Trump, 45 senatörle Türkiye'yi görüştü

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'da basına kapalı yapılan görüşmede Cumhuriyetçi senatörlerle Türkiye ve S-400 meselesini ele aldığı bildirildi.

24 Temmuz 2019 Çarşamba 06:17
Trump, 45 senatörle Türkiye'yi görüştü

Beyaz Saray'ın günlük programında yer alan ve öğleden sonra 16.00'da başlayan görüşmede ABD Başkanı Trump'ın 45 Cumhuriyetçi senatörle bir araya geldiği belirtildi.

Beyaz Saray muhabirlerinin geçtiği basın bildirimlerine göre, Trump'ın senatörlerle bir saati aşkın süre görüştüğü ve Türkiye'ye ilişkin "ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası" (CAATSA) bağlamındaki muhtemel yaptırımların değerlendirildiği kaydedildi.

Görüşmeye önde gelen Cumhuriyetçi senatörlerden Lindsey Graham, Tom Cotton, Mitch McConnell, Rand Paul, Marco Rubio ve James Risch gibi isimlerin katıldığı bildirildi.

Görüşmeye ilişkin Beyaz Saray'dan herhangi bir açıklama yapılmadı.

ABD Başkanı Trump, Türkiye konusunda geçen haftaki son açıklamasında, Barack Obama yönetiminin Türkiye ile ilgili hatalarına vurgu yaparak, "Birçok bakımdan çok zor bir durum. Türkiye bağlamında önceki yönetim çok büyük hatalar yaptı ve bu çok kötü. Dolayısıyla şu anda (yaptırımlar konusuna) buna bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz (kararımızı) açıklamadık." ifadelerini kullanmıştı.

Trump, bu açıklamasından kısa süre önce ise "Türkiye'ye yaptırım getirecek misiniz?" şeklindeki soru üzerine, "Hayır. Şu anda (Türkiye'ye yaptırım konusu) buna bakmıyoruz." yanıtını vermişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Temmuz 2019 Çarşamba 05:52

YORUM YAZ

  • ilkgun salihilkgun salih26 gün önce
    abd alismis her yeri soyup sogana cevirmeye.tabir yerinde ise dunyayi haraca baglamaya .oh ne rahat herkesin kazancina ortak olmak yorulmadankomisyon almak.kim ne yapar bankadan ne yollarsa komisyon alarak yasamaya .uckursuz abd layikmisin .git kazan harca.tarim urununlerine damga vurarak kazanc elde etmeye..uret efendim damga vurmak kim sen kimsin rezil uckursuz abd
  • AlperenAlperen28 gün önce
    Amerika’nın bölgedeki niyeti iyi değil. Türk askerinin başına çuval geçir,terör örgütüne yardım et, bize vermediğin silahlarını teröristlere ver , Türkiye’ye istediği silahları verme, halk bank müdürü Atila İlhanı tutukla , 15 Temmuz darbesini yap, yapanları ülkende sakla onlara koruma sağla, Natodaki her ülkeye verdiğin savunma silahı patriotu bize satma, geçmişte Menderes, Zorlu ve Polatkan’ın idam et... konu öcalan olunca idamını engelle..... şimdi bu amerika dost mu??Ülkemizde bulunan NATO’ya ait üstlerin bir an önce kapatılması gerekiyor.Önce Ermeni terörü ardındaysa PKK terörünü ülkemizin başına bela eden Amerika’dır. Müslüman ülkeleri sömüren Filistinlilerin katliama maruz bırakılmasının nedeni Amerika’dır. Amerika’nın bir an önce yıkılması gerekiyor.
  • SmilieSmilie28 gün önce
    1 saat 10 dakika ise gerçekten çok uzun sürmüş Amerika ve Trump için rekor bir süre.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ağustos 2019