Türkiye güvenlik açığına karşı WhatsApp'ı uyardı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'de, WhatsApp uygulamasındaki güvenlik açığından mağdur olması muhtemel kullanıcılar ve güvenlik açığına karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verilmesi için WhatsApp yetkililerine gerekli uyarıların iletildiğini söyledi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 07:20
Türkiye güvenlik açığına karşı WhatsApp'ı uyardı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türksat AŞ'nin ev sahipliğinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, gençlerin, topraklarına olan bağını kaybetmeden dünyaya istikamet verdiği bir gelecek hayal ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere verdiği değer ve onlara yüklediği misyonun, hem ülke hem de dünya için bir müjde olduğunu vurgulayan Sayan, son 17 yılda ekonomi başta olmak üzere hemen her alanda yakalanan ivmenin etkisinin büyük olduğunu ifade etti.

Gerekli uyarılar yapıldı

Dünyanın "ben de varım" diyerek cesaretle yerinden doğrulan, cesur, inanmış, dinamik bir nesle ihtiyacı olduğunu dile getiren Sayan, "Bugün burada ben bu dinamizmi görüyorum." diye konuştu.

Sayan, yerli ve milli adımlar attıklarını belirterek Bakanlık çalışmalarında da yola bu bilinçle devam ettiklerini vurguladı.

Türkiye'nin tamamını kapsayacak yerli ve milli teknoloji çalışmalarına mesai ayırmanın önemine değinen Sayan, WhatsApp uygulamasında güvenlik açığının haberlere yansıdığını anımsattı.

Sayan, yaşanan gelişmelere yönelik Türkiye'de bu güvenlik açığından mağdur olması muhtemel kullanıcılar ve güvenlik açığına karşı alınan tedbirler
hakkında bilgi verilmesi için WhatsApp yetkililerine gerekli uyarıların yapıldığını belirtti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 07:17

YORUM YAZ

  • ahmed saidahmed said1 ay önce
    watsapı telefonunuzdan sildikten sonra geride kalan watsapp klasörünü telefonunuzdan asla silemezsiniz.ancak bir bilgisayara telefonunuzu depolama olarak tanıtır ve windows içinden o klasörü silebilirsiniz.watsapp her açılışında telefonunuzun kamerasını açıp kapatması esnasında son düşük pikselli görüntüyü alır ve serbest bir zamanda göndermek üzere kopyalar.değişik zamanlarda giden o birbirinden değişik görüntü ve ses dosyaları çok düşük pikselli olarak sizin isminiz altında watsapp serverinde arşivlenir..yani bir delikanlının yada kızımızın eline telefon ve watsapp geçtikten sonra taa gençlik yıllarına kadar geçen bütün görüntü, ses, metin,çet,ahlaki yada değil ne kadar yekün amelleri var ise arşivlenmiş olur..pekiiii..şimdi gelelim neticeye..EN AZ İKİ YILI BU GAFLET VE DELALET HENGAMINDA GEÇMİŞ OLAN BİR ERGENİMİZİN ÖNÜNE NETİCE-İ AMELLERİ OLAN BU KAYITLAR BİR ANDA GELİP İFŞA OLSA SİZCE NE OLUR???MAVİ BALİNA MI?? KARA MI?..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Haziran 2019