Türkiye Pakistan'dan ''Super Mushak'' alacak

Türkiye, 30 ATAK helikopterini teslim edileceği Pakistan'dan 'Super Mushak' almayı planlıyor.

12 Mayıs 2019 Pazar 15:23
Türkiye Pakistan'dan ''Super Mushak'' alacak

Türkiye ve Pakistan arasındaki ticaret hızla artacak. Türkiye, 30 ATAK helikopterini teslim edileceği Pakistan'dan 'Super Mushak' almayı planlıyor.

Türkiye ve Pakistan arasındaki ticareti hızlandıracak önemli bir adım atıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’yla Ticaret Bakanlığı koordinesinde ticarete ilişkin önemli bir eylem planı hazırlandı. İki ülke potansiyel ürün gruplarının listelerini birbirine sunacak.

Hedef 52 uçak

İki ülke arasında gümrük işlemleri basitleştirilecek. Pakistan’daki havalimanlarıyla ilgili işbirliği yapılacak.Taslakta, Pakistan ordusuna 30 ATAK helikopteri teslim edileceğine ilişkin bilgi de yer aldı. Pakistan’dan ‘Super Mushak’ eğitim uçakları temin edilmesi de planlanıyor. Bu kapsamda 52 uçağın alınması hedefleniyor. Savunma alanında ortak üretim için işbirliği de planlanıyor.

E-ticaret ve posta hizmetlerinde işbirliği de gündemde. Türkiye ayrıca Pakistan’daki teknoloji parklarının geliştirilmesi konusunda da teknik destek yapacak. İki ülke de endüstriyel sektörlerde ortak girişimler için işadamlarını teşvik edecek. Bu alanlar arasında toplu taşıma ve kamyonlar, madencilik ve gıda işleme, turizm, inşaat, demiryolu, tekstil makineleri gibi sektörler yer aldı

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Mayıs 2019 Pazar 15:23

YORUM YAZ

  • komodorcukomodorcu1 ay önce
    hatira murat bir alisverismi, oksa hürkusa göre farkli özellikleri varmi.
  • erman h.erman h.1 ay önce
    pakistandan bir sey alacaksaniz ya misk kokusunu alin yada atom bombasibi, bu cins ucaklardan bizde zaten var.
  • saffetsaffet1 ay önce
    bizim hürkuslar bundan daha iyi degilmi ?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Haziran 2019