TV5 Nevşin Mengü'nün bacaklarından rahatsız oldu, başörtüsü düşmanlığını görmezden geldi

TV5 yayına çıkardığı başörtüsü düşmanı Nevşin Mengü'nün bacaklarından rahatsız olurken, İslam hakkındaki nefretini görmezden geldi.

12 Temmuz 2019 Cuma 19:53
TV5 Nevşin Mengü'nün bacaklarından rahatsız oldu, başörtüsü düşmanlığını görmezden geldi

 yeniakit.com.tr 

Geçtiğimiz Salı TV5'te, Suat Toktaş'ın Düşünme Vakti programında ilginç bir yayın sergilendi. Emre Bağce, Yavuz Oğhan ve Nevşin Mengü'nün konuk edildiği yayında, SETA raporu hakkında konuşuldu. Ancak yayında kameralar, 2 kadrajdan çıkamadı.

Bacaklarından rahatsız olurken İslam hakkındaki nefreti rahatsız etmedi

"Fişlendiği" iddiasıyla Nevşin Mengü'yü yayına çıkaran TV5, Mengü'nün dizüstü eteğinden rahatsız oldu. 2 kadrajdan çıkamayan TV5 yayın ekibi, Mengü'nün eteği nedeniyle moderatör bile uzak kadrajda yer alamadı. Yayın ekibi, Mengü'yü yüzünde ve sırtından göstermek zorunda kaldı.

Daha önce birçok kez İslam'ın bir emri olan başörtüsünden rahatsız olduğunu belirten Nevşin Mengü'nün bu düşmanlığı, yayına çıkaran TV5'i rahatsız etmemesi dikkat çekti.

Öte yandan TV5'in youtube kanalında paylaşılan programının başlığında Emre Bağce ve Yavuz Oğhan'ın ismi yazılmazken sadece Nevşin Mengü'nün adının geçirilmesi dikkat çekti.

Başörtüsüne düşman!

Daha önce birçok kez İslam'ın bir emri olan başörtüsünden rahatsız olduğunu belirten Nevşin Mengü'nün bu düşmanlığı, yayına çıkaran TV5'i rahatsız etmemesi dikkat çekti.

Yeni Zelandalı spikerin başörtüsü rahatsız etmişti

Müslümanlara gayrimüslimler kadar bile saygı duymayan Nevşin Mengü, laikçi yobaz Birgün'deki yazısında Yeni Zelanda'da Müslümanlara yönelik saldırıyı kınamak için başlarını örten spikerlerin, "hayatlarını bir nebze özgür soluk alabilmeye adamışlar" olarak tanımladığı ateistleri kırdığı iddiasında bulunarak hezeyanlarda bulunmuştu.

Başörtülü minik bir kızı hazmedememişti

Nevşin Mengü sosyal medya hesabından 23 Nisan etkinliğine katılan başörtülü bir kızın fotoğrafını paylaşarak içindeki İslam düşmanlığını bir kez daha gözler önüne sermiş ve Twitter'dan başörtülü bir kız çocuğunun fotoğrafını "Doğar doğmaz kapatın bebekleri bari oldu olacak." mesajıyla paylaşmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 19:53

YORUM YAZ

 • RAFET AKSARIRAFET AKSARI6 gün önce
  Neden artıyor başörtü düşmanlığı, bir tarafınıza mı batıyor da böyle bir ayrımcılık yapıyorsunuz. Başı açıklara nasıl saygı duyuyorsak kapalıya saygı duyalım ki hayvanlardan farkımız olsun. Bu yüzyılda yasaklardan meded ummak cahilligin danıskasıdır.
 • Milli görüş Milli görüş 7 gün önce
  Bir zamanlar hergün akit okurdum o zamanlar akit camiası milli görüşü hedef tahtasına oturmamış ve sadece laik kemalist zihniyetin çarpık uygulamalarını haber yapardı. Nurdan sesleniyorum lütfen çekin dilinizi milli görüşten . Erbakandan utanmıyorsaniz Allah tan utanın. Ne yaparsanız yapın milli görüşü lekeleyemeyeceksiniz . Bu kdr dönek olunca eski haberleriniz güvenilirliğini yitiriyor. Turkiyede tek milli lider erbakan hocamız ve tek milli politika güden de milli görüşçülerdir. Hadi oradan, hadi oradan!....
 • JskwJskw7 gün önce
  İftira atmak da günah. Hayırlayın
 • MuzafferMuzaffer7 gün önce
  Milli görüşçüler, islamın şekil değil şuur dini olduğunun, tüm kesimler ile inançlarından taviz vermeden görüşüp konuşmanın ve islamın hangi manayı muhteva ettiğinin bilincinde; kavga ötekileştirme düşmanlaştırma yapmadan insanlar ile oturup konuşmanın fevkindedir, elhamdulillah. Siz cenneti kendinize parsellemişsiniz kendinizden başka kimsenin oraya girmesini istemiyorsunuz. Hidayet Allah ın elindedir, efendimiz islama en şedid düşman olan ve sonradan müslüman olan ebu süfyan, halid bin velid, vahşi ra. lara ve birçok sahabeye sizin yaptığınızı yapsaydı rahmet peygamberi olmazdı.
 • Rasim DUMANRasim DUMAN7 gün önce
  Islam dusmanlari ile kolkola girin..., sonra da "milli gorus"ten ve "cihad"dan bahsedin...!!! Nasil bir riyakarliktir, nasil bir savrulustur, nasil bir ayak kaymasidir bu yahu...?! Saadetciler, bu yolun sonu, "esfelessafilin"e cikiyor, haberiniz olsun !
 • Ziya Ziya 7 gün önce
  Hazmedeceksin mengü elin mahkum çalışacaksınnnnnn kaçarı yoķkkkk hemde e...gibi alışacaksın
 • EKOLL EKOLL 7 gün önce
  Nedir bu kendini aydın diye tanımlayan yobazlardan çektiğimiz. Bir bitmediniz be embesiller. Defolup gidin insanların yaşamadığı Afrika 'daki vahşi ormanlara.
 • Eren Eren 7 gün önce
  Tv5 işkembesi bayağı geniş. Her şeyi sindirebildiklerine göre.
 • Ahmed Arif Ahmed Arif 7 gün önce
  Müslümanlar izzet ve şerefin Allah ve Resulu un olduğunu ve orada aranması gerektiği şuuruna varmadıkça böyle savrulmaları daha çok yaşayacaklar.. Birilerine şirin görünmek uğruna ilkesiz bir duruş nereye kadar...
 • Ahmet Batuhan PoyrazAhmet Batuhan Poyraz7 gün önce
  Sürtük, Sen açılmak istiyorsan açılabilirsin. milletin karısından kızından sana ne? seni mi ilgilendiriyor kimin ne yapacağı?
 • ali ihsanali ihsan7 gün önce
  OSMANLI SULTANINI TAHTAN İNDİREN HAİNİNGİLİZ AJANI HÜSEYİN AVNİ PAŞA'YA ATFEDİLEN BİR SÖZ VARDIR. "DİNİM KİNİMDİR" . HÜSEYİN AVNİ EKOLÜNDEKİ KİNDARLIK , ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI ,GÖZLERİ KÖR EDİYOR. ALLAH HİDAYETE ERDİRSİN. ALLAH, DÜŞMAN SAFLARINDA DEĞİL KARDEŞLERİNİN YANINDA OLMAYI HEPİMİZE NASİP ETSİN. AMİN

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019