• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Tâlib Çelen
Ahmet Tâlib Çelen
TÜM YAZILARI

Pitbull saldırıları

24 Ocak 2022
A


Ahmet Tâlib Çelen İletişim:

Gaziantep’te pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş’in yoğun bakım tedavisi devam ediyor. Baş ve boğazından ağır yaralanan Asiye’nin kulağında oluşan hasardan işitme kaybı yaşayabileceği belirtilirken, köpeklerin sahibi oldukları için tutuklanan 3 kişi köpeklerin kendilerine ait olmadığını iddia etti. (Gazeteler, haberler)

Osmanlı gittikten sonra İslâm dünyâsı Asiye Ateş olmuştur. Hem dışarıdan hem içeriden saldırılar… Bilhassa da dışarıdan beslenen iç İslâm düşmanları aralıksız olarak İslâm dînine ve Müslümanların mukaddeslerine kanlı dişleriyle hayâsızca saldırmaktadır. 

Hak-bâtıl mücâdelesi insanlık târîhi kadar eskidir; küfrün saldırısı bitmeyecektir. Ama iki yüz yıldan beri yapılan saldırılar çok yıkıcı olmuştur. Koca Osmanlı yıkılmış ve Müslümanları bir arada tutan hilâfet elden gitmiştir. Bu saldırıların hepsinin yarım kalmış Şark Meselesi’nden kaynaklandığını daha evvel de belirtmiştim. Bu topraklardan İslâm’ın kökünü kazımak, mesele budur. Savaşsız bir deneme yaptılar, muvaffak olamayınca açıktan saldırıları yeniden başlatmak istiyorlar. ABD başkanı Biden’ın sözleri ortadadır. 

Son günlerde bu saldırılar dikkat çekici şekilde arttı. Sanki bir yerlerden düğmeye basılmış gibi. Birisi çıkar, “Bu ülkede sâdece Müslümanlar yaşamıyor. Ayasofya’yı açarak Cumhûriyeti yok saydınız. Bu kararlar yıkılmış Osmanlı’nın hukûkuna dayanarak Cumhûriyet’in hukûkunu yok saydı” der. 

Öbürü, Diyânet İşleri Başkanlığı’nın 4-6 yaş Kur’an kursları için “orta çağ zihniyetine yönelme” diye suçlar. 

Kur’an okuyarak, câmide poz vererek bir kısım Müslüman grupların oylarını bile almış bir belediye başkanı çıkar, hutbelerde gençlere edep ve ahlâk dersi verilmesinden rahatsızlığını anlatır. 

Bir milletvekili, “2023’te iktidara ortaklarımızla birlikte geldiğimizde Ayasofya’yı tekrar müze yapıp Atatürk’ün ruhunu ızdıraptan kurtaracağız” diyerek milletin yüreğini ağzına getirir. 

Bir ilâhiyat fakültesi hocası ise Hz. Meryem’e zinâ, Hz. Îsâ’ya nesebi gayri sahih îmâsında bulunarak saldırı kervânına bir yerinden dâhil olur. 

İslâm düşmanlığının sanat sosuna batırılarak irtikâp edilmesi ise en çok başvurulan metoddur. Son günlerde sözüm ona sanatçı saydıkları birilerinin ağzından “Binmişiz bir alâmate/Gidiyoruz kıyamete/Selam söyleyin o cahil/Havva ile Adem’e” sözleriyle milletin inancına saldırılar gerçekleştirdiler. (İç-dış düşmanlar dedik ya… İçerideki İslâm düşmanlarının tamâmına yakınının suflörleri yabancıdır. Bu şarkının sözlerinin asıl sâhipleri şunlarmış: Alexander Dim Papaconstantinou, Sam Debbie, Djupstrom Bjorn Mats Johan, Hajji Bilal, Jannusi Achraf, Khayat Nadir)

Başka bir yıllanmış tiyatro, film ve dizi oyuncusu ise bir oyununda “Bütün ruhsal problemlerin kaynağı, nedeni, kökeni erkeklerdir. Bu da Âdem’le başlar. Herkesin bildiği gibi Âdem, dal budak, salkım saçak dolaşıyordu” sözleriyle Hz. Adem’i hem psikolojik problemleri olan birisi gibi gösteriyor hem de “Dal-budak dolaşıyordu” diyerek onunla dalga geçiyordu. Bunlar Hz. Adem’e çook önceden takmışlar demek ki… 

Mezkûr belediye başkanı, bu sanat kılıflı saldırılar hakkında “Sanatçıdır, konuşacak elbette, iç sesimizdir” demiş. 

Bir eski bakan ve yeni parti kurucusu ise -kendisinden beklenmekle birlikte- yine de herkesi şaşırtan bir tweet attı: 

“Türkiye ancak fikir ve ifade özgürlüğü zemininde yükselebilir. Sanatçılarımız da sanatlarını icra ederken özgür olmalıdır. Şarkı sözlerini çarpıtan zihniyet bu ülkeye sadece kötülük yapmaktadır. Sezen Aksu’nun hedef alınması kabul edilemez.”

Nasıl da “tek millet-tek ordu” gibi saldırıyorlar, birbirlerini destekliyorlar. 

Bu saldırılara karşı çıkan îmân, vicdân ve insâf sâhipleri de vardı. 

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, “Hz. Âdem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva vâlidemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” ifâdeleriyle sert bir karşılık vermiştir. 

Devlet Bahçeli grup konuşmasında, “Biz hiç kimsenin avukatı değiliz ama mesele dînimiz olunca sözümüzü kimseden esirgemeyiz. Hz. Âdem ile Hz. Havva’ya câhil diyen şuûrsuz bir sanatçıya diyorum ki: Serçeysen serçeliğini bil kuzgun olmaya kalkma” diyerek milletin değerlerinin sâhipsiz olmadığını göstermiş, yüreklere su serpmiştir. 

Uğur Işılak, Murat Kekilli, Dursun Ali Erzincanlı… gibi bir kısım sanatçılar bu saldırıya karşı çıkmış, birçok sanatçı ise desteklemiştir. Herkes tıynetini konuşturmuş, durduğu yeri göstermiştir. Hak çizgide duranlara selâm olsun!

Vâiz Halil Konakçı Hoca ise salâbet dolu konuşmasında İslâm dünyâsının Asiye Ateş olmaktan nasıl kurtulacağını işâret etti: 

“(…) Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makâmı (hilâfeti kastediyor) 100 yıl önce? Çıksın biri desin ki ‘Muhammed (SAV) de bir adamdı. Salavât yalakalıktı. Şefâat yoktu. Kur’ân vahiy değildi’. Çıksın bir başkası, ‹Hz. Meryem iffetsizdi› desin, istedikleri gibi konuşsunlar. Çıksın bir şarkıcı parçası Âdem Aleyhisselâm’a ‘câhil’ diyebilsin diye bu makâmı kaldırdılar. Eğer o makâm bugün kâim olsaydı çıkıp da ne Hz. Adem’e ne Meryem’e ne Havva’ya ne Resûlullâh aleyhissalâtü vesselâma ne şerîata ne Kur’ân’a ne başörtüsüne ne çarşafa ne sarığa ne minâreye ne ezâna kimse konuşamazdı. Biz o makâmı geri istiyoruz.”

Mukaddeslerimize saldıran sözde özgürlükçü gürûh bu sözler karşısında kudurmuş ve hocayı sözlü lince mârûz bırakmıştır. Zaten hayvanseverler derneği de pitbull sâhiplerini değil Asiye’nin âilesini mahkemeye vermişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

S.H. Gürses

Âhirzaman müslümanlarıyız biz :(

Cemal OKUR

Anladık hocam anladık,biz bunları anlayalım çok oldu ama hala anlamayan ve anlamak istemeyen insanların var oluşu bizi üzüyor,hemde en evvel anlası gerekenler anlamıyor. Allah akıl fikir versin. Dün taife akrabalarına İslami anlatmaya giden rasulü zii şaanımıza aynı saldırıyı yapmadılar mı? Tarih boyu İslama hizmet eden bir çok mücahid'e aynısını yapmadılar mı? Peygamberimiz sleyhisselamın " ELcihadü mazın ilâ yevmilkıyameh" güzel sözü cihadın devam edeceğini bize ögretmektedir. Agzına yüreğine sağlık, siz vok güzel ifade buyurmuşsunuz,bn sadece sizi teyiid etmek istedim. Allaha emanet olunuz..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23