• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanistan tutuştu! Ülke olarak bu olaya kilitlendiler: Türkiye bunu yaparsa...

Yunanistan'ın eski istihbaratçısı ve casus olarak tanınan Savas Kalenderisis, Türkiye'nin Libya ile anlaşmasının Yunanistan adına yenilgi sayılacağını belirtti.

Yeniakit Publisher
2019-11-19 16:01:00 -
Yunanistan tutuştu! Ülke olarak bu olaya kilitlendiler: Türkiye bunu yaparsa...

Yunanistan'ın eski istihbaratçısı Savas Kalenderisis, Türkiye'nin Libya ile MEB ilan etmesinin Yunanistan'ın yenilgisi olacağını söyledi.

Geçmişte Yunanistan’a kabul edilmedikten sonra Kenya’da Öcalan’a sahip çıkan Yunan casus Savas Kalenderidis’in Türkiye düşmanlığı sürüyor.

Türkiye’nin “Mavi Vatan” kavramını hedef alıp Ege’nin “Yunan denizi” olduğunu savunan Kalenderisis, Yunan basınına konuştu. Yunan internet siteleri ve radyolara dedmeç veren Kalenderisis, Türkiye’nin Libya ile Münhasır Ekonomik Bölge(MEB) ilan etmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

Yunanistan’ın biran önce Libya üzerinde etki kurması gerektiğini savunan Yunan istihbaratçı, Türkiye’nin Libya’daki Trablus hükümeti ile MEB anlaşması yapmasının Yunanistan için büyük yenilgi olacağını söyledi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’na çağrı yapan Kalenderisis “bu olasılığı engellemek için uluslararası arenada çok hızlı davranması gerektiğini” savundu.

Türklerin Mavi Vatan doktrini ile Ege’de ve Doğu Akdeniz’de Yunanistan’ın egemenlik haklarını elinden almaya çalıştığını savunan Kalenderisis, Yunanistan’a yönelik mülteci akışından da Türkiye’yi sorumlu tuttu.

Yunanlar tedirgin

Yunan Hükümeti, Kaddafi sonrası yaşanan sıkıntılardan faydalanarak Libya’ya ait 39 bin kilometrekarelik deniz alanını sahiplenmişti.

Yunanistan’ın bu gasp girişimlerini kabul etmeyen Libya’daki Trablus Hükümeti, Yunanistan’a nota vermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

kibrisa kopru konusu da projelendirilmeli ve gundeme tasinmali ki kahrolsunlar
 • Yanıtla

Ömür

Birazda siz bakın hem milleti yerinden yurdundan edin hemde kurbağa gibi ciyaklayin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23