• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

WhatsApp desteklemeyecek telefonlar | O cihazlar WhatsApp kullanamayacak!

WhatsApp, son güncellemesiyle birlikte birçok telefondaki desteğini kaldıracağını bildirdi. Eski sürümde olan cihazların destekleyemeyeceği WhatsApp uygulaması için kolaylık sağlayacağını da belirtti. Peki ama WhatsApp kullanamayan telefonlar hangileri? WhatsApp'ı desteklemeyen telefonlar hangileri? İşte detaylar...

2020-01-24 16:12:00 -
WhatsApp desteklemeyecek telefonlar | O cihazlar WhatsApp kullanamayacak!

WhatsApp, son güncellemesiyle birlikte birçok telefondaki desteğini kaldıracağını bildirdi. Eski sürümde olan cihazların destekleyemeyeceği WhatsApp uygulaması için kolaylık sağlayacağını da belirtti. Peki ama WhatsApp kullanamayan telefonlar hangileri? WhatsApp'ı desteklemeyen telefonlar hangileri? İşte detaylar...

WhatsApp’ın internet sitesinde Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich veya daha üst sürümlerini çalıştıran cihazlar için destek sağlandığı belirtiliyor. 1 Şubat 2020’den itibaren Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri çalıştıran bir cihaza sahip olanlar yeni bir hesap oluşturamayacak veya mevcut bir hesabı doğrulayamayacak.

Bu kısıtlama Android ile sınırlı değil. Aynı tarihten itibaren uygulama sadece iOS 9 ve daha yeni sürümlerin yüklü olduğu iPhone modellerinde kullanılabilecek. Desteğin sona ereceği bir Android telefona sahipseniz, mesajlarınızı Google Drive’a yedekleyerek veri kaybının önüne geçebilirsiniz.

Google Drive kullanmak istemeyenler görüşmelerini Sohbeti Dışa Aktar özelliğini kullanarak yedekleyebilir. Bunun için bir kişiyle veya grupla sohbetinizi açmanız ve seçenekler bölümünden Sohbeti Dışa Aktar’a basmanız yeterli olacak.

Dışa aktardığınız sohbet txt dosyası olarak sunulacak. Sohbeti dışa aktarırken medya dosyalarını ek olarak dahil etmeyi de seçebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı