‘Türk Kartalı’ “En Mükemmel Uçak Tasarımı” ödülünü aldı

“Türk Kartalı ALPINA”, Almanya’da “German Design Awards” tarafından düzenlenen uluslararası yarışmada “Mükemmel Tasarım” ödülünü aldı.

12 Şubat 2019 Salı 10:52
‘Türk Kartalı’ “En Mükemmel Uçak Tasarımı” ödülünü aldı

Aquila ve Bursa Uzay ve Havacılık’ın sahibi Celal Gökçen, Türkiye’de üreteceği “Türk Kartalı ALPINA” uçak tasarımı ile Almanya’da “German Design Awards” tarafından düzenlenen uluslararası yarışmada kazandığı “Mükemmel Tasarım” ödülünü aldı. Celal Gökçen’in sahibi olduğu Türk firması, uçağın Türkiye’deki fabrikalarında yerli imkanlarla üretilmesi için çalışma yürütüyor. “Aquila” İtalyanca kartal anlamına geliyor. Uçağın üretimi de Türkiye’de yapılacağı için adı “Türk Kartalı” konuldu. Ödüllü uçak, organ ve hasta nakilleri gibi kritik kargo hizmetlerinin yanı sıra hobi ve eğitim amacıyla kullanılabilecek. Bu tip uçaklar, Avrupa’da çok ilgi görüyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 10:52

YORUM YAZ

  • NurullahNurullah8 ay önce
    Gerçekten şahane duruyor. Heh şöyle ya kendi uçağımızı yapalım. Kendi arabamızı yapalım. Türk Kartalı Alpina tasarım olarak çok şık ve estetik. Tebrik ediyorum.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019