• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump ile Erdoğan arasında kritik görüşme! Tüm dünyaya duyurdu

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi yaptığını açıkladı. Trump, "İdlib konusunda Türkiye ile çalışıyoruz" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-02-18 22:39:00 - 2020-02-18 22:59:49
Trump ile Erdoğan arasında kritik görüşme! Tüm dünyaya duyurdu

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin detaylarını anlattı. Erdoğan'la iyi bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Trump, "İdlib hakkında konuştuk, beraber çalışıyoruz. Ne yapabiliriz görelim" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin detaylarını basın mensuplarına açıklayan Trump, Suriye'deki Rus destekli Esed rejimi güçlerinin ilerleyişi ve İdlib'den Türkiye'ye doğru başlayan göç konularının görüşüldüğünü belirtti.

"İdlib konusunda çalışıyoruz"

Erdoğan'la iyi bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Trump, "İdlib hakkında konuştuk, beraber çalışıyoruz. Ne yapabiliriz görelim. Ona teşekkür ettim" ifadelerini kullandı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AYH8N ERG8N8Z EWET

Eset içindeki hayvanı besleyen, çağının bölgesindeki en büyük katliamını yapan bir vampiri,ölüm makinası. Bu adam devlet başkanı olma statüsünü yitiren biri olarak neden katliamcı muamelesini yargı önünde göremiyor? Resmen Rus vatandaşı,İran maşası olarak, ABD'in ve Batının marifetlerine sessiz kalması,yeterli tepkiyi laik olduğu veçileyle gösterememesi bile onun için: bir ayrıcalık,bir imtiyazıdır. Sorunların Esete verilen sürede haledilmesinin ısrarında ısrarcı olmak Rusyaya tavizsiz olarak misliyle ciddiyetiyle muhakkak anlıyacağı şekilde anlatmak, iç ve dış kamuoyu ile paylaşmak lazım. Sorunların dramatize olmuş insani boyutunun Esatsız çözüleceği mantığı;gerekirse,Suriyelilerle yapılacak anketlerle desteklenerek çözülebileceği Ruslarla paylaşılmalı. İdlip elden çıkarsa, Türkiyedeki Suriyelilerle, Suriye arasındaki tampon bölge Esatdan kaçanların yurdu,Sığınacak bir karış toprakları olarak elde kalmıyacak.Bu hakkın Türkiyedeki Suriyelilerin hukuku olarak Ruslarla tavizsiz olarak müzakere edilmeli, gerekirse bunu Türkiyenin tek başına gerçekleştire bileceğini tereddüte yer vermiyecek şekilde diplomatik dilin en iyi ikna enstrümanlarıyla anlatılması, aciliyetinin elzemdir.
 • Yanıtla

Lütfi

Helal sana "dostum trump"
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23