Yine kendilerine yakışanı yaptılar! Sözcü, Akit’ten çalıp karanlık Oda’yı kaynak gösterdi

Yeniakit.com.tr''nin eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner ile röportajı kamuoyunda geniş yer bulurken, Sözcü Gazetesi yine kendine yakışanı yaptı. Metiner'in açıklamalarını gazetesinde kullanan Sözcü, kaynak olarak ODA TV'yi gösterdi. Sözcü'nün bu tutumu hem Akit Medya Grubu'na olan nefretini hem de emeğe olan saygısızlığını yeniden gözler önüne serdi.

16 Ağustos 2019 Cuma 14:27
Yine kendilerine yakışanı yaptılar! Sözcü, Akit’ten çalıp karanlık Oda’yı kaynak gösterdi

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Yeniakit.com.tr'ye konuşan eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bazı tavsiyelerde bulunarak, "Dava şuurundan yoksun unsurlar güç elde etmek için AKP’lileştiler. Reis bu ayrışma sürecinde AK Parti’nin rotasını yeniden belirlemelidir." demişti. Metiner, AK Parti'nin bu şartlar altında ömrünü tamamladığını belirterek, "Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var.” demişti.

'Metiner iyi niyetli konuştu'

AK Parti'nin kuruluş yıldönümünde eski partisine ilişkin dostane uyarılarda bulunan Metiner'in açıklamaları sol medya tarafından farklı bir açıdan görülerek, kamuoyunu yanıltma çabasına dönüştürüldü. AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ise Metiner'in sözlerine ilişkin "Mehmet Metiner bizim arkadaşımızdır, AK Partilidir. İyi niyetli bir değerlendirme yapmıştır.” ifadelerini kullandı.

Sözcü yine kendine yakışanı yaptı

Birçok yayın organı Mehmet Metiner'in açıklamalarını servis ederken, Sözcü Gazetesi ise yine kendine yakışanı yaptı. Metiner'in açıklamalarını veren gazete kaynak olarak yeniakit.com.tr'yi kullanmazken, haberin girişinde 'ODA TV'nin haberine göre Metiner, şunları söyledi:' ifadesini kullanarak, röportajın ODA TV tarafından yapıldığını söyledi. Sözcü Gazete'sinin bu tavrı hem Akit Medya Grubu'na olan nefretini hem de emeğe olan saygısızlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 14:27

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ağustos 2019