• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yağdanlık değil solcu! Kral yalakaları sıraya girdi

İsveç Kralı Karl Güstaf'ın aşı olmasını gündeme taşıyan solak medya, kralın sıraya girdiğini iddia ederek öve öve bitiremedi. "Oy sırasına giren Adnan Menderes"e düşmanlık besleyen solak güruhun, Kral Güstaf için yalakalık sırasına girmesi manidar karşılandı.

Yeniakit Publisher
2021-01-16 22:26:00 - 2021-01-17 12:42:59
Yağdanlık değil solcu! Kral yalakaları sıraya girdi

 yeniakit.com.tr 

İsveç’in 75 yaşındaki Kralı Karl Güstaf ile eşi Kraliçe Silvia, ilk doz koronavirüs aşısını yaptırdı. Ancak Türkiye'deki kralcılar, Kral Güstaf'ı şakşaklamak için sıraya girdiler ve ortaçağ sisteminin "kral"ını öve öve bitiremediler.

Kral aşısını oldu

İsveç’in 75 yaşındaki Kralı Karl Güstaf ile eşi Kraliçe Silvia, Krallık Sarayı’nda patenti Phizer-Biontech'e ait ilk doz koronavirüs aşısını yaptırdı. 

Kralın yalakalığı solculardan

Kral Güstaf'ın aşı olmasının ardından Türkiye'deki solcu yalakaları, İsveç Kralı'nı öve öve bitiremedi. Solcu geçinen Soner Yalçın'ın aşı karşıtlığı yapan Odatv, Kral Güstaf'ın aşısıyla yakından ilgilendi. Odatv, solcular arasında yalakalıkta en öne geçti.

Adnan Menderes de oy sırasındaydı ama...

Solcuların düşmanlık beslediği Adnan Menderes'in oy sırasına girdiğini göremeyen Odatv, ""Ben Kralım" demedi sıraya girdi" başlıklı haberiyle, Kral Güstaf'ı öve öve bitiremedi. Sözkonusu haberde, "Aşılama çalışmaları sürdürülürken, Krala bir öncelik tanınmadı. Kral ve ailesi de herhangi bir öncelik talebinde bulunmadı; yaş sıraları geldiği için aşı oldu. Krala ve Kraliçeye, İsveç yurttaşlarına vurulan aşının aynısı yapıldı.

27 Aralık’ta başlayan aşı kampanyası sırasında ilk aşı, bakımevinde kalan en yaşlı bir kadına yapıldı. Aşı sırası gelen Kral ve Kraliçeden sonra, Bakanlar, milletvekilleri, siyasi parti liderleri de herhangi bir önceliğe sahip olmadan, yaş sıraları geldiğinde aşı yaptıracaklar." ifadeleri kullanıldı.

Kral yalakalığında sıraya girdiler

26 Aralık'ta başladığı aşı kampanyasında, İsveç 19 günde sadece 79 bin kişiyi aşıladı. 10 milyon nufusa sahip İsveç, 19 günde bu kadar kişiyi aşılayarak nüfusunun yüzde 0,77'sini aşılayabildi.

Buna rağmen hükümete muhalif Odatv, İsveç'e kral yakalağında bulunurken, kendi ülkesindeki karalaması pes dedirtti. Odatv Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ilk gün aşı olmasını eleştirel göndermelerde bulunmuştu. Erdoğan'ın, halka örneklik olma açısından ilk gün aşı olmasını, "sıraya girmeden aşı oldu" iması ile haberleştiren odatv'nin kral aşkı ise dikkatten kaçmadı.

Öte yandan Odatv'nin okuyucusu da 'kralcı' çıktı. Bir okuyucunun sitedeki yorum kısmında, "Böyle kral mı olur? Gelsin de padişahımızdan adap edep öğrensin. Veya bizimki bir telefon açıp kral hazretlerine eğitim versin." ifadesini kullanması dikkat çekti.

Türkiye bir günde 286 bin, ikinci günde ise 600 bin kişiyi aşıladı

odatv'nin aşık olduğu kralın İsveç'i, 19 günde 79 bin kişiye aşı ancak yapabilirken, Türkiye ise 14 Ocak'ta başladığı aşı kampayasında, bir günde 286 bin, ikinci günde ise 600 bin kişiye aşı yaparak rekor kırdı.

Böylece Odatv'cilerin alkış tuttuğu Kral Karl Güstaf'ın 19 günde yüzde 0,77'sinin aşılanabildiği ülkesi İsveç'i iki günde geçti.

Kral Güstaf'ın ülkesindeki vefat sayısı da, Türkiye'yi kat kat geçti..

Kral Güstaf'ın 10 milyon 133 binlik İsveç'inde, 10 bin 323 ölüm yaşanırken, ölümlerin nüfusa oranı ise 1 milyonda 1,019 olarak açıklandı. 83 milyonluk Türkiye'de ise, vefat sayısı 23 bin 364 olarak gerçekleşti. Bunun nüfusa oranı ise 1 milyonda sadece 279 oldu.

Nüfusa oranla Türkiye'nin dört katı ölüm yaşanan İsveç'i kutsayan Odatv'nin önümüzdeki günlerde bu yanlışından dönmesi ve okurlarından, Türk halkından özür dilemesi bekleniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa Sümer

..... enikleri olduklari icin baska türlüsü beklenmez. 
 • Yanıtla

abdrhman

 yahudi aşısının reklamını yapıyorlar akılları sıra.  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23