nerede hata yapıyoruz? Çocuklarım bu yüzden dinden uzaklaştı. Annem üzüntüye dayanamayarak kalp krizi geçirip öldü. Dost bildiklerim sizin sui zannınız ile uzaklaşıp gitti. Yapılan yanlışların daha hangi birini yazayım. Yazmakla bitmiyor. Ama görmek istemeyince "Biz nerede yanlış yaptık" diyerek yağ gibi üste çıkmaya devam ediyoruz. Yanlışa devam edecekseniz, durmak yok yola devam. Daha sonra pardon filmi gibi pardon diyeceksiniz ama kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Mevlam neyler neylerse güzel eyler. Tekrar söylüyorum. Darbecinin, soru çalanın, yargıya, polise fesat karıştıranın canı cehenneme!
 • VatandaşlarVatandaşlar27 gün önce
  Vatandaş hataları unutmaz. Eski Doğru yol partililer ile parti yönetimleri oluşunca her dönem iktidar olanlar için değişen Birşey yok.
 • İş takipİş takip27 gün önce
  İş takipçisi siyasetçiler her dönem iktidar. Onlar kendini yeni gelene adapte eder. Bursa'da Nagip Vardar gibi iş takipçisi il başkanları oldu. Ama onların beraber çalıştıkları diğer siyasetçiler .milletvekilibakan oldu. Sonra da banka yönetim kuruluna atandı. Her ilim böyle siyasetçileri olduğu müddetçe bunu bilen vatandaşlar oy vermez.
 • İş takipçisiİş takipçisi27 gün önce
  İş takipçisi siyasetçiler hep bürokratları baskı altına almıştır. Bürokrasi de siyasi baskı dan rahatsız. Siyasetçiler de bürokratları  gibi görüyor.

Günün Özeti