• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'nin İspanya ve İtalya'ya yardım göndermesine Akşener'den skandal benzetme!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye tarafından koronavirüsün ağır kayıplar verdirdiği İtalya'ya ve İspanya'ya gönderilen yardımlarla ilgili şok sözler sarfetti. Salgın ile mücadelede kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilen Türkiye'nin başarısını görmezden gelen Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan yardım kampanyasını da hatırlatarak "Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız" yorumunda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-04-03 12:08:00 -
Türkiye'nin İspanya ve İtalya'ya yardım göndermesine Akşener'den skandal benzetme!

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası ile İtalya ve İspanya'ya gönderilen koronavirüs yardımlarını eleştirdi. Akşener, Erdoğan'ı "Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız" diye eleştirdi.

Skandal benzetme!

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası için "Yani devletin vatandaşı için harcayacak 550 milyon lirası yok mu da, bu parayı vatandaşın kendisinden toplamaya çalışıyoruz? Bu sorunun cevabı yok" diyen Akşener, İtalya ve İspanya'ya gönderilen yardımlar için de şöyle konuştu:

"Sayın Erdoğan İtalya’ya İspanya’ya yardım uçağı, yardım gemisi gönderdiğimizi söylüyor ama bu iki ülkenin hükümetlerinden hiçbiri kendi vatandaşlarına IBAN gönderip yardım toplamıyor. Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eğriye eğri doğruya doğru

Mükemmel bir teşbihte bulundu..
 • Yanıtla

elazığlı

HÜÜÜ HÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı