Yok aslında birbirlerinden pek farkları

11 Haziran 2018 Pazartesi

Her şey aslına dönüyor.

DP CHP’nin içinden çıkmıştı değil mi? DP’yi “Menderes” değil “Alliance İsrailiate”den gelen, namı diğer “Galib Hoca” yani “Bayar” yönetecekti. Menderes öne geçince, onun ipini 27 Mayıs’ta çektiler..

Menderes gelmese arkadan “anti siyonist, dini hassasiyeti çok daha yüksek, kalkınmacı, ahlak ve maneviyatı önceleyen” Milli Kalkınma Partisi, Millet Partisi gibi partiler geliyordu. Halkın teveccühünü DP’ye kanalize etmek için “İmam Okulları”, “fetih” ve “ezan”, “Kur’an kursu” projesi devreye sokuldu!

Yani bütün bunlar “demokrasi aşkı”ndan değil. Senaryo öyleydi. DP ilk “ılımlı İslam projesi” idi bu anlamda. Halk ölümü görüp hastalığa razı oldu. Daha dün de BÇG’yi gösterip FETÖ’ye razı etmek istemediler mi? Ya da 28 Şubat sonrası halkı ANASOL-M’ye kanalize etmek için Apo’yu paketleyip teslim etmediler mi?

CHP “siyasetin kara deliği”ne dönüştü. Bakar mısınız DP, DYP, ANAP, hatta SP’yi bile içine çekip yutuyor.

Demirel ailesinin önemli bir ismi, bir zamanlar sağ’a lider olmasından söz edilen İlhan Kesici bugün CHP Milletvekili.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce en son DYP genel başkanı, TBMM başkanı Hüsamettin Cindoruk’u ziyaret etti ve nasihatlarını aldı.. İnce Ecevitçi, babası ise Demirelci imiş. Cindoruk’u ziyaretinde “hayır duası”nı almış..

Cindoruk ilginç bir adam. 1958 yılında Rahşan Ecevit’in babası, önemli bir ekonomi profesörü olan Namık Zeki Aral’ın avukatlığını yapmış. Menderes’in Yassıada’da avukatlığını yaptığı yazılıp-çizilse de, ailesi bu bilginin doğru olmadığını söylüyor.

Cindoruk’a göre, “Menderes ile Tayyip Bey iki ters kutup, iki zıt adam. Menderes laik, aynı zamanda milliyetçi, İstiklal Savaşı’na girmiş bir adam. Benzer bir yanları yok. Ayrıca Celal Bayar, Atatürk’ün başbakanı, müthiş bir Atatürk hayranı. Bunlar Atatürk düşmanı, (2002’den öncesi için) fetret devri diyorlar.”

 Cindoruk’a göre, Erdoğan darbecilerden daha tehlikeli. Onlar sonuçta demokrasiye dönüyor, ama Erdoğan demokrasi etiketi altında ülkeyi tek adam rejimine götürüyor.

Cindoruk İnce’ye destek veriyor. Hatta ona taktik veriyor. O da Cindoruk’un desteğine büyük değer veriyor..

AK Parti’ye karşı sağ-sol, dindar, liberal, FETÖ’cü, bölücü hepsi ittifak yapmış gözüküyor. Bu gerçek bile niye AK Parti sorusunun cevabı için yeter.

Gözlemlerine göre, Tayyib bey formunu büyük ölçüde koruyor. İlk turda seçimi kazanır. Büyük fark olmaz ama 1-2 puan farkla bu tamam. AK Parti %48 cıvarında. CHP %24, MHP %6,5, İyi Parti ve HDP, hemen hemen aynı seviyede. Yani baraj sınırındalar. SP %1 gibi. Tabii önümüzdeki günler önemli. Ama gidişata bakarak şunu söyleyebilirim, Millet İttifakının yönü negatif. AK Parti ve Erdoğan pozitif.

Başkanlık sistemini “sivil darbe” olarak gören Cindoruk, İnce’yi “Macron”a benzetiyor, onu “Türk Halkının kahramanı” olarak görüyor  ve “Tecrübelerime dayanarak söylüyorum, bu başkanlık sistemi demokratik değildir. Bu bir maceradır. Bu, Afrika sistemi bir başkanlık sistemidir, Habeşistan modelidir. Buna benzer model sadece Habeşistan’da ve Afrika’nın bazı küçük devletlerinde var. O nedenle tutulması zor. Cumhuriyeti savunan, cumhuriyeti kuran ve cumhuriyeti yaşatan herkesin bu rejime karşı elinden gelen gayreti göstermesi gerekiyor” diyor. 

Hani şu 28 Şubat’ın 5’li çetesi var ya, şu İşveren sendikası ile işçi sendikasını, Türk-İş ile DİSK’i bir araya getiren “üst akıl” bugün de CHP, HDP, İyi Parti, SP ve DP’yi, DYP’yi bir locada buluşturuyor. Aynı aklın bir başka versiyonu, BÇG eli ile 28 Şubat’ta ANASOL-M de, DSP, ANAP ve MHP’yi bir araya getirmişti.

Hep söylüyorum, bunlar her yerde varlar. Media, Mafia, Sermaye, Siyaset, Bürokrasi, STK fark etmiyor. Bunların kadrosunda şeyh de var fahişe de.

Cindoruk’un İnce’ye niye böyle coşku ile destek verdiğini anlamak çok zor değil. İçki de içen, namaz da kılan, zikir halkasına da katılan, Cem evinde Semah’a da kalkan biri bunlar için çok değerli.

Marksist bir örgütün karargahında Amerikan bayrağı dalgalandırıldıktan sonra, her şey mümkün. Bir terör örgütü tetikçisi demokrasinin beşiğinde (!) himaye görüyorsa, Nobel barış ödülü verdiğiniz birini askeri bir darbecinin danışmanı yapıyorsanız, her şey mümkün.

Cindoruk’un İnce desteği, Karamollaoğlu’nun CHP desteğinden çok farklı değil. Bu beraberlikler taraflara fayda sağlamaz. Her ikisinin birlikte kaybetmelerine sebeb olur.

Cindoruk DP’nin Bayar çizgisindeki temsilcisidir. Yani halkın tercih ettiği bir isim değil, “Derin DP”dir. DP’de, CHP’den tevarüs eden CHP misyonunun DP içindeki uzantısıdır. Onun için İnce’yi desteklemesi sürpriz değil. Burada bir “aslına rücu” ya da tencerenin yuvarlanıp, kapağını bulması misali, “İnce’nin yuvarlanıp Cindirok’a kapaklanması” hadisesi sözkonusudur.

Bu buluşma sürpriz değil. Hatırlasanıza, Çatlı’nın arabasında kimler vardı. MHP’li Çatlı, DYP’li Zaza aşiretinden Bucak, sosyalist emniyetçi Kocadağ, manken kız Gonca Us. Peki bu yeni yapıda kimlerin desteği var. CHP’li İnce ile birlikte DYP’li Cindoruk da var. MHP’nin içini boşaltmaya çalışan Meral Akşener, SP’den Temel Karamollaoğlu, dışarıdan destek veren HDP’li Demirtaş.

Bu koronun arkasında aslında tüm gezi bileşenler bulunuyor. Bu seçimlerde 28 Şubat’a geri dönmek isteyenler, 28 Şubat zihniyetine oy verecekler mührü CHP’ye basacak. 15 Temmuz’un rövanşı için, FETÖ’ye sadakatını göstermek isteyenler için adres belli: Akşener’in İyi Partisine gideceksiniz. Türkiye bölünsün istiyorsanız, Türkiye’nin her tarafından hendekler kazılsın, Kandil, Afrin ve Membiç’de PKK, PYD davul çalsın, Akdeniz’e açılan bir PKK koridoru hayali kuranlar, Teröre destek verenler mührü HDP’ye bassın. Ya da Millet İttifakını destekleyeceksiniz. Değilse mecburi istikamet belli: Ülkesi, milleti, bayrağı ile birlikte yaşayacağımız bir devletimiz olsun istiyorsanız Cumhur İttifakına destek vereceksiniz. Karar sizin. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İYİ PARTİLİ İYİ PARTİLİ 7 ay önce
  FETÖ’ye sadakatını göstermek isteyenler için adres belli: Akşener’in İyi Partisine gideceksiniz.palavraya bak palavraya.Ben MHP ye 30 yıl oy verdim de ne oldu.Bahçeli saraylarına saray katan ,bir eli yağda bir eli balda yaşayan,bıldırcın yumurtalar ile beslenen kendi organik gıda yerken halkı GDOlu (Genleri İsrail tarafından oynanmış) ve dışarıdan (,fasulyesi ,buğdayıPirinci bile arjantin den , kanada dan )gelen tarım ürünleri tüketen bir ülkenin CumhurbaşkanıRecep beyin gayri resmi saray sözcüsü oldu.Ve ben Gerçek ülkücülerin artık İYİ partide buluştuğunu biliyorum ve buna inanıyorumBunun dışında Benden olmayan Fetocudur haindir veya vatan hainidir korkutmaları da artık inandırıcı değil,hani Sayın Akşener in konuştuğu meydanlar da bunu gösteriyor (en son Ordu) İYİ parti gümbür gümbür gelecek meclise ve MHP baraj altında kalacaktır inşallah . Ve Koltuk bekası açısından Akp nin MHPden ne farkı var. Yokaslında yok birbirlerinden farkları ama birisi hala Osmanlı bankası !... (diğeri bank ofAmerica) cumhuriyet,hak hukuk ve adaletin tabutuna çivi çakmak isteyenler AKp ye oy verecekler elbette ama biz değil.
 • abdullahabdullah7 ay önce
  Acırsan acınacak hale gelirsin diyen bir liderin peşine takılıp gidiyorsunuz. Fetö ile mücadele için 2004 MGK tavsiye kararı milat kabul edilmeli ve fetö nün siyasi kanadı ortaya çıkarılmalıdır. Ülkemizin birliği, dirliği için muhim mesele budur.
 • Tayyip Tayyip 7 ay önce
  Bu güzelülkenin tüm kafirleri,   FETÖ Chp dhkpc hdp pkkip sp Topunuz gelin yetmeztanrılarınız onları da ğetirinCumhur "un 24 hazi.zaferine enğel olmanızhayel .....Bu RABBİMİZİNemridir . Bekleyin görün bizde bekliyoruz .
 • MehmetMehmet7 ay önce
  (Editörden: Mesajınız alınmıştır.)
 • hamidohamido7 ay önce
  R.T.E nın bu memleketi yönetmek mecburiyeti ve buna ihtiyacıda olmadığını düşünüyorum. Lakin mesele önemli, memleket meselesi olduğu için milletin E rdoğana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET7 ay önce
  Saadete verilen oy CHP ye verilmiştir.O kadar.
 • erdoganerdogan7 ay önce
  cok dogru aslında akape mhp pkk nin hic birbirinden farkı yok
 • SarSar7 ay önce
  Bu adamlar her yerde derken dilipak haklı yorumlarda bile varlar Ama moral bozmak yok RTE nin yaptığı hizmeti görmek istemeyen ABD uşakları gözleri kulakları kalpleri mühürlü laf ta anlamaz söz de dinlemezler TA Kİ CONY LER TONY GELİP IRZLARINA GECENE KADAR
 • BirisiBirisi7 ay önce
  ...Beğenmiyorsan okuma.
 • ramazan koçramazan koç7 ay önce
  hendekleri kiminzamanında kazıldı ...
 • abdullahabdullah7 ay önce
  oylar saadete
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 7 ay önce
  BU YAZIDA ANLAYANA ÇOK ŞEY VAR AMA MİLLET SAFINI BELİRLEMİŞ, KİMSENİN BEN NERDE HATA YAPTIM DEDİĞİ DE YOK. SUÇLU HEP BİZDEN BAŞKASI. SN DİLİPAK İN ANLATTIĞI VE BUGÜN DÜŞMEMİZİ İSTEMEDİĞİ TUZAKLAR GEÇMİŞTE KALDI DİYE DÜŞÜNÜYORSUNUZ MUHTEMELEN, BİZİ KİMSE OYUNU GETİREMEZ DİYORSUNUZ BESBELLİ,AMA YİNE DÜŞTÜK OYUNLARINA VE BU KAFAYLA HEP DÜŞECEĞİZ. EĞER DÜŞMESEYDİK BUGÜN SÖZÜ EDİLEN İTTİFAK ŞÖYLE OLURDU %70 % 30.DENGESİ BUYDU AMA BİR ŞEKİLDE BİZİ TUZAĞA DÜŞÜRMEYİ NE YAPIP EDİP BAŞARIYORLAR. BU DAVA HIRSIZIN, ARSIZIN,DİKTATÖRÜN, DEMOKRASİNİN, EGEMENLİĞİN VS TEFERRUATLARI İLE UĞRAŞA DURUN, 30/ 40 SENE SONRA TORUNLARIMIZ ABDÜLHAMİT 2 / DİRİLİŞ 2 DİZİLERİYLE AVUNUR TIPKI BUGÜN BİZİM YAPTIĞIMIZ GİBİ.
 • ElifElif7 ay önce
  Hepiniz saadetin günahında boğulun..dünya anladı erdoğanı bir tek bu miilet anlamadı..eğer bu millette kafa varsa ben kafamı kesecem..sizler zaten erdoğanı haketmiyorsunuz
 • LütfiLütfi7 ay önce
  TESPİTLER ANALİZLER DOĞRU.DEVLET MEKANIZMASI İÇİNDE ÇALIŞAN SAMİMİ MÜSLÜMANLAR O GÜNLERDE ÇOK ÇEKTİ.Köyünde şehrinde kendi işinde olanlar İslami yaşama baskılarından çok etkilenmediler.Şimdi öyle CUMHUR İTTİFAKI SANDIKLARINI reylerimizle patlatalım ki takiyeittifakını T I S dağıtalım inşallah.
 • Ser'seriSer'seri7 ay önce
  Sevgili okurlar iş belge ve gerçeklerle konuşmaksa Erdoğan'ın lehine yüzde 70 çıkar, yok ihtimaller ve niyet okumada yine Erdoğan'ın lehine yüzde 51 olur. Ak partiyi destekleyenler den halk için olanların yüzdesi 15 civarındadır muhalefet cephesinde ise bu oran yüzde 5 dir. Salt çıkar için verdiğiniz kararlarla Erdoğan düşmanı olduğunuz belli o yüzden neden büyük konuşarak kendinizi zavallı gösteriyorsunuz. Düşünceleriniz çok sığ, millet edebiyatı yapmayın boşu boşuna. Akparti için deki dünyalıkcilar varın sizde yiyiniz içiniz ama halk için muhalefet yapanlardan hiç bir kiymetiniz yok.. velhasıl içinde doğru yolu bulma kaygısı olanlar içiniz rahat bir şekilde Erdoğan i ve akparti yi destekleyebilir siniz. Zira görünen köy kılavuz istemez
 • rasim aygünrasim aygün7 ay önce
  anayasada partiler demokratik hayatın unsurlarıdır der.amaçları ayrı fikirleri tartışarak vede halk oyu ile iktidara gelerek ülkeyi kalkındırmak,daha ileri seviyeye getirmek için tartışma zemini yaratırlar.tartışmak,eleştirmek doğaldır.tartışırken daima milli duyguya göre kendilerini ayarlarlar.millilik partiler üstü kavramdır.bugün bu tamamen değişmiş görünüyor.muhalefet yabancı emellerin istediği doğrultuda,hava alanı kurulmasın,köprü yapılmasın,teröre savaş açılmasın demeçleri veriyor.atatürkün dediği müstevlilerle kol kola.böyle bir şey görmedim.bunları dinlerker acaba türkiye başka ülkenin mahallesimi sorusu aklıma takılıyor.çok kötü tartışma zemini.milletimizin onayını almak lazım yedi düvelin değil.muhalefet sürekli yıkmaktan bahsediyor,yapma yok.hazin bir durum var.oylarımızı atarken ülkemizi düşünmeliyiz kararımızı kinle,nefretle değil türkiye nin geleceği yarını düşünülmeli,kendimize oy veriyoruz.selamlar.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa7 ay önce
  Sayın Abdurrahman bey, Ak Parti hangi akıl ile listesine 130 yakın kadın aday koydu. Şanlıurfa da 2 kadın ve 2 genç aday bunların hiç karşılığı yok. Şimdi gel de bu listeyi cezalandırma
 • melih53melih537 ay önce
  sayın hocamakp nin bir anda 3600 le memura ve emeklisine muazzam kıyağına karşın mağdur ettiği 6 milyon intibak mağduru işçi emekli ailesi için kılını bile kıpırdatmaması sizce ne manaya geliyor..borsanında bu tarihi inanılmaz çöküşünede herkesin konuştuğu anket yansıması deniyor.akp gidiyor büyük ihtimal .öyle olsaydı böyle tarihi bir çöküş olmazdı..her oyun önemli olduğu böyle zamanda akp nin ısrarlı işçi emekli kesimine intibakı yok sayması çok tuhaf..oda akp gerçekten bitti artık gitmeğe oynuyor yorumu getiriyor..oya ihtiyaç yok..fazla oya demek istiyoruz..bir azınlık dengede tutmaya çalışıyorlar gibi..bıraksalar sanırız akp mhp ittifak.% 38 ler deniyor..son ayarlarla biraz üstüne çıkıyorlar şimdi..ama azınlık oy hedefi için çabaları devam ediyor..10 milyonluk oy veren işçi emekli intibak mağduru kesim somut örnek...
 • ShadowmanShadowman7 ay önce
  Verdiginiz her oy Saadete Islama atilmis bir kursun...
 • dokuzuncuköydokuzuncuköy7 ay önce
  Ülkesi, milleti, bayrağı ile birlikte yaşayacağımız bir devletimiz olsun istiyoruz, bu yüzden Millet İttifakı diyoruz.
 • OnurOnur7 ay önce
  ... oylar saadete
 • ŞahinŞahin7 ay önce
  Alkan ismiyle yazılan....  senin gibi Kızılcık Kripto fetocu olmak lazım için de dolu Sizinkiler İnşallah ikiniz de gebereceksiniz
 • ŞahinŞahin7 ay önce
  Alkan ismi ile yorum yapan Kızıl kanlı kızılcık Rabia Hanım neresi Böylece kamaştırıcı işte siz kampanyası buldunuz Çünkü siz 70 üçten beri aşıktınız CHP'ye aynı yerde buluşuruz iftiracı Müfteri iyiler 50 sene milleti kandırıp Cihat dedikten sonra cihattan anladığınız CHP miydi sizin
 • ŞahinŞahin7 ay önce
  Cengiz isimli şahıs Ali Cengiz oyunu oynama dedikodu değil Türkiye'nin direksiyonu ne tarafa kurulmak isteniyor dedikoducu Sizsiniz Türkiye gerçeği mi dedikoduya kurban etmeyin
 • YeniceriYeniceri7 ay önce
  S,a muhterem hocam yine yeniden bomboş alakasız bir yazi.Meydanlari bizde goruyoruz.Ne demek bu.Artik emekli ol hocam.Ellerinde kafanda yorulmuş.Gunahada girmemiş olursun daha fazla.Biz sizi vicdanlı ,sağ duyu sahibi,adil biri diye bilirdik.Lakin TAKİYYECİNİN PİRİ çıktınız.Alkah ıslah eyleye.Siz böyle iseniz kol kanat gerip destekleyip savunduklarinizdan RABBİM MİLLETİMİZİ,MEMLEKETİMİZİ KORUSUN.AMİN,AMİN,AMİN
 • maraşlımaraşlı7 ay önce
  Habille kabil misali , bir tarafta mason ittihat ve terakki ile başlayan chp ile devam eden zulüm hareketi , bir tarafta 2.abdulhamit han ve ekolü , tarafını seç , bir tarafta müslüman anadolu hareketi , diğer karşı tarafta müslüman kılıklı gayrimüslim hareketi , bu dava kıyamete kadar devam edecek ,safını iyi belirle çünkü sonunda cennet ve cehennem var. Selametle
 • MardinliMardinli7 ay önce
  Sayın dilipak hocam Allah razı olsun dilinize yüreğinize sağlık.Türkiyenin daha dogrusu partilerin durumları ne mal oldukları açık açık anlattınız.Ben şahsen diyorum dünyada türkiye muhalefet partilerinden kötü muhalefet yoktur.Tabiki muhalefet olacak ve olmalıdır.Ama millet devlet düşmanı olmiyacak muhalefet partiler zihniyetleri aynıdır yeterki erdoğan kazanmasın kazanmazsa kim sevinecek ABD AB devletleri siyonist rejimi pkk feto sevinecek.Kazanırsa kim sevinecek ümmet millet mazlumlar sevinecek.Milete düşen ümmeti mazlumları sevindirmek düşer ve inşaallah erdoğan kazanacak kazandığı zaman kim sevinecek ümmet millet mazlumlar sevinecek.Allah CC bizi bütün ümmeti sevindirsin amin selam ve dua ile
 • Veli Veli 7 ay önce
  Ne CHP nin nede İnönü nün çok partili sisteme geçmesinin demokrasi vs ile alakası yoktur.... chp ninAdnan Menderes ve ekibini ayırıp tuzağa düşürüp yok etme operasyonudur,,, chp aynı taktiğini bir başka versiyonunu hadep yani kürt partisi üzerinde de denemiş, radikal kürtler vasıtası ile Kürt seçmeni terörize etmiştir.
 • erhanerhan7 ay önce
  bakın bu seçimin ne kadar önemli olduğunu yazmışsınız. O halde başka konularla ilgili yazmalarışimdilik ertelemek gerek
 • ShadowmanShadowman7 ay önce
  Son gunlerde okudugum en güzel yazi. Türk siyasi tarihi ama gerçek. Müslüman bir sokuldugu delikten bir daha sokulmamali... Aç kargalar sokakta leş bekler İslamdan ; Gecmisin islam katilleri günün cici çocuklari olmuş... BIRYIGIT der ki: Dik durun, kendi görüşunuzden taviz verip kukla olmayin dik durun dik...
 • alkanalkan7 ay önce
  kendi çıkarları için kanun çıkaran kendi koydukları ve kendilerinin yaptıgı ittifakı ülkesi milleti bayragı ile birlikte yaşayacagımız birdevletimiz olsun istiyorsanız demek ahlaksızlık silikleşmek ve milleti kamp lara bölmek pkk ve fetöye eşdeğer bir davranıştır.akpve kişileri devlet le özleştirmek onlar olmasa devlet yıkılır noktasına getirmek bu devlete en büyük ihanettir.fetönün siyasi ayagı araştırılmasını red eden ve fetönün ziyaretinde bulunanlardan beş tanesi şu anda millet vekili adayı ise erdoganın deyimiyle fetönün ibadet ayagını temsil eden ler içerde fetönün ticared ve ihanet ayagı yakaçtı yada da dışarda hayat sürüyorlar.fetöde çaycılık yapandahi tutuklanır ken 12 sene birlikte hareketeden ler devletin tüm imkanlarını fetöye peşkeş çekenler hata yaptık fetö bizim zamanımızda palazlandı diyenler Allah beni afetsindiyerek akı pak olması vatanseverlik ülke bayrak severlik olrak kabul edeceksin ülke nufusunun yarısını vatan haini ilan ederek rant eldeedeceksin veya eldeki rant kaybolmamsı için kaplaştırma kutuplaş tırmalarla ülkeiyi bölünme eşiğine getirmekten çekinmeyeceksin.hadi ordan yahudi uşagı.dilipak bu ve benzeri yazı ve desteklerinle yahudiye hizmetkarlıkedersin.
 • şuurluşuurlu7 ay önce
  baraj maraj yok oylar saadete
 • Vatan TuranVatan Turan7 ay önce
  Vatanseverler Millet ittifakına.Para, ABD-İsrail, PKK ve FETÖ severler Cumhur ittifakına. Geçmiş 15 yılda çok net görülüyor.
 • KjKj7 ay önce
  Chp evrildikce evrildi vatan hainleri partide doldu neden chp olmamali ahmaga anlatir gibi anlatalim1. iran ile turkiye savasir ise iran in yaninda yer alirim diyen var.2.terorist cenazelerine katilan var.aglayan var.3.milli silahlarimizi uretmiyelim diyen var.4.chp li belediyeler berbat bir kismi rusvete bulasmis.5.cumhurbaskani adayi araba uretmiyelim yapilanlari yikicam diyor.6.fetoyu ve pkk yi acikca kinamiyorlar.7.ozgurluk insan haklari anayasa mahkemesi ve ataturk arkasinda her turlu firildagi ceviriyorlar.8.elle tutulur hic bir seyleri kalmadi chp yi öldurduler.9.seviyesiz tutarsiz yalan iftira partisi oldu
 • ÖmerÖmer7 ay önce
  Artık kimse yorumyapmak istemiyor.Cevap veren yok.Hic kimse inanmıyor.Herkes dünya için.Dalarlar camiye unuturlar Bakiyi.
 • VeliVeli7 ay önce
  Marksist bir örgütün karargahında Amerikan bayrağı dalgalandırıldıktan sonra, her şey mümkün. Bir terör örgütü tetikçisi demokrasinin beşiğinde (!) himaye görüyorsa, Nobel barış ödülü verdiğiniz birini askeri bir darbecinin danışmanı yapıyorsanız, her şey mümkün.Cindoruk’un İnce desteği, Karamollaoğlu’nun CHP desteğinden çok farklı değil. Bu beraberlikler taraflara fayda sağlamaz. Her ikisinin birlikte kaybetmelerine sebeb olur.
 • CengizCengiz7 ay önce
  Dedikoduya kaldi ise cumhur ittifaki yazarin belirtigi gibi isler iyiiii ))))))))
 • AliAli7 ay önce
  Peki; Allah,emaneti ehline ver diyor ehlimde mi,yandaşda mı?Allah, adaletle hükmedin diyor.Hz.Ali(ra)doğruyu insanların ölçüsüyle değil insanları doğrunun ölçüsüyle tanıyın diyor.???!!!

Günün Özeti