• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump dertli: Bütün dünya bize gülüyor

ABD Başkanı Joe Biden'ı eleştiren ABD'nin eski başkanı Donald Trump, ülkenin rezil olduğunu ve tüm dünyanın ABD'ye güldüğünü söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-09-27 00:36:00 -
Trump dertli: Bütün dünya bize gülüyor

Geçtiğimiz sene çalkantılı bir seçim zamanı yaşan ABD'de Joe Biden, Donald Trump karşısında kazanarak yeni ABD Başkanı olmuştu.

Seçimin ardından birçok mecrada seçimin şaibeli olduğunu dile getiren Trump, 8 Ocak tarihinde yaptığı konuşma ile Kongre Baskını'nı tetikleyerek dünya gündemine oturmuştu.

Trump, Biden'ın beceriksiz olduğunu söylemişti

Biden'ın başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana politikalarını eleştiri yağmuruna tutan Trump, "Biden ülkemizin lideri olmak için yetersiz bir insan. Biden yönetimi herkese nasıl birlik olunmasını istediğini anlatıyor ancak kendileri kapsayıcı değil. Biden yönetimi oldukça bölücü ve kendisi ABD tarihinin en beceriksiz başkanı" ifadelerini kullanmıştı.

"Ülkemiz rezil oldu"

Trump bu sefer sert eleştirilerine bir yenisini daha ekleyerek sitemlerde bulundu. ABD'nin gün geçtikçe değer kaybetmeye başladığını vurgulayarak, "Ülkemiz rezil olmuş durumda. Bütün dünya bize gülüyor" dedi.

Kendisini tekrar aday olmaktan alıkoyacak şeyin ne olduğunun sorulması üzerine Trump, "Hiç beklemiyorum ama doktorumdan kötü haber verecek bir telefon alırsam o zaman aday olmam. Bunlar Tanrı'dan gelen şeyler ancak ben kendimi çok iyi hissediyorum" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Serhat

Bence Trump kesinlikle haklıdır. Biden o makama yakışmıyor. Ne askeri mevzulardan, ne ticaretten ne de diplomasiden anlamıyor. Tıpkı bizdeki bazı beceriksiz siyasetçileri çağrıştırıyor. Zaten desteklediği bu malum kişilere bakıp nasıl bir siyasetçi olduğunu anlayabilirsiniz.
 • Yanıtla

DRSN

ULAN BU ADAMI İZLEDİMMİ ABD HALKININ NE KADAR SALAK OLDUĞUNU ANLIYORUM UYURKEN ALTINA KAÇIRIR GELKİ ABD Yİ BU YÖNETMİYOR AMA FİGURANINI BİLE İYİSEÇ BİZİM CHP MALI GİBİ
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23