Yumurta haşladığınız suyu neden dökmemelisiniz?

Yumurta haşlanılan suyun çok değerli olduğunu biliyor muydunuz?

25 Nisan 2019 Perşembe 11:42
Yumurta haşladığınız suyu neden dökmemelisiniz?

Muhtemelen her evde en az haftada bir kez yumurta haşlanır. Yumurta kabukları soyulduktan sonra afiyetle yenirken, haşlama suyu ise dökülür. Ancak bu suyun boşa dökülmemesinde büyük bir yarar var.

Yumurta haşlama suyu nasıl değerlendirilir?

Çiçekleri güçlendirir

Yumurta kaynatılan su kalsiyum açısından son derece zengindir. Bu nedenle kaynayan su dökülmemelidir. Kalan suyu çiçek sularken kullanabilirsiniz. Bu su çiçeklerin büyümesine yardımcı olur.

Saçlarınızı yıkayabilirsiniz

Yumurtaları güzelce yıkadıktan sonra kaynatmanız son derece önemli. Temizce yıkayıp haşladığınız yumurtanın suyunu saç bakımında değerlendirebilirsiniz. Bu suyu, saçlarınızı durularken kullanabilirsiniz.

Kemik sağlığı için önemli

Güzelce yıkayıp kaynattığınız yumurtanın suyunu soğuduktan sonra içebilirsiniz. Bu suyun kemikleri güçlendirdiği belirtiliyor. Özellikle bu suyu kemik erimesi sorunu yaşayanların tüketmesi öneriliyor.

Tencere temizliği için kıymetli

Yumurtaların kabukları ve haşlama suyunu kireçli çaydanlığın içerisine dökün. Karışıma bir miktar sirke ekleyin ve suyu kaynatın. Bu karışım tenceredeki kireci söküp atacaktır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 11:42

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019