Zorlu ve Polatkan rahmetle anılıyor

27 Mayıs 1960’da Adnan Menderes hükümetini silah zoruyla deviren darbecilerin idam ettiği Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın Hakk’a irtihallerinin üzerinde 57 yıl geçti.

16 Eylül 2018 Pazar 12:39
Zorlu ve Polatkan rahmetle anılıyor

HABER MERKEZİ

27 Mayıs 1960’da Adnan Menderes hükümetini silah zoruyla deviren darbecilerin idam ettiği Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın Hakk’a irtihallerinin üzerinde 57 yıl geçti ama acısı milletin gönlündeki tazeliğini koruyor. Zorlu ve Polatkan, Türk Dış Politikasını ve Maliyesini milli ve yerli bir çizgide yürüttükleri için hedef haline gelmişti. Cemal Gürsel liderliğinde gerçekleştirilen darbe sonrası, başbakanlığını Adnan Menderes’in yaptığı Demokrat Parti iktidarı devrilmişti. Türk tarihine kara bir leke olarak geçen Yassıada yargılamaları sonrasında başta Menderes olmak üzere Zorlu ve Polatkan idama cezasına çarptırılmıştı. Darbecilerin ve postal sevici zihniyetin kurbanları olan Zorlu ve Polatkan Topkapı’da mefdun bulunmakta.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2018 Pazar 12:39

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019