• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeter be Kemal hep aynı şov! Kılıçdaroğlu yine kapıya dayandı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK Toplantısı sonrası SADAT'ın önüne gelerek siyasi şova başladı.

Yeniakit Publisher
2022-05-13 15:51:00 -
Yeter be Kemal hep aynı şov! Kılıçdaroğlu yine kapıya dayandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda olağanüstü MYK toplantısı düzenledi. Daha sonra SADAT'ın önüne gelen Kılıçdaroğlu, en iyi bildiği şeyi yaparak yine siyasi şova başladı.

Akla ziyan iddialarda bulunan Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça 'terör' 'tedhiş' olarak tanımlanıyor, Türkçesi de 'terör'. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye'de milyonlarca insan varsa ve Suriye'den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT'tır. Erdoğan'a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın. Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray'dır. Bunu bütün halkımıza ifade ediyorum."

Bugüne dek Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti hükümetini devirebilmek için terör yandaşları ile yan yana yürüyen Kılıçdaroğlu, Kuvayi Milliyeci olduklarını iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

"Biz SADAT'cılardan öyle tedhişcilerden korkacak kişiler değiliz. Korkanlar kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik kendilerinden bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları kurtarmaz. Biz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Buraya CHP'li kadın milletvekillerim de dahil olmak üzere çok sayıda milletvekillerimle geldik. Bakın basına bu olayı vermek istemedik.

Kişileri de rencide etmek istemedik. Yani, sağlıklı tutarlı bir anlayışla geliyoruz, size soru sormak istiyoruz. Ne yapıyorsunuz bunun bilgisini almak istiyoruz. Kim size destek veriyor, kaynaklarınız nedir, paralarınız nedir, nerelerden sağlanıyorsunuz, kaç kişiyi sabotaj yapmak üzere yetiştirdiniz, kaç teröristi yetiştirdiniz, bu teröristler/sabotajcılar şu an nerede? bunları öğrenmek istedik ama korkudan kapılarını kapattılar. Korkunun ecele faydası yok, Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi var."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bal

Hösst Ermeni düdüğü. Bas git başka yerde öttür. Burda kimseyi tehdit edemezsin seni BAŞTERÖRİST seni...

Millet

Seçimde kaybedecek, sonra da amirlerinin emri ile kaos çıkarma hazırlığıdır bu faaliyetler. Tam bir psikolojik harp taktiği. Rabbim gizli kafir ve kafir uşaklarına fırsat vermesin. Uyan Türkiyem.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23