• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Üst solunum yolu enfeksiyonu nedir? Üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileri

Üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl geçer? sorusu dünyayı ölümle tehdit eden korona virüs belirtileri arasında yüksek ateş ve üst solunum yolu enfeksiyonu olması vatandaşların üst solunum enfeksiyonu ile ilgili bilgeler merak edilmeye başlandı. Koronavirüs nedeniyle dünya genelindeki koronavirüs ölümleri üç bini geçti. Peki üst solunum yolu enfeksiyonu nedir? Üwst solunum enfeksiyonu belirtileri nelerdir? Solunum yolu enfeksiyonu nasıl tedavi edilir? İşte detaylar.

Yeniakit Publisher
2020-03-03 09:46:00 - 2020-03-03 09:47:22
Üst solunum yolu enfeksiyonu nedir? Üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileri

Üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl geçer? sorusu dünyayı ölümle tehdit eden korona virüs belirtileri arasında yüksek ateş ve üst solunum yolu enfeksiyonu olması vatandaşların üst solunum enfeksiyonu ile ilgili bilgeler merak edilmeye başlandı. Koronavirüs nedeniyle dünya genelindeki koronavirüs ölümleri üç bini geçti. Peki üst solunum yolu enfeksiyonu nedir? Üwst solunum enfeksiyonu belirtileri nelerdir? solunum yolu enfeksiyonu nasıl tedavi edilir? İşte detaylar.

Solunum yolu enfeksiyonları tüm dünyada birinci basamak hekimlerinin en sık karşılaştığı enfeksiyon türüdür. Çoğu hafif seyirlidir ve kendi kendine iyileşme özelliğine sahiptir. Üst solunum yolu enfeksiyonları çoğunlukla viral orijinlidir. Bu hastalığın ayaktan tedavisinde ateş düşürücü ağrı kesiciler, burun yoluyla ve ağız yoluyla kullanılan salgı azaltıcı ilaçlar, allerji önleyici ilaçlar, öksürük kesiciler (tek başına veya kombine olarak) sıkça kullanılırlar ve etken bakteri olduğunda da tedaviye antibiyotikler eklenir. Solunum yolu enfeksiyonu Üst solunum yolu ve alt solunum yolu enfeksiyonu diye ikiye ayrılır alt solunum yolu enfeksiyonları göğüs hastalıkları branşını ilgilendirmektedir. Alt solunum yolu enfeksiyonları bronşları etkileyerek akciğerlere kadar yayılım gösterebilmektedir.

Çocuklarımızı sık üst solunum yolu enfeksiyonlarından koruyabilir miyiz?

Hasta kişilerden uzak tutulması Ne yazık ki bu her zaman mümkün değil. Çocukların elleri ile ağızlarına, gözlerine dokunmaları da enfeksiyon alımını arttırabilir. Sık el yıkama çok önemli çocuklara bu alışkanlığın öğretilmesi gerekli. Özellikle birçok çocuğun bir arada bulunduğu ortamlarda oyun alanlarının ve oyuncakların uygun şekilde temizlenmesi önemli

Üst solunum yolu enfeksiyonları komplikasyonları nelerdir?

Kulak enfeksiyonları (orta kulak iltihabı), sinüs enfeksiyonları, pnömoni (zatürre) oluşabilir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gören Göz

Evet evet evet. ŞARAP KOKAN MAŞALARDAN BARUT KOKAN PAŞALARA. Yüzyılın en mühteşem dönüşümü. Bu dönüşüm bizim kaderimiz olacaktır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23