• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Utanç görüntüsü! Zihinsel engelli öğrenciye yapılanlar yürek sızlattı

Kayseri’de 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon Ve Aile Danışma Merkezi’nde çekildiği iddia edilen görüntülerde, oyuna alınmadığı için küsen zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından tekmelendikten sonra yaka paça pencereden içeri atılıyor.

2019-11-15 09:06:00 - 2019-11-15 09:09:32

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde çekildiği iddia edilen görüntüde, zihinsel engelli bir öğrenci voleybol oynatılmadığı için küserek oturduğu yerden kalkmadı. Öğretmenler ve görevliler, öğrenciyi ikna etmeye çalıştı ancak oyuna alınmadığı için küsen öğrenci bir türlü yerinden kalkmadı. Bir görevlinin cebinden çıkardığı sigara paketini göstererek, "Bir sorunun varsa şunu iç" demesi ise öğretmenler ve görevlilerin kahkaha atmasına neden oldu.

Önce tekme sonra kafa attı!

Bir öğretmenin 'Kalkıyor musun içeri?' diye sormasının ardından bir başka öğretmen ise yerdeki öğrenciye tekme vurarak, 'Kalkıyor musun kalkmıyor musun?' diye çıkıştı. Öğrenci ağlayarak, 'Beni oynatmıyorsunuz' deyince, tekme atan öğretmen, 'Oynatmıyorum, hoca benim oynatmıyorum' diyerek öğrenciye kafa attı.

Görevliler ve öğretmenler, kalkmayan öğrenciyi kollarından ve bacaklarından tutarak karga tulumba kaldırarak pencereden içeri aldı ve perdeyi kapattı.

Cep telefonu ile olayı görüntüleyen vatandaş ise, "Dövüyorlar çocuğu, halen içeriden ses geliyor" diyerek videoyu sonlandırdı.

Görüntünün ortaya çıkmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

engineer

Dolaştım beldeler, gördüm şehirler Dermansız gönüller, dumansız evler Yakıyor vicdanı seyret hüsranı Akmıyor nehirler, Kuransız evler İnsanlık ölmüş, yığınlar hep cansız Kararan kalplerin çoğu imansız Seraplı sahralar, sisli deryalar Eziyor insanı sönmüş hayâlar Yıkılan namuslar sönen yuvalar Fesat saçıyor zehirli havalar Müşrik düzenleri gelin yıkalım İnsanlığı bu vahşetten kurtaralım Kararmış gönüller saçar dikenler İmansız bedenler yüreksiz tenler Yollar katranlı havalar dumanlı İdmanlı hayâsız olmuş gezenler Nuru inkılâp doğdu şirk kalkacak Dünya nura huzura kavuşacak
 • Yanıtla

Kral 19

Bunlar öğretmen olacak işte Allah onları bildiği gibi yapsın o çocuk zaten engelli o bir melek rabbim ailelerine sabır versin eğitim şart işte bu çocukları değil ilk önce toplumu eğitmek lazım
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23