• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanlı Gazeteci: Erdoğan, Yunanlıların onlarca yıldır yapmaya cesaret edemediğini yaptı

Türkiye’nin Libya ile yaptığı anlaşmanın Yunanistan’ı zor durumda bıraktığını öne süren Yunanlı gazeteci ve yazar Panagiotis Apostolou, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan hükümetinin onlarca yıldır yapmaya cesaret edemediğini yaptı” dedi.

2020-01-19 14:43:00 - 2020-01-19 14:47:00
Yunanlı Gazeteci: Erdoğan, Yunanlıların onlarca yıldır yapmaya cesaret edemediğini yaptı

Türkiye'nin Libya ile yaptığı anlaşmanın Yunanistan'ı zor durumda bıraktığını öne süren Yunanlı gazeteci ve yazar Panagiotis Apostolou, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan hükümetinin onlarca yıldır yapmaya cesaret edemediğini yaptı” dedi.

Yunanlı gazeteci ve yazar Panagiotis Apostolou, kaleme aldığı, “Akdeniz kaynar ... Ortadoğu tutuşuyor” başlıklı son makalesinde, Türkiye'nin Libya ile yaptığı anlaşmanın Yunanistan'ı zor durumda bıraktığını öne sürdü.

“Akdeniz'de Kasım 2019'un sonunda yaşanan çığ gibi gelişmelerin, Orta Doğu'yu tekrar ateşlemeye hazırdır!” diyen Apostolou; Türkiye ve Trablus hükümeti arasında yapılan anlaşmadan sonra, Türkiye'nin Libya topraklarının yaklaşık yüzde 20'sini kontrol ettiğini öne sürdü ve şunları söyledi:

“Bu gelişme, elbette, Yunan tarafı için çok kötüydü; çünkü Yunan hükümeti, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'in deniz servetini ele geçirmeye yönelik bu stratejik hareketi karşısında şaşırdı. Türkiye'nin tahmin ettiği mineral zenginliği petrol, gaz ve çok miktarda hidrokarbon bakımından bol miktarda bulunuyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan hükümetinin onlarca yıldır yapmaya cesaret edemediğini yaptı. Bu yüzden Türk Sultanı tüm gurur ve kibirle şunları söyledi:‘Trablus Hükümeti ile Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Zaptı imzaladık, aynı zamanda uluslararası hukuk meselesi olan denizde Mutabakat Zaptı imzaladık!'Tabii ki, bu yasadışı anlaşma hiçbir şekilde Uluslararası Hukuk ile uyumlu değildir! Elbette Erdoğan'ın Fayiz es-Serrac'ı güçlendirerek ve General Hafter'e karşı Libya'ya asker gönderme kararı da yoktu.Ancak General Hafter'in Rusya, Fransa, İsrail ve BAE tarafından desteklendiği biliniyor! Öte yandan Batı, Libya'nın petrol servetini onlarla yönetmeye yönelik anlaşmalar yapmış olduğu için, BM gibi Türk doğumlu Fayiz es-Serrac'ı da destekliyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ersoy Türkyılmaz

İşte lider.yillarca ezik-silik politika sonucu Siyonistlerin diktiği elbiseyi giyen Türkiye kendine geldi.
 • Yanıtla

Mesut

Batıcı solak laik Chp türkiyenin değil yunanın dostu çünkü onlarla aynı safta . Türkiyenin lehine olan herşeye bir yunan birde chp ve illet ettifakı karşı çıkıyor .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı