Trabzon'da IKYB bayrağı açan kişiye linç girişimi!

Trabzon Uzungöl'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağıyla fotoğraf çektirmek isteyen bir kişi, elindeki bayrak PKK'nın sözde bayrağı sanılınca linç girişimine uğradı.

18 Temmuz 2019 Perşembe 16:36

Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de bir yabancı turist, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağı açarak fotoğraf çektirmek isteyince ortalık karıştı. Terör örgütü PKK sempatizanı sanılan şahıs, saldırıya uğradı.

Jandarma güçlükle kurtardı

Alınan bilgiye göre, kimliği açıklanmayan Kuzey Iraklı bir turist, elinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağı ile göl kenarında fotoğraf çektirmek istedi. Bu sırada çevredeki vatandaşlar, şahsın elindekini terör örgütü PKK'nın sözde bayrağı sandı. Ardından da tepki büyüdü ve saldırıya dönüştü. Linç edilmek istenen şahıs, jandarma ekipleri tarafından güçlükle vatandaşların elinden alındı ve bölgeden uzaklaştırıldı.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Temmuz 2019 Perşembe 16:36

YORUM YAZ

 • SmilieSmilie1 ay önce
  Hiçkimse şunu sormuyor bu adamlar neden orada bayrak açmaya çalışmış? Neden kürdistan yazılı kaşkol açmaya çalışmış? Ben dünyada hiç bir turistin gittiği yerde bayrak açtığını ülkesinin ismi yazılı kaşkol açıp resim çektirdiğini görmedim.Bunlar buralara art niyetli gelmiş resim çektirip dalga geçeceklerdi sosyal medyada ama beklemedikleri bir tepkiyle karşılaşmışlar. Tepki yerinde ve dozunda hak ettiklerini bulmuşlar adalet sağlanmış. Ben şimdi Erbil'e gidip Türk Bayrağı açsam başıma kimbilir neler gelir kimse kardeşlik dostluk yaygarası yapmasın.Herkesin bir milliyeti var ve herkes ait olduğu milletin milliyetçiliğini az çok yapar bu kürt olur Türk olur Arap olur fark etmez.Kimse kimsenin sınırını aşmamalı ve saygı göstermeli göstermeyenede kötek haktır.
 • Salih DSalih D1 ay önce
  Kürt kardeş, senin Selahaddin El Kurdi dediğin kişiyi Selahaddin yapan bir türk (Nureddin Zengi). Annesi türk. İki eniştesi dahil (Bunlardan biri sizin Güney Kürdistan dediğiniz bölgedeki camiler dahil tarihi eserlerin çoğunu yaptıran komutan Muzafferiddin Gökbörü) akrabalarının çoğu türk. Eyyubi devletinin askeri yapılanması türk (bugünkü TSK'da o kadar etnik türk yok). Öyle ki Eyyubi devletibatılıve arab kaynaklarda türk devleti olarak geçer. Şimdi olduklarıgibi o zaman da müslümanların ve Eyyubi'lerin karşı cephesinde olan kürtler var. Yani Sultan Selahaddin'den türklere had bildirecek bir hikaye çıkaramazsın. Geriye kalan 'kurdi'leritürkler ve kürtler iç siyasette malzeme yapıyor, ne ilmi, ne tarihi bakımdan dünyada takan yok.
 • Alper dinle!Alper dinle!1 ay önce
  Biz Kürt düşmanı değiliz. Ama bil ki İsrail'in kopekligini yapan kürt, yok olmaya mahkumdur.Size kurdistani kurma vaadi veren jsraildir. Bu topraklarda ve coğrafyadaPKK eliylemüslüman kani dökülmekte.Ermenilere büyük Ermenistan vaadi verenler, aynı toprakları Kürtlere vaat etti!Bu tuhaf değil mi?Müslüman,Filistin için yanarken , siz pkk ile İsrail'in dibinden ayrilmiyorsunz. Daha düne kadar doğu, kurtlerindir diyen PKK, bugün Karadeniz'e sulanıyor. Bunu nasıl aciklayacaksin?Size ait olduğunu iddia ettiğiniz coğrafyada, Sünni - Türkmen,Arap,ve Müslüman Kürt bırakmadiniz?!!Biz, bize ait olan yerde sizi yasatiyoruz! Ama PKK yok olacaktır! İsrail'den önce hem de!
 • KürtKürt1 ay önce
  Tahammül ediceksin kabul ediceksin seve seve. Irak’ın kuzeyinde Kurdistan vardır. Kürt vardır. Taa Selahattin el Kurdi ‘den bilirsin İdris-i Bitlisi den bilirsin Said-i Kurdi den bilirsin. Peki Trabzon faşistlik harici sende kimi biliyoruz de bakalım??
 • Salih DSalih D1 ay önce
  'Alper' gerçek işgalciler, barbarlar Arkalarına batıyı ve siyonistleri alıp, Arab ve türkmenleri yerlerinden sürenler,katledenler, ırza geçenlerdir. Beğenmediğin Türkler gelmeseydi en iyi ihtimalle arab varlığıbugünkü Suudi Arabistan'ın bir bölümünden, kürt varlığı da bugünkü Irak İran arasındaki zagros Dağlarının batı yamaçlarından ibaret olurdu. Bu gün kürtlerin en homojen oldukları Hakkari'de bile bir yüz/yüz elli yıl öncesine kadar müslüman ve hırıstiyan nüfusun yarı yarıya olduğu yerdi. Türklerin bu topraklarda yüzyıllardır bayrağı var ve bütün müslümanlar kazandı.Batının ve yahudilerin 'Kabe'si olan bu toprakları kimse size yar etmezdi.Türk devlet aklı ve türk kılıcı bin yıldan fazladır müslümanlara gölge oluyor. Ama siz elinize azıcık güç geçirdiğiniz her yerde kürt olmayanları yok ediyorsunuz. Siz dua edin yaygın algının aksine Türkiye'de en az milliyetçilik, en fazla hoş görü etnik türklerde (türkmen,yörük vesaire) var. Sizdeki tutuculuğun, ulusalcılığın, düşmanlık duygularının yarısı türklerde olsa bu gün Türkiye'nin etnik haritası çok farklı olurdu.
 • ALPERALPER1 ay önce
  burası türkiye barbarların korkakların yeri. 2 kişiyi 100 kişi dalmış. barbar sürüsü. KÜRDİSTAN,kürtler ve şanlı kürtdistan bayrağı sizi böle huzursuz edip uykularınızı kaçırmaya devam ederek var olacaktır. daha dün dışişleri bakanı kürdistanı ziyaret etti. kürdistan bayrağı altında. dünyadaki tüm bayraklar serbest ama kürdistan bayrağı yasak. acaba neden? yarası olan gucunur. sen gel kürdistan topraklarını işgal et bunu saklamak adına kürtlükle ilgili herşeyi bastır. dünya burayı sizin sansınlar. bakın bu sözümü tarih not alsın. türkiyeyi çok severim. şehit cenazesi taşıyan biriyim. ama kürtler ve kürdistan var olacaktır sonuna kadar.
 • murat tekkemurat tekke1 ay önce
  akıl fikir yok diye cehalet cahil diyen vatan hainleri yiyorsa sizide bekleriz çaykaraya yiyorsa vatan alehine bişi yapında görelim klavye delikanlılığı yapmayın sizin hdp partinizin teşkilat binası olmayan tek terdin trabzon bunuda unutmayın adamın anasını sikeriz böle bayrak açmak nedir ya türk bayrağı açacaksın ya trabzonspor bayrağı......
 • METEHAN55METEHAN551 ay önce
  amerika ingiltere yunanistan vs. bize karşı pkk gibi savaş açsın askerlirmizi şehit etsin inan türkiyede ne onların bayragı ne de herhangi onlara ait olan bişey kalır.. gelip de boşboş yorumlar yapmayın mk birazcık olsunda vatandaşlarınızı anlayın ülkenizi savunun.. BURASI EREN BÜLBÜLÜN ŞEHİT EDİLDİGİ MEMLEKET HAYIRDIR ?!
 • METEHAN55METEHAN551 ay önce
  kürdistan bayragı diye bişey yok türk düşmanlarından uydurulmuş bir bayrakttır o bayrak. türkiyede yaşayan kürtlerin bayragı türk bayragıdır zamanında kürtler örnegin çanakkalede bu bayrak altında bu şerfeli TÜRK bayrak içinsavaşmışlar ve kan dökmüşler ve halada savaşan var ama gelip bu bayragı açarsan bu provokatörden başka bişey degıl bunları bilerek yapiyorlar şerefszzler bide karadenizde özelilke erenin şehit edildiği memlekette..hayardır baba... yaşasın türkiye! TÜRK KÜRT KARDEŞTTIR PKK KALLEŞŞTİİRR
 • KassamKassam1 ay önce
  Allah böyle faşistlerin belasını versin aynı tepkiyi amerikalıya ingilize yunana yaparlarmı
 • MuratMurat1 ay önce
  Ben bu vatanın bölğnmesini isteyen namussuzlara bu ülkenin dar edilmesini en çok isteyenlerden biriyim milliyetçi muhafazakarım belki verilen tepki doğruydu yada abrtılıydı bu konunun bir yönü benim dikkat çekmek istediğim şuydu madem bu adama tepki gösterdiniz saldırdınız bu kadar delikanlıydınız içinizden çıkan birisi demirtaşa methiye düzerken gıkınız niye çıkmadı pkk nın siyasi kanadı ile iş tutarken neden tepkinkoymadınız şerefsizin biri trabzonda o pkk şerefsizlerine dağları dar eden askerin polisin başındaki bakana laf ederken ağzınızı neden açmadınız düne kadar fatihin emaneti dediğimiz şehirde pontus evladı seçildi diye başlık atan alçak yunan basınına tek laf etmeyen adayınıza iki laf etmediniz sorular bunlar daha ismini yazamayan delikanlı bozması lafım önce sana iki laf et yerse tabi eğer gerçekten fatihin yavuzun kanuninin ecdadın yadigarına sahip bu mübarek şehir ise sözde değil özde trabzonlu olun laf salatası yapmayın önce gerçeklerinizle yüzleşin yukarıda yazdım çömlekçisinden diğer tüm konulara artistliğin gereği yok
 • alpagualpagu1 ay önce
  eceli gelen köpek cami duvarına pislermiş....gebertmemişler tühhhhhhh..... :(
 • Malatya lı Malatya lı 1 ay önce
  Burası türkıye yapılması gereken yapılmış
 • KilisKilis1 ay önce
  akıllı geçinen aymazların sayesinde, ülkemiz yabancıların göçü ile tehlikeli bir duruma girmiştir. her gelen burada kendi bayrağını sallarsa türklere nefes alacak yer kalmaz. git bayrağını nerede sallarsan salla ama türkiyede değil. trabzonlular, sadece trabzona değil türkiyeye sahip çıkmışlar. bir kilisli olarak kendilerini takdir ediyorum.
 • Kadir Kadir 1 ay önce
  Aklı Yok fikri var bu olayı yapan Trabzonun, ülkeye zarar vermekten başka bir şeyleri Yok
 • Yusuf Yusuf 1 ay önce
  Ülkenin en cahil kesimi kendini milliyetçi sanan kesim, ülkeye en büyük zararı bunlar veriyor
 • cemilcemil1 ay önce
  başka renk bulamamışlar mı pekaka ile aynı renk bayrak yapmışlar.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Cehalet diz boyu.Biz almanyada her gün baytak aciyoruz
 • EmineEmine1 ay önce
  Ben asla ırkçı drğilim faşist hiç değilim ama müslüman bir kaynı yerde başka kişi tarafından ingiliz bayrağının önünde biri o şekilde fotoğraf çekseydi tepkiniz böyle olurmuydu?? Bu ne hazimsizlik bu ne kin bu ne nefret böyle yapmaya devam ettiğiniz sürece PKK artarak devam edecek yani sizin böyle davranmanız PKK nın ekmeğine bal olduğunubilin
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Dininden emin olmadığın >= canından emin olmadığındır. (Dininden emin olmadığın = Allahın hükmüyle hükmetmeyen, Allahın yolunun engelleyicisi bozguncusu, laik, imansız dinsiz ateist) (Canından emin olmadığın= gayri müslim kafir terorist, pkk, pkk yandaşı...)
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Yorumları okuyunca hayret ediyorum.Bir kere bu bayrak kuzey ırak 'ta, ırak anayasasına göre kurulan ve Türkiyenin de tanımış olduğu kürt bölgesel yönetimi ne ait bir bayraktır. Yapılan linç girişimi ırkçılığındaniskasıdır. Kınıyorum.
 • MuratMurat1 ay önce
  Bana cevap yazan delikanlı seninde çömlekçide bir anınmı var dedim...
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Az bile yaptılar. Gölde boğacaklardı o adamı. Bu konuda kimse trabzonluyu sınamasın. Kan gövdeyi götürür!
 • MuratMurat1 ay önce
  Bana cevap yazan ama rumuzla isim arasındaki farkı ayırtedemeyen oksijen yoksunu eleman seninde çömlekçide falan bir anın var heralde ben yorozu farozu molozu kanuniyi erdoğduyu boztepeyi de bilirim gözüm anın varsa anlat bilmeyen çoktur ama biz biliriz çekinme delikanlıca söyle
 • TRABZONLU cvP TRABZONLU cvP 1 ay önce
  TURKIYEYI BU HAL EGETIREN CHP TURKIY EBILIYOR.. EGER TURK PARTISI GIBI OLSAYDI VATAN SEVER OLSAYDI AK PARTIYI HERALANDADESTEKLESEYDI BU ISLER BOYLE OLMZDI.. SEN PKK KAZDIGI CUKURA GIT GEZ NASIL KAZMISLAR KAZMALAR.. TRANBZONUN CH PDESTEKLEDIGI UTANC VERICIDIR.. UTANMAZLIKTIR... HADI ISTANBULU ANLADIK ESK IADI NEYDI YUNAN ARTIKLARI VAR.. TRABZON DADA MI VAR KI DIY EBIR SORU AKLA GELIYOR.. TRABZONLU ARKADASLARIN OY KULLANMAY AGIDERKEN BIR DAHA KI SEFERE LUTFEN
 • Uğur YazgülUğur Yazgül1 ay önce
  Cehâlet ...
 • MuratMurat1 ay önce
  Koçum benim adım murat sen yaz delikanlıca adını bu bir ankarada bayrak açmadı kimse o açmaya cüret eden mezara yolluyırlar...
 • TRABZONLUTRABZONLU1 ay önce
  Turkiyemiz guzel ulkemiz afgani suriyelisi kuzey oraklisi arabi zwncisi pakistanlisi oranlisi 10 milyona ulasti.istanbul izmir mersin adanada artik turkce diye birsey yokSinirlar delik desik heryer barzo kiro suriyeli erkek dolu.allah sonumuzu hayir etsin.bunlarin sorumluluari belli
 • MURAT RUMUZLUYA CEVAP YAZANA CEVAPMURAT RUMUZLUYA CEVAP YAZANA CEVAP1 ay önce
  CHP DESTEKLEDIGINE GORE .. HERKES GIBI SENDE IYI BILIYORSUN CHP NIN TURKIYEYI SATMAK BOLMEK ABD NIN SIYONISTLERIN KURDUGU YUNANIN OLUSTURDUGU BIR MISYON PARTI DEGIL.. BIR ISTANBULU CHP HDP SAADET IP TOPLANDINIZ BIR ISTANBULU ALDINIZ.. 
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  referandum yapıp topraklarımızda hak iddia etmesini biliyorlar ... bide utanmadan ülkemizde bayraklarınımı açıyorlar? Bu ne cüret!
 • MURAT RUMUZLUYA CEVAPMURAT RUMUZLUYA CEVAP1 ay önce
  HAYROLA MURAT INSAATA KACAN TOPUNU CHP MI PATLATTI.TRABZONLULAR CHP YE OY VERINCE SANA NE BATIYOR ? BARZANIN BAYRAGI ANKARADA DALGANINCA NIYE SESIN CIKMADI.
 • Aslı ÇakırAslı Çakır1 ay önce
  İsrail bayrağına saygı duyarım ama o paçavraya saygı duymam
 • KERKÜKLÜKERKÜKLÜ1 ay önce
  Turist felan değil bunlar. israil emretmiş karadenize kadar uzanıp ,kurulacak olan kürdistana hem deniz yolu sağlamak hem de ermeniye sınır komşusu yapıp türkiyeyi zayıflatmak. bu köpekler de bu emri yerine getiriyor. trabzonda barzani masonunun bayrağıyla resim çekinip diğer köpeklerin salya akıtıp sevinmelerini sağlayacak. bunlar akdenize de gözlerini diktiler. kerküğü de türkmenlerden kalleşçe aldılar. ne çabuk unuttunuz kürdistan kurmak için yapılan referandumda israilden 200 bin yahudi kürdü getirip ırakta oy verdirttiler. EY TÜRK MİLLETİ GÖZÜNÜ AÇ. KERKÜKTE TÜRKMEN SÜNNİLERİ KATLEDİP EVLERİNDEN SÜRDÜLER VE KENDİLERİ İÇİN ABAD EDİP EVLERİMİZE KURULDULAR. VE BÜTÜN SATILMIŞ KÜRTLER DE ORAYA GİDİP GELMEKTE. TÜRKMENLER KATLEDİLİRKEN SEN NEREDEYDİN?ELLERİNE SAĞLIK TRABZON!!!
 • Ebu Harun Ebu Harun 1 ay önce
  Çok güzel.. Aynı tepkiyi hdp ile kucak kucağa seçime giden beton ekremede gösterseydiniz samimiyetinize inanacaktım... Vesselam
 • ParsPars1 ay önce
  Kürdistan bayrağını açan Kürt turist nokta ...Bebek yiyici tece nedir yani kuzey ıraklı ne demek kuzey ırak nedir bu Kürt fobililigi boş beyninizi yiyip biyirdiniz
 • Hasanalj koseHasanalj kose1 ay önce
  Dogrusu yabildi kimse Trabzonda bayrak acamaz
 • Murat Murat 1 ay önce
  sizin hemşehriniz demirtaşa özgürlük isterken gıkınız çıkmıyordu valiye hakaret ettiğinde ağnızı bıçak açmadı hayır neyin kafasını yaşıyorsunuz memleketinizde yıllarcq fuhşiyat zirve yaptı 2004 te ak parti kaldıracağım dedi kalktınız Trabzon buradan ekmek yiyor diye yırtındınız cehapenin adayı canalioğlunı seçtiniz başkanım ekmeğimize dokunmadınız diyerek bizde sizi başkan seçtik diye edepsizce eski rus pazarına pankart afiş yaptırdınız çömlekçi yıllarca habis gibi durdu şişindiniz sonra da utanmadan dini ve milli değerlere sahip çıkar pozu atıyorsunuz onbayrağı açan adama saldırmak bu memlekette en son sizin işinizdir
 • EymanEyman1 ay önce
  Hoşgörüsüz ve önyargının sonucu budur. Devlet var, polis var, dilini bilmeyen, derdini anlatamayan bir insana böyle düzinelerce kişi tarafından saldırılması ilkel bir harekettir. Oysa Ikyb içinde Türkiye'ye sevdalı nice insan var. Kardeşlik böylemi kurulur? O şahıs bir terörist bile olsa 'kandırılmış' hüsnüzannıyla islami ve müslümanlara yakışır bir tavırla yaklaşılır. Ama ne dinini ne imanını bilen, her şeye balıklama atlayan, topluluktan ancak bu kadar. Heleki o yabancının yanında ailesi de varsa bunu yapanlar şeref yoksunudur. Karadenize gezmeye gelen bir müslüman, kendini evinde hissetmeliydi. Şimdi bu tablo kıme yarar? Yazık. Eğitim şart.
 • kalelikaleli1 ay önce
  o bayrak zaten pkklıların barzani amcalarının bayrağı.pkk paçavrası ile aynı.vatandaşlarımız haksız değil..o da turist falan değildir.bayağı kuzey ıraktan ülkemize yerleşmiş göçmendir ülkemiz kuzey ıraklıbayağı ıraklı dolu.suriyeden sonra en kalabalık nüfusu bunlar teşkil ediyor.yerleşmişler ülkemize.
 • SallamaSallama1 ay önce
  Bilmediğin yerlerde bilmediğin şey sallama arkadaş. Turist gibi gez git..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019