• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye ve Rusya'dan flaş ruble kararı

Türkiye ile Rusya arasında ruble ile ticaret yapılması konusunda mutabık kalındı. Gelişmeyi Başkan Recep Tayyip Erdoğan duyurdu.

Yeniakit Publisher
2022-08-06 13:13:00 -
Türkiye ve Rusya'dan flaş ruble kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya dönüşü uçakta gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Rusya ile ruble üzerine mutabık kalındığını söyledi.

Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bizim şu anda Türkiye olarak kapımız herkese açık. Ülkemizde kimler yatırım yapmak isterse biz onlara her türlü desteği veririz. Çünkü Türkiye dünyada sadece bu son gelişmelerde değil, bunun dışında da serbest pazar ekonomisinin en önemli bir açık kapısıdır. Tabii bu Soçi ziyaretinin bir güzel tarafı da şu oldu; Sayın Putin’le ruble üzerinde mutabık kaldık. Ruble noktasında bu alışverişlerimizi yapacağımız için o da tabii Türkiye-Rusya arasında mali noktada ayrı bir güç kaynağı olarak Rusya’ya ve Türkiye’ye inşallah kazandıracak. Bir de Rusya’nın Mir kartı var. Şu anda bizim beş bankamız bunun üzerinden çalışmalarını sürdürüyor. Burada da çok ciddi gelişmeler var. Bu da tabi Rusya’dan gelen turistleri çok çok rahatlatan bir süreç. Onlarla alışverişini, otel ödemelerini yapabiliyorlar. Bu da tabi hem onlar için hem bizim için çok çok rahatlatıcı bir sistem. Bu ziyaretimizde Rusya Merkez Bankası Başkanı ile bizim Merkez Bankası Başkanımız da görüşmelerini yaptılar" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Musa

Bunu yeniymiş gibi millette yansıtıyor hükümet zaten bu var ruble yada TL ruble bizdun mu daha da kıymetli bu haber mi bu ısısitip halka haber diye yansıtılıyor ayıp akit halk aç acıma bakın

sukru

Geç kalınmış bir karar.Yıkılsın dünyadan artık şu dolar hegemonyası.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23