Yakın kaynaklardan ilk bilgi geldi! Eski Tarım Bakanı Sami Güçlü Babacan'ın partisine mi katılıyor?

Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof.Dr. Sami Güçlü’nün, yeni parti kurma çalışmalarına hız veren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Bolu Abant’ta görüşme yaptığı iddiaları yalanlandı. Güçlü’nün Erdoğan’ın yanında yer alacağı ifade edildi.

23 Temmuz 2019 Salı 10:57
Yakın kaynaklardan ilk bilgi geldi! Eski Tarım Bakanı Sami Güçlü Babacan'ın partisine mi katılıyor?

 Sezai Erhan  yeniakit.com.tr 

31 Mart'ta oy kullanmadan önce "Her şey çok güzel olacak" diyerek dikkatleri üzerine çeken Abdullah Gül'ün desteğini arkasına alan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yeni partisine katılacak isimler tek tek belirleniyor. Babacan'ın partisine Ertuğrul Günay, Hüseyin Çelik, Nihat Ergün, Beşir Atalay ve Sadullah Ergin'den sonra eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof.Dr. Sami Güçlü’nünde katılacağı iddia ediliyordu.

Ak Parti kurucuları arasında

Kulislerde, Tarım Bakanı Prof.Dr. Sami Güçlü’nün Ali Babacan ile Bolu Abant’ta görüşme yaptığı, yeni partinin kurucuları arasında yer alacağı iddia ediliyordu. Güçlü’ye yakın kaynaklar, eski Bakan Prof.Dr. Sami Güçlü’nün AK Parti’nin kurucu üyesi olduğunu, 22. dönem Konya Milletvekili, 58 ve 59. Hükümetlerde ise Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevinde bulunduğunu, şu anda Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanlığıyla ilgilendiğini ifade ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında

Kaynaklar, Güçlü’nün son 7 yıldır siyasetten daha çok eğitim alanında özellikle yazar okumalarını sürdürdüğünü, AK Parti’yle bağını koparmadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldığını kaydettiler. Kaynaklar, Bakan Güçlü’nün yeni parti kurma çalışmalarına hız veren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Bolu Abant’ta görüşme yaptığı iddialarını yalanlayarak, Bakan Güçlü’nün geçen hafta Bolu’da değil Konya ve Ankara’da olduğunu söylediler.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Temmuz 2019 Salı 10:57

YORUM YAZ

 • sinansinan26 gün önce
  fetoş partisi yapın adınıda tam olsun hainler..
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş26 gün önce
  Allah bu fitnecilerden milleti kı korusun. Allah'ından bulurlar inşallah. Bu Fitne partisi (FP) olarakHangi yabancıların tuvalet kağıdı olduklarıkokusundan ortaya çıkar
 • osmanosman26 gün önce
  bende tayyip erdoğanın yanında yer alıyorum benide haber yapın...! sami güçlü kim ya..adın ne mülayim sert olsan ne yazar
 • ihsanihsan26 gün önce
  kahpeler sahne alıyor
 • MUHSİN OSMANOĞLUMUHSİN OSMANOĞLU26 gün önce
  KATILIR GÜL EKİBİNDEN
 • abdrhmnabdrhmn26 gün önce
  ben olsam utanırdım yeni parti ha. ama bunların suratları nasır tutmuş sosyetik müslüman bunlar utanmamı oda ne derler. meslekleri bu hep yalan dolan.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019