Uçağa geç kalan bakan istifa kararı aldı

Meksika Çevre ve Tabii Kaynaklar Bakanı Josefa Gonzalez-Blanco, iş için bineceği uçağı yarım saatten fazla bekletmesinin ardından ülkede tepkilere neden oldu. Blanco gelen yoğun tepkiler sonrası görevinden istifa etti.

26 Mayıs 2019 Pazar 17:32
Uçağa geç kalan bakan istifa kararı aldı

Meksika Çevre ve Tabii Kaynaklar Bakanı Josefa Gonzalez-Blanco, iş seyahatine çıkacağı uçağı yarım saatten fazla bekletmesinin ardından yolculardan gelen tepkiler üzerine istifa etti.

İstifa gerekçesini sosyal medya hesabından açıklayan Blanco, "(Uçağın bekletilmesi) Hiçbir gerekçesi yok. Meksika'nın gerçek dönüşümü için eşitlik ve adalet değerleri üzerinde bütünsel mutabakata ihtiyaç var. Hiç kimsenin ayrıcalığı olmamalı. Bir kişinin çıkarı, işlerini yerine getirmek için bile olsa çoğunluğun refahının üzerinde olmamalı" ifadelerini kullandı.

Uçağın yarım saatten fazla bekletilmesi, uçak yolcularının ve medyanın tepkisini toplamıştı.

Josefa Gonzalez-Blanco bir hafta içinde istifa eden ikinci bakan oldu.

Geçen salı günü Meksika Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı German Martinez Cazares, sağlık sistemindeki bütçe kesintileri ve personel giderlerindeki azalma nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 17:32

YORUM YAZ

 • hu hu huhu hu hu29 gün önce
  adamlarda şiyasi ve bğrokratik ahlak var. bizde tam tersi birde pişmiş kelle gibi sırtırlar
 • ImamImam1 ay önce
  Tıpkı bizim ülke gibi onurlu şerefli siyasileri var
 • BozkurtBozkurt1 ay önce
  İste demokrasi budur bizde ki gibi degil
 • MeksikalıMeksikalı1 ay önce
  Bu meksika denilen yerde bile istifa diye bir bilinmezlik varmış

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019