• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Teşkilat dizisi oyuncuları | Teşkilat dizi oyuncusu Çağlar Ertuğrul kimdir?

TRT Teşkilat dizisi oyuncuları kimler? Türkiye’nin istihbarat teşkilatının destanı anlatılan Teşkilat dizisi 7 Mart'tan itibaren her pazar saat 20.00’de TRT 1’de izeyiciyle buluşmaya devam ediyor. İzleyiciler yıllardır Hhollywood filmlerinde ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) sözüm ona ABD’yi tehlikelerden nasıl kurtardığını izledi. Oysa ki Türkiye’nin Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) CIA’e taş çıkartacak başarılara imza attı ve atmakta. Hal böyle olunca da MİT’in bu kahramanlıklarının şimdiye kadar izleyiciyle buluşmaması bir eksik olsa da bu eksiklik Teşkilat ile gideriliyor. TRT'in yeni dizisi Teşkilat'ın ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Peki Teşkilat dizi oyuncusu kimler? Teşkilat dizisinde kimler oynuyor? Teşkilat dizi oyuncuları hangileri? Çağlar Ertuğrul Teşkilat dizisi oyuncularından sadece biri. Peki Teşkilat dizi oyuncusu Çağlar Ertuğrul kimdir? Çağlar Ertuğrul nereli kaç yaşında? Çağlar Ertuğrul hangi dizilerde oynadı? İşte Çağlar Ertuğrul hayatı biyografisi. İşte Teşkilat oyuncuları TRT.

Yeniakit Publisher
2021-02-28 09:33:00 - 2021-04-05 10:43:26
Teşkilat dizisi oyuncuları | Teşkilat dizi oyuncusu Çağlar Ertuğrul kimdir?

Son dönemlerde bazı dizelerin Türk toplumunun ahlak yapısına, kültürüne, gelenek ve göreneklerine uymadığı gibi tüm değerlerimize savaş açtığı bir ortamda, TRT üstlendiği görev ve sorumluluk ile adından her daim söz ettirmeyi başardı. TRT hem tarihi dizilerle hem manevi önü ağır basan dizilerle hem Türk toplumunun mayasını, özünü anlatan yapımlarla dizi sektörünün adeta Batının kokuşmuş kültür çöplüğüne döndürülmeye çalışıldığı bir dönende muhteşem yapımlarıyla izleyicinin gönlünde tah kurmaya devam ediyor. Diriliş Ertiuğrul, Payitaht Abdülhamit, Kutul Amare, Yunus Emre, Gönül Dağı ve daha pek çok yapımla izleyiciyi ekran başına kilitmeyeyı başardı.

TRT, bir yapımla da bu kez yurt dışında gerçekleştirdiği kahranlık dolu operasyonlara imza atan, Türkiye’nin yurt dışıdaki gözü, kulağı, sesi nefesi olan Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) kapılarını izleyiciye açtı. TRT’nin yeni dizi Teşkilat 7 Mart'tan itibaren izleyicisiyle buluştu. Teşkilat dizi daha ilk bölümünden itibaren reytingleri alt üst etmeyi başardı. Teşkilat dizi oyuncuları da merak edilmeye başlandı. 

teşkilat oyuncuları trt

Teşkilat dizisi oyuncuları kimler TRT?

TRT'den yapılan açıklamaya göre, yapımını TIMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlenmekte.

teşkilat dizi oyuncuları

Teşkilat dizisinin başrollerinde Çağlar Ertuğrul (yukarıda), Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Altınkaya ve Serdar Yeğin yer alıyor.

Çağlar Ertuğrul kimdir teşkilat dizisi

Çağlar Ertuğrul kimdir?

5 Kasım 1987 tarihinde İzmir'in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelen Çağlar Ertuğrul, ilkokul ve lise eğitimini memleketi İzmir'de tamamladı. 2005 yılında Bornova Lisesi'nden mezun olan oyuncu, 2011 yılında Koç Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü'nü başarıyla bitirdi. Tiyatroyla ilk kez üniversite yıllarında tanışan Çağlar Ertuğrul, Koç Üniversitesi'nde "Romeolar ve Julietler" adlı bir oyunda oynayarak sahnelere adım atmış oldu.

2012 yılında yönetmenliğini Alper Çağlar'ın yaptığı "Dağ" adlı askeri filmde canlandırdığı karakterle geniş kitleler tarafından tanınan Çağlar Ertuğrul, bu projenin ardından çok sayıda film ve dizi de yer almıştır. Burak Aksak'ın yazıp yönettiği, başrollerinde Fatih Artman, Hande Doğandemir, Cengiz Bozkurt, Sadi Celil Cengiz'in yer aldığı "Bana Masal Anlatma" filminde de oynayan genç oyuncu, bir yandan da tiyatro kariyerine devam etmiştir. İlk oynadığı oyun olan Romeolar ve Julietler'den sonra Kaos Teorileri, Leş ve Yobaz adlı tiyatro oyunlarında da sahneye çıkmıştır.

Film projeleri ve tiyatro oyunlarının yanı sıra dizilerde de boy gösteren Çağlar Ertuğrul Benim İçin Üzülme, Medcezir, Kurt Seyit, Boynu Bükükler ve Beyaz Karanfil adlı dizilerde yer almıştır. 2016 yılında, tanınmasına vesile olan Dağ filminin devamı olan, Dağ II filminde "Oğuz Çağlar" rolünde tekrar karşımıza çıkan Çağlar Ertuğrul, son olarak 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde "Yağız Egemen" rolünde oynamaktadır. Genç oyuncunun son yer aldığı film projesi ise 2018 yılında vizyona giren "Ailecek Şaşkınız" filmi olmuştur.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

murat yılgınç

çağlar ertuğrul bir numaralı ERDOĞAN DÜŞMANI GEZİCİLERDEN BAŞKA ADAM YOKMUYDU BU ADAMI OYNATTINIZ ...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23