• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye ve Erdoğan'a saldırdı: Osmanlı İmparatorluğu'nu yüceltmek için..

Türkiye'nin son 20 yılda Afrika ülkeleriyle olan ilişkilerinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir noktaya çıkması Kuzey Afrika ülkesi Mısır'ı rahatsız etti.

Yeniakit Publisher
2020-02-14 16:56:00 -
Türkiye ve Erdoğan'a saldırdı: Osmanlı İmparatorluğu'nu yüceltmek için..

  yeniakit.com.tr 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'nin Afrika'daki faaliyetleri hakkında bir yazı kaleme alan, Mısırlı yazar Abdullatif El Menavi, Türkiye'nin Mısır'ın en büyük düşmanı olduğunu ve Türkiye'nin Afrika'daki hareketlerinin Mısır tarafından engellenmesi gerektiğini söyledi.

İşte o yazı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, atalarının Osmanlı İmparatorluğu'nu yüceltmek için hızla harekete geçti. Bu hareketiyle Mısır'ın şu anda en büyük düşmanı olduğu ortaya çıktı. Mısır bu modası geçmiş projede önemli bir engel olmaya devam ediyor. Erdoğan Afrika'da yeni bir fırsat görüyor, Osmanlı İmparatorluğu'nun görkemini, Sudan, Eritre, Etiyopya ve Somali'ye bir zamanlar olduğu gibi göstermek istiyor.

2008 yılında Türk-Afrika İşbirliği Zirvesi İstanbul'da yapıldı ve o zamandan beri kıtaya üst düzey ziyaretlerde artış oldu. Afrika'daki elçilik sayısı 12'den 42'ye yükseldi ve Afrika'daki Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ofislerinin sayısı 3'ten 11'e çıktı. Afrika'daki 28 ülkede, ticari ofis sayısı 11'den 26'ya yükseldi. Türk üniversitelerinde ve eğitim kurumlarında mezun olan Afrikalı öğrenci sayısı da on binden fazla arttı. Türk-Afrika ticaret borsasının hacmi 24 milyar dolara ulaştı.

Erdoğan, Libya ve Somali gibi Afrika ülkelerinin kırılganlığından faydalanırken, ekonomik ve diplomatik araçların yanı sıra askeri güce başvurmayı da ihmal etmiyor.

Mısır devletinin Erdoğan'ın hareketlerinin farkında olduğuna inanıyorum, ancak bu saldırıyı savuşturmak için harekete geçmemiz gerçekten önemlidir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

OSMAN GENÇ

Bu .........lerinin dediklerinin gerçekleşmesi için dua ediyoruz, elimizden geleni yapmaya çalışıyor ve çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmeye çalışıyoruz.
 • Yanıtla

Adnan

Müptezel adam yıllardır dış güçlerle berber sizi soyanlar dostunuz oluyorsa gözünüzü açanları düşmanınız aralar böyle ....lerden kurtulmadıkça başları selamete çıkmaz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23