'Tren istasyonu sandım' dedi! Vatandaş cevabı yapıştırdı

Geçtiğimiz yıllarda Mersin Şehir Hastanesi'yle ilgili mizansen bir çekim yaparak yalan bir habere imza atan Fatih Portakal, şimdide İzmir Şehir Hastanesi'yle ilgili yaptığı paylaşım sonrası alay konusu oldu. Portakal'a sosyal medyadan tepki yağdı.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 08:17
'Tren istasyonu sandım' dedi! Vatandaş cevabı yapıştırdı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde inşaatı devam eden ve cumhuriyet tarihi boyunca İzmir'e yapılan en büyük sağlık yatırımı olarak kayıtlara geçecek olan şehir hastanesi hakkında Fatih Portakal'dan 'yok artık' dedirten bir paylaşım geldi.

Otobanın kenarında olmasını eleştirdi

Twitter hesabından dev hastanenin inşaat halindeki fotoğrafını paylaşan Portakal, şehir hastanesinin otobanın kenarına yapılıyor olmasını eleştirdi. Fatih Portakal, tesisin şehre uzak olmasından yakınarak, zaman zaman gelip geçerken inşaata baktığını, hatta burayı tren yolu istasyonu zannettiğini yazdı.

Takipçileri dalga geçti

Portakal'ın bu paylaşımı takipçileri tarafından tepkiyle karşılandı. Bazı kullanıcılar ise Fox TV sunucusunu ti'ye aldı.

Fatih Portakal'ın paylaşımı şu şekilde:

"İlk başta anlamamıştım. Otobanın kenarında benzinliğin üstünde binalar yapılıyordu. Hatta demir yolu istasyonu olarak düşünmüşlüğum bile oldu. Meğer şehir hastanesi inşaatıymış.İzmirli olmasam yazmazdım.Soru: İnsan gelmesin diye mi burayı yapıyorsunuz ya da eziyet olsun diye mi?"

 

İşte Fatih Portakal'a gelen tepkilerden bazıları:

 

 

 

 
 

O bölge İzmir ulaşım konusunda en rahat yeridir

Haber7'nin haberine göre, Portakal'ın bu paylaşımına, vatandaşların yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan da cevap geldi. Dağ, hastanenin yapıldığı bölgenin, İzmir'de ulaşım bakımından en rahat yerlerden birisi olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Hastanenin yapılmakta olduğu bölge İzmir’in ulaşım konusunda en rahat yerlerinden biridir. İzmirlisiniz, bilirsiniz! Belediyenin şehir merkezinde yer tahsis etmesi beklenseydi ömür biterdi de hastane bitmezdi. 

Portakal'ın yalan çıkan Mersin haberi akıllara geldi

Fatih Portakal, daha önce de Mersin Şehir Hastanesi'yle ilgili skandal bir mizansenle gündeme gelmişti. Hastanede koltuk değnekli kişinin hastanede emar çektirmek için çok uzun bir yolu yürümek zorunda kaldığını iddia eden Portakal, güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıkmasıyla rezil olmuştu.

Güvenlik kamerası görüntülerinde koltuk değnekli kişinin, Fox TV'nin çekimi bitince koltuk değneklerini bırakıp yürümeye devam ettiği görülüyordu. Ayrıca hastanede, yürüme sorunu yaşayan hastalar için golf araçları ve tekerlekli sandalyeler vardı, ancak Portakal bu hizmeti seyircide gizlemeyi tercih etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Ağustos 2019 Cumartesi 08:17

YORUM YAZ

 • Anti-Mal Anti-Mal 1 ay önce
  Washington portakalı yinealmış amerikan saksofonunuçalıp duruyor,onu dinleyenler de aynı kendisi gibi mallar .
 • Şamil Şamil 1 ay önce
  Vizyon meselesiBu bina şehrin içine yapılırmı düşünmek lazım. Niye oraya yapıldı araştırmak lazım Tutturmuşlar Bi tewet ha babam yaz. Aslında iyi icat ilk aklına geleni yazarsan cahilliğin afişe olur ve esiri olursun
 • MineMine1 ay önce
  Memleket bitmiş neyin kafası bu ağlayacagınız yerde hala mizahmı buluyoruz ne
 • TakipçiTakipçi1 ay önce
  Portakal , siz vaktsız öten horoz ve yalan çalan saat gibisiniz , insanların uykusunu kaçırır rahatsız eder, elinizden gelen bu kadar.
 • SEVİMSEVİM1 ay önce
  mall bu yaa
 • hsnhsn1 ay önce
  e aptal adam ulaşımınen rahat olduğu yerlerdir otobanlar. bu da hastalar için bir avantaj ama adamlar milletin sıkıntı çekmesinden zevk aldıkları için milletin rafçhatından rahatsız,oluyor. benim çekincemşehir hastaneleri yapulan şehirlerde bazı devlet hastaneleri kapatılıyor olması bu bence çok yanlış
 • İtsevmezİtsevmez1 ay önce
  Yok yok o aslında PORTAKAL BAHÇESİ arada bir çalmaya -kalmaya gidersin
 • Helim Helim 1 ay önce
  Bu ..da niye hizmet ediyorsunuz
 • Zıya Zıya 1 ay önce
  Adamin içi dışı yalan birde gazeteci papucumun gazetecisi sen ne anlarsın hizmetten bari sacmalamada adam sansınlar
 • hsnhsn1 ay önce
  e aptal adam ulaşımınen rahat olduğu yerlerdir otobanlar. bu da hastalar için bir avantaj ama adamlar milletin sıkıntı çekmesinden zevk aldıkları için milletin rafçhatından rahatsız,oluyor. benim çekincemşehir hastaneleri yapulan şehirlerde bazı devlet hastaneleri kapatılıyor olması bu bence çok yanlış
 • angaralıangaralı1 ay önce
  öküzler treni istasyondan seyretmezler otlaktan seyredirler
 • Kemal YılmazKemal Yılmaz1 ay önce
  Yani, yani!! Trollerden başka nasıl bir tepki beklenir ki???
 • Appleden portakala Appleden portakala 1 ay önce
  İzmirliysen izmir belediyesinin ne yaptığını bildirnden bizlerde öğrenelim
 • İs-hakİs-hak1 ay önce
  Ay sen izmirlimiidin mesele anlaşılmıştır ,İzmirli ekseriyeti olması lazım gelen doğrulara hep şaşıdır.bende şaşarım izmir liler devamlı şikayet eder çöpünden kokusundan deniz kirliğinden vs ama seçimde seçdikleri yıkımı yapım zannederek işe başlarlar işçi kıyımı engüzel eserlerinden bitanesidir dinimden dönerim partimden dönme m diyenlerin şehridir İzmir,istisnalara selam olsun.f.portakal tipik bir izmirli işte size örnek devamlı karıştırır kimsede şunun kuyruğunu keselim demez hadi hayırlısı
 • KeneKene1 ay önce
  Bakan öküz olunca ahır zannetmeliydi amerikan öküzünden de bu beklenir
 • PoseidonPoseidon1 ay önce
  İZMİR BALÇOVA'DAKİ DOKUZEYLÜL ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ DE OTOBANA BİTİŞİKTİR.Senin zihniyetin iktidara gelice hepsini yıkın(!).Halka hizmet anlamında ne yapılıyorsa karşı çıkmayı marifet sanıyorsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019