• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yine rahatsız oldular! CHP'den S-400 açıklaması

S-400 hava savunma sisteminin teslimat sürecinin başlamasıyla ilgili olarak CHP tarafı rahatsız olmaya devam ediyor. CHP'li Faik Öztrak, S-400'ler ile ilgili olarak 'Dengeler nasıl kuruldu merak ediyoruz' ifadelerini kullanarak büyük bir skandala imza attı.

Yeniakit Publisher
2019-07-12 19:42:00 -
Yine rahatsız oldular! CHP'den S-400 açıklaması

S-400 ve F-35 konusunda milli bir duruş sergilemeyerek Türkiye'nin yararına olan her şeye muhalefet olan CHP, yeni açıklamasıyla şaşırtmadı. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 'S-400 alarak ABD yaptırımına karşı ne önlemler aldık' diyerek rahatsızlıklarını dile getirdi.

CHP'li Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik´in S-400 konusunda CHP´nin milli bir durum sergilemediği yönündeki sözlerinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

"Baştan beri söylüyoruz; bu ülkenin askerleri, savunma uzmanları diyorlarsa ki `bizim yüksek savunma füzelerine ihtiyaç var´, o zaman alacaklardır, karşı çıkmayız. Onun yanında diyoruz ki; bunları alırsak F-35 almamızda sıkıntı çıkabilir, bunu dikkate aldınız mı? Bu hava savunmamız S-400 almamıza oranla baktığımızda daha bütçede açığa neden olacak mıdır? S-400´lerle ilgili bunları almamız halinde Amerikan Parlamentosunun almış olduğu bir takım kararlar var ve bunlar Türkiye´ye yaptırım uygulanacağını söylüyor. Bunlara karşı ekonomiyi tahkim ettik mi, gerekli önlemleri aldık mı? Bu tür işlere giriştiğiniz zaman dış politika dengeleriyle oynarsınız. Dengeler nasıl kuruldu bunu merak ediyoruz?"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bozkurt

Yahu ben bu CHP li lerin hala devletimizin yanında duymamalarını anlamıyorum attık bunların Türk ve müslüman olmadığına inanıyorum bunların hepsi... çocuğu
 • Yanıtla

abdullah

yerli-milli olmadığınız için bunu Türk tarafından bilmiyor olabilirsiniz ama ABD vesayetinin sözcüleri olarak bir fikriniz olmalıydı.... Tabi orada da sıkıntı var dökülen arabanın her yerinden farklı ses gelmesi gibi pentagonu ayrı, dışişleri ayrı, ciası ayrı, beyaz sarayı ayrı, brükseli ayrı ses çıkarıyor...kıçı başı ayrı oynayınca orada da hangi dengeler var sizin için zor olmalı Sn.Kemal Dervişin Çırağı...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı