• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ve Özgür Özel gerçek yüzünü gösterdi! Rezalet ki ne rezalet

Yeniakit Publisher
2024-06-18 15:50:00 -
Ve Özgür Özel gerçek yüzünü gösterdi! Rezalet ki ne rezalet

Bülent Erandaç, Takvim gazetesindeki köşe yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın siyasette yumuşama mesajını ele aldı. Erdoğan'ın İtalya'dan dönüp yumuşama mesajı verdiğini belirten, ancak CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in açıklamalarının bu yumuşamayı dinamitlediğini ifade eden Erandaç, Özel'in sözlerinin siyaset sahnesindeki normalleşmeye zarar verdiğini söyledi. Erandaç, şunları kaydetti:

Bülent Erandaç, Takvim gazetesindeki köşe yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın siyasette yumuşama mesajını ele aldı. Erdoğan'ın İtalya'dan dönüp yumuşama mesajı verdiğini belirten, ancak CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in açıklamalarının bu yumuşamayı dinamitlediğini ifade eden Erandaç, Özel'in sözlerinin siyaset sahnesindeki normalleşmeye zarar verdiğini söyledi. Erandaç, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'nin iki önemli ülkesi İspanya ve İtalya'da çok önemli görüşmeler yaptı.

Özellikle İtalya'da gerçekleşen G-7 zirvesine damga vurdu. Başta ABD Başkanı Biden olmak üzere, dünyanın en zengin ülkelerinin liderleriyle yaptığı ikili temaslar dünya medyasına yansıdı. Başkan Erdoğan, cumartesi sabaha yakın Türkiye'ye döndü.

Kurban Bayramı ile ilgili Azız Milletimize bir mesaj yayınladı. Erdoğan'ın bayram mesajında bir bölüm "Siyasette oluşan yumuşama ikliminin, milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını müşahede ediyoruz" sözleri önemli.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Erdoğan'ın İtalya'dan dönüp SİYASETTE YUMUŞAMA mesajı verdiği cumartesi günü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, yumuşamayı dinamitleyen açıklamaları, CHP'nin arka bahçesindeki bir medya kanalında yayınlanması manidar oldu. Özel'in arife günü (cumartesi) T24 medya kanalına yaptığı açıklamalar, ANORMALLEŞME işareti veriyor.

ESKİ ÖZGÜR ÖZEL GELİYOR MU?

Özel'i Genel Başkan olmadan önce nasıl tanırdık. YAPICI DEĞİL YIKICI.

NEGATİF KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN SAĞ KOLU SALDIRGAN, KAVGACI, TARTIŞMACI, NEGATİF ÜSLUPLU. İmamoğlu'nun desteği ile genel başkan seçildi. Bir anda değişti.

Yapıcı oldu, diyalogdan yana tavır sergiliyordu.

Erdoğan'la buluşmayı, ziyaretler yapmayı istiyordu. Erdoğan da elini uzattı. 2 Mayıs ve 9 Haziran görüşmeleri oldu.

Siyasette yumuşamadan aziz milletimiz memnundu.

Normalleşme devam etsin temennileri yüksekti.

Erdoğan, 9 Haziran salı günü CHP Genel merkezine gitti. Özel'le 1.5 saat görüştü. Bu görüşmenin üzerinden 4 gün geçmiş, Özel'in, yumuşamayı dinamitleyen şu cümlelerine bakar mısınız? Kurban Bayramı arife günü yeni Özgür Özel yok, eski Özgür Özel geliyor. Özel diyor ki, "ŞU ANDA NORMALLEŞME

KİMSEYİ

KAPSAMIYOR. Şu anda normalleşme bir tek ileri yaşlarından dolayı adli tıp raporları bir yıldır bekleyen 28 Şubat generallerini kapsadı. Onun dışında bir de CHP'nin gölge bakanları AK Parti'nin bakanlarıyla şimdiye kadar 4-5 randevuda buluştu, önemli konularda bilgi alıyoruz.

Bir de Sinan Ateş'in eşinin randevusu. Bunun dışında ne normalleşmesi? Mesela Gezi mi normalleşmiş?

Yani Anayasa Mahkemesi ya da AİHM kararları mı uygulanmış? Ekonomi mi normalleşmiş? ODTÜ'nün festivali, liselerin mezuniyet törenleri mi normalleşmiş?

Yani şu anda Türkler için de bir normalleşme yok Kürtler için de bir normalleşme yok. Normalleşme bizim iyi niyetli çabalarımızdan ibaret şu anda. Bir de karşılıklı yıllardır yapılmayan görüşmeler bir gidiş bir geliş yapıldı. Benim anladığım normalleşme bu değil. Onu açık söylemek lazım. Ama şöyle bir şeyi de doğru bulmam, izin vermem yani, Türklerle ilgili konularda demokratik kazanımlar elde edilip Kürtler bunun dışında bırakılmaya kalkarsa buna en çok ben itiraz ederim.

Yani normalleşme olacaksa hatta en çok dezavantajlılar için olacak. Yani en yoksullar için olacak, en mağdurlar için olacak.

Normalleşme başlayacaksa kayyum siyasetinin terk edilmesiyle başlamalı Kürtlerin nezdinde''.

Yetmiyor, ilave olarak DEMLENMİŞ, Özel, Edirne Cezaevi'ndeki eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret edeceğini de tekrarlıyor.

Özel, 'Cumhurbaşkanıyla Kıbrıs'a gidecek misiniz?' sorusuna: "Kıbrıs'a gideceğim. Cumhurbaşkanı söylediğinde de dedim ki, 'Biz de zaten oraya gidiyoruz.' 174 gazi ve bütün MYK ile birlikte gidiyorum. Biz oraya gitmeyi çoktan planlamış ve aylar öncesinden hazırlanmıştık.

Cumhurbaşkanı uçağıyla zaten gitmem yani. Bir tarifeli uçakla gideceğim" cevabı verdi. Çok rahatsız edici sözlere devam ediyor.

Türkiye siyasetçilerin birbiriyle iletişimi konusunda çok kötü bir noktada. Mesela bir süreç yaşanıyor. Sürecin adında bile mutabakat yok. Bir taraf "normalleşme" diyor, bir taraf "yumuşama" diyor. Son görüşmeden sonra Ömer Çelik de normalleşmeyi anınca, iktidara müzahir medya da normalleşme manşetlerini kullandı ilk kez. Ben meseleyi şöyle görüyorum ikiye ayırarak irdelemek isterim. Birincisi şu, 2024'te Türkiye Cumhuriyeti'nde CHP'nin genel başkanı olarak birinci parti de olsam, ikinci parti de olsam, iktidar da olsak muhalefet de olsak siyasilerin birbiriyle bayramlaşmadığı, tokalaşmadığı, Anıtkabir'de birbirlerine sürtüp birbirlerinin yüzüne bakmadıkları, birbirlerine taziyeye gitmedikleri ya da mutlu günlerinde birbirlerine davetiye vermedikleri bir fotoğrafın içinde yer almayı utanç verici buluyorum. Bir ülkede siyaset bu noktaya geldiyse elbette birinci sorumlu iktidardır''. "Normalleşme tanımı bir anlam ve beklenti yarattı. Bunu biraz daha netleştirir misiniz?" sorusuna Özgür Özel cevap veriyor:

''Bir iletişim içinde olmak ve ülke için iktidarıyla muhalefetiyle belli konularda birlikte çalışabilmek, Bunu sağlayabilmek istiyoruz, isterim ama bu o kadar kolay olmuyor. Çünkü hatlar çok keskin, mahalleler çok keskin, yankı odaları var".

SONUÇ: 1) ESKİ ÖZGÜR ÖZEL YAVAŞ YAVAŞ GERİYE Mİ DÖNÜYOR?

2) Yoksa, Özgür Özel eskiye DÖNDÜRÜLÜYOR MU?

Bu iki soruyu da destekleyen gelişmeler var. CHP DEĞİŞMEDİ.

ÖZGÜR ÖZEL DE DEĞİŞMEDİ.

YAVAŞ YAVAŞ ESKİ ÖZGÜR ÖZEL'E DÖNÜŞ VAR."

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet Fazıl

Degişmezler, çünkü kaostan, kavgadan,ve bilumum insanların negatif duygularından besleniyorlar ve semiriyorlar ve açlıkları gitmiyor çünkü doyamıyorlar kusuyorlar tekrar yemek istiyorlar....

özer

özgür özel değişmedi.ilk günler de kılıçdaroğlu da şirinlik yapmıştı. gandi ,sessiz güç,yok efendim sinirleri alınmış yani o kadar munis, sakin, yumuşak başlı.... geçiniz bunları beyler. chp hiç bir zaman değişmez. kendi tapulu malı olarak gördüğü ülkenin mutlak yönetimini 14 mayıs 1950 de kaybettiği günden bu yana bu millete ve seçtiği bütün iktidarlara kin besledi,onlara dünyayı zindan etmek için memleket ne kaybederse kaybetsin elinden geleni yaptı. o sureti haktan görünmelerinin altında, yok işçiyi,yok memuru,yok esnafı,yok emekliyi,yok şu kesimi,bu kesimi düşünüyor,koruyor,savunuyor manzarasının altında iktidarı köşeye sıkıştırmak,yıpratmak,o savunur gibi yaptığı oy depolarının oyunu kapmak. işte işin esası sadece budur. her sevinçten,kayıptan,kazançtan ilk yaptığı,bundan nasıl parsayı toplarız,nasıl bundan siyasi rant sağlarız,nasıl bu işi iktidar için zehir haline get,getirebiliriz......gençler bunu öğrenin . büyükler bu bir kaç cümle ile gençlerinize bu işin aslını bu şekilde anlatın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23