• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye düşmanı vekil Meclis’i birbirine kattı! Fatiha okunurken genel kurulu terk etti

Tunus’ta Özgür Anayasa Partisi Genel Başkanı Abeer Musa, 2011’deki Yasemin Baharı şehitlerinin ruhuna Fatiha okumayı reddederek genel kuruldan ayrıldı.

Yeniakit Publisher
2020-01-17 19:18:00 -
Türkiye düşmanı vekil Meclis’i birbirine kattı! Fatiha okunurken genel kurulu terk etti

 yeniakit.com.tr 

Tunus’ta laik eğilimi ve Türkiye karşıtı siyasetiyle tanınan Özgür Anayasa Partisi Genel Başkanı Abeer Musa, şimdi de Tunus Meclisi’ni karıştırdı. Geçtiğimiz günlerde Tunus Meclis Başkanı Raşid Gannuşi’yi Türkiye’yi ziyaret etmesi sebebiyle istifaya davet eden Musa, geçtiğimiz günkü meclis oturumunda Yasemin Baharı şehitlerinin ruhuna Fatiha okumayı reddederek genel kuruldan ayrıldı.

Cürüm ortağı!

Önceki günkü oturumun sonunda Meclis Başkanı Gannuşi, vekillerden 2011 yılnda gerçekleşen Yasemin Baharı’nda hayatını kaybedenler için vekillerden Fatiha okumalarını istedi. Bunun üzerine Gannuşi ayağa kalkarak Fatiha Suresini tilavet ettiği sırada Abeer Musa ve diğer parti üyeleri ayağa kalkarak Genel Kurulu terk etti.

Musa’ya tepki gösteren milletvekili Leyla Haddad, “Abeer Musa ve grubunun şehitlerin ruhuna Fatiha okumamaları garip değil. Onlar zaten cürüm ortakları” dedi.

Tam bir Erdoğan ve Türk düşmanı!

Abeer Musa, Tunus’u 23 yıl boyunca laik diktatöryel rejimle idare eden ve 2011 yılında halk tarafından gerçekleşen gösterilerle indirilen Zeynelabidin bin Ali rejimine yandaşlıklarıyla tanınıyor. Musa, geçtiğimiz yıllarda yaptığı açıklamada 2011 yılındaki devrimi “devrim” olarak tanımadığını açıklamıştı.

Musa, ayrıca geçtiğimiz günlerde de Meclis Başkanı Gannuşi’yi Türkiye’ye yaptığı ziyaret sebebiyle eleştirerek, akla hayale sığmayan “Gannuşi, Tunus’un izleyeceği yolu ve askeri planlarının konuşulduğu Ulusal Güvenlik Meclisi toplantısının ardından Erdoğan ile kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Tunus ulusal güvenliği tehlike altındadır” iddiasında bulunmuştu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tezat

Bir insan aynı zamanda hem Türk hem de Erdoğan düşmanı olamaz. Böyle bir şey hırsızların müslüman olması gibi bir şey.
 • Yanıtla

hasan

Arap ulkelerinde bir CHP si var malesef..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı