• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump'tan ilginç iddia

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçim sonuçlarının hiçbir zaman kesin olarak belirlenemeyebileceğini ileri sürdü.

Yeniakit Publisher
2020-09-17 17:27:00 -
Trump'tan ilginç iddia

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 3 Kasım tarihinde yapılacak başkanlık seçimleri ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.

Trump, bu sene yaygın şekilde yapılacak posta yolu ile oy kullanma işlemi sebebi ile, başkanlık seçim sonuçlarının hiçbir zaman kesin olarak belirlenemeyebileceğini ileri sürdü.

Koronavirüs gölgesinde seçim

Amerika'da 3 Kasım tarihinde yapılacak 59'uncu başkanlık seçimleri yaklaşırken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi dolayısı ile posta yoluyla oy kullanılması tartışmaları sıcaklığını koruyor.

"Kesin olarak belirlenemeyebilir"

ABD Başkanı Trump, bu konu hakkında, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklamada, bu sene seçmenlere veya herhangi bir yere, seçmenlerin isteği olmadan gönderilen devasa miktardaki oy pusulaları sebebiyle, başkanlık seçimlerinin sonucunun hiçbir zaman kesin olarak belirlenemeyebileceğini iddia etti ve bazılarının da zaten bunu istediğini öne sürdü.

"Şimdiden problemler ortaya çıkmaya başladı"

İlginç iddiaları dikkat çeken ABD Başkanı, posta ile kullanılan oylar nedeniyle şimdiden bazı problemlerin ortaya çıkmaya başladığını belirtti.

"Bunu durdurun"

Trump, bu posta ile oy pusulası deliliğinin durdurulması çağrısı yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kavkaz

koronavirüsü hafife aldığın, kendi ülkende pandemi için normalleşme sürecini başlattığın, bu da yetmeyip başta Türkiye dahil nato ve avrupa ülkelerine talimatla pandemi normalleşme sürecini başlattırdığın, kendi ülkende pandemiye rağmen okulları açtığın ve bu da yetmeyip başta Türkiye dahil nato ve avrupa ülkelerine talimatla pandemiye rağmen okulları açtırdığın için şu ana kadar yüzbinlerce kişi öldü, milyonlarca kişi de ölecek. ne oldu trampet? şimdi pandemi var diye seçimlerin yapılmasını istemiyor musun? neden? pandemi nedeniyle seçim yapmak risk mi oluşturuyor?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23