Valilikten Alparslan Kuytul kararı!

Adana Valiliği, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul ve yöneticilerinin yargılanacağı duruşma öncesinde ve sonrasında, kentte eylem ve protesto gösterisi yapılmasını yasakladı.

20 Ağustos 2019 Salı 12:12
Valilikten Alparslan Kuytul kararı!

Adana Valiliği, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yöneticileri ile vakıf ile irtibatı tespit edilen şüphelilerin yargılanacağı duruşmada güvenliğin sağlanması amacıyla, eylem ve protesto gösterisi yapmasını yasakladı.

Adana Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yöneticileri ile vakıf ile irtibatı tespit edilen şüphelilerin  22 Ağustos’ta Adana Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edileceği belirtildi. Kent genelinde huzurun, güvenliğin ve kişi dokunulmazlığının sağlanması amacıyla bazı kararlar alındığına dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

"Vakfın kurucusu konumunda bulunan Alparslan Kuytul’a ve Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yöneticilerine destek vermek amacıyla, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı adı altında veya bu vakıf ile bağlantısı bulunan şahıslar tarafından, 21 Ağustos günü saat 17.00’den başlayarak 25 Ağustos günü saat 23.59’a kadar, ilimiz genelinde park, bahçe, genel yollar, kamu binaları önleri, sivil toplum kuruluşu önleri, umuma açık ve kapalı alanlarda umuma açık veya kapalı yer toplantıları, basın açıklaması, oturma eylemi ve bu gibi tüm faaliyetlerin eylem/etkinliklerin yapılmasının ve bu amaçla şehir merkezine gelebilecek olan şahısların ve araçların Adana İl Merkezine girişlerinin Adana Valiliği oluruyla yasaklanmasına karar verildi."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 12:12

YORUM YAZ

 • zülfikar Hayberzülfikar Hayber1 ay önce
  ’Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ temelde suçu bu adamın. 2018 den beri tutuklu. Sonra üye olmamak ile birlikte terör örgütü propagandasından yada yardımdan basından takip edebildiğim kadarı ile 20 yıl istemli dava açıldı hakkında. Meşhur 142, 163 ve 301 vardı hani eskiden... Hiçbir solcu bu adam için çıkıp bir insan hakları nutuğu atmıyor. Tutuklu kalması hak ihlalidir demiyor. Çünkü adamın bir metre sakalı var ve kıvırtarak yürümüyor. Zaten adamı ısıranlar da onun başka türleri olarak görünüyor onların gözlerine. Gıcık kapardım bu herife, İslamoğluna gıcık kaptığım gibi. Şu anda ise benim için sadece mağdur bir maznun portresi... bir gün adalet 40 yıl ibadetten yeğdir. Zaviyesine göre olayları yorumlayan herkes tv lerden de haber merkezlerinden de gazete köşelerin den de defolup gitseler keşke. Yalancılar Tarafgirlerden daha zararsız oldular...
 • HamzaHamza1 ay önce
  Suudi arabistandamı yargılanıyor bu adam.? Ualan nedir bu adama yapılan zülüm be.Resmen kata kulle yapılıyor. Sizde güya islamcısınız. Dilsiz şeytanlara lanet olsun..
 • MâlumMâlum1 ay önce
  Tabi canım. Sakın eylem yapmasınlar.Kısın mazlumların sesini.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Allah ona yardım etsin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019