• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Ukrayna-Rusya geriliminin perde arkası

Karadeniz’de Rusya ve Ukrayna arasında gerilim artarken, iki ülkenin neden böylesi bir mücadeleye girişmesinin nedeni tarihte yaşanan acı olaylar.

Yeniakit Publisher
2021-04-12 21:46:00 -

Rusya ve Ukrayna arasında son günlerde iyice artan gerilim, neredeyse iki ülkeyi savaşın eşiğine getirdi. Rusya, sınıra askeri sevkiyatlar yaparken, Ukrayna ise NATO'nun ve Türkiye'nin desteğini arkasına almak için çalışmalar ve ziyaretler yürütüyor.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından gazeteci Ahmet Yeşiltepe, Rusya-Ukrayna ilişkilerinin tarihsel sürecini, kültürel yakınlığını, ve yaşanan gerilimleri meraklısı için mercek altına aldı.

"Rusya ve Ukrayna. Birbirine hem çok yakın, hem çok uzak iki ülke." diyerek sözlerine başlayan Yeşiltepe, Rusya ve Ukrayna'nın aynı kökenden geldiğini belirtiyor.

"Birbirine hem çok yakın, hem çok uzak iki ülke..."

Siyasi, dini, tarihi, ve kültürel açıdan kardeş iki ülkenin neden birbirine düşman olduğu sorusuna oldukça bilgilendirici cevaplar veren Ahmet Yeşiltepe, "Geriye dönüp bakıldığında bu çekişmenin aslında yeni olmadığı görülüyor" diyerek, yaşanan tarihsel gerilimi ele alıyor.

Biz de Rusya-Ukrayna geriliminin tarihsel sürecini ele alan bu güzel çalışmayı sizlerle buluşturuyoruz...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Uhuru

Şu anki asil problem eski bir komedyen olan Zelenski nin eski mesleki alışkanlıklarını devam ettirerek eline verilen rolü oynuyor olması Bağımsız politikalar üretememesi, ve çıkarı yoksa kılını kıpırdatmayacak olan Amerika ve Avrupalılara güvenip tarihi ve kültürel bağları olan komşusu ile çatışması.
 • Yanıtla

H u

Rusya ile aramızı açmamızı istiyor a b d bu oyuna putin de Erdoğan’da biliyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23