Neo Christianity Army

16 Mart 2019 Cumartesi

Yeni Zelanda’nın Hagley Park bölgesinde “Christchurch ilçesi”ndeki iki camiye silahlı saldırı düzenlendi ve 50’den fazla Müslüman Cuma namazında hayatını kaybetti.. Saldırganlar saldırı öncesi sosyal medyadan paylaştıkları sözde manifestoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’ye yönelik tehditler savurdu. El Nur Camii’ne yönelik saldırı sırasında camide 200 kişi bulunuyordu. Saldırgan internette yayınladığı manifestosunda; Erdoğan’ı “Halkımızın en kadim düşmanı olan Türklerin lideri” olarak anıyor ve öldürülmesi çağrısında bulunuyor. Terörist Brenton Tarrant yayınladığı bildiride, “Boğaz’ın doğu tarafında barış içinde yaşayabilirsiniz. Fakat Avrupa topraklarında, Boğaz’ın batısındaki herhangi bir yerde yaşayamazsınız. Sizi öldürür ve topraklarımızdan süreriz.‘Kostantinopolis’e gelecek ve bütün camiler ile minareleri yıkacağız. Ayasofya’yı minarelerden kurtaracağız. İstanbul bir kez daha Hristiyan toprağı olacak” ifadelerini kullanıyor. Gözaltına alınanların sayısı biri kadın 4’kişi. Gözaltına alınan saldırganların araçlarında çok sayıda patlayıcı ele geçirildi ve Yeni Zelandapolisi, ülkedeki tüm camilere muhtemel yeni saldırı endişesi ile ve güvenlik gerekçesi ile kapılarını kapatması uyarısında bulundu.

Yeni Zelanda Başbakanı, anti kapitalist çıkışları ile tanınan İşçi Partili Jacinda Kate Laurell Ardern 2 ayrı camiye yapılan saldırıya ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu! 10 kişinin Linwood Camii’nde, 30 kişinin de El Nur Camii’nde öldüğünü belirten Ardern, 20’si ağır 48 kişinin de yaralandığını açıkladı. Başbakan Ardern’in yaptığı açıklamada, saldırganların Hristiyan bir kişi olduğunu söyledi. Ardern ayrıca katliamı yapanın, saldırıya ait görüntüleri paylaşan, 70 sayfalık bildirisini yayınladığı sosyal media hesabının kapatıldığını söyledi ve ‘Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri. Bu saldırı, eşi görülmemiş bir şiddet eylemi› dedi. Bu olay, tam da Çanakkale’de Anzak ayini için bir aydan az bir zaman kala, Çanakkale savaşının yıldönümünün hemen öncesinde yaşandı. 

Avrupa Parlamentosunun Türkiye raportörü Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından kaleme alınan karar tasarısı oylanarak kabul edildi ve Türkiye’nin AB üyeliğinin dondurulması çağrısı yapıldı. Kati Piri, Macar asıllı Hollandalı bir siyasetçi. Temmuz 2014’ten bu yana Hollanda’yı temsilen İşçi Partisi’nin Avrupa Parlamentosu üyesidir. Bu da bir başka İşçi Partili. İsrail İşçi Partisi Genel başkanı Avi Gabbay yerleşimcilerin ve yerleşim politikasının, ‘Siyonizmin güzel yüzü’nü temsil ettiğini söyledi. Irkçı İsrail İşçi Partisi genel başkanı ayrıca yakın zamanda BAE’ye gizli bir ziyaret gerçekleştirdi. Eşzamanlı olarak, İsrail güvenlik güçlerinin Mescidi Aksa’ya müdahalesinin hemen öncesinde İsrail istihbaratı MOSSAD’ın başkanı Yossi Cohen’in de Mısır ve BAE ve Suudi Arabistan’ı ziyaret etmesi dikkatlerden kaçmamıştı.

Türkiye ve İslam coğrafyası, yeni bir Siyonist Haçlı ittifakının tehdidi altında. İsrail Lübnan’dan Hizbullah ve diğer Müslüman unsurları tasfiye ederek, Falanjistlerle birlikte orada bir Hristiyan devlet oluşturma gayretinde. Suriye’yi ise Lazkiye, Cebeli Dürz, Kuzey Suriye, Güney Suriye olarak bölüp,  Ortada Lübnan’ın kantonu olarak küçük bir Hristiyan bölge, Kürdistan içinde Süryani ve Ezdi kantonları oluşturma gayretindeler. Birleşik bir Suriye devleti. Suriye Federasyonu planı sözkonusu. Mısır ordusundan asker alıp, Suudi ve BAE parası ile kurulacak ordunun içine SDG’yi gömecekler. Suriye Demokratik Güçleri içinde hep PYD, yani Kürt unsurlar öne çıkarılıyor. Oysa SDG’nin içinde gizli bir “Haçlı askeri gücü” var. Suriye, Lübnan ve Irak Hristiyanları yanında, Afrika, Avrupa, Asya ve Latin Amerika’dan devşirilen Hristiyan unsurlar da bu yapının içinde gizli. Brüksel’de CHRİSTİANİTY ARMY ile sağlanan mutabakat çerçevesinde ABD, İngiliz, Alman, Fransız,Hollandalı, Belçikalı ve Avustralyalı Hristiyan unsurlar da buraya yönlendiriliyor ve bu unsurlara çok yönlü destek sağlanıyor. Yani PYD ile perdelenen, Selahaddin’in çocuklarının gerisinde planlanan bir haçlı ittifakı var. Bu son olay dilerim bu anlamda arkası gelecek bir işaret fişeği olmaz!

Bu plan gerçekleşirse, Türkiye, Rusya ve İran’a “bölgeden çık” denilecek. Çünkü Arap barış gücü var. ABD ve İsrail bu planın iki ana sponsoru. İngiltere ve Fransa da Sycos-Picot deklarasyonu çerçevesinde garantör ülke olarak orada yer alacak. Bütün bunlar, Haçlı koruması altında, Kudüs’ün İsrail’e başkent olarak kabul edilmesinin ardından Mescidi Aksa’nın yıkılarak, Büyük İsrail’e giden yolda son adım olan ve gerekirse uğrunda Tanrıyı kıyamete zorlayacakları, Meşiah’ın gelişi için Süleyman Mabedinin inşası için son adımı da atmış olacaklar.

Tabii bizim can evimizden vurulmamız gerekiyor ki, Mescidi Aksa ile ilgilenemeyelim. Zaten bize Mukaddes Tur-u sina ve Mukaddes Tuva’yı unutturdular nerede ise. İran-Suudi Arabistan arasında bir füze savaşı için taraflar silahlarla donatıldı ve sürekli kışkırtılıyor. Artık bir Mehdinin de çıkma zamanı(!). ABD elini çabuk tutup bir “Amerikano Mehdi”yi de piyasaya sürerse şaşmamak gerek. İran’ın beklediği Mehdinin ardından bir de Sünni Mehdi! Mehdiler savaşına hazır olun o zaman!? Sahi bütün bunlara hazır mıyız? Bugünkü Tevrat’ta şöyle bir bölüm var: (Yeremye Bab 4, Paragraf 3) “Kuzeyden üzerinize büyük bela ve katliam getireceğim. İşte aslan sık ormanından çıktı. Ve milletleri helak eden (cengâver) yola düştü; şehirlerin harap olsun.” Bu Kuzeydeki ülke ya da halk kim! O Tevrat’ın Nuh (AS) ile ilgili bölümünde Samîler Yafesoğulları konusunda uyarılırlar.

Yair Netanyahu saldırıdan önce, babasının bir mesajını RT etti. O mesaj şöyle idi: “(Türklere) İstanbul’un “Konstantinopolis” adında bir şehir olduğunu hatırlatacağım! Bizans İmparatorluğu’nun başkenti ve Ortodoks Hıristiyanlığın merkezi. Orası Türk işgalinde, bin yıldan daha uzun bir süredir! Yair devam ediyor “Onlara ayrıca Soykırım Türkiyesi’nin Rumlara, Asurlara (Süryanilere) ve Ermenilere karşı yaptıklarını hatırlatacağım! Etnik olarak tüm Hristiyanları Küçük Asyadan temizlediler.” 13.3.2019 16.58… Yani Yeni Zelanda saldırısından 2 gün önce! Sizce azmettirici kim olabilir!

Bu Neo Naziler, bu Siyonistler ya da Yeni Haçlıların İslam’a ve Müslümanlara karşı öfkeleri artık ağızlarından taşıyor. Bunların içimizdeki uzantıları kimler dersiniz. FETÖ ya da BÇG’liler neyin nesi idi, ya da PKK ve onun uzantıları, işbirlikçileri. Gezicilerin arkasında kimler vardı. AK Partiyi kuşatmaya çalışanlar kimler? Sahi nereye gidiyoruz? İçimizdeki ağaç kurtlarından yakamızı ne zaman kurtaracağız. Bu gençleri, aileyi, gıdayı, sağlığı, iktisadi hayatımızı ipotek altına almaya çalışan, STK ve Mediayı işgal ederek boğmaya çalışan bu tufeyli takımı nasıl bu kadar cür’etkar olabiliyor.

Gafiller, bazan hainlerden daha tehlikeli olabiliyor. Aman dikkat! Aman dikkat!

İslam dünyasının ve ümmetini ister Necip Fazıl’dan dinleyin, ister Akif’ten. Dün ve bugün. Buyurun Necip Fazıl’dan “Aman efendim, aman!”:  “Galiba Âhir Zaman! - Manzarası yurdumun,- Tufan gününden yaman! / Göz görmez aydınlıkta; - Asümanedek duman.- Yer dumanmış ne çıkar,- Duman dolu âsüman. / Türk evi delik deşik; Yıkık dökük hânüman./ Duraksız itiş kakış;- Süresiz karman-çorman./ Anne çocuk doğurur,- Köpek soyundan azman./ Beyinler zıpzıp kadar,- Mideler koskocaman./ Aziz fikir buğdayı,- Katıra mahsus saman./ Boş lâf, hep dalga dalga; - Uçsuz bucaksız umman./ Hayvanlık orkestrası:- Eşek, birinci keman./ Orman keleş, nebat kel; -
Nebat adamlar orman./ Midelerde ihracat,- Günde beş milyon batman./ Milli servet matbaa,- Bilmem kaç milyar harman./ Yangın evinde satranç; - Plân, reform ve uzman./ Tam bir buçuk asırdır, Maymunlardan eleman./ Bizdeki hale nispet- Maymun taklitten pişman./ Hangi yol Türke uygun,- Hangi parti tercüman? / Çıkamaz meydanlara; - Camide mahpus iman! / Silah küfrün belinde,-
Küfrün elinde, ferman./ Cehle sorarsan ilim; - Zehre sorarsan, derman./ Rahmet, meçhul kelime; - Bilinmez isim, Rahmân./ Kutsal kitaptır fuhuş; - Ahlâk, okunmaz roman./ Tarih, kontra gerçeğe; - Hürriyet hakka düşman./ Millete kasdedenin- İsmi milli kahraman./ Yere batsın bu dünya,- Bu dünyadan hayr uman! / Genç adam, at yorganı! - Sana haram, uyuman! - Aman, efendim aman! - Efendim, aman, aman!” Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • BirolBirol6 ay önce
  Sayın Abdülkadir sadece abdesti yazmışsın.Namazın farzları ile ilgili ayetler nerede ben onları istiyorum.Araştırdim bulamadım.
 • HiraHira6 ay önce
  Son yazdığım yorumu beğenmedim keşke silinse.... Neyse umarım kimseyi kırmamışımdır. Ben de patavatsız olabiliyorum bazen. Seçim önemlidir herhal ama benim gözümde iman meseleleri daha önemlidir. İslamı yaşayın yaşatın gerisi önemli değil.
 • HiraHira6 ay önce
  Sıla sadece Kuran diyen çok büyük bir topluluk var. Hem Abdülkadir rumuzlu yorumcu ben ona yazmasam da o yorum yapıyor dikkat etmedin mi? Ben de düşüncelerimi yazdım. Daha önce de dediğim gibi diğer kutsal kitapları da okudum içlerindeki tutarsızlıklar olsun üslubu olsun anladım neden diğer dinler kabul görmeyecek. Merak etme insanların görüşleri iki yorum okumakla değişmez. Bunu anlaman lazım bu platformda. Herkes kendi yolunda.
 • Sıla Sıla 6 ay önce
  Hira........ burada insanlara cevap yazarken 1000 düşün, 1 yaz lütfen..... Bak adam hem kendininhem de bizlerin ayağını kaydırmaya çalışıyor ve sen de buna sebep oluyorsun...................... ...BıraKk..................... Bak bir cevap vermeseydin o kişiye bu kadar zırvalamayacaktı... Şimdi artık herkes kendi işine inşallah. Sohbetinizden ERROR verecem haa.
 • HiraHira6 ay önce
  Son olarak Abdülkadir sakın Kuran'a önem vermediğimi de düşünme. Eğer Kuran'da Rabbimizin buyurduğu sakın kafirleri dost edinmeyin ile ilgili ayetler anlaşılsaydı İngiltere ve Amerika ile müttefik olmazdı müslümanlar. Onların kendilerine dost olmayacaklarını bilirlerdi. Ayrıca Beyyine Suresi ehli kitabın cennete giremeyeceğini iman etmek için İslam olmak gerektiğini anlatıyor. Bu Sure tam anlamıyla anlaşılsaydı dinler arası diyalog zımbırtısını savunan ya da günümüzde hepsi Allah'ın dini diyerek Hristiyan olan ülkemin insanı var olmazlardı. Arapça da öğreniyorum kendi başıma kısmetse. Biraz çok kuralı var ama halledecez artık tekrar ettikçe.
 • HiraHira6 ay önce
  Abdülkadir değerlendirmeyi elbette Allah yapacak. Peygamber efendimizin istediği herkesi cennete koyabilme izni yok eğer olsaydı peygamberimiz çok sevdiği amcasını cennete koyardı. Aynı şekilde şeytan da Allah'ın hidayet verdiği kimseyi saptıramaz. Peygamberimizin Kuran'a ekleme yapması da olası değil. Bunları yazdığım yazıdan nasıl çıkardın kardeşim? Neyse ben de yazımı sonlandırayım. Kuran'dan uzaklaşıldığı doğru. Okuyan az okusa bile feyiz alan da az. Ama şu kadarını söyleyeyim bizler Kuran'ı sahabe dönemindeki çocuklar kadar bile bilmiyoruz. Bilsek bu halde olmazdık. Belki bir gün......
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Hira kardeşim ben cehennemlik yapmıyorum bunu Kur'anda Allah diyor.Allah Resulüne hitaben eğer sen bu Kur'ana bir kelime ekleseydin seni şah damarından koparıp atardık ve sana hiç bir kimse de yardım edemezdi diyor.Yani KUR'ANDA BİR ALLAHIN BİR MÜSLÜMANDAN İSTEDİĞİ HER ŞEY VAR.VE DEĞERLENDİRMEYİ ALLAH YAPACAK RESULÜ DEĞİL.Hatta resul bir ayette ( Ahkaf 9 ) ben banada size de ne yapılacağını bilmiyorum diyor.Hatta bunu ona Allah dedirtiyor.Yani sen bir düşün bu ayet gereği bildiğin hadisleri kendisine ne yapılacağını bilmeyen bir resul nasıl oluyor da ümmetini cennete koyabiliyor.Bu ayete göre hadislerin çok büyük bir kısmının zaten uydurma olduğu anlaşılıyor.Daha ne diyeyim.
 • HiraHira6 ay önce
  Abdülkadir farzları müslümanlar olarak yapmak zorundayız. Sünnete gelince peygamberimizin sünnetine uyan müslüman peygambere uyduğu için artı sevap kazanır. Yahudiler bir gün peygamberimizin yanına gelmişler ve böbürlenerek biz Allah'ın sevdikleriyiz demişler. Allah ise Kuran'da kendisine olan sevgiyi peygamberine uymaya bağlamıştır. De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.(Ali İmran Suresi 31. Ayet Meali.) Dine sonradan sokulan bidatlar yasak bunu kimse inkar edemez ama şöyle bir hadis de var. "Kim benim adıma hadis uydurursa cehennemdeki yerine hazırlansın." Sen bütün hadislere uydurma diyerek onları aktaran herkesi huzurumuzda cehennemlik ilan ediyorsun. Böyle yapma lütfen. Eğer peygamberlerin görevi olmasa Allah gökten direk kitap göndermeyi de bilirdi. Ama peygamberimiz ile Kuran hayata geçirilmiş oldu. Bu arada teyemmüm çöl şartlarında müslüman Araplara Rabbimizden ihsan olarak kolaylık olarak indirildi. Onun dışında haniflerin Hz. İbrahim dinine inanan arapların namaz ve hacca aşina olduğunu biliyorum.Not: Alim değilim. İlahiyat da okumadım ama çok araştırır incelerim. Umarım faydam olmuştur.
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Sayın Birol alaycı cevapların bir müslümana yakışmaz.Şimdi sana Kur'anda abdest ve namaz la ilgili ayetleri bildireyim .Önce abdest,Kur'anda abdest kelimesi geçmez.Abdest kelimesini iranlı fakihler kullanmışlardır.Ve bizim Türkçeyede Kur'anda abdest kelimesinin okunuşu zor olduğundan farsça olan abdest kelimesi Türkçeye geçmiştir.Kur'anda abdest kelimesinin arapça karşılığı الوضوء vuzuu dur.Bu da Kur'anda geçmez . Kur'anda abdest ne şekilde alınacağı tarif edilir.Kur'anda abdest maide 6 ve nisa 43 de geçmektedir.Ben maide 6 dakinin arapçasını ve mealini buraya yazayım.Ayrıca bu ayette gusul ve teyemmümde var. يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اِذَا قُمْتُمْ اِلَى الصَّلٰوةِ فَاغْسِلُوا وُجُوهَكُمْ وَاَيْدِيَكُمْ اِلَى الْمَرَافِقِ وَامْسَحُوا بِرُؤُ۫سِكُمْ وَاَرْجُلَكُمْ اِلَى الْكَعْبَيْنِۜ وَاِنْ كُنْتُمْ جُنُبًا فَاطَّهَّرُواۜ وَاِنْ كُنْتُمْ مَرْضٰٓى اَوْ عَلٰى سَفَرٍ اَوْ جَٓاءَ اَحَدٌ مِنْكُمْ مِنَ الْغَٓائِطِ اَوْ لٰمَسْتُمُ النِّسَٓاءَ فَلَمْ تَجِدُوا مَٓاءً فَتَيَمَّمُوا صَع۪يدًا طَيِّبًا فَامْسَحُوا بِوُجُوهِكُمْ وَاَيْد۪يكُمْ مِنْهُۜ مَا يُر۪يدُ اللّٰهُ لِيَجْعَلَ عَلَيْكُمْ مِنْ حَرَجٍ وَلٰكِنْ يُر۪يدُ لِيُطَهِّرَكُمْ وَلِيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكُمْ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَEy inanıp güvenenler! Namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklerinize kadar ellerinizi yıkayın. Başınızı ve ayak bileği kemiklerine kadar ayaklarınızı mesh edin[1]. Eğer cünüp olmuşsanız[2] yıkanın. Hasta veya yolcu olur yahut sizden biri ayak yolundan[3] gelir ya da kadınlarınızla birlikte olur da [4] su bulamazsanız, temiz yüzeye (toprağa) yönelin; onunla yüzünüzü ve ellerinizi meshedin. Allah, size güçlük çıkarmak istemez. Onun isteği sizi arındırmak[5] ve size olan nimetini tamamlamaktır. Belki görevlerinizi yerine getirirsiniz.*Görüldüğü gibi abdest önce yüzümüzü sonra ellerimizi dirseklere kadar yıkarız sonra başımızı ve sonra ayaklarımızı topuklarla birlikte mesh ederiz.Yani başı da çıplak ayaklarıda topuklara kadar mesh etmemiz gerekiyor.Uydurma hadislerde bu daha da detaylandırılımış.Ayete göre çıplak ayağa da mesh yapmamız gerekiyor.Hatta isterse kişi ağzına ve burnuna su çekmesi gerekmiyor.Bu isteğe bağlı.Ama İslamdaki temel temizlik gereği zaten ağzını çalkalar burnundaki pislikleri atarsan bu farz değil ama güzel bir davranış olur. Abdestin fazları sırasıyla bunlar. Yok içindeki farzlar yok dışındaki farzlar yok içindeki sünnetler yok dışındaki sünnetler diye bir şey yok.Onlar insan uydurmasıdır.Ve Resulullahın abdestle ilgili hadisleride çoğunluğu ona iftiradır başka insanlar uydurmuşladır. Kur'anda Allahın bir müslümandan istediği her şey yazılıdır.Yazılı olmayanı bir insan ister alim olduğunu iddia etsin ister evliya olduklarını Kur'ana hadis adı altında ekleme yaparlarsa cehennem ateşi onlara dokunacaktır. Birisi Allahın indirdiklerine ekleme yapamaz.Zaten bunu yasaklayan ayette var Kur'anda.
 • AhmetAhmet6 ay önce
  Norveç’te 2011 yılında 77 öğrenciyi öldüren terörist Anders Breivik yapılan yargılamadan sonra sadece 21 yıl hapis cezası aldı. İşte yücelttiginiz batı adaleti?. Şimdi bu katil teröriste de böyle gülünç bir ceza verirler işi kapatırlar.Biz istediğimiz kadar kafamızı kuma gömelim. Teröristin dini bir motivasyonla hareket ettiği ve HAÇLI zihniyeti güttüğü açık. Madem onlar İslam maskesi giydirdikleri maşalara “islami terör” yaftası vuruyor, biz de HAÇLI TERÖRÜ diyebiliriz.Kıyamet alametleri zuhur ediyor ve melhamei kübra yaklaşıyor. Hazır olmalıyız. Haçlı ve Siyonist ittifakı İslam'a karşı.
 • Gezidiliğe lüzum yokGezidiliğe lüzum yok6 ay önce
  Gezi hareketine masumiyet izafe etmek insan aklıyla dalga geçmekle eş anlamlıdır. Velev ki masum olsun, toplu yapılmış hiç bir sokak hareketinin sınırlarını hareketi organize edenler belirleyemez. İçine mutlaka değişik unsurlar girecektir ve sonu halk hareketine varacak veoradan muhalif kanadı ve cunta desteğini alıp sivil darbeye kadar götürecektir. Devlet üzerine düşeni yapmış ve başıbozukların hiyanet hareketini durdurmuştur.
 • haLiLhaLiL6 ay önce
  Bütün hristiyanlar ırkçı değildir ama bütün ırkçılar hristiyandır!
 • sayın herkes isimli yorumcusayın herkes isimli yorumcu6 ay önce
  (Herkes Önce Kendi Olduğu Yere Baksa) isimli YORUMCU, sn Dilipak'a ait olduğunu iddia ettiğiniz , bahsettiğiniz cümleler, eğer tekrardan dikkatli okursanız, tesbit, isbat, ihbar, suçlama, yargılama, anlamında değil, uyarı veya öğüt anlamındadır.Nasihat, kardeşin kardeşe verebeileceği en güzel hediyedir.Yani müslimler için böyledir..Dinimizde , ''din nasihattir '' h.ş. mevcuttur. Siz yorumunuzda, sanki yazar, bu maddeleri, yakinen tesbit etmiş, şahid olmuş, delillendirmiş de, iktidarı suçluyor algısına getirmişsiniz..Ayrıca konuyu, gezi kalkışması ve o olaylarda kullanılan argümanlar ile karşılaştırarak, haddinizi tamamen aşmış bulunmaktasınız.Tarzınız , gezi faillerinden olduğunuz kanaati uyandırmakta.Yeri değiştirilen ağaçları bahane edilerek başlatılmış, daha sonra ,azınlıkların ,fetöcülerin, hdppkk lıların, kalkışmasına döndürülmüş , gezi olayları içine bir şekil, bazı muhalefet, bazı sermaye, iç ve dış yabancı medya, iç ve dış yabancı dernek, iç ve dış terör ürgütleri ve iç ve dış provakatör ajanlarının karışmış olduğu, belgelerle tesbit edilmiş durumdadır.Baştan sona ince ince planlandığı ve uygulamaya konulduğu bugün itibari ile şüphe götürmez durumda olan gezi kalkışması, malumdur ki başarı ile bertaraf edilmiştir. Ucu maniplatif olarak dış odaklara uzanan Gezi kalkışmasının; işleyen demokrasi kanunları dışına çıkarak, halkın seçimle ve çoğunlukla iktidara getirdiği hükümet ve meclisi, sivil darbe anlamında alaşağı etmek amaçlı yapıldığı, bugün itibari ile tamamen aydınlatılmış ve hukuken telin edilmiştir.Halen yasalar çerçevesinde devam eden davalar ile , hukuki karşılıkları tek tek yerine konulmaktadır.Yargılama, başından itibaren türkiye ve dünyaya açık olarak yapılmakta , sonuçları ilan edilmektedir.Şimdi siz, hainleri, (bir takım iddiaları) ''önce görenler '' olarak takdir etmektesiniz. Kalkışma faiilerini, haklı görmeniz ve savunmanız, kanunen sizi sorumlu yapmakta ve sonuçları sizi bağlamaktadır.Yorumunuzun her şekil sonucundan doğacak mesuliyet kabul etmiyoruz.Bilgilerinize.
 • TNCTNC6 ay önce
  fettöcü lerehakettiği ceza verilmeli. kendine acındıran, kılıktan kılığa giren, yalan içinde yalan konuşan fetöcü ler ,ortalıkta fazla dolanıyor.dilleri mutlaka kısaltılacak
 • TRTTRT6 ay önce
  sn yorumcu:gendini zorlama.gendine şeytan gibi acındırma.zorlama yorum yazma! Birçokşeyçok net. Ya pkklısın Ya değilsin, orta yolu yok. Şeyhlere tapma. NSU üyesi ile ŞEYH aynıdır, ikiside üstünlük taslayıp, insanlara keriz muamelesi yapıyor. DİN: ŞEYHden SİGHden PAPAZDAN DEDEden öğrenilmez.
 • Çok-ELÇok-EL6 ay önce
  selamgündem dışı,fakat;önemli.istanbul ve diğer şehirlerde, İMALATİÇİNUYGUNBİNALAR MEKANLARfahişfahiş fahiş fahiş fiyatlı.bu tür mekanları Sahiplerinden alıp fahiş fahişfahiş fahiş fahişfiyatakiralayan EMLAKÇI ADI ALTINDA ÇETE VAR. tek bir çete olduğu izlenimi veriyor. daire kirası ucuz.dükkan kirası ucuz. ofis kirası ucuz. İMALATA UYGUN ALANLAR fahiş fahiş fahiş fiyatlı ve TÜM İSTANBULUN FİYATINI TEK-EL BELİRLİYOR.O TEK-EL KİMDİR BULUNMALI VE ÖLDÜRÜLMELİDİR. kelime yanlış değil. O TEK-EL ..ülmelidir. Üretimi Sabote Eden Kişi o dur.
 • Hira Hira 6 ay önce
  Sıla çok sinirleniyorsun. Gerçekten de keskin sirke küpüne zarar verir. Her şeyi bir kişiye bağlayamazsın. İnsanların dini bilmeme konusunda da birçok faktör var. Diyanet İşlerinin iyi örnek olmaması, gerçek alimlerin az olması, toplumun hala sakız oruç bozar mı da takılması vs. Peki ahir zaman anne babaları çocuklarına İslam adına ne öğretiyor? Söyleyeyim sadece dünyevi geleceklerini düşünüyorlar. Ben bile bütün bilgilerimi kendi çabalarımla Allah'ın izniyle öğrendim. Toplumdan da birkaç örnek İslamda kadının yanında onu koruyacak mahrem (velisi, abisi, kocası, erkek evladı) olmadan uzaklara yolculuk etmesi yasaktır bilirsin ama bakıyorum türbanlı kızlarımız yalnız başına Çin'e bile gidiyor. Hacı amcalarımız oğullarına atanmış tesettürsüz gelin alıyorlar. Hoca çocukları elinde bira sosyal medya paylaşımı yapıyor. Halkımız da bozuldu. Bir yorumcunun dediği bir laf vardı meğer takva fakirlikmiş diye çok doğru tespit. Bize düşen İslam'ı insanlara anlatmak.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 6 ay önce
  Mesela Diyanetbaşta herkeseşu basitsoruyu soruyorum , hadiverincevabını..... Her şeyi biliyorsunuz madem... Bırakın yemeyi yutmayı , sakız çiğnesenizbileORUÇbozulur... Peki HARAMVE RÜŞVET YEMEK ORUCU BOZAR MI... Mademherşeyibiliyorsunuz, hadi tek kelime....
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 6 ay önce
  Eyybeyinli mümin kardeşlerim, KİTABIN NERESİNDE YAZIYOR.... GAVURDAN FAİZE PARAALIN ,DAADAYETMEDİNE VAR NEYOKSAGAVURASATIPSAVIP AVMLER , REZİDANSLAR,SARAYLAR YAPTIRIN....GAVURUNMİLYONLUK ARABALARINABİNİPAVRATGİŞİ, ENİK CÜCÜKGAZA BASINdiye nerede yazıyor... Dış borç 500 milyar dolar... BORÇ ALANEMİR ALIRdiyor büyüklerimiz... ALDIKLARIEMİRNEYİHAVİDİRACABA.... EMİRLERPEŞPEŞE... S 400LERİN İPTALİ , 10EMİRDENBİRİNCİSİMİDİR ACABA....
 • FerhatFerhat6 ay önce
  İnanın burada gereksiz yere bir birleri ile mezhepler üzerinden dinin fıkhı üzerinden muhalefet yapan kardeşlerime üzülüyorum. Aslında böyle bir zamanda mezhepler yada İslam'ın fıkhı üstünden bir tartışma yaratsatarak guruplasmak çok yanlış. Aslinda tek kelime bizim birbirimize kenetlenmemize yetecektir, o kelimede "La ilahe illallah, Muhammeden Resulullah" . Fakat yurdumuz en mahrem bölgelerine kadar işgal edilmiş iken bu tür tartışmalar yaratarakguruplasmak ümmete hiç fayda sağlamıyacaktır. İslam ümmeti tek cemaattir, Zira hepimizin rotası aynı.
 • EmekliEmekli6 ay önce
  İslamdan öncede namaz vardı peygamber efendimizde namaz kılardı müşriklerde namaz kılardı hz ibrahimin kıldığı namazdı müşrikler elleriyle yaptıkları putlar için namazı kılmaktaydılar İslamiyet geldikten sonra Kuranda yaratan ALLAH kıldığınız namazları benim için kılın ayetiyle uyarmıştır vede namaz kılarak putlara kurban sunulurduyüce Allah ve aynı ayette ticaretinizi artıracağım diyerekten kurban kesimini hac görevinde farz kılarak ticaretlerinide artırmıştır
 • Mustafa Mustafa 6 ay önce
  Tevbe (Berâe) Sûresi / 33.Ayet33. O (Allah’tır) ki müşrikler hoşlanmasa da (kemâle ermiş son) dininin, bütün dinlerin üzerinde olduğunu göstermek için Resûlü’nü, hidayet (rehberi Kur’an) ve hak din (İslâm)* ile göndermiştir.1* İslâm, değişikliğe uğramamış ilâhî ve evrensel tek dindir. Önceki dinleri yürürlükten kaldırmıştır.
 • Herkes Önce Kendi Olduğu Yere BaksaHerkes Önce Kendi Olduğu Yere Baksa6 ay önce
  Sayın Dilipak: Hani 9 Mart 2019 günkü yazınızda “Bu giderek Mafyalaşan tipler yollarına devam etmek isterlerse, AK Parti sağlığına geri dönmek istiyorsa, önce sırtındaki bu kan emen kenelerden kurtulması gerek.Özellikle kamusal sorumluluk üstlenenlerin ‘cam ev’de oturmaları gerek. Bunların kamu malını ‘kul hakkı’ olarak görmeleri gerek. ‘Yetim malı’ olarak görmeleri gerek. Yetim malına el uzatanların namazlarının bile kabul edilmeyebileceğini bilmeleri gerek. Haram para ile hayır yapılmayacağını bilmeleri gerek. Helale haram katınca, bunun temiz suya şarap katmaktan farkı olmadığını bilmeleri gerek. Hayır diye yaptıkları şeyin bu anlamda onlara hayrı olmayacaktır. İslam’da necasetten, domuzdan, şaraptan taharet gibi ‘Hades’den de taharet gerekir. Haram para ile yapılan işlerden hayır gelmez.” Diyordunuz ya işte Gezi Eylemcileri sizin bu dediklerinizi sizden 6 yıl önce gördü ve meydanlara çıkıp söyledi.Gezi Eylemcilerine söz söyleyecek olanlar önce ülkemizin düşürüldüğü duruma, soğan patates kuyruklarına, iflaslara, işsizlere, açlara ve kendisine baksın lütfen.
 • Mustafa Mustafa 6 ay önce
  Tevbe (Berâe) Sûresi / 32.Ayet32. (Bütün açık veya gizli kâfir gruplar, her yerde İslâm’a karşı olup) Allah’ın nurunu ağızlarıyla (yani gerek konuşma gerekse plan, program, fikir, sistem, kanun ve felsefeleriyle) söndürmek isterler. Allah ise kâfirler hoşlanmasa da, mutlaka nurunu tamamlamak (ve yüceltmek) ister (tamamlayacaktır da).
 • Herkes Kendi Sapığına Hakim Olsun YeterHerkes Kendi Sapığına Hakim Olsun Yeter6 ay önce
  Yeni Zelanda'da bir tane sapık cani çıktı ama onu hiç destekleyen çıkmadı. Bizde ise yüz binlerce cihatçı sapık cani var. Maraş, Çorum, Madımak, Neva Şalom, Suriye katliamlarında bunlarınne kadar deneyimli ve destekçileri olduğunu gördük. Asıl biz bu belanın nasıl üstesinden geliriz diye düşünüp, çareler üretmezsek geleceğimiz daha da karanlık olacak.
 • RabiaRabia6 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim müslümanlar ancak kardeştir.hucurat süresi 10.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak bu elim vaka olay öyle görünüyor ki müslümanların uyanisina vesile olacak.ehli kitap birbirine saygılı olmalı.biz ecdadimizdan böyle gördük.su anda cumhuriyet diyoruz ve bunu da en iyi şekliyle Cumhur ittifakı sağlıyor.kilicdaroglunun açıklamalari cehaletinin ve mazlumlara zulmünün emarelerini taşıyor.bu zulmü haksızlık.islam barış dinidir.ona cezasını sandıkta vereceğiz inşaallah.sonra nereye kaçacak.sayin Dilipak yerine İmamoğlu mu geçecek fakat oda masum değil.mansur yavaş neden adaylıktan çekilmiyor.daha ne kadar rezil olmayı istiyorlar.hic bir Türk'e yakistimi?gorevini güzel yapan hakimlerin de olması güzel bir şey.Allah sayılarını artırsın.amin.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • SılaSıla6 ay önce
  4 hak mezhep vardır..................Hanefi-ŞAfi-Maliki-Hanbeli.................. HZ.A.Geylani hazretleri ömrünün sonlarına doğru şafii mezhebinden,,,,,,,,,,(sırf maliki cemaati azalmasın diye) MALİKİ mezhebine giriyor ve vefat edene kadar o mezhepte islamı yaşıyor... Hz A. Geylanı çooooooooooooooooooooooook büyük bir zattır. Bir hadis şerifte:"Ümmetimin alimleri, İsrailoğullarının peygamberleri gibidir....................(yani israiloğullarının peygamberlerinin gösterdiği mucizeler, ümmetimin alimlerine de bahşedilmiştir.)..............." buyrulur. Bir çok kerameti vardır hatta ölüleri dahi dirilttiği bir çok kaynakta bulunur. Gavsı AZAM olmasına rağmen asla mezhep kurmamıştır. Nedenini soranlara;" Her şey meydandadır. Yeni bir mezhebe ihtiyaç kalmamıştır" diye nasihatleri vardır... NOKTA.
 • hamidohamido6 ay önce
  HZ. Ömer raİhtiyaçlar çoğalınca önemlisinden başla buyurmuştur. Bu memlekette evvela suç işleyenlerhak ettiği cezayı almadıkça,Eğitim sistemi değişmedikçe ve lslam ülkeleri de birlik ve beraberlikkurmadıkça Ümmeti Muhammet daha çookperişan ve zelil olmaya devam edecektir. Zaman uyanma ve aslına dönme zamanıdır.
 • leventkleventk6 ay önce
  Ak parti kendi kendini kuşatıyor;pahalılığı seyrediyor , önlem almıyor,ücretlerda fahiş tezatlar var , bir uzmannormal bir memurun 2 katı maaş alıyor, yine ünvan sahiplerinin maaşı ciddi oranda fazla,3 600 ek göstergede memurlar arasında ayrım yapıyor,bazılarına vermiyor,devlette israf almış başını gidiyor( makam arabaları,kurumların bedelini devlete ödettikleri tatil beldelerinde yaptığı eğitim toplantıları vb. )kullanılan bir çok temel ihtiyaç maddesindefahiş vergiler,elektriğin yarısıvergi, benzinin yarısı vergi,elektronik eşyalar yineöyle,sonrada kalkıp babaannelere maaş veriyorlar , yanien başta ak parti kendi ayağınakendi sıkıyor...
 • sıla kardeşimsıla kardeşim6 ay önce
  sıla kardeşim merakımı hoş görün , muhterem hoca efendi mezhep imamı sayılmaz demi.küfür edeceğimde kendisine ve spermlerine , bi sorayım önce dedim...durduk yerde kendimizi boğdurmayalım şimdi, şunun şurasında seçime az kala..cevabınızı esirgemeyin lütfen
 • NEW GENERATIONNEW GENERATION6 ay önce
  bana kızanlara sesleniyorum,,, ben aslında fetöcü değilim, beni zorladılar, bana komplo kurdular, buraya yazdığım mesajları bayloock tan atmadım.yani atmış gibi görünüyorum ama, onu ben yokken belki komşu belkide yeğenlerim falan bilmiyorum .vala bila tala ekmek kıran çarpsın.görüntüler de montaj.ben o gece filo komutanlığına sivil kıyafetle gitmedim.oradaki köyde muskacı imam a göbek ve bebek için üflettirmeye gitmiştik.beni uyutmuş askeriüsse götürmüş olabilirler.benim haberim yok.ben ehli müslim karımcaları incitmeyen biriyim aslında.arkadaşlarım hiç akpartili öldüremeden f tipine alındı.bu haksızlık.himmet yasak, insan içine çıkmak yasak, meriçten geçmek yasak, yunana iltica yasak, asıl memleketimize gitmek yasak, biz ne yapcazalla sen.uzun işi , hem uzadı hem tadı kaçtı.hard diskimi yolda düşürdüm büyük ihtimal.flaş içindekileri dedem sokakta bulmuş.arı haritasını da bal üretmekte kullanıyor, yurt dışına bal gönderiyoruz.beni tanıdığını iddia eden itirafçıları ben niye tanımıyorum mademkine.Bu koca senin değilmi, bu çocuklar senin değilmi diyorlar.Ayıp ya.Ben cemaatin ortak malını niye sahipleneyim.Mahrem miş, na mahrem miş, imam mış, bilmem.Tamam ben asyaya para yatırdım ama, afrikaya da yatırdım, hatta çoğunu amerikaya yatırdım.suçmu , memleketin yarısı yatırmış.gizli toplantı falan olmadı bizim evde.Biz ananeme gezmeye gittiydik, bir sürü bilmediğim insanlar evde toplantı yapmış, matlube yemişler.bizde şaştık kaldık.bize hiç bırakmamışlardı.tanısam kim olduklarını nasıl kızardım onlara.evde arayın bakalım hiç efendi hazretlerine ait bir kitap, bir don, bir atlet bulabilecekmisiniz.sanki ben onları topladım , ak partili halamın evine sakladım..ha ha haaa. yalancılar..zalimler...yaşasın cehennem..ben masumum, alla sizi çarpacak..ateş salacak..burada yorum yazanlara da asla şefaat etmicem..amerika bile sizden daha şevkatli bize.ben gidiyorum en kısa zamanda.işalla burası sizede yar olmaz.yiyin birbirinizi.bölünün dörde beşe.harem zıkkım olsun.amen
 • Hakikat Hakikat 6 ay önce
  Bız eğer Rabbimizi tanıyıp kulluğumuzu iyi niyetle ifa edersek Kafirler 'ın planları hep başlarına patlar. Unutmayalım imtihan dünyasindayız. Biz dünyevileşirsek imtihanlarımız daha da ağırlaşır.Çünkü keffaret gerekecek. Musibet hatanın neticesi,mükafatın mukaddimesidir. Vesselâm
 • SılaSıla6 ay önce
  KARDEŞİM dinime küfr edeni boğarım...... Boğamazsam da hiç olmazsa yanımdan kovarım....Bilmediğiniz konularda konuşup adamı dinden imandan etmeyin. Mezhep imamlarının adını ağzına kimse almasın bir daha. NE YEMİN KALIR NE EDEP.....ona göre haa.
 • HiraHira6 ay önce
  Abdülkadir kardeş peygamberimizin ahlakı Hz. Aişe validemizin de dediği gibi Kuran'dı. Peygamberimiz bize (önce ashabına sahabeler de diğer insanlara) İslam'ı nasıl yaşayacağımızı öğretti. Bizim için en iyi örnektir. Her peygamber kendi ümmeti için en iyi örnektir. Sıla'nın da dediği gibi İmam Buhari çok çabalamıştır hadisleri toparlamak için. Ayrıca alimlerimiz şüpheli hadisleri belirtmiştir. Eğer sünneti hiç hesaba katmazsanız yolunuzu kaybedersiniz. Oysa bazı hadisler var ki gerçek olmadığı gerçekten de anlaşılıyor. Arapları aşırı yücelten hadisler ile Arabın Arap olmayana üstünlüğü yoktur hadisini karşılaştırdığımda ikincisinin doğru olduğunu biliyorum. Çünkü Kuran üstünlüğü takvaya bağlamıştır. Böyle işte ifrattan kaçının en iyi yol orta yoldur.
 • BirolBirol6 ay önce
  Sayın Abdülkadir ezbere konuşma lütfen.Yazın bakalım namaz,abdest ayetlerini de biz de o engin bilginizden faydalanalım.Yanlış bildiklerimiz varsa düzeltelim.Bekliyorum.
 • SılaSıla6 ay önce
  Bizi böyle dinsiz, mezhepsiz, ihlassız yetişmemizE sebep olanların ALLAH belasını versin diyeceem ama korkuyorum başımıza bir şey gelsin........O yüzden ALLAH cümlemizi inşallah islah etsinAMİN.
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu6 ay önce
  Sayın yorumcu kardeşlerim burasını maalesef fıkıh kürsüsüne çevirdiniz ve meselenin özünü atlatıyorsunuz. Bütün bünların temelinde SIYONIST şeref....ler vardır boşuna ayrıntıya girip birbirimizi yemeyelim vesselam.
 • SılaSıla6 ay önce
  Çakalların reisi de ancak Çakal olur. Çakalların, aslan bir reisi olması doğru mudur?.... .............................. "Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz: Gelmişiz dünyâya milliyyet nedir öğretmişiz!"Akif doğru söylüyor. Bir zamanlar............... öyleymişiz..............Şimdi geçmişini söven, din büyüklerini ezen bir millet olduk..... Hakkımız,,, müstahakımız.
 • SILA SILA 6 ay önce
  ya SILA,,,, merkebe kitap yüklesen, olmaz ALİM...çok bilmekle olsaydı , kovulmazdı LAİN...artı, sen niye yazmıcam diye yeminler ediyonda, tekrar tekrar hep hep yazıyonkine.nekadar zayıf iradelisin böyle sen ya .müslüman böyle olurmu. oruçda tutamazsın sen inan.sabır yok çünkü. Zayıf iradelilerle ŞEYTANİLER VE CİNLER de çok MUSALLAT olur...Sayende bizde zarar görebiliriz.Bi okuttur üflettir kendine yokmu oralarda ya. yazık ya acıyor insanın içi dayanmıyor ya...
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Sayın Birol , ben yanlış bilgi vermiyorum.Kur'ana bakarsan anlarsın.Namaz denilen Salat Kur'anda nasıl kılınacağı farzları nelerdir belirtilmektedir. Bunlar ayetlerle sabittir.Salatın yani sizin bildiğiniz manada namazın farzları beştir. Bunlar iftitah tekbiri almak,kıyama durmak,rükuya varmak,secde etmek ve kaade yapmak yani oturmaktır. Bu arada Allahın ayetlerini okursun.Namaz hasıl olur. O Cebrail namaz kılmayı Resulullaha öğretmiştir hadisi uydurmadır. Allah nasıl namaz kılınacağını hangi vakitlerde kılınacağını abdestin yani Kur'andaki ifadesiyle tadavvunun , guslün, teyemmümün yerine getirilmesini açık ve net bir şekilde bize bildirmiştir.Yani kısaca bir müslüman için ne gerekliyse o sadece Kur'anda mevcuttur.Yok namazın içindeki farzlar dışındaki farzlar yok bilmem namazın içindeki sünnetler dışındaki sünnetler o imam dediğimiz insanların KuR'andan çoğunluklada uydurma hadislerden alınmışlardır.Allahın Resulü Muhammed bize İslamdan haber vermek bakımından Nebidir Resul yani Allahı temsil etmek bakımından da Resuldür.Yani Allah onu görevlendirmiştir.O da 23 küsur yılda bu görevini yerine getirmiş insanlara veda ederek ve yerinede Kur'anı tavsiye ederek bu dünyadan ayrılmıştır. Allahın dinini muhakkak haber veren ve onu sürerli anlatan birisi olmalıdır.Yoksa insanlar Allahtan dinden nasıl haberdar olacaklar ki olamazlar bu sefer aklınca uydurma tanrılar bulup ona taparlar işte yunan roma mısır sümer böyledir.Onun için Allah her toplumun içinden kendisinden haber vermesi için birisini seçmiştir.Bundan daha doğal bir şey yoktur.Bugün ülkeler bile başka ülkelerde elçiler görevlendirmekte ve o elçiler kendi ülkelerinden haber vermektedir.Durum bundan ibarettir Umarım anlarsın.anlamak için Kur'anın ayetleri üzerinde çokca düşünmen lazımdır.Ben de Kur'anı çok bilen birisi değilim ama ayetler üzerinde çokca düşünüyorum.Diğer benzeşen ayetleri kıyaslıyorum.Kur'anın ayetlerini anlamak için mukayeseli analiz gerektiriyor.Bunda başarılıda olursun başarısız da .Nitekim İmam Ebu Hanifeye atfedilen veciz bir söz vardır.Ben bir konu hakkında fetva verirken bunda isabette kadedebilirim hataya da düşebilirim.Önemli olan Kur'anı anlamaya çalışmaktır.Yoksa anlamadan cüz cüz okumanın insana hiçbir faydası yoktur.Kur'anın ayetlerini anlayıp hayatında uygulayacaksın olay budur.Yaptığın her işte Allah ne der diye düşüneceksin ve ona göre adım atacaksın.
 • SılaSıla6 ay önce
  ŞİMDİKİ iLAHİYATÇILARIN Adını bile bilmediği sadece künyesiyle tanıdığı EBU HANİFEnin binlerce talebesi olup,bunların 40 kadarı müçtehid mertebesine ulaşmış olduğu halde;BİZ ALÇAKLAR; İmamı AZAMIN içtihadlarını kafaMIZA TAKABİLİYORUZ cahil cesaretine bak ...................................................Okumaya vakit bulamadığı kitapları derleyen, toplayan, yazan.....Bir hadis için binlerce km giden İmam BUHARİ......BİZ ALÇAKLARIN tenkitlerinden kurtulamıyor............................................................... 66 yaşında hapis cezası alarak kuyuya atılan ve 15 senelik bu süreçte,.ezberden öğrencilerine30 ciltlik El mebsut isimli fıkıh usulü kitabını yazdıran İMAM SERAHSİYE, sehiv secdesi dahi bilmeyen bizler kafa tutuyor, aklı danışılacak biri olarak görmüyor......................................... ABDULLAH BİN MESUD hadis rivayet ederken ; yüz şekli değiştiği, nefesi kesildiği, titrediği halde....BİZ ALÇAKLAR okuduğumuz hadisleri dahi sorguluyoruz... En sahih hadisleri dahi yargılıyoruz ...................................................İMAM BUHARİ gece uykudan uyanır, lambasını yakar, hatırına gelen faydalı şeyleri yazardı.Hatta bir gecede 20 defa kalktığı olurmuş... BİZ ALÇAKLAR daha sabah namazına bile zar zor kalkarken Yüce imamı tenkit edebiliyoruz....... İMAM MALİKe 40 soru soruluyor....36 tanesine bilmiyorum cevabını verdiği halde BİZ ALÇAKLARın altından kalkamadığı mesele yok.......
 • SılaSıla6 ay önce
  seni anlamayan insanlarla muhatap olmak mı yoksa derdini anlatamamak mı daha üzücü bilemedim ama anlaşılmamak çok fena. İSLAM bize ve zamana uymaya mecbur değildir ama herkes VE HER ZAMAN islama uymak mecburiyetindedir.
 • B CosgunB Cosgun6 ay önce
  Satanist aileler İsrail'i doğurdu .İsrail ailelerinen ayakda galamıyıcağınıgördü .bu gücü amerikaya devretmek isdiyyo .aileler ayakda galamıyıcağını gördü son sığınak Çin i seçdi.aileler Çin üsdünden İsrail Amerika üsdünden yaşamıya çalışıyo.bu bi savaş .çok insan ölücek.lagalibe illallah.selamınan duayınan....
 • engineerengineer6 ay önce
  sn ramazan bal beka sorunu olamayan fani yoktur, seninde benimde, hepimizin beka sorunumuz var,Aşık Şenlik demiş "bu dünyada baki kalan övünsün" akp nin de beka sorunu var, diğer pqrtilerinde beka sorunu var,hani özal hani demirel, kim baki kalmış, dünya baki mi ki fani olan baki olsun, Baki olan Allah cc dür.
 • BirolBirol6 ay önce
  Sayın Abdülkadir,yanlış bilgi vermeyin lütfen.Peygamber efendimiz(S.A.V.) namaz kılmayı Kur'an-ı Kerim'den öğrenmedi.Cebrail Aleyhisselam peygamber efendimiz (S.A.V.)e namaz kılmayı öğretmiştir.Her şey Kur'an'da yazıyorsa, peygambere ne ihtiyaç var o zaman.Peygambere uymadan,müslümanlık olmaz.Bu arada "Peygamber"kelimesi de Farsçadır.
 • SemihSemih6 ay önce
  Ulusal yas ilan edilebilir.tepkiler ölcülü olmalı zaten onların amacı siddet tepkisi ortaya koydurup kendi kamuoyuna saldırganı paklatmak isteyecekler. Birde batıdan gelen sapkın yasalar kaldırılmalı aile ve genclik bu sapkın yasaların etkisi altında daha neyi bekliyor hükümet samimiyet yok .çık laf söyleyecegini onlardan ithal feminist ve sapkın yasaları kaldır ey hükümet bu gaflet bizi allahın azabına yaklaştırıyor.keske bilseniz.
 • Ramazan balRamazan bal6 ay önce
  Sonunda dogru yolu buldun ve beka sorunumuz olduğunu gördün sana da bu yakısır sayın dilipak
 • HiraHira6 ay önce
  Abdülkadir kardeşe Türkler İslamı Araplardan çok İranlılar üzerinden öğrendi bu sebeple ibadet için kullanılan çoğu kelime farsça. Namazın arapçasının salat olduğunu biliyorum. Şirk Allah'ın affetmeyeceği günah olduğu için ben de çok korkuyorum şirke düşmekten. Çünkü Mekkeli müşrikler Lat, Uzza ve Menat'ı kendilerini Allah'a ulaştırma hususunda aracı olarak gördükleri için kurtuluşa eremediler, ahiretlerini mahvettiler. Cehennem azabından Allah'a sığınırız. Sana verdiğim örnekler de sadece Kuran diyenlerin insanların zihnini bulandırmak için söyledikleri birkaç örnekti. Rabbim yardım etsin bizlere ahir zamanın fitnelerinden korusun..... Amin....
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Hira Kardeşime Kuran'ı 8 kere okudum ben namaz sayısı üçmüş, Kurbana gerek yokmuş diyen bir tayfa da var. Ya dediklerinde doğruluk payı var.Ama bir kere düzeltmek gerekiyor Kur'anda namaz diye bir kelime geçmez.Namaz farsilerin yani iranlı fakihlerin uydurmasıdır.Kur'anda namaz Salat kelimesiyle geçer.Ben bunları Kur'andaki ifadeleriyle ele alıyorum.O diyenlerin kendi yorumları ispatını yapmalılar.Kur'anda Salat beş vakit olarak zikredilmektedir. Kurbanla ilgili hala açık olmayan şeyler var. Bunları devamlı düşünmek lazım. Birde Kur'anda beş vakti isim olarak arıyorlar .Yahu Kur'anda öğle namazı diye bir namaz yok.Ben sen anlayasın diye namaz olarak söylüyorum. Kur'anda gündüzün iki vakti gecenin iki vakti bir de gecenin sonunda diye tanımlamalar var beş vakit için yani Kur'anda vakit olarak anılmaktadır. Biz insanlar belli olsun diye öğle sabah ikindi namazı diyoruz.Ama birileri buna hadisde uydurmuş.Öyle bir şey yok .Namaz vakitleri Kur'anda yazıldığı gibidir.Resulullahda namazı Kur'andan öğrenmiştir.İşte Allah bir ayetinde sen daha önce Kitap nedir iman nedir bilmezdin diyor.Yani imanı bilmeyen bir resul namaz kılabilir mi.cinlerle ilgili o insanların kendi yorumudur isteyen inanır istemeyen inanmaz.O yorum o kişiyi bağlar beni bağlamaz.Ha o kişiyide islamdan çıkarmaz.Çünkü Kur'anda derin bilgiye dayanan müteşabih ayetler vardır.ve cinlerle ilgili ayetler müteşabih ayetlerdir.Bazıları cinlerin uzaydan gelen bu dünyadan olmayan diğer insan ırkları olduğunu söylerken bazıları da bunların ateşten yaratılmış görünmeyen varlıklar olduğunu söyler.Süleyman kıssasındaki cinlerin aslında bu dünyadan olmayan gelişmiş insanların zanaatkarlar insanlardan oluştuğunu ve Belkıs ın tahtını göz açıp kapayıncaya kadar getirmediğini sadece çok iyi bir şekilde o tahtın aynısını orada yaptıklarını söyler.Bunların hangisine inanacağın kişiyi bağlar sonunda da Allahın affına sığınırsın.Bu küfür değildir.Yine sen cinnilerin görünmez varlıklar olduğuna inanmaya devam edebilirsin. Kur'anda en önemli bir şey vardır.Allahın affetmediği günah olan ŞİRK.İşte buna çok dikkat etmek gerekir.Şirk i aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.Eğer büyük günahda işlememişsek Allah Şirk koşmadığımız sürece diğer günahları affedebileceğini bize bildirmektedir.Bu cemaate tarikate tasavvufa bağlı olanların alayı şirk koşup durmakta ve buna islam demktedirler.Bunlar tehlikelidir.
 • New generaton'aNew generaton'a6 ay önce
  Sen ne diyon gerçekten anlamıyorum. Trol müsün sen? Bütün konuşmalarını okuyorum hepsi milletle dalga amaçlı. Sen ak partiye oy kaybettirmeye mi çalışıyorsun? Gerçek ak partili partisini savunur. Meczup da Ak partili git yazılarına bak o da sinirleniyor ama sonunda güzel bir şeyler de söyleyebiliyor. Oysa sen Yeni Zelanda olayını bile çaktırmadan kendini Reisin yanında gibi gösterip alttan alta mesaj veriyon millete.
 • kaan guryuvakaan guryuva6 ay önce
  koskoca yazının içinden bunu mu ayıkladın diyeceksiniz ama Allah aşkına FETÖ nün PKK nın yanına yazılacak isimmidir 'geziciler'. Allahınızı severseniz yahu. Yeter kışkırtmayın kendi insanlarımızı birbirlerine.dün yaşanan olayda ise ölenlere Allah'tan rahmet dilemekten başka bişey gelmiyor elden. Çok vahim çok acı. selam ve dua ile.
 • HiraHira6 ay önce
  Abdülkadir kardeşim sadece Kuran diyenlerden baş örtüsünü reddeden, cinleri inkar eden vs çok uç yorum yapanları da biliyorum. Ben senin şu dediklerine katılıyorum. Maalesef dinimizin içi hurafe yığını olmuş. İnsanlar aklı kötü gören, pasif, kimseye faydası olmayan sadece şeyhine bağlanarak cennetin en iyi yerine gideceğini sanan müslümanlara bakıp tüm bunları İslama bağlıyorlar. Oysa İslam okuyun aklınızı kullanın der, NAMAZI kılın BİRLİK/ÜMMET olun der, ZEKAT İLE KAPİTALİZM YOK EDİLEBİLİR. Çünkü zengin ile fakir arasında denge sağlar. Ne zengini mağdur eder ne de fakirin ezilmesine izin verir İslam. Sonra sözde eşitlik ilkesi üzerine kurulmuş KOMİNİZM kadının fıtratına meydan okuyup kadına zulmederken HAC ile tüm müslümanlar zengin/fakir, genç/yaşlı, beyaz/SİYAH..... Allah katında eşit olduğunu anlar ve herkesin gönlü huzurla dolar. Peygamberimizi yok sayamayız kardeşim. Uydurulmuş yığınla hadis var ben de kabul ediyorum ama Kuran'ı 8 kere okudum ben namaz sayısı üçmüş, Kurbana gerek yokmuş diyen bir tayfa da var. Sen onlardan değilsindir ama şunu unutma kardeşim bu yolda aşırıya kaçmak zararlıdır.
 • NEW GENERATIONNEW GENERATION6 ay önce
  hocam, yeni zelanda falan , hepsi tiyatro bunların tiyatro.Ak parti, uzun adam yaptırmıştır, tiyatro bunlar.Bunlara kimse inanmaz.Ayakkabı kutularına koydular türkiyeyi götürdüler, şimdide israil amerika avrupa, dünya hristiyanları budistleri, yahudileri, sanki türklere saldırıyormuş gibi tiyatrolar yapıyorlar.Bizim türkiyedeki yandaş medya ile milleti kandırıyorlar, dünya medyasını da yandaş yaptılar dünyayı kandiriyorlar.Ne filistin ne sudi ne mısır ne cezayir ne ırak suriye de sorun yok aslında.Bunları yapan ak parti uzunu.Algı yapıyorlar, ayakkabı kutularını dolduruyorlar.YPG bize niye saldırsın PKK nın bizle ne ilgisi var, HDP neden erm partisi olsun ki.Hocam bi yazın da kurtulalım artık şu uzundan alla sen.Bak tam seçim üstü yaptı yine yapacağını şeytan deccal uzun, yeni zelandada iki katliam tiyatrosu, bizi etkilemeye çalışıyo..Ama başaramıcak göreceksiniz, mfg nin himmeti hala devam ediyor.mehdinin orduları hizmette sonuna kadar.zulm bitecek.yusuflar çıkacak.dersaneler tekrar açılacak.Cevşenler takılacak.matlubeler yenecek.Marttan sonra bahar ve sonra da yavaş yavaş yaz.Hocam sen de döndün bize geldin kabul ettin artık demi.Bak seni herşekil sarıca arı sürüsü gibi destekleriz işalla.yaz hocam bir insin şu ki, sonrası çorap söküğü gibi gider işalla.( yeni bir dünya istiyoruz , yeni bir dünyaaaa ) bu arada selam sıla cım. selam diğer çocuklar bende geldimm hadi by
 • Sezai DumluSezai Dumlu6 ay önce
  Rabbim İslam alemine akıl versin uykudan uyandırsın kâfirler tek millet olarak birleşiyor ama İslam alemi başsız yeter artık halifelik gelmeli........
 • HiraHira6 ay önce
  Bazı şuursuzlara Kuran masal kitabı gelebilir ama siyonistler Hz. Yusuf kıssası dan yola çıkarak düşmanlarını yenme planları yapıyorlar. Züleyha kısmına girmeyeceğim. Odağımız firavunun rüyası. Hz. Yusuf Allah vergisi yeteneğiyle nasıl yorumlamıştı rüyayı. 7 sene bolluk olacak ardından 7 sene kıtlık. Bolluk yıllarında buğdayı stoklayan Mısır kıtlık yılları gelince dünyanın bir numara gücü oldular. Allah israil oğullarını da Hz. Yusuf vasıtasıyla kurtardı. Günümüze dönelim. İsrail neden hep Ypg gibi maşa terör örgütleri kullanıyor. Çünkü kendilerinde savaşacak yürek yok. Gerek haarp olsun gerek metan gazları küresel ısınma ile yeryüzünde kıtlık oluşsun istiyorlar. Deli gibi tohum stokluyorlar. Savaşarak yenemediklerini açlıkla vurarak yenmek istiyorlar. Abdülkadir yorumunu okudum umarım dediklerin olmaz yoksa dediğin gibi kaos olur bakacaz önümüzdeki günlere dünya nere gidecek???
 • Biz Çok mu Masumuz?Biz Çok mu Masumuz?6 ay önce
  Charlie Hebdo saldırısını en çok öven, buna sevinenler Yeni Zelanda katliamına çok üzülmüş gibi görünüyor ama bir yandan da, “Haçlı Saldırısı” diyerek kışkırtıcılığın alasını yapıyorlar.Ben hiçbir Batılı devlet ve Hristiyan’ın Yeni Zelanda saldırısını övdüğünü, desteklediğini duymadım.Peki, bu nasıl “Haçlı Saldırısı?”
 • hasan h KUZUMhasan h KUZUM6 ay önce
  (hasan h)...resmen kör numarası sağır numarası yapıyor hükümet. demişsinya...güzel tesbit ..ancak bu cümle üzerinde durmak , analiz etmek, altını üstüne getirmek gerek bence...bu doğrultuda muhalefet de resmen, hdp pkk pyd kandil sözcülüğü numarası yapıyor, fetö savunuculuğu numarası yapıyor , abd avrupa vesayetçilği, sevr davetçiliği numarası yapıyor , diye devam etmek gerekir...en iyi tahminim ne biliyormusun, halkı temsil seçilmişlerin, meclisimizin, ablukaya alınmış olması.Liderlerinin önlerine konanı imzalıyor ve izin verilen monologları konuşabiliyor olması..en kötü tahminimi ise buralara yazamam, geçmez çünki.Biz ne kadar koyun bir milletiz arkadaş.dinimizi götürdüler haberimiz olmadı, kültürümüzü medeniyetimizi götürdüler haberimiz olmadı, yetişmiş kadrolarımızı devşirdiler haberimiz olmadı, gençlerimizi coni tarzı klonladılar haberimiz olmadı, muhafaza edecek birşey bırakmadılar haberimiz olmadı.Siz dişe dokunan bir adamın bu memlekette sağ bırakıldığını gördünüzmü.Biçilmedik on yıllık hasat gördünüzmü.Siz kendimize göre anayasa yapmamıza izin verildiğini gördünüzmü.Her silkinme denemesinde, tüm güçleri ile saldırmadıklarını gördünüzmü.1918 den beri emellerinden vaz geçmiş azınlıklar gördünüzmü.Başından beri ülke sermayesine hakim olanların, gizli iktidardan vaz geçtiklerini gördünüzmü.Tüm köşebaşlarını tutmuş bürokratik odakların, hiç ipleri bıraktığını gördünüzmü...Siz ne sanıyorsunuz kuzum, diye sizi uyaranları gördünüzmü.Şimdi ben de soruyorum, SİZ KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ KUZUM. hah ahhha haaahhhhhaaaaaa, yiyin liderlerinizi, yıkın yaptıklarınızı, kırın birbirinizi KUZUM...hahhhaaaa hahaaaaahhh haaaaaa
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Allah indinde ilk insandan beri inen tek bir din vardır o da İSLAM dır.İslamında tek bir kaynağı vardır O da KUR'AN dır. Müslümanın hayatı ayrı Dini ayrı değildir.Müslümanın her şeyinde Resulullah Muhammed yoktur Allah vardır.Resulullah Muhammed ölünce Resullük ve Nebilik görevi Kur'ana geçmiştir. Kur'an müslümanlara müslüman olacaklara haberleri vermekte ve elçiliğe devam etmektedir.Bunda hiç bir şüphe yoktur.Kur'anın ayetlerini az buçuk derin olarak düşünenler bunun böyle olduğunu göreceklerdir.Çünkü biz Resulullah Muhammedi görmedik bilmiyoruz.Sadece onun hakkında birileri birşeyler anlatıyor.Onlarda görmediler kendilerinden önce kulaktan kulağa gelen sözlere göre bu haberleri yazmışlar.Bize kadar gelen ve Allahın koruması altında olduğuna dair ayetide barındıran Kur'an vardır.Biz günümüz müslümanları işte bu Kur'andan yola çıkarak hayatımızı düzenlemeliyiz. Yoksa hadislere göre hayatımızı düzeltemeyiz zaten düzelmediğide yaşadığımız olaylardan açık ve seçik biçimde anlaşılıyor.
 • FerhatFerhat6 ay önce
  Hira rumuzlu kardesi dünyamizi vec türkiyemizi yönlendiren kabbala siyonistleri hazirliklarini tamamlamak üzereler, zira bunu bunu ülkemizde uygulamaya masonlarin iradesi dogrultusunda uygulamaya konulan ekonomik planlardan tedbit edebilirsiniz. Malesef biz cok sefihiz ve serbest piyasa gibiyüz ylar önce siyonistlerin dünyayi sömürüp yok edebilmek icin kudugu gayri milli bir nizami bize yutturmuslar. Neticede ülkemizde serbest piyasa, borsa gibi sacmaliklar ile ülkemizi malesef ekonomik alanda tamamen vesayetine aldi bu iblisin veletleri. Son yillardaki özellestirmelre bakarsaniz ve yerell üretimin AB master planlari kapsaminda minimuma düsürülmesi planli birvsekilde yapilmakta, zira bu siyonistler bölgeyi tam manada ellerine gecirebilmeri icin kaos ortami yaratmalari gerekmekte. Iste o zamsn geldiginde temel gida ihtiyacinda disariya bagimli olan ülke ve insani bu karanlik güclere direnc gösteremayecektir. Inanin kardeslerim dünyadaki bütün merkez bankalari bu iblislerin elinde. Kisacasi bir kais ortaminda elinizde bulundurdugunuz dolar yada eur o da is görmeyecek. O vakit tek ise yarayacak seyler bizim temel ihtiyacimizi karsilaysbilecegimiz bostan ve baglarimiz tabiki bunlar kalirsa ve de ellerimizde bulundurabilecegimiz gümüs ve altinlarimiz olacaktir. Bakin bu iblisin veletleri Abdurrahman hocamizin belirttigi gibi her alani HULUT eylemisler. Galata saray Lisesini kuranlara bakin. Ülkemizde ve avrupada kurulan bütün üniversiteler bu iblisin veletlerinin müfredati ile donatilmis ve ilk dönemlerde bunlarin gelistirdigi ve yönettigi masonik ideolojiye sahip egitim elemanlari görevlendirilmis. Insanlar malesef derin bir uykuda, zira dünyadaki halk meclisleri bunlar tarafindan kurulmus ve yönetilmekte. Insanlarin kendi akillari ile düsünmeleri partiler vasitasi ile engellenilmekte, zira sag ve sol partiler bunlarin birer satranc figürleri. Satranc oyununu kuran bu iki siyonist gurubun basindaki Rotschield ve Rockerfaller gibi hanedanliklar. Satranc oyununun figüranlari ise ulusal devletlerin basindaki36 Lojadan olusan en eski loja olarak tabir edilen yerel Masonlarin yönettigi Mason Lojalari. Bu lojalarin 36 Lojadan olusmakta ve cogu tanidigimiz ve bizden birilerinin dahi üye oldugu lojalardan olusmakta. Bunlar neo liberalist muhafazakar masonlar ve progressiv/kommunist masonlar olarak ikiye ayrilmakta fakat en üstlerinde Rotschield hanedanligi bulunarak bunlari yönetmektenve asil hedefleri ayni olmakta. Hegelisches dialekt theorisi ile bu madon Lojalari yönlendirilmekte. Thes ve antithes olusturularak insanlarindüsünme ve zihinlerini kontrol altina almaktalar. These ve antithesin ortasini bulma görevi üstlenen ise synthese. Bu synthese görevini üstlenen mason lojalari ise bu iki gurubun arasinin bulmak ile görevlendirilmisler. Kisacasi bunlari algilaya bilmek icin müeccim olmaya gerek yok aslinda, fakat kerim kitabimiz Kur 'an da belirtildigi gibi gören gözler görmez oldumu, isiten kulaklar isitmez oldumu hic bir sey fayda etmez. Insanlarimiz bir an önce insallah bunlarin bilincine varir ve Allahin ipine sikica sariliriz ve hepimiz tek sancak altinda toplaniriz.
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Sayın Dilipak bunun neo hrıstiyanlıkla falan ilgisi yok.O yenizelandalı hayvandan aşağı varlık hristıyanlık adına bunu yaptığını söyleyebilir ama bu derin abd-pentagon-cıa nin yaptırttığı bir katliamdır.Bu üçlü kaos çetesi dünyada 2019 da kontrollü kaos oluşturmak için planlar yapmışlar.İşye caninin yaptığı katliamla bunu başlattılar.Bundan sonra kuvvetle muhtemel cıa nin kurduğu ve yönettiği daeşe hristıyanların kilisesinde katliam yaptıracaklardır.Belki budist ve hindu tapınaklarına şii ve sünni camilerinde de katliam yaptıracaklardır. Yani burada özellikle ipek yoluna destek veren ülkeleri birbirine düşürüp bu ortaklığı bozmak istiyorlar.Bunda şüphe yok.Şimdi içeride hristıyanlara ve yahudilere karşı nefret dili kullananlar çıkmaya başladı.Bu caninin hristıyan olması diğer hristıyanların bir ilgisi yoktur.Şimdi 18 mart için gelecek yenizelandalıları ve avustralyalıların güvenliğini en üst seviyede sağlamamız gerekiyor.Hritıyan veyahudi düşmanlığını tırmandıracak söylemler derin abd -pentagon-cıa nin yaptığı planlara uygun davranmak onların eline yağ sürmek demektir.Dolayısıyla onların planlarına karşı bizimkilerde planlar geliştirmeli onların planlarını dumura uğratacak şeyler yapmalıyız.Bu caninin Türkiyeye mesaj vermesini derin abd-pentagon-cıa nin bize mesaj vermesi olarak anlamamız gerekiyor.Sadece Kur'an diyen bir müslüman olarak size de zikrettim.KUR'ANA GÖRE ZİKRETMEK DEMEK BONCUK ÇEVİRMEK HU HU AYİNLERİ YAPMAK DEĞİLDİR KUR'ANA GÖRE ZİKRETMEK HATIRLATMAK ANIMSATMAKTIR.BEN KUR'AN MÜSLÜMANIYIM.TÜM MÜSLÜMANLARDA KUR'AN MÜSLÜMANI OLMALIDIRLAR.AKSİ HALDE MÜSLÜMANLIKLARI KUR'ANA GÖRE KONUŞUYORUM TEHLİKEYE GİRER.ŞUNU DA SÖYLEYEYİM RESULULLAH MUHAMMEDDE KUR'AN MÜSLÜMANIYDI VE İSLAMI İMANI KENDİSİNE İNEN KUR'ANDAN ÖĞRENDİ.ALLAH ONA HİTABEN SEN DAHA ÖNCE KİTAP NEDİR İMAN NEDİR BİLMEZDİN DEMEKTEDİR.BUNU MÜSLÜMANLARIN ÇOK DÜŞÜNMESİ LAZIM.
 • Emin AteşEmin Ateş6 ay önce
  Abim senin Allah aklını fikrini hep açık tutsun yazılarınızı bir solukta okuyorum ha buarada toktamış Ateş şi de özlüyoruz ölümümden sonra solda adam ğibi yazar kalmadı teşekkür
 • mevhibe inalmevhibe inal6 ay önce
  "Sahte Bayrak Operasyonları" bir düşmanı bombalarken, öteki düşmanı işaret eder. diye düşünüyorum. CUI BONO diye soruyor.Azınlıkları kışkırtan, Terörden kaos, kaostan yeni düzen çıkartmayı hedefleyen Globalist Kapitalistleri görüyorum.
 • canmehmetcanmehmet6 ay önce
  Lütfen! bir web arama motoruna: "Hatay Dörtyol katliamı ve Anzaklar" yazarak, İngilizlerin Avustralyalı ve Yani Zelandalıları Çanakklale'ye hangi düzmece katliamlarla getirdiklerine bakınız.Bilelim ki: Bu çeşit oyunları öğrenmeden, yakın tarihimizle ilgili gerçekleri hiçbir zaman öğrenilmeyecektir.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 6 ay önce
  DÜRÜST/NAMUSLU/ÇALIŞKAN İNSANIN YAŞATILMADIĞI ANLAYIŞTA NEYE ÇARE BULUNUR.???Tamda bizde olduğu gibi,,, çalışmadan ücret haketmek, yorulmadan, emek olmadan/üretimsiz kazanmak için vargücüyle kurnazlık, adam kayırmacı, soru çalmacalı yaşam biçimi.. Bir yıl önce görev gereği bulunduğum Çin'de, ilkokul, lise, üniversite öğrencisinin dahi verilen sorumlulukları bir yetişkin olgunluğunda yerine getirdiğine şahit oldum. Onların çalışkanlık ve gayeretini görünce? vatansever olmak bizde çok başka anlaşılıyor....
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 6 ay önce
  Mehdigelecek , bi mahzuru yokgelsindene yediripiçireceğiz.....,yinemehdi geldi diyelim, hayatdevam ediyor.. Çoluk çocukne yiyip içeceğiz.... MEHDİDENSONRAKİDÖNEMDEİTHALATREJİMİNASILOLACAKBİLEN YOK.... DEVAM ETSE BİLEBİZDEDOLAR YOK.... Elin oğlu Mehdi falan anlamam, kırmızı meşin, PARAPEŞİN derse.... rezillik...
 • akdemir idrisakdemir idris6 ay önce
  Ergun dilerim yazillarindan anladigim kadarıyla dünya ücüncü dünya savaşına hazirlandiriliyor bir taraf rodhsild sponsorluğunda bir tarafta ABD rocfeller sponsor lugunda ilk hedef biz müslüman olamayan müslümanları yok etmek sonrada siyonistler hariç bütün insanligi yok etmek.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 6 ay önce
  Kötülüğün/Kötülerin İhya Olduğu,,, İyilerin Hayat Hakkı Verilmediği Koşullarda Başarmak Mümkün mü.??? Geçen gün siyasi bir partinin temsilcisi olan gençler kapımızı çaldı... Yarı yaşımda bile olmamalarına rağmen kendilerini muhatabından daha bilgili ve tecrübeli varsayıyor olmalı ki, ülkede çok fazla hain olduğundan sözederek partisinin savunmasını yaptı. Israrla yaşadığımız ve şahit olduğumuz haksızlık/hukuksuzluk/zulümden bahsedince ve yıllardır değişmeyen koşullarda nefes alamaz halde oluşumuz karşısında cevap veremedi... Nasıl bir Ülkede yaşıyoruz ki? Sağcı/solcu, dindar/Seküler hertürlü hainin yetiştiği bir ülke haline geldik/getirildik.???Ülkemiz ve Müslümanlar tehdit ve tehlike altındayken birileri nasıl sorumsuzca, haksız, zalimane ve lüks ve rahat içinde olabilir, hayat sürebilir diye sormak gerekiyor.!! Zira şuurlu, Derdi/davası olan iyi ve samimi/temiz gayesi olanlara yaşama hakkı tanınmadığı koşullarda kiminle ve nasıl bir kurtuluş mücadelesi verilecek/başarılacak cevabını merak ediyorum.....
 • MALKOÇMALKOÇ6 ay önce
  Türkiye de iyişeylerdeoluyor....BAHÇELİNİN dediğigibi ,yazgeliyor milletçe bolbolpatlıcanyeriz...BolPATLICANLIGÜNLERE........DERKEN ÇENGELKÖY BADEMİDEÇIKAR , YANİ HIYAR....NECİPMİLLETİMİZ MİLLET BAHÇELERİNDEYATIPYUVARLANIR, ÇAYKEK DE BEDAVA NASILSA....YEŞİLE YAYILIRIZ HEP BERABER.....
 • HiraHira6 ay önce
  Hocam dikkat ediyorum Americano Mehdi yazıyorsunuz yazılarınızda. Süfyani için hazırlıklar tamamsa bu savaş gelmiş demektir. Üretime neden önem verilmiyor? Suriye savaşta olmasına rağmen insanların zeytinlikleri bizden bakımlı zaten yağı da ithal ettik. Ekmek olmazsa paranın altının ne önemi var? Tarlaların içinden geçen yollar tarım alanlarını bitirdi. Madem bizim Türk mühendislerinin kafası basmıyordu doğaya zarar vermeden yol yapmaya Japon mühendis getirseymişiz keşke. Sonra yerli tohumlar yasaklandı hibrit tohumlar yönlendirildi. AB yasaları adı altında özellikle gıda alanında tuzağa düşürüldük. Dolar hep düşük olur ve dışardan ithal ederiz sandık.......
 • Sancar Sancar 6 ay önce
  BEKA meselesi , % 100 gerçek...500.000 . 000 . 000milyar $,U. S. A DOLARI DIŞ BORÇ....ALACAKLI KAPIDA....BEN İTİBAR MİTİBARanlamam, PARAMIVER diyor...Büyüklerimizinvecizifadeleriyle" BORÇALAN, EMİRALIR '"..... BEKAEVETBEKA..... Nasılgeldik acebburalara....
 • Malkoç Malkoç 6 ay önce
  DanalarBrezilyadan,yem Rusyadan , SamanBulgaristandan,Çobanda artıkmoldovyadan , suriyeden... ETSIBİSTANDAN... SIRP MİLOŞ CEHENNEMDENGÜLMEZMİBİZİM HALİMİZE... Son dana , sontoklukesildiğinde, BETONUN yenecekbişeyolmadığınıanlayacakBEYAZADAM... ama geçolacak.... Bu duruma kim getirdi, NETANYAHU MUYOKSA MAKARİOSMU ?..
 • Kocasolak Kocasolak 6 ay önce
  Allah var keder yok. Biz dosdoğru oldukça kaybetmeyiz. Kaybettiğimiz dünya olsa ne gam, ahireti kazanmak gerek. Camideki o kadar müslümandan birisi dahi müdahale edememiş, bence SAVUNMA reflekslerimizi gözden geçirmeliyiz. Uysal koyun olmayalım, çiğneyelim, çiğnenelim, MÜCADELE edelim.
 • Erhan ve Ramazan Bal'aErhan ve Ramazan Bal'a6 ay önce
  Yorumumu galiba dünkü mesaja yazdım. Burada açıklama yapayım. Erhan ya da Ramazan Bal sürekli ne oldu hani beka meselesi yok diyordun tarzında yorum yapıyorlar. Çünkü hocanın yazılarını okumuyorlar. Beka bakiden gelir anlamı ebediliktir ve Allah dışında hiçbir kimse, kurum, ülke, ideoloji vb kullanılamaz dedi. Dini terimler kullanılırken dikkatli olmalı dedi. Bunu yazması çok iyi oldu misal ben tehdit diyorum. Yazar 3.dünya savaşı yaklaşıyor diye belirtiyor yazılarında zaten. Ne öneriniz var sizin???? Ak Parti içindeki kriptolar temizlemeden tüm yerleri ak parti kazanınca sorun biter mi sanıyorsunuz??? Geçenlerde Cevat diye bir yorumcu vardı umutsuzluktan savaş çıksa da ölsem diyen. Reisi de seviyordu ayrıca. Bu gencin kim bilir ne sorunları var da ölümü ister hale gelmiş. Bizim orda ak partili milletvekili bütün yakınlarını kadrolara koyduğu yetmezmiş gibi müdür de yaptı. Olsun mu diyelim. Yazar liyakat diyor böyle yapmasınlar diyor. Çözümlerinizi bekliyoruz.....
 • İLBEYHANİLBEYHAN6 ay önce
  Evet hocam BUKARADONLUKAFİRLERİBİLİYORUZ....DÜNE KADAR Amerikanınbaşınıçektiği BOP,ARAP BAHARI rüzgarlarını estirirkensarmaşdolaşdeğilmiydik....Bahar geliyordiyesevindirikolmuştukhani....herşeyerağmenmüslümanolan SADDAMIN, KADDAFİNİNbaşına beraberbombayağdırmadıkmı....ESADAyaptığımızgibi....BirdebuKÜFFARLARMIİstanbulaihanetetti, ANKARAYIPARSELPARSELSATTI...Üretmeden,faizliborçparayla4çeker ciplere,auuudilere,maybachlerebinip , rezidanslarAVM lere küffarlarmı oturup keyifsürdü....HARAMIRÜŞVETİKARA DONLUKAFİRLERMİYEDİ , YOLSUZLUKHIRSIZLIKDEĞİLDİRdiye fetvayıVATİKANMI verdi...MÜSLÜMAN NEDİRönce,biz müslümanmıyız...müslümanabenzerbirhalimiz varmı....U.S.Ahalendost vemüttefikimiz, ışidçipkklıhainlerekarşıvatanını savunan esadzalim....DostumuzABD ÖYLEDİYOR.....TAM BAĞIMSIZTÜRKİYE,ATATÜRKCUMHURİYETİVEAVRASYA BİRLİĞİTEK YOL...24NİSANADİKKAT....ERMENİİDDİALARI , ZİNCİRLEME OPERASYONLARGELECEK ..BİR AN ÖNCE ABDÜSLERİ KAPATILMALI....
 • FerhatFerhat6 ay önce
  Hocam 11 Eylül saldirilarin düzenleyenler de yeni zellanda müslümanlara karsi düzenlenen saldirilarin ve Fetönün15 Temmuz kalkismasinin arkasi olan karanlik gücler Neo-liberalist olarak isimlendirdigimiz muhafazakar siyonist lojalar bulunmakta. Bu muhafazakar neo liberslist lojalarinin ve progressiv/kommunist lojalarinin birbirlerine düsmanca tavir takinmis ve ihtilafli gibi gözükseler dahi vizyonlari ve hedefleri aslinda ayni. Fakat muhafazakar lojalari bu hedefleri savaslar cikartarak kanli bir sekilde uygulamaya koymak istemekte, diger kommunist/prograsiv masin lojalari, yani Merkelin ve Putin in dahil oldugu Lojalar ise daha yumusak ve yavas bir sekilde hedeflerine ulasmak istiyoar. Aslinda bizim aramizda olan birisi daha önceden bu muhafazakar lojalarin vizyonlari dahilinde hareket ediyordu fakat 15 Temmuz kalkismasi sonrasi büyük bir ihtimal Loja degistirerek Putin ve Merkelin hatta Macron un bulundugu mason Lojasima gecmeye karar verdi. Eger 15 Temmuz kalkismasi basarili olmus olsaydi simdi ortadogu kan gölüne dönüsmüs olacakti. Görünen o ki Neo-Liberalist muhafazakarlar proressiv/kommunist Mason lojalarina operasyon cekiyor, Zira Merkel ve Rte yi hedef tahtasina oturtarak. Muhafazakar Masonlar bölgede bir an önce Mosad in yardimi ile kaos ortami yaratarak bölgenin Rotschield ve Rockerfaller gibi ziyonistlerin büyük itrail projesi kapsaminda tammamen kontrolüne gecmesini istiyorlar. Zira bu kabbala siyonistlerinin en büyük hayali Hz. SÜLEYMAN mabedini insaa ederek dünyamizi kendi satanist emelleri dogrultudunda oradan idare etme hevedi yatmakta. Bakin Merkel ve Putin "goldenes eurasien" olarak isimlendirilen ayni Mason lojalarinin üyeleri. HATHOR PENTALPHA ise en yeni kurulan Neo-liberalist muhafazakarlarin bulundugu bir Loja ve bu Lojada Rumsfeld, dick cheney, bush, dais lideri abu bakr baghdadi, ariel sharon, sarkozy, RTE (loja degistirmedi ise) ve öldürülen bin laden bulunmaktaydi. Bunlarin vizyonu dünyamizda ve bölgemizde kaos yaratarak dünyayi silbastan kendi satanist gayeleri dogrultusunda yeniden dizayn etmek. Bunun icin vesayeti altina aldiklari ülkelerde mevcut sistemi cökertebilmeleri icin ekonomik, askeri ve siyasi ön calismalar yapmaktalar.Bunlar in kurdugu düzen tez ve anti tezden olusarak insanlarin akillarini kiraya almaktalar, zira mevcut dünya düzeninde sag ve sol partileri kullanarak insanlarinbirbirlerine muhalefet etmelerini saoyorlar, fakat gercekler göründügü gibi degil, zira gayeleri insanlarin hak yolundan saptirarak insanlarin akillarini kiralayarak seytani hedefleri icin saptirmak. Farkinda iseniz bu iki Siyonist grup birbirleri ile ihtilafli gözükseler dahi, yurdumuzda ve dünyada hususta yapmis olduklari reformlar ve projeler (aile politikalari, cinsiyetler arasi esitlik adi altinda dünyada uygulamaya koyduklari saokin projeler) hususunda hemfikirler. Ne sag nede sol, ne Muhafazakar, ne de kommunist Masonlar, bizim icin gercek olan tevhidi degerler ve Hak yol. Eger bunun farkinda olup bu gidishata gögüs geremezsek cok acilar cekecegiz malesef.
 • A.kadir dokanakA.kadir dokanak6 ay önce
  madem camileri yıkacaklarmiş, atalarını nasıl çanakkalede denizedöktğümüz günü üzülerek anmak(ŞAFAK AYİNİ) için gelenleri artık hiç bir şekilde çanakkaleye almıyalım .
 • NEW GENERATIONNEW GENERATION6 ay önce
  bilal, aferin kardeşim, 1 numaralı suçluyu iyi tesbit etmişsin, ne kadar da zekisin.maşallah tam da gerçek türk halkını temsil ediyorsun, hatta gereğinden fazla türksün maşallah.100 yıllık ekim ve sulama emeğini inkar etmiyorsun.hele o , tüm dünya bizden nefret edermiydi, tesbitin varya , bittim doğrusu.kardeşim sen olmuşsun, dilipak falan okumana gerek yok.senler böyle yazmaya devam ettikçe, bende yazmaktan okumaktan vaz geçmeyi düşünür oldum...turan şaman damarımı senin gibi olgunlaştırabilmek iserim ama, muhteremin sohbetleri de yasak artık.nereden şey yapsak da dahil olsak.bu normal 1 dolarlardan var bende.Kime göstersek de hidayet yolunu bulsak, asrın imamına, mehdisine katılsak.euzübillahiminessiyase.ben bilmem abiler bilir.demem yeterlimi.hayranım akıl seviyenize.bi yardım lütfen kardeş.dön bana.
 • HiraHira6 ay önce
  İstanbul'u almamızı bir türlü sindiremediler kafirler. Keşke bütün İslam alemi Kuran'ı açıp okusa okusa da yahudilerin hristiyanların biz müslümanlara hep düşman olduğunu görebilse. Türkler, Kürtler, Araplar, İranlılar keşke artık İngiltere ve Amerika nın oyununa gelmese. Gerçi keşke dememek lazımmış ben de o zaman inşallah diyeyim. Ama düşman boş durmuyor. En iyi üniversitelerimiz olsun kolejlerimiz olsun bilim yuvalarından çok beyin yıkama kurumları gibi. Dinler arası diyalog olsun ılımlı İslam olsun hoşgörü olsun hep bizi pasifleştirecek adımlar bunlar... Yeni Zelanda daki ölmüşlere Rabbimden rahmet yakınlarına sabır diliyorum....
 • SofuoğluSofuoğlu6 ay önce
  "Hak ile batılın savaşı kıyamete kadar sürecektir"Bu bir ÇAĞDAŞ HAÇLI savaşıdır.Adamların kinine bakarmısınız?Her ne kadar içimizdeki batı(AB)putuna tapmış, onlar gibi Hristiyan'laşmış olanlar kabul etmeseler de Osmanlı Devletinin 2.Viyana seferine atıfta bulunması, Osmanlı Devletinin büyüklüğünü, ve bu saldırının arkasında da İslam düşmanlığının boyutunu gözler önüne sermektedir.Bu terörisler, arkalarında tüm Hristiyanların olduğunu görerek(çok azı saldırıyı benimsemeyebilirler)TÜRKİYE ve REİS'i tehdit etmişlerdir."İtlerin ürümesi kervanı yolundan alıkoymaz."ama,LGBTİ TOPLULUĞU olan (AB) kapılarında milletimizi beklettirmenin hiç bir yararı yoktur.AB'ye üye olmak için yapılan tüm antlaşmaların yırtıp bunların suratına fırlatmanın zamanı çoktan gelip geçmiştir.Kaşa kaş, göze göz.
 • serhatserhat6 ay önce
  Saadet partisi ,kazanamayacağıkesin olan yerlerde dahi sırf AKP engelleyip, CHP yi kazandırmak için uğraşıyor. Zaten SAADET lilerinAKP den başka, daha CHP ve HDP ye tek laf ettiğinihiç duydunuz mu? Madem partileri,düşünceleri farklı O halde tüm diğer partiler kendilerinin rakibi. O zaman onlara niye tek laf etmiyorlar. Yoksa " AKP den başka hiç birinde hata ve kusur yok " mu diyorlar
 • EmekliEmekli6 ay önce
  Bu ülkenin değerleri bu Haçlı seferleri düzenleyen kapitalistlerin çocuklarına satılmasını nasıl görüyorsunuz verilen ihalelerdeki yabancı ortaklarda fabrikamızı toprağımızı bankamızı alanlarında amacı aynı değilmi
 • ErhanErhan6 ay önce
  Vay“Türkiye ve İslam coğrafyası, yeni bir Siyonist Haçlı ittifakının tehdidi altında. “De mişsin ama daha iki üç gün önce yazdıklarında bu beka sorunuda nerden çıktı,bizim böyle bir sorununuz diyordun.
 • 6 ay önce
 • Mustafa Mustafa 6 ay önce
  Kalbimiz büyük bir kabir hane mezarlık sen ölmedin kalbimde yaşıyorsun ölü sevinci bir millet olduk . Ramazan geliyor Allah subhanehu ve teâlâ dan değil kabirlerden isteyen isteyene. Kuran'dan uzak millet Türbelere koşuyor. Aydını diyen ankaraya anıt kabire koşuyor.
 • FerhatFerhat6 ay önce
  Sayın hocambu 'sözcü' yazarlarına bir bakın, bunlar din düşmanı vatan haini tam bir al..ak şeref..iz vicdansız bunlar... dünyada gündemolan dünkü olaydanacaba bahsettiler mi
 • Mustafa Mustafa 6 ay önce
  Kalbimizi boşaltalım ecdadımıza kufretmeyelim ama ilahlaştirmayalim. Sorgulayalım neden camiye çevrilen Ayasofya'nın adı değişmedi yüzyıllardır değiştirilmedi.
 • MECZUBMECZUB6 ay önce
  sıla gibi, güzel niyetlerle yola çıkıp, haddini kestiremeyip, ağır yükler altına giren ve kendine zulm etmenin neticesinde, aklını zorlayan kardeşlerimize, acil şifalar dilerim.Allah her kuluna şafidir.İyi taraflarımıza rahmet nazarıyla bakıp, saçmalamalarımızı af eder inşallah.ak partililerden çok daha kaliteli bir kardeşimiz.söyledikleri 99 doğru ve haklı.ancak çözüm noktasındaki sabitliğini, klasik sadakat anlayışına verelim.Ama bakın ki dünya, her sabah yeni bir trajedi ile tekamül ediyor.Sonuna doğru, ivme hızı arttı.Müminler her sabah, (içleri ve dışları için) yeni durum değerlendirmeleri yaparak, matematiksel, mantıksal, bilimsel, stratejik düşünerek ve güncel gerçeklere ayak basarak, istişareler ederek, yola devam etmek zorundalar.Aksi halde, sanatının maksimum zirvelerine ulaşmış, deccal vasfına oturmuş aleyhillanenin, karşısında durmak imkansız olur.Şerrin yeteneği, nefes nefes son sürat artarken, nuru temsil edenler nefes nefes tekamülü yakalamak zorunda.Kapılarını ardına kadar, eşit olarak açan mübin'in sınırsız ikramından, müslimler olarak ne kadar da az istifade ediyoruz.Hak etmememize rağmen, ne kadar da çok muhafaza ediliyoruz.Çok şaştığımız mükemmel şevkat.Hamd ismine sığınmamak ne mümkün.Mahlukatı incitmemeyi öğrenmek zor, uygulamak en zor.Emanet edilmiş unsurları bir etmek ve istikamette eğilmek, kapanmak ne güzel.Dalgalara uyum sağlamak, deryalarda boğulmadan süzülmek ne harika.Sükuneti kaybetmeden mukadderi seyretmek , bunu yaparken dostlara davud olmak bilal olmak ne şeref.Çırpınmanın en aza indiği teslimiyetin, gayretin kıyamet koparacak gücü ile nikah etmesi ne nasip.La havle vela kuvvete illa billah.Hasbünallahi ve nimel vekil.Bzileri razı olduğun hallerle meşgul et.kendimiz dahil, yarattıklarının, yolundan ayırma gücünden , sana sığındık.Bizlere kesintisiz şifa ver.Amin.
 • AlperAlper6 ay önce
  Güvenliğimiz tehlikede ise neden,saray,Makam aracları,lüx daireler,üretim yok,borç çok,israf haram.Lüx tüketim? Vb. İslamIn hükümleri en fazla ,Ortadoğuülkelerinde ayaklar altında ,bi baksın müslüman, en çok müslüman, ölümüne kimler sebep olmuş, sorgulasın.
 • Sait YanıkSait Yanık6 ay önce
  İslam düşmanlarına karşı he an terikte olmak lazım.Camilere ekstra güvenlik şart,Fetö ve uzuvlarını tamamen kurutmak şart.Halen elini kolunu sallayanlardan kurtulmalıyız.Tüyap gibi şirketlerden SavunmaSanayi fuarımızı almalıyız,ülkeme gelen mültecilerin geçmişini didik didik aramalıyız.
 • meleknurmeleknur6 ay önce
  BÖYLE ZAMANLARDA KAOS OLSUNDA İNSANLAR BİRBİRİNE KİNLESİN DİYE ORTAYA ATILMAYAN BİŞEY KALMIYOR HANGİSİ TUTARSA. ŞİMDİ DE TARIKATLARA TAKTILAR. BENDE TARIKATLARIN BİR ÜYESİYİM ASLA BÜ TÜR SÖYLEMLERE İNANMAM VE TARIKAT VE VAKIFLARIN DEVLETİN DENETLEMESİNİDE DESTEKLİYORUM. NİZİM DERDİMİZ EMEKLİ OLAK YADA MAL EV YURT YIĞMAK DEĞİL.
 • MahoMaho6 ay önce
  Derhal çok acele ayasofya ibatede açılmalı bu alçak din düşmanı katil tehtitler savuruyor alem bilsinki ben herzaman cihada hazırım komando maho
 • meleknurmeleknur6 ay önce
  NECİP FAZIL VE DİĞER HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ MÜSLÜMAN BÜYÜKLERİMİZİN RUHUNA FATİHA! ÖYLE GÜZEL DEMİŞKİ ANNELER DÜNYA YA EVLATLAR GETİRİYOR, O GENÇLER ANNE BABAYA ÇEMKİRİYOR. ONUN İÇİN ŞEREFLİ VE ŞANLI GENÇLİĞE!
 • ali dal ali dal 6 ay önce
  kaptan adlı yorumcusalahattin türk olmuş kürtolmuş neyazar yazıklar olsunemi...ben kürdüm sana benziyenkürt dostlarındaibrahim kürt türdiyorlar. sizdevamedin bakalım....
 • meleknurmeleknur6 ay önce
  BU ZALİM TERORİSTLER KIYAMETE KADAR ZALİMLİK TEN ASLA VAZ GEÇMEZLER. ÇÜNKÜ İÇLERİNDEN ŞEYTAN HİÇ GİTMİYOR. "ÖFKENİN OLDUĞUYERDE ŞEYTAN VARDIR" ŞEYTANLIK TERÖRİSTE YAKIŞIR
 • Hasan hHasan h6 ay önce
  Bay yazar.şimdi siz söyleyin Allah aşkına doğruları yazın.bu feminist yasalar ile ve onların tuhaf kurallarını polis gücüyle uygulayıp aileyi gençliği sosyal ve fikren zehirleyen ak partiyi niçin hiçbir hoca efendi uyarmiyor .inanın bu yasalar ve uzantısı yasalar her türlü silahtan bile tehlikeli .sen çık batiyi eleştir sonra çık bizim aile gibi kutsal alanimizi batıya göre dizayn et .inanın zerre kadar inandırıcı değil ak partinin söylemleri.boşuna saldırıyı kinamasin ak parti çıkardığı yasalarla zaten bu ülkede her yıl fazlasıyla aileler birbirini öldürüyor cinnet vakaları almış başını gidiyor.siz önce adil olun şuna bak resmen kör numarası sağır numarası yapıyor hükümet.neymiste Haçlı seferiymis sizin yaptığınız yasalar Haçlı ordusundan daha tehlikeli.bırakın ya dürüst olun dik durun önce kendini hatalarını gör hükümet sonra başkasını.
 • Abid kulAbid kul6 ay önce
  Jared Kushner yahudilerin Meşiah beklentisini doldurmuşa benziyor. Önemli bir adım, katılımıyla, Kudüs'ün statüsünü değiştirerek atıldı. Bundan sonra, biraz da ortaya çıkarılacak durumların da itmesiyle Kushner'in beklenen Meşiah olduğu siyonistlerce pekiştirilmiş olacak.
 • dahilekdahilek6 ay önce
  evvela: yeni zelanda daki katliamı yapanları yaptıranları destekleyenleri göz yumanları allah en garbüzzamanda kahru perişan eylesi. AMİN. saniyen; bu tür eylemler güçlü devletlerin gizli teşkilatları tarafından yapılmaktadır. başta abd olmak üzere süper devletler terör üretmektedirler. özellikle islam aleyhinde. 11 eylülü yapıp müslümanlara yıkacak kadar alçalmışlar. el kaide taliban deaş pkk dhkpc hizbullah, irandaki şia devleti vs vs ..özelliklekendileri tarafında terör için kurulmuş haşhaşiler gibi tarihte unutulmuş sapık misyoner mezheplerinin yeniden türemeleri tesadüf değil. iarnda şia devletini kurarak müslümanları şia ve sünni olarak ikiye ayırıp çarpıştırıyor. saddam, bin ladin, kaddafi gibi işleri bitince fşlerini çekecek ayrı bir olay. bu gün islam ülkeleri diye bir ülke yok. halkı müslüman olan ancak idareleri ingliz abd ajanlarının idarelerinde. haliyle yönetim ellerinde olmayınca halkın yapacağı fazla bir şey yok. mısırda suriyede ırakta limyada tunus va cezayirde haşk bir hamle yaptı ama fırsat vermediler. bizde de çok karışık devlet islamı ve müslümanları yok etmek için geçmişte herşeyi yapmadı mı şimdi rolantide veyagizli işliyor. menemen olayı kurgulanıp 500 bin alim asılmadı mı?? susurluk ve ergenekonraporuna göre içimizde yapılanmış tarikat cemaat sivil toplum kuruluşu şeklinde 58 örgüt var bunlardan sadece birinin feto olduğunu başbakan erbakan canlı yayında açıklamıştı. buna rağmen devleti bir süre telim ettirdiler. içimizde yıllarca süren sağ sol alevi sünni düşmanlığının idaresi tek elde ve inilterede olduğu ortaya çıktı. aslında oyun bizim üzerimizden oynanıyor zelanda daki olayda bile erdoğanın ayasofyanın adı geçiyor. hedef bizi. ne yapmamzı gerekir. bir kere diyanet dini yok etme ve din düşmanlığını bırakıp müslümanları birleştirmeli devlet hainlerin idaresindeki dini veya dini olmayan kurum veya kişileri açıklamalı. gereğini yapmalı. müslümanlar iamn ferasetini kullanıp aklını kiray vermeyi bırakıp samimi islama sarılıp yaşayıp haramları bırakıp sünnet ve farzları yaşayıp samimi dua etmeli. herşeye el atmışlar mod diye insanların görünmesi haram olan yerlerini ön plana çıkarıcı kıyafetler icad edliyor. haram maddeler çeşitli gizli vasıtalarla çaktırmadan tüm gıdalara bir vesile ile katılıyor. her işimiz faiz le. vs vs.işimiz gücümüz yediğimiz içtiğimiz haram oladuğu için dualar kabul olmuyor. yoksa bir halt edemezler.
 • Metin UyulanMetin Uyulan6 ay önce
  CHRİSTİANİTY ARMY demişsiniz de aklıma onları besleyen Alman ayakkabıcı geldi . O Firmanın Türkiye de pek çok Şubesi var . Türkçesi bizim paralarla bizi vuruyor . Zengin değilim Firmanın ismini veremem ama Wiki’ye baktınız mı her şey yazıyor .
 • Âl-i İmrân Suresi - 103 . Ayet TefsirÂl-i İmrân Suresi - 103 . Ayet Tefsir6 ay önce
  Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın; bölünüp parçalanmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani siz birbirine düşman idiniz de Allah gönüllerinizi birleştirdi ve O’nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi Allah kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle açıklıyor ki doğru yolu bulasınız.
 • döktürme sanatıdöktürme sanatı6 ay önce
  Neo Christianity: "hristiyanlık yanlılığı" oluyor. "Neo Christianity Army": "Hristiyanlık yanlılığı ordu"! ne demek şimdi bu? "Hristiyan yanlısı veya tarafdarı ordu" mu demek istediniz acaba? Daha türkçeyi öğrenememişken kafam iyice karıştı benim! Bu yazıları bilimle ilgilenen tek kişi okuyor mu acaba? Yoksa 130 yorum yapanın hepsi filim mi?

Günün Özeti