Türkiye'den terör devleti İsrail'e sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, teröristbaşı Binyamin Netanyahu’nun Ürdün Vadisi’nin ilhakına yönelik vaatlerine sert tepki gösterdi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 15:43
Türkiye'den terör devleti İsrail'e sert tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, ‪17 Eylül’de gerçekleştirilecek genel seçimleri kazandığı takdirde Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi ile yasadışı yerleşimleri ilhak edeceği yönündeki beyanları İsrail’in on yıllardır devam eden işgalinin ve hukuk tanımaz uygulamalarının yeni bir tezahürüdür. Bu gayrimeşru oldubitti teşebbüsü asla kabul edilemez."

"Tüm uluslararası toplumu İsrail’in uluslararası hukukun temel ilke ve normlarını pervasızca ayaklar altına alması karşısında sessiz kalmayıp, en güçlü şekilde tepki vermeye çağırıyoruz."

"Türkiye, kardeş Filistin halkının yanında durmaya ve Filistin Devleti’nin haklı bağımsızlık mücadelesini tüm gücüyle desteklemeye devam edecektir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 15:43

YORUM YAZ

  • EymanEyman3 gün önce
    Medine döneminde Efendimiz kafirlerden silah almıştır! Tarihini, dinini bilmeyen cahiller, atom bombasından daha tehlikeli! Türkiye şu an bir gelişme ve hazırlık döneminde. Dolayısıyla süper güçlerin, sömürü ve haydutluğuyla dünya zalimlerine karşı hemen adım atamaz! Bunun merhaleleri var. Tepki ile Türkiye mazlumdan yana tavrını ortaya koymuştur! Ama bunu kıt beyinliler ya anlamıyor ya da art niyetli sinsi düşmanlar olarak Türkiyeyi kendilerince intihara sürükleyeceklerini sanıyorlar; oysa Türkiye nerde nasıl hareket edeceğini çok iyi biliyor, sizin gibi cahillerden nasihat istemez! Türkiye'yi bu seviyeye kadar yükselten, Allah'ın izni ile daha buiüyük seviyelere de yükseltir! Yeterki halk şuurlu olsun. Selam olsun Allah yolu yolcularına. Rabbim yollarını açık etsin, önlerindeki tüm engelleri kaldırsın inşallah.
  • HasanHasan4 gün önce
    Israil,le ne zaman calismayi birakacaksiniz.israil mali ithal etmeyi birakacaksiniz.israile petrol vermeyi ne zaman keseceksiniz.Siz anca yandas akplileri boyle avutabilirsiniz.
  • Mustafa AltıntaşMustafa Altıntaş4 gün önce
    Filistin Halkının yanında olmak,ciddiye alınmayan ve başta İsrail olmak üzere kimsenin inanmadığı "sert,çok sert, çok çok sert" demeçler patlatmak olmayıp, başta İsrail, ABD ve bu işgale karşı çıkmayan ülkelere nota vererek, ilişkileri askıya almak, büyükelçilerini gönderip,kendi büyükelçilerimizi çekmekle olur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019